ТОП-ТРИ від Kuhn (ВІДЕО)

Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для "АС"
Компанія KUHN разом зі своїми дилерами представила одну з найбільших експозицій на АГРО-2016 — близько 1500 м², на яких розмістилися 22 одиниці різноманітних моделей сільгосптехніки, серед яких були й актуальні новинки.

 

Lexis 3000
«Lexis 3000 є новинкою 2016 року, — розповідає Борис Онищенко, менеджер із регіонального розвитку (Черкаська, Чернігівська, Київська обл.). — Це легка (2 т) та надзвичайно продуктивна машина, здатна у середньому 10 годин якісно обробити 150 га з нормою виливу від 50 до 500 л/га. Завдяки продуктивному насосу та низці інших впроваджень його робоча швидкість при гарному агрофоні може досягати 16–17 км/год.».
 
Lexis 3000 оснащується баком для робочого розчину об’ємом 3200 л, який спроектований таким чином, щоб сприяти якісному перемішуванню препаратів і не допускати їхньої концентрації в окремих місцях. Великий преміксер об’ємом 35 л розташований дуже зручно, що значно спрощує завантаження сухих і рідких препаратів до основного бака. Важливим моментом є те, що Lexis має низький центр ваги. Стійкості сприяє розташування бака для чистої води в задній частині обприскувача, колія при цьому змінюється у діапазоні від 1,5 до 2,25 м. Після того, як змішувачі з гідроприводом перемішали робочий розчин, він, пройшовши через додатковий фільтр, насосом продуктивністю 280 л/хв. подається до штанг.
 

 

«На Lexis 3000 стоять спеціально розроблені KUHN алюмінієві штанги із захватом 18–30 м, які вирізняються легкістю та високою корозостійкістю: можна протягом 10 років вносити КАС, і корозія на них не з’явиться, — підкреслює Борис Онищенко. А ефективно гасити будь-які коливання штанг покликана патентована компанією KUHN система EQUILIBRA. Так, встановлена на паралелограмній підвісці штанга згори закріплена на шарнірах, знизу вона підтягується пружинами та підтримується амортизаторами, які за великої швидкості тримають її рівно, а за роботи на схилах — паралельно поверхні. Разом із тим, для захисту штанги було встановлено гідроциліндри з додатковим ходом. Це дозволяє їй за потрапляння на перешкоду уходити в бік на 1,5 м без зламу гідроциліндру. Крім того, остання секція штанги має пружинний захист, який дозволяє їй за потрапляння на перешкоду відходити вперед, назад і вгору.
 
Оновлений Stronger
«Головна перевага Stronger — його висока продуктивність, — наголошує Борис Онищенко. — Так, системі стабілізації та пневматичним подушкам на кожному колесі він здатний працювати на швидкості до 36 км/год. та за день обробляти до 300–500 га».
 
Перша особливість цієї машини — високий кліренс 1,8 м, завдяки чому можна проводити десикацію високорослих культур на пізніх етапах розвитку. При цьому «живіт» Stronger захищають сталеві пластини.
 

 
Бак для робочого розчину має об’єм 3000 л і виготовлений із поліестру, завдяки чому його в разі потреби можна легко ремонтувати. Всередині бака розташована спеціальна перегородка, яка гасить коливання розчину, аби він не дестабілізував обприскувач. Зручний у використанні преміксер дозволяє швидко приготувати та попередньо змішати розчини, а помпа для заправки продуктивністю 800 л/хв. швидко заповнить бак. Після перемішування відцентровий насос подає розчин до штанг. При цьому важливо, що на Stronger встановлено спеціальний датчик, який автоматично вимикає насос, тільки-но робочий розчин закінчився.
 
На паралелограмній підвісці розташовані штанги з захватом 30 м, які виготовлені з високолегованої сталі, а, отже, є довговічними, пружними та міцними. Вони оснащені акумуляторами додаткової стабілізації, що гасять коливання за розгону, великої швидкості та гальмуванні.
 
Шасі Stronger стоїть на чотирьох пневматичних подушках, які відмінно гасять коливання. Разом із тим, обприскувач відрізняється високою прохідністю, адже завдяки окремим гідромоторам у кожному колесі має повний привід. «Система, яка приводить до руху колеса, складається із двох гідронасосів і чотирьох гідромоторів. Вона повністю незалежна, — звертає увагу Борис Онищенко. — Так, якщо одне колесо починає пробуксовувати, то інші працюють, адже мають інші гілки живлення. Завдяки цьому обприскувач легко виїжджає із проблемних ділянок». Крім іншого, зручною буде можливість зміни колії від 2,8 до 3,5 м прямо на ходу за швидкості 5 км/год.
 
Кабіна перш за все вирізняється високим рівнем захисту: тут встановлено подвійний вугільний фільтр позитивного тиску, а всередині створюється надлишковий тиск, що перешкоджає потраплянню хімії. Разом із тим, кабіна вирізняється високим рівнем ергономіки: зручно розташовані органи управління, пневматичне сидіння, кондиціонер тощо. Крім цього, підвищити комфорт і ефективність роботи оператора вночі покликаний автопілот Kuhn AgroNave 32, який веде обприскувач полем, до розвертальної смуги, і при цьому здатний автоматично вимикати секції штанг над тими місцями, де вже було здійснено обприскування, що дозволяє зекономити до 9% препарату. Якісній нічній роботі сприяє і нова система LED-освітлення.
 
Espro 6000 R
«За два роки, які ми постачаємо Espro 6000 R до України, вони набрали чималої популярності, зокрема, представлена тут машина вже продана, — наголошує Борис Онищенко. — Це високошвидкісний посівний комплекс, який працює за традиційною та мінімальною технологіями обробітку ґрунту (за ноу-тілом ми не рекомендуємо його застосовувати) та агрегатується із тракторами потужністю від 250 к. с.».
 
Першим рядом робочих органів на презентованій виставці моделі є Cross-Board — вирівнювальні колеса, які можна опційно замовити тоді, коли якість оранки незадовільна. За ними підгодовують ґрунт на глибину посіву увігнуті диски з великими зубцями діаметром 450 мм, які кріпляться до рами попарно за допомогою поліуретанових демпферів. «Ці демпфери — патент Kuhn. Вони мають спеціальну увігнуту форму, яка збільшує хід дисків і дозволяє їм краще витримувати глибину обробітку», — відзначає експерт.
 

 

Підшипники дисків працюють у масляній ванні та не обслуговуються. Наступними роблять трохи рознесені для розсікання земляної хвилі прикотувальні колеса діаметром 900 мм. Їхня особливість — квадратний профіль, спроектований таким чином, щоб за всією шириною колеса гарантувати рівномірний тиск і, відповідно, якісно закривати вологу. Після цього з бункера об’ємом 3500 л через котушковий дозувальний механізм, який дозволяє висівати в нормі 0,8–430 кг/га, насіння подається до 40 дводискових сошників, що встановлені з міжряддям 15 см. В насіннєпроводах розташовані датчики, які відповідають за контроль потоку насіння: тільки-но виникнула проблема — бортовий комп’ютер відразу сигналізує про це, завдяки чому можна уникнути просівів. На Espro стоїть дводисковий сошник із не обслуговуваними підшипниками діаметром 350 мм і з виносом одного диску на 41 мм. Це потрібно ось для чого: винесений диск прорізає пожнивні рештки, не даючи їм потрапляти до борозни та контактувати з насінням, завдяки чому зменшується ризик ураження насіння хворобами. Сила, з якою сошники давлять на ґрунт, регулюється за допомогою гідравліки.
 
Також українським споживачам доступна 3-метрова ESPRO 3000, яка агрегатується із тракторами потужністю 100–200 к. с.
 
Коментар

Асад ЛАПШгенеральний директор ТОВ «Кун-Україна»
 Цьогорічна виставка набагато краща за попередні, адже минулі роки були кризовими і, хоч 2016-й теж нелегкий, проте відчутне поліпшення, є знаки стабільності, що позитивно впливають на кількість і настрої покупців. АГРО-2016 — дуже інтенсивна: ми уклали багато угод. Я починаю боятись дефіциту з поставками техніки, бо запитів на неї дуже багато. Разом із тим, 2016 року ми збільшуємо штат наших сервісних працівників і плануємо це робити і на початку 2017-го. Проте основний наш сервіс надають дилери, і нашим першочерговим завданням є навчання сервісних інженерів. Ми стали інтенсивніше проводити тренінги, завдяки чому маємо не просто багато ремонтників, а багато кваліфікованих спеціалістів із сервісу. Крім того, проводимо спеціальні курси навчання для операторів і механіків господарств. KUHN — один із найбільших виробників причіпної і навісної техніки: у нас нараховується 3500 різних моделей, завдяки чому ми можемо задовольнити будь-який запит. Наразі в одних сегментах ми посідаємо позиції лідерів, а в інших починаємо досягати гарних результатів, на що звертають увагу наші клієнти.

svidome

 30 жовтня 2020
Андрій Брензович вже понад 10 років займається тваринництвом.
Андрій Брензович вже понад 10 років займається тваринництвом.
30 жовтня 2020
 30 жовтня 2020
Станом на 29 жовтня українські сільгоспвиробники зібрали основних культур на рівні 68,7 млн тонн з площі 21,5 млн га. Зокрема, зернових та зернобобових культур намолочено 51,9 млн тонн з площі 13,2 млн га (86% до прогнозу).
Станом на 29 жовтня українські сільгоспвиробники зібрали основних культур на рівні 68,7 млн тонн з площі 21,5 млн га. Зокрема, зернових та зернобобових культур намолочено 51,9 млн тонн з площі 13,2 млн га (86% до прогнозу).
30 жовтня 2020
 30 жовтня 2020
Український експорт у 2020 році продемонстрував достатню стійкість до кризових явищ, на відміну від попередніх криз, зокрема через збільшення частки продовольчих товарів у своїй структурі.
Український експорт у 2020 році продемонстрував достатню стійкість до кризових явищ, на відміну від попередніх криз, зокрема через збільшення частки продовольчих товарів у своїй структурі.
30 жовтня 2020
 30 жовтня 2020
Підтримка невеликих фермерів та одноосібників буде основним запобіжником проти надмірного монополізму та кращого функціонування майбутнього ринку землі.
Підтримка невеликих фермерів та одноосібників буде основним запобіжником проти надмірного монополізму та кращого функціонування майбутнього ринку землі.
30 жовтня 2020
 30 жовтня 2020
Державна продовольчо-зернова корпорація України з метою підтримки сільгосптоваровиробників впроваджує пільговий період на зберігання зерна пізніх зернових та олійних культур.
Державна продовольчо-зернова корпорація України з метою підтримки сільгосптоваровиробників впроваджує пільговий період на зберігання зерна пізніх зернових та олійних культур.
30 жовтня 2020
 30 жовтня 2020
Мінекономіки завершило прийом заявок сільгоспвиробників на отримання держпідтримки у галузі бджільництва.
Мінекономіки завершило прийом заявок сільгоспвиробників на отримання держпідтримки у галузі бджільництва.
30 жовтня 2020

Please publish modules in offcanvas position.