Тестування оборотних плугів

Тестування оборотних плугів

/ Механізація АПК / Вівторок, 08 січня 2019 15:03

Вартість оборотних плугів на 40% більша, проте ці витрати компенсуються кращою якістю обробітку ґрунту, вищою продуктивності орних агрегатів і зменшенням на 8–10% витрат палива.

В аграрних підприємствах України для оранки використовують різні моделі вітчизняних та зарубіжних три-, чотири-, п’яти-, семи-, восьмикорпусних начіпних плугів загального призначення. Останнім часом їх замінюють плуги нового покоління — оборотні, модульні, зі змінною шириною захвату, які утворюють складні комплекси машин.

Оборотні плуги конструктивно мають: два комплекти корпусів (ліво- і правообертових); раму, яка може обертатися на 180°; гідравлічну систему, що забезпечує обертання корпусів; механізм приєднання рами плуга до трактора тощо. Загальна металоємність і вартість оборотного плуга в 1,3–1,6 разів більша, ніж загінного. Проте застосування його дозволяє суттєво зменшити витрати, пов’язані з експлуатацією техніки, а також сприяє підвищенню урожайності культур.

Особливості конструкції оборотного плуга виключають зайві операції із пластом землі. Кожен наступний прохід плуга полем здійснюється впритул до попереднього. Досягається такий ефект за рахунок наявності двох комплектів лемішів, дзеркальної конструкції, які закріплюються на нерухомій рамі. Під час одного проходу плуга полем в обробітку ґрунту використовується тільки один комплект лемішів. Коли смуга пройдена, в кінці загінки обертається рама плуга на 180о, і під час суміжного проходу працює комплект лемішів, який до цього «відпочивав».

Отже, оборотний плуг обробляє смугу за смугою, міняючи місцями комплекти лемішів почергово під час кожного повороту. Такий спосіб обробітку ґрунту дозволяє отримати «гладку» оранку з високими показниками якості, без борозн і гребенів.

20 387 82 1

Оборотні плуги укомплектовані гідравлічним механізмом обертання, який обладнаний циліндром подвійної дії з автоматичними перемиканням клапана та фіксацією плуга у вертикальному положенні в борозні. Обертання плуга Arco Agro (типу RS Kverneland, SUKOV s. r. o.) відбувається поворотним механізмом із двома гідравлічними циліндрами з достатньою силою та без ударів. На плугах Gregoire Besson для обертання плуга застосовується зубчасто-рейковий механізм.

З метою повнішого використання потужності трактора на полях із різними типами ґрунтів, підвищення продуктивності оранки та зменшення питомих витрат палива провідні виробники в конструкції оборотних плугів передбачають механізми зміни ширини захвату плуга. Зазвичай вони обладнані механізмами ступінчастого і гідравлічного безступінчастого регулювання ширини захвату.

У більшості агрегатів за допомого механізму ступінчастого регулювання кожного корпусу встановлюється від 30 до 50 см у чотирьох положеннях із кроком 5 см. Зміна ширини захвату проводиться шляхом ручного повороту гряділя. Автоматично встановлюється також положення передплужників і дискових ножів.

Безступінчасте встановлення ширини захвату плуга відбувається за рахунок гідроциліндра подвійної дії. Встановлення ширини захвату плуга здійснює­ться з кабіни трактора за допомогою електронного терміналу керування. Перші і гідравлічні блоки знаходяться у циліндрах. Датчики надають оператору поточну інформацію про позицію гідроциліндрів, таким чином, оперативно контролюється робота плугу.

20 387 82 2

Для роботи з чотири і більше корпусними плугами європейський виробник комплектує їх циліндрами пам’яті. Крім встановлення ширини захвату, вони виконують ще одну важливу функцію: перед поворотом агрегату плуг встановлюється на мінімальну ширину захвату і, таким чином, випрямляється. Так досягається велика відстань між плугом і поверхнею ґрунту під час розвороту.

Циліндр пам’яті забезпечує автоматичну установку колишньої ширини захвату після закінчення розвороту плуга. Агрегати провідних виробників обладнані регулювальною системою, яка дозволяє установлювати ширину захвату першого корпусу і лінію тяги між трактором і плугом. Положення висоти центру тяги кожного трактора залежить від його конструктивних особливостей. Висота лінії тяги змінює­ться простим переміщенням обмежувального гвинта. Ця особливість конструкції плугів дозволяