Німецька ефективність на власні очі

/ Механізація АПК / Четвер, 14 липня 2016 16:06
Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для "АС"
Нещодавно компанія «Конкорд», офіційний дилер CLAAS, AMAZONE, LEMKEN та інших виробників німецької сільськогосподарської техніки, провела День поля, під час якого презентувала низку машин для посівних робіт.

 

 
За 23 роки свого існування компанія «Конкорд» досягла багато чого. Про це, зокрема, свідчить той факт, що «… зараз у нас на обслуговуванні перебуває понад 200 реалізованих тракторів CLAAS. Разом із тим, поточного року ми поставили перший трактор Nexos 240 потужністю 74/101 кВт/к.с.», — зазначив директор Конкорд Еммануїл Гайсинський під час відкриття Дня поля. Зрозуміло, що цього неможливо було б досягти без якісного сервісного супроводу та постійної наявності запчастин на складах, проте окрему роль в успіху Конкорда зіграв ще один момент. Річ у тому, що компанія на декількох орендованих полях у Фастівському та Васильківському районах Київської обл. виробляє широку низку зернових і олійних культур. Для цього «Конкорд» використовує ту техніку, яку сам і продає. Завдяки цьому фактору потенційні клієнти компанії можуть побачити не тільки роботу машин, а й результати, які вона принесла. Тому і не дивно, що в цей день на запрошення «Конкорда» оцінити роботу техніки для сівби сільгоспкультур, попри гарячу пору, з’їхалось близько 60 місцевих аграріїв.
 
Перша частина заходу розпочалась на підготовлених до сівби сої полях. Першим сіяв олійну потужний тандем: 12-метровий Amazone Citan 12000, агрегатований із трактором Claas Xerion 3800. Гучний рик 6-циліндрового двигуна Catterpillar C9 об'ємом 8,8 л та номінальною потужністю 253/344 кВт/к.с. — і сівба почалась. Робота Xerion 3800 заслужила на окрему увагу відвідувачів: колеса діаметром 2,15 м мінімально ущільнюють ґрунт, а низка впроваджень, зокрема, задній ВВП, який робить 1000 об./хв. при зниженій до 1730 об./хв. швидкості двигуна, безступенева трансмісія ZF Eccom, яка автоматично підбирає оптимальний режим роботи, залежно від навантаження, та тому, що двигун налаштовується для різних режимів роботи і керується електронікою, дозволяє зекономити паливо. Крім того, привабливості Xerion 3800 додає і одна з його головних особливостей — повертати можуть не тільки передні, а й задні колеса. Завдяки цьому трактори серії Xerion мають невеликий радіус повороту та навіть можуть пересуватися «крабовим ходом», що особливо стане в пригоді при трамбуванні силосу.
 
Разом із тим, кабіна машини може розвертатися на 360˚, що додасть зручності при виконанні тих робіт, які вимагають гарної оглядовості задньої частини трактора. Не менше прихильників зібрала і налаштована під рядовий посів сівалка Amazone Citan 12001-С. З її бункера загальним об'ємом 8000 л, який може бути розділений на дві частини (5000 і 3000 л) для одночасної сівби і внесення мінеральних добрив, насіння подається до розподільника, що працює на основі збиткового тиску, а далі до висівного апарату. При цьому на окрему увагу заслуговує нововведення: бункер Citan є герметичним, і коли в сім’япроводах створюється збитковий тиск — такий самий тиск є у бункері. Завдяки цьому насінню ніщо не заважає потрапити до сім’япроводів. Формує посівне ложе однодисковий сферичний сошник Rotec+Control, тиск на який регулюється за допомогою гідравліки до 55 кг, а міжряддя, залежно від типу машини, становить 12,5-16,6 см. Це в поєднанні з великим диском діаметром 40 см гарантує плавний хід сошника і рівномірну укладку посівного матеріалу навіть за робочої швидкості до 20 км/год. Завдяки цьому продуктивність 15-метрового Citan досягає вражаючих 15 га/год. Якість роботи сівалки можна побачити на фото 1.
 
Наступний тандем, який також сіяв сою, викликав жваву цікавість аграріїв. Разом із популярним Axion 950 працювало нове покоління посівної комбінації: 6-метровий Cirrus 6003-2С. Тандем виїжджає на позиції. Двигун FPT Cursor-9 об'ємом 8,7 л видає 232/315 кВт/к.с. номінальної потужності. Задня підвіска вантажопідйомністю до 12,5 т плавно опускає посівну комбінацію на землю. Робота почалася. І тут розкривається одна із сильних сторін Axion 950 — його безступенева коробка передач CMATIC, в якій завдяки високій механічній складовій у передачі крутного моменту (в полі за швидкості 7-15 км/год. становить понад 80%, а при транспортуванні — 90%) досягається великий ККД. А за трактором на повну працюють робочі органи Cirrus 6003-2С, які одночасно проводять і культивацію ґрунту, і сівбу насіння. Після слідорозрихлювачів працює дискова борона, диски якої закріплені на рамі попарно. Вони розпушують, подрібнюють та вирівнюють посівне ложе. За ними працюють шини Matrix, які виконують ущільнення посівного ложа, а далі в роботу вступають сошники RoTeC pro, навантаження на які регулюється до 55 кг. Серед їх особливостей: постійне дотримання заданої глибини завдяки опорними каточкам, що жорстко закріплені на сошнику, і висівальні диски діаметром 40 см, які забезпечують незначні рухи ґрунту. Ці та ніші впровадження гарантують якісний посів навіть за великої робочої швидкості, в чому ми змогли переконатися на власні очі (фото 2).
 
