Мало роботи — це не для нас

/ Механізація АПК / Понеділок, 06 квітня 2015 13:26
Сьогодні вже важко уявити роботу повноцінного сільськогосподарського підприємства без такої машини, як телескопічний навантажувач, адже сфера його застосування на фермі, зерновому току, полі, будівельному майданчику, тракторній бригаді та комунальних роботах неухильно зростає.

alt

Дійсно, в Україні потреба в телескопічних навантажувачах збільшується з кожним роком, про що свідчать різноманітні незалежні джерела статистичної інформації. Викликано це багатьма факторами, зокрема, поглибленням рівня механізації та ускладненням технологій рослинництва і тваринництва, а, отже, і збільшенням технологічних операцій переміщення різного роду вантажів. Крім того, розвиток технологій зберігання та переробки вирощеної сільгосппродукції також збільшує потребу у внутрішньогосподарському руху сировини.
 
Компанія CLAAS пропонує два техніко-технологічних рішення переміщення вантажів, що доповнюють одне одного, — це лінійки фронтальних навантажувачів на тракторах класичної колісної формули ARION і AXION та телескопічні навантажувачі SCORPION. Трактори із фронтальними навантажувачами, крім навантажувально-розвантажувальних робіт, також можуть бути задіяними на інших роботах у полі та фермі. Проте наші сільськогосподарські підприємства з кожним роком мають все більш виражені риси індустріалізації, тому доцільніше звернути увагу на телескопічні навантажувачі SCORPION від CLAAS.
 
Ці машини досить відомі в Україні, оскільки перші одиниці розпочали відлік лічильника мотогодин ще в 2005 році, та, не зважаючи на це, нагадаємо основні технічні та технологічні особливості цих машин, тим більше, що зовсім недавно заступила на зміну нова генерація цих машин.
 
alt
 
Минулого року CLAAS майже повністю оновив весь модельний ряд телескопічних навантажувачів SCORPION: шість із семи моделей набули нових покращених характеристик. Незмінною лишилася найбільш популярна модель попередніх років — 6030СР, що випускається з 2008 року. Машини обладнано надійними чотирициліндровими двигунами Deutz, які вигідно вирізняються серед інших своїм високим крутним моментом та малою витратою палива. Двигун розміщено перпендикулярно до напрямку руху. Таке розміщення робить його технічне обслуговування надзвичайно зручним. Простір під капотом розділено перегородкою з ущільненнями на дві температурні зони. В передній частині відбувається забір свіжого повітря — саме тут знаходиться пакет радіаторів. У задній частині розміщений двигун та працює система випуску відпрацьованих газів. Швидкість обертання вентилятора регулюється за допомогою електроніки в залежності від температурного режиму двигуна та гідравлічної системи. Особливістю системи обдування є те, що нагріте після радіаторів повітря не видувається під колеса, як це можна побачити на інших машинах, а вгору, тому у приміщенні, де працює SCORPION, не піднімається пил під час роботи. За допомогою реверсу вентилятора, що може вмикатися за будь-яких обертів двигуна, можна проводити очистку радіаторів без технологічних зупинок. При цьому, знову ж таки, повітря не буде засмоктуватися з-під днища машини.
 
alt
 
Інтелектуальний гідростатичний привід VARIPOWER забезпечує унікальні тягові та швидкісні характеристики машини від от 0 до 40 км/год. При чому параметри тяги та швидкості узгоджуються між собою без втручання оператора, додатково вирізняючи гідростатичну трансмісію паливною економічністю. Адже згідно з опублікованими у минулому році дослідженнями Дрезденського Технічного Університету, навантажувачі із гідростатичною трансмісією мають на 23% меншу витрату палива при «короткому» циклі перевантаження та на 20% — при «довгому» у порівнянні із такими ж машинами, але із гідротрансформатором та автоматичною ступінчастою КПП на таких саме циклах. Оператор із гідростатичною трансмісією також значно менше втомлюється, оскільки машина сама зупиняється при відпусканні педалі газу. Крім цього, SCORPION плавно рушає, всі операції виконуються точно і без ривків.
 
alt
 
Залежно від обраної моделі та її комплектації, продуктивність гідравлічної системи може бути від 84 до 187 л/хв., а тиск може сягати 260 Бар. Суміщення гідравлічної та гідростатичної систем дозволило щонайменше на третину скоротити об’єми оливи, та й за мінусових температур машина готова до роботи відразу по прибуттю на об’єкт, не потребуючи окремого розігріву гідросистеми.
 
alt
 
Телескопічна стріла має значне перекриття рухомих секцій, велику площу поперечного перетину, що забезпечує висоту підйому вантажів від 6,05 до 8,75 м (залежно від моделі) та вантажопідйомність від 3 до 5,5 т. Система компенсації коливань телескопічної стріли гарантує рівномірний рух навантажувача без втрат сипучих матеріалів із ковша. Під час руху телескопічної стріли в крайніх положеннях демпфер запобігає стрибкам тиску в гідравлічній системі (гідроударам), тому подовжує ресурс стріли.
 
alt
 
Опорна рама вирізняється максимальною міцністю і витримує високі як статичні, так і динамічні навантаження. Низький загальний центр ваги при високому кліренсі, низьке розміщення поворотного шарніру стріли, розподіл ваги між передньою та задньою віссю 40:60 дають можливість впевнено і ефективно працювати в польових умовах.
 
Три стратегії рульового керування, повний привід, автоматичне блокування диференціалу, компонування навантажувача, яке забезпечує радіус розвороту 3,6 м, невеликі габаритні розміри забезпечують надзвичайну маневреність цих машин, що важливо при роботі в складських приміщеннях. Для виконання транспортних робіт позаду машини встановлюється фаркоп, додаткові гідровиходи.
 
alt
 
Простора комфортна кабіна з панорамним вікном надає оператору чудову кругову оглядовість і дозволяє повністю контролювати навантажувально-розвантажувальні роботи за будь-якого положення стріли. При керуванні телескопічним навантажувачем SCORPION ліва рука оператора завжди залишається на кермі, а права, за допомогою спеціального багатофункціонального важеля,керує всіма функціями навантаження та руху: підйом і опускання, завантаження та вивантаження ковша, складання та розкладання стріли, блокування всіх функцій під час руху по дорогах загального користування. Кабіну обладнано кондиціонером, вентилятором та системою обіг­ріву вікон, місцями зберігання особистих речей оператора, радіо підготовкою.
 
Образно навантажувачі SCORPION отримали назву від добре відомих членистоногих за їх швидкість реакції та витривалість у надскладних умовах, унікальну маневреність. Власники цих машин, що є практично в кожному районі України, дають підтвердження цим словам.
 
Коментарі
 
Віктор ЗЕЛЕНСЬКИЙголовний інженер СФГ «Колос» м. Куликівка Чернігівської області
- У нас дві такі машини — SCORPION 7040 та 6030СР, що вже експлуатуємо чотири та п’ять років, відповідно. Надзвичайно задоволені надійністю та витривалістю, оскільки за цей час, окрім регулярного технічного обслуговування та заміни підшипників ковзання стріли, ми не проводили на них жодних ремонтних робіт, і це за умов майже цілодобової їх роботи впродовж всього календарного року! Умови експлуатації в сільському господарстві самі знаєте, які, та навіть при -30° С машини не мали жодної відмови.
 
Валерій МАЦОЛАголовний інженер СТОВ «Агросвіт» с.Карапиші Київської області
- Маємо вже три телескопічних навантажувача від CLAAS, перший із яких — RANGER — було придбано ще 2000-го, а останній — SCORPION 7040 — минулого року. Всі три машини задіяні на господарських роботах круглий рік, адже відмінно справляються із перевалкою та навантаженням зерна, цукрових буряків, забором та навантаженням силосу, чищенням свинарника і тваринницької ферми, завантаженням добрив, насіннєвого матеріалу, чисткою території та доріг від снігу, різного роду ремонтними роботами. Сьогодні вже просто не уявляємо роботу нашого підприємства без цих машин.
 
Володимир ПІДГІРНИЙголовний інженер ТОВ «Промінь АА» Тальнівського району Черкаської області
- Придбали навантажувач SCORPION три роки тому, тоді навіть не здогадувалися, що ним можна робити таку широку номенклатуру та обсяги робіт. Машина в господарстві надзвичайно потрібна. Оператори задоволені роботою  — вона зручна у керуванні, функціональна, ергономічна. За весь час експлуатації навантажувача ми не мали жодних технічних проблем, а отже, і проблем із запасними частинами, підробок яких з кожним роком стає, нажаль, все більше і більше. Тому моя робота як інженера полягає лише в контролі дотримання періодичності та проведення технічного обслуговування, що із сервісною підтримкою дилерської мережі CLAAS не є проблемою.
 
Володимир ЧМІЛЬголовний інженер ПП «Агрон» с.Товстолуг Тернопільської області
- SCORPION 7040 експлуатуємо з 2012 року. Машина напрацювала вже майже чотири тисячі мотогодин і показала себе невибагливою і надійною — встигаємо лишень проводити періодичне технічне обслуговування. З її появою всі господарські операції стали проводити значно швидше і легше, кількість людей та техніки для виконання одних і тих же робіт скоротилася, адже сьогодні вже достатньо лише однієї машини з оператором.

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 14 серпня 2020
Станом на 13 липня, українські сільгоспвиробники вже зібрали 36,7 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,3 млн га (61% до прогнозу). Загалом аграрії зібрали 39,2 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 3,9 млн тонн за тиждень) з площі 10,4 млн га.
Станом на 13 липня, українські сільгоспвиробники вже зібрали 36,7 млн тонн зернових і зернобобових культур з площі 9,3 млн га (61% до прогнозу). Загалом аграрії зібрали 39,2 млн тонн зернових, зернобобових культур та ріпаку (+ 3,9 млн тонн за тиждень) з площі 10,4 млн га.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
У серпневому звіті аналітики USDAзнизили прогноз світового виробництва пшениці до ​​766,02 млн тонну 2020/21 МР у порівнянні з 769,3 млн тонн у липневій оцінці, що, тим не менш, як і раніше вище показника минулого сезону (764,1 млн тонн).
У серпневому звіті аналітики USDAзнизили прогноз світового виробництва пшениці до ​​766,02 млн тонну 2020/21 МР у порівнянні з 769,3 млн тонн у липневій оцінці, що, тим не менш, як і раніше вище показника минулого сезону (764,1 млн тонн).
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай.
АТ «Аграрний фонд» повертається до класичної моделі форвардних закупівель зерна, працюватиме через Аграрну біржу і обов’язково буде страхувати майбутній врожай.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
Через посуху в липні-серпні поточного року, прогнозується зниження врожаю соняшника та його якості.
Через посуху в липні-серпні поточного року, прогнозується зниження врожаю соняшника та його якості.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
З початку поточного сезону експорт українського кукурудзяного крохмалю збільшився на 64%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
З початку поточного сезону експорт українського кукурудзяного крохмалю збільшився на 64%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
14 серпня 2020
 14 серпня 2020
Маски, антисептики та дистанція – фахівці закликають підприємства, що зберігають зерно, слідкувати за дотриманням заходів безпеки на час пандемії.
Маски, антисептики та дистанція – фахівці закликають підприємства, що зберігають зерно, слідкувати за дотриманням заходів безпеки на час пандемії.
14 серпня 2020

Please publish modules in offcanvas position.