«Мінус 4 літри на оранці!»

«Мінус 4 літри на оранці!»

/ Механізація АПК / Вівторок, 20 листопада 2018 14:04

На полях СПК «Дружба» в Одеській області основний обсяг робіт виконують три трактори та шість комбайнів Massey Ferguson

Одещина — в сільськогосподарському плані регіон специфічний. З одного боку, це край родючих земель та майже середземноморського клімату, що забезпечує неабиякий рослинницький потенціал. Та з іншого — цей потенціал необхідно зуміти реалізувати, що потребує застосування по-справжньому ефективної техніки та технологій. Недостатня кількість опадів висуває підвищені вимоги до продуктивності роботи та своєчасності виконання усіх агротехнічних операцій. Саме тому керівник СПК «Дружба» Георгій Чиклікчи впродовж останніх років робить ставку на машини виробництва AGCO, і передусім на трактори і комбайни Massey Ferguson, котрі чудово прижилися на полях господарства. Це 370-сильний трактор 8690 та дві нові машини аналогічної потужності моделі 8737, а також шість зернозбиральних комбайнів різних років випуску, починаючи із 2008 р.

17 384 84 2СПК «Дружба», яке обробляє приблизно 7 тис. га у Саратському районі — господарство незвичайне. Окрім стандартного набору таких культур, як соняшник, озимі пшениця, ячмінь та ріпак, тут успішно вирощують вологолюбну кукурудзу на зерно, збираючи не по 30-35 ц/га, як це традиційно складається у регіоні, усі 55-60 ц/га. Тобто тут працювати вміють та не обмежуються якимись усталеними шаблонами.

Дедалі більшу роль відіграє тваринництво (свинокомплекс та стадо ВРХ), що дає змогу щороку вносити органіку на декілька сотень гектарів у нормі 40 т/га. А отже, збагачувати мікроелементний склад грунту та поліпшувати його вологоутримувальну здатність. В господарстві широко розвинена переробка продукції, починаючи із хлібопекарні та виробництва сирів і закінчуючи м’ясокомбінатом, де роблять ковбасу зі справжнього м’яса, і таким же натуральним якісним вином.

— До вибору техніки ми підходимо грунтовно. Я сам за освітою інженер-механік, тому оцінюю машини й агрегати, не лише виходячи з того, що мені нарозповідають продавці, а можу сам визначити переваги тієї чи іншої моделі. Скажімо, сьогодні на ринку наявна ціла низка якісної техніки відомих брендів. Переважно це чудові комфортні високопродуктивні трактори і комбайни. Але потрібно враховувати деякі нюанси. Передусім те, що вартість техніки окремих брендів суттєво завищена завдяки рекламі та гучному імені. З цієї точки зору, я вважаю, що саме Massey Ferguson є оптимальним співвідношенням ціни та якості, — вважає Георгій Гаврилович і відразу ж пояснює свою думку. — Наприклад, комбайни Massey Ferguson ми експлуатуємо ще із 2004 року. Спочатку це були «38-і», потім «40-і» моделі. Далі — 7271, 7278, Centora тощо. В комбайнах бренду стоять унікальні ексклюзивні жатки — не потрібно ніяких додаткових приставок для збирання окремих культур. Запас потужності, прохідність, якість обмолоту — в їх конструкції усе реалізовано просто та надійно. Для нас дуже важливим є якісне подрібнення соломи та рівномірне розподілення по ширині жатки. Скажімо, машини з аналогічними характеристиками відомого розкрученого бренду-конкурента коштують на 15-20% дорожче, однак комбайни Massey Ferguson, як мінімум, нічим не поступаються їм, а на мою думку, переважають їх у багатьох аспектах.

 

17 384 85 2

 

Справжнім відкриттям для аграріїв із СПК «Дружба» стали нові моделі польових тракторів Massey Ferguson — спочатку 370-сильний трактор MF 8690, а згодом його наступники на українському ринку — два MF 8737.

— У нас був вже один потужний трактор виробництва AGCO — колісний Challenger, який без проблем відпрацював понад 5000 мотогодин. Тому на вибір тракторів Massey Ferguson, зокрема, вплинув успішний досвід його експлуатації, а також той факт, що машини саме цього бренду є найбільш продаваними у світі. До того ж останнім часом техніка Massey Ferguson регулярно перемагає на найпрестижніших світових конкурсах. Також значну роль у виборі відіграв і наш успішний досвід роботи з дилером бренду — компанією АМАКО. Втім, я однаково звернув увагу на конструктивні особливості цих машин, які вже у нас відходили без проблем по 4000 мотогодин, — стверджує Георгій Гаврилович.

Ми прямуємо в поле, де повним ходом триває багатоетапна підготовка вже до весняної посівної. Спочатку за допомогою навантажувача тут розподіляють поверхнею поля перегній, а далі до справи береться MF 8737 із 8-корпусним плугом. Поле готують під кукурудзу, що зумовлює підвищені вимоги до обробітку. І звичайно ж, до конструкції трактора повинен бути запас потужності, збалансованість машини, висока продуктивність та економічність.

— Ось дивіться: як іде трактор! Номінальна потужність тут становить 340 к.с., і що важливо, є запас потужності, який сягає 370 к.с. Тому проблемні місця машина з плугом долає не відчуваючи — я сумніваюся, що на цьому полі так само добре впоралася б машина будь-якого іншого бренду. До того ж у MF8737 стоїть амортизований передній міст, що не лише підвищує продуктивність роботи, але й дає змогу краще копіювати рельєф поля причіпними агрегатами. Також тут передбачене таке вдале конструктивне рішення, як висувний баласт, яким можна оптимально збалансувати машину, — пояснює Георгій Чиклікчи.

17 384 85 1Своєю чергою, головний агроном СПК «Дружба» Георгій Кирилов наголошує на тому, що трактори Massey Ferguson на усі 100 % відповідають головній вимозі агронома — вони надійні та передбачувані.

— Ми знаємо, що ці машини будуть працювати в будь-який момент і за будь-яких умов, вони не підведуть і виконають саме той обсяг робіт, який заплановано. До того ж, за нашими підрахунками, MF8737 на оранці споживають на 3-4 л менше пального на оранці, пропорційно менше і під час виконання інших грунтообробних операцій. У перерахунку на тисячі гектарів це дуже суттєвий економічний виграш, — стверджує головний агроном господарства.

Такі видатні характеристики потужності й економічності моделі досягаються завдяки цілій низці новацій виробника. І що важливо — новацій, перевірених реальними виробничими умовами.

В машині встановлено новий шестициліндровий двигун другого покоління AGCO Power (8,4 л) із паливною системою Common Rail і чотирма клапанами на циліндр. Цей двигун характеризується унікальними можливостями автоматичного вибору оптимальної потужності в розрахунку на витрату пального. При цьому агрегат оснащений турбонаддувом і проміжним охолоджувачем. AGCO Power працює на 2100 об./хв., що знижує рівень шуму, не впливаючи на потужність і крутний момент, гарантуючи стабільну роботу системи.

Відповідно, підтримуючи належний рівень потужності та запас крутного моменту, двигун трактора Massey Ferguson 8737 не працює у «надрив» і витрачає при цьому таку кількість пального, яка потрібна для виконання конкретної операції.

Цьому сприяє і повністю автоматична гідромеханічна трансмісія Dyna-VT із керуванням потужністю. Це безступенева КПП із системою динамічного управління (DTM), яка для збереження оптимальної потужності автоматично знижує передавальне число, коли оберти двигуна під навантаженням падають до заданого значення.

Відзначимо також і високопродуктивну гідравлічну систему MF 8737 із закритим центром та гідронасосом, продуктивністю 205 л/хв., яка забезпечує потік гідравлічної оливи, достатній для виконання найскладніших операцій.

— Я прихильник того підходу, що трактор повинен працювати із навантаженням 60-70%. Це якраз оптимально і з точки зору продуктивності, й економіки. Наші MF відпрацювали вже по кілька тисяч гектарів і перебувають у відмінному стані. При цьому, коли потрібно — машини не «глушаться» по декілька десятків годин підряд. Хочу відзначити також і роботу дилера — компанії АМАКО, зокрема, регіонального представника в Одеському регіоні Віталія Хмарука. Я знаю, що рано чи пізно ламається будь-яка техніка, але фахівці АМАКО роблять усе, щоб наші трактори та комбайни працювали без перебоїв. Тим більше, що нещодавно відкривалася нова філія поруч, що позитивно впливає на оперативність сервісного реагування, — наголошує Георгій Чиклікчи.

Віддавши належне гостинності господарів та їх вмінню працювати із сільгосптехнікою, хочемо наголосити на тому, що головне багатство СПК «Дружба» — це люди. В колективі існує справжня взаємоповага та турбота про працівників. В цьому плані показовою є цікава особливість господарства — його спортивна спрямованість. Георгій Гаврилович за самої згадки про футбольні команди села Зоря, де знаходиться база СПК «Дружба», на мить забуває про сільське господарство, і про все на світі. Тут збудовано справжній стадіон на два поля, великий спортивний зал, тут провадяться чемпіонати з футболи поміж вулицями, а місцева сільська футбольна команда, вочевидь, могла б позмагатися із деякими колективами вищої ліги. Та що й казати, в селі звання кандидата в майстри спорту здобули… 176 чоловік! Живе село, живе господарство, успішні підприємства, високі врожаї, і трактори Massey Ferguson, які потрапили до правильних рук, котрі вміють дати лад усьому, з чим працюють.

 

Ігор ПАВЛЮК, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 21 жовтня 2019
В Україні на сьогоднішній день є близько 80 тисяч виробників меду, які проживають в сільській місцевості. Вони забезпечують робочі місця для переробників, трейдерів, а також дозволяють українцям і закордонним споживачам насолоджуватися якісним смачним та здоровим продуктом.
В Україні на сьогоднішній день є близько 80 тисяч виробників меду, які проживають в сільській місцевості. Вони забезпечують робочі місця для переробників, трейдерів, а також дозволяють українцям і закордонним споживачам насолоджуватися якісним смачним та здоровим продуктом.
21 жовтня 2019
 21 жовтня 2019
В Україні наприкінці минулого року кількість медової продукції, що містить у собі залишки антибіотиків зросла на 25%, порівняно з 2016 роком. Про це розповів директор з розвитку компанії-експортера меду «Асканія-Пак» Віктор Іванченко під час медового форуму “Україна медова і світ” у Києві. «На сьогоднішній день український ринок намагається контролювати наявність хоча б 4 антибіотиків у медовій продукції, коли, в свою чергу, європейський ...
В Україні наприкінці минулого року кількість медової продукції, що містить у собі залишки антибіотиків зросла на 25%, порівняно з 2016 роком. Про це розповів директор з розвитку компанії-експортера меду «Асканія-Пак» Віктор Іванченко під час медового форуму “Україна медова і світ” у Києві. «На сьогоднішній день український ринок намагається ...
21 жовтня 2019
 21 жовтня 2019
Державне агентство лісових ресурсів запускає пілотний проект графічного онлайн-відображення лісових рубок у країні.
Державне агентство лісових ресурсів запускає пілотний проект графічного онлайн-відображення лісових рубок у країні.
21 жовтня 2019
 21 жовтня 2019
Згідно з оцінками експертів USDA, прогноз світового виробництва сої в 2019/20 МР скорочений до 338,97 млн тонн. Нагадаємо, вереснева оцінка відповідала 341,39 млн тонн.
Згідно з оцінками експертів USDA, прогноз світового виробництва сої в 2019/20 МР скорочений до 338,97 млн тонн. Нагадаємо, вереснева оцінка відповідала 341,39 млн тонн.
21 жовтня 2019
 21 жовтня 2019
Минулого тижня на ринку картоплі в Україні було зафіксовано зниження цін.
Минулого тижня на ринку картоплі в Україні було зафіксовано зниження цін.
21 жовтня 2019
 21 жовтня 2019
На Львівщині побудують кооперативний молокопереробний завод за фінансової підтримки уряду Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Сума інвестицій – $1 млн.
На Львівщині побудують кооперативний молокопереробний завод за фінансової підтримки уряду Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Сума інвестицій – $1 млн.
21 жовтня 2019

Please publish modules in offcanvas position.