На іншому полі ще тривав обробіток ґрунту: «ветеран» Конкорду Axion 930 потужністю 257/310 кВт/к.с., який відпрацював 5 років, набігавши за цей час понад 7 тис. мотогодин, легко працював із широкозахватним культиватором Bednar Swifter SE 8000 з робочою шириною 8,2 м (фото 3). А по тому увага сільгоспвиробників переключилась на четвертий тандем: трактор Axion 850 та сівалку EDX — 6000ТС, який сіяв кукурудзу. Axion 850 оснащений двигуном DPS номінальною потужністю 171/223 кВт/к.с., в якому впроваджено сучасну технологію CPM Boost, що за потреби додає двигуну 35 к.с.
 
Працює гідравлічна система продуктивністю 150 л/хв., м'яко опускається задня навіска вантажопідйомністю до 10,2 т, робочі органи сівалки входять у ґрунт, двигун ефективно передає потужність на великі колеса трактора — і третій тандем стартує. Як і попередні сівалки Amazone EDX-6000TC буквально створена для роботи на великій швидкості — до 15 км/год. Це стало можливим завдяки впровадженню системи Xpress, яка здійснює пневматичне розподілення насіння через центральний роздільний барабан. Після цього вона переносить його струмом повітря до зони висіву, а далі «вистрілює» ним на високій швидкості у підготовлене посівне ложе та відразу притискає катком. Система побудована таким чином, що навіть за несприятливих ґрунтових умов насіння не будуть перекатуватися борозною (фото 4). Одночасно з сівбою насіння окремий сошник, що зміщений вбік на 3-4 см відносно висівного апарату, вносить мінеральні добрива на 3-5 см глибше залягання насіння. Продемонстрована сівалка працювала з міжряддям 70 см, яке підходить для кукурудзи та соняшнику, але також у «Конкорді» доступні варіанти з міжряддям 37,5 см для ріпаку, 45-50 см — для сої та 75 і 80 см — для кукурудзи та соняшнику.
 
Після оцінки роботи сівалки EDX-6000TC перед відвідувачами постав останній тандем: трактор Arion 640C та перший в Україні причіпний розкидач добрив із диференційованим внесенням ZG –TS 8200. Із заповненим біг-бегами з мінеральними добривами причепом під’їжджає старенький 175-сильний Ares 826RZ. До нього, налаштувавши телескопічну стрілу, наближається навантажувач Scorpion 6030 CP. Ця машина вантажопідйомністю до 3 т і стрілою на 6,5 м оснащена двигуном Deutz потужністю 80/100 кВт/к.с. Головні переваги навантажувача скриті в його конструкції. Так, завдяки низькому розміщенню щогли було досягнуто рівномірний розподіл ваги, гарний огляд та низький центр тяжіння. Крім того, малий радіус повороту (3,6 м) робить його дуже маневреним. З розрізаного над кузовом розкидача біг-бегу висипаються добрива (фото 5).
 
Ще мить — і презентація почалася. Власники невеликих господарств і ті, в кого розвинене тваринництво, не відривали очей від Arion 640C, який при своїх компактних розмірах і високій маневреності (радіус повороту 4,85 м) має двигун DPS об'ємом 6,7 л, який видає 114/155 кВт к.с. номінальної потужності та гідравлічну систему продуктивністю 98 л/хв. В поєднанні все це дозволяє йому агрегатуватися з багатьма знаряддями. Більше того, за потребою на нього можна встановити фронтальний навантажувач Claas, що ще більше розширить спектр його робіт. Та от машини виїжджають на позицію, і запрацьовує причіпний ZG-TS із бункером на 8200 л, який немає кутів і зварних швів, завдяки чому добрива рівномірно сповзають до розподілювача. Серед головних переваг цієї машини — без втрати ефективності зекономити 10-15% добрив (фото 6). Це робиться завдяки можливості налаштування всіх компонентів розподільчої системи, а, отже, можна точно регулювати відстань і площу покриття добривами. Крім того, на нього можна встановити сенсори, які аналізують забезпечення рослин азотом. Дані з них подаються на комп'ютер, який, відповідно до них розраховує оптимальну норму внесення добрив.
 
