Купити трактор популярного формату

Купити трактор популярного формату

/ Механізація АПК / Четвер, 03 січня 2019 15:03

Трактор для аграріїв — основний захід виробництва. Обираючи його, господар враховує чимало нюансів. На яких ґрунтах працюватиме? Які функції виконуватиме? Серед 40 тис. українських фермерів, як показує практика, переважна більшість експлуатує у своїх господарствах універсальні трактори загального призначення із потужністю двигуна близько 100 к. с.

Такі машини мають стійкий масовий попит не лише серед фермерів, а й у комунальних господарствах, оскільки можуть агрегатуватися із широким спектром причіпної техніки. Традиційно стандартним вибором у категорії потужності 90–120 к. с. у наших господарів були білоруські трактори «МТЗ». Тепер є французькі «Масей Фергюсон», американські «Кейс», фінські «Вальтра» та багато інших. На останній столичній виставці «Агро-2018» у цьому сегменті тракторів експонувалося близько 12 брендів. Але провідним критерієм вибору, звісно, є сакраментальний баланс «ціна-якість».

Зараз на будь-якому ринку помітні китайські виробники, які зваблюють насамперед низькою вартістю. Китай розвивав свою індустрію так само, як колись СРСР: закупаючи імпортні заводи й верстати, креслення і технології. Наприклад, державний завод YTO робить трактори на базі моделей корпорації «Фіат». Технологічні лінії виробництва поставлені з Німеччини та Італії. Це дозволяє китайцям забезпечувати прийнятну якість тракторів, а величезний масштаб виробництва у Піднебесній і порівняно низькі зарплати робітників — пропонувати конкурентно низьку ціну за техніку.

На українському ринку серед «китайців» популярного тракторного формату вже засвітився YTO LX-954 потужністю 105 к. с. Із переваг його варто відзначити економію на витратах палива. Із недоліків — сакраментальну «надійність» китайської техніки і відсутність розгалуженого сервісу.

Рішення Уряду Володимира Гройсмана про відшкодування 25% вартості придбаної сільгоспвиробниками вітчизняної техніки сприяє, звісно, увазі до вітчизняних марок: «ЮМЗ», «ХТЗ», «Кий» тощо. Сюди підпадають і деякі «МТЗ», не зовсім білоруські: їх збирають із машкомплектів на українських підприємствах: так діє, наприклад, «Техноторг» (Миколаїв). Навіть на київському суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському» збираються трактори «МТЗ». Це робить їх ціну привабливішою, а сервіс — надійнішим. Бо на японський трактор не дочекаєшся ремонтника-японця, а от якщо білоруська техніка збирається у Білій Церкві чи в Києві, то там же її зможуть і відремонтувати.

Та й наші суто українські трактори — це, по суті, варіація тих-таки «МТЗ». Звісно, ми не крадемо моделі тракторів у білорусів, а базуємося із ними на одних і тих самих радянських інженерних розробках… Наприклад, однією із таких варіацій є сімейство тракторів «ЮМЗ» виробництва Дніпропетровського тракторного заводу, який входить у концерн «Южмаш ім. Макарова». У форматі, про який йдеться, нині випускаються трактори «ЮМЗ-10240» із двигуном потужністю якраз 100 к. с., «ЮМЗ-10244Н» на 105 к. с., «ЮМЗ-10254Н» на 102 к. с.

У тому ж таки найбільш затребуваному сегменті сільськогосподарських тракторів потужністю близько 100 к. с. нещодавно з’явився цікавий вітчизняний трудяга марки «Кий», яку випускає підприємство «Укравтозапчастина». Як не складно здогадатися, це ще один «син» того-таки прототипу — трактора «МТЗ». Зокрема, модель «КИЙ 14102» укомплек­тована двигуном на 105 к. с.

Здається, пропозицій багато, і виробники не сидять, склавши руки. Скажімо, найбільш активний виробник «Техноторг» способом крупновузлового складання виготовляє на рік приблизно 1400 шт. Однак потреба в нових тракторах із потужністю двигуна близько 100 к. с., згідно з оцінками фахівців, по Україні щороку становить 4000 штук. Тобто раз на рік кожен десятий фермер хоче придбати такий трактор. Так що дефіцит усе ще відчувається.

До того ж, як ми знаємо, типовий український аграрій — не вельми заможний. Він не міняє трактор щодва-щотри роки, як європейські колеги. І не дуже любить купувати техніку у кредит. Однак для розвитку бізнесу, поновлення технопарку іноді без цього не обійтися. Зараз чимало фінансових установ активно пропонують аграріям свої кредитні програми на купівлю сільгосптехніки. Готові кредитувати під аграрні розписки. Головне — аби відсоток і банківські умови були лояльними до аграрія.

 

Коментар

20 387 72 2Ігор ГУРЖІЙначальник управління агроекспертизи «Креді Агріколь Банк»

— Український агросектор зараз активно розвивається. Відтак, щорічно на 15–20% зростає його потреба в оборотному капіталі. Також ми всі знаємо, в якому стані є технічний парк наших господарств, і виникає потреба в інвестиціях. Тому наш банк пропонує кредитні продукти, адаптовані до потреб, які допоможуть розвинути ваш бізнес. Працюючи з нами, ви можете обрати таку взаємодію, щоб брати гроші тоді, коли потрібно, а віддавати, коли вони у вас з’являтися. Скажімо, після реалізації урожаю. У нас є команда агроекспертів, і ми зможемо зрозуміти будь-яку бізнес-модель.

 

Василь ЗАГАРНИЙ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 15 липня 2019
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня цього року.
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня ...
15 липня 2019
 15 липня 2019
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», що в Києві.
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», ...
15 липня 2019

Please publish modules in offcanvas position.