Коментарі

Еммануїл ГАЙСИНСЬКИЙдиректор компанії «Конкорд»
 Компанія «Конкорд» має один із найкращих сервісів. Наші служби сервісу та післяпродажної підтримки включно з поставкою запчастин ву сезон працює 24 години на добу 7 днів на тиждень. Аграрії завжди можуть зв’язатися з нами та отримати допомогу. На мою думку, в тому, що минулого року ми збільшили продажі на фоні загального падіння ринку, велика заслуга нашого ефективного та оперативного сервісу. Загалом в Україні ми маємо 4 склади запчастин, 5 сервісних центрів і 20 мобільних сервісних бригад, які завжди готові оперативно відреагувати на виклики клієнтів. При цьому «Конкорд» активно розвиває повнокомплектний ремонт техніки, і для цього ми маємо необхідний потенціал: загальна площа найбільшого центру в с. Гребінка становить 4,2 га.

Віктор ЛІСЯНИЙголовний агроном ТОВ «Совхоз» (Васильківський р-н, Київська обл.)
 На цьому Дні поля ми багато чого вподобали. Зокрема, Citan 12001-C, в якому нам сподобалось цікаве рішення закладання насіння та його якість, підходить його робоча ширина. Також до вподоби сівалка EDX 6000-TC: вразило, як вона просто та ефективно закладає насіння у ґрунт на необхідну глибину та одночасно вносить добрива. Цікава техніка. З «Конкордом» співпрацюємо уже 3 роки. Ми придбали у них трактори і комбайни Claas, сівалку EDX, культиватори Bednar-Strom і Lemken тощо. За час нашої співпраці сервісне обслуговування «Конкорда» оцінюю на 9,5 балів із 10: інколи були дрібні нюанси, але загалом працюють оперативно та якісно. Крім того, нам за потреби «Конкорд» допомагав технікою. Добра компанія.

svidome

 23 листопада 2020
Портовий термінал EVT відвантажив перший мільйон тонн зернових на експорт з початку 2020/21 маркетинговогороку. Позначку досягли 19 листопада в ході навантаження суднової партії кукурудзи на Панамакс Aqua Lady.
Портовий термінал EVT відвантажив перший мільйон тонн зернових на експорт з початку 2020/21 маркетинговогороку. Позначку досягли 19 листопада в ході навантаження суднової партії кукурудзи на Панамакс Aqua Lady.
23 листопада 2020
 23 листопада 2020
Враховуючи рівень виробництва основних видів насіння олійних культур у 2020 році, а також складні погодні умови, асоціація «Укроліяпром» знизила оцінку урожаю насіння олійних культур у 2020/21 МР до 18,85 млн тонн проти 22,23 млн тонн у 2019/20 МР (-3,38 млн тонн).
Враховуючи рівень виробництва основних видів насіння олійних культур у 2020 році, а також складні погодні умови, асоціація «Укроліяпром» знизила оцінку урожаю насіння олійних культур у 2020/21 МР до 18,85 млн тонн проти 22,23 млн тонн у 2019/20 МР (-3,38 млн тонн).
23 листопада 2020
 23 листопада 2020
Вже з початку 2021 року ціни на готову молочну продукцію можуть зрости на 2,5-5% залежно від продуктової категорії.
Вже з початку 2021 року ціни на готову молочну продукцію можуть зрости на 2,5-5% залежно від продуктової категорії.
23 листопада 2020
 23 листопада 2020
За даними дослідження щодо значення лісосмуг в ОТГ, проведеного проектом «Лісосмуги життя» благодійного фонду Peli can live спільно із Асоціацією об'єднаних територіальних громад, більше 96% громад не мають актуальної документації для наявних лісосмуг.
За даними дослідження щодо значення лісосмуг в ОТГ, проведеного проектом «Лісосмуги життя» благодійного фонду Peli can live спільно із Асоціацією об'єднаних територіальних громад, більше 96% громад не мають актуальної документації для наявних лісосмуг.
23 листопада 2020
 23 листопада 2020
Після тривалого зменшення цін на свиней забійних кондицій в Україні прогнозується ріст котирувань. Поточного тижня (з 23 по 29 листопада) середня ціна живця становитиме від 42 до 43 грн за кілограм.
Після тривалого зменшення цін на свиней забійних кондицій в Україні прогнозується ріст котирувань. Поточного тижня (з 23 по 29 листопада) середня ціна живця становитиме від 42 до 43 грн за кілограм.
23 листопада 2020
 23 листопада 2020
В Україні хочуть «законсервувати» понад 500 тисяч га землі. До таких заходів хочуть залучити території, які відносяться до техногенно забруднених або ж до малопродуктивних ділянках ґрунту.
В Україні хочуть «законсервувати» понад 500 тисяч га землі. До таких заходів хочуть залучити території, які відносяться до техногенно забруднених або ж до малопродуктивних ділянках ґрунту.
23 листопада 2020

Please publish modules in offcanvas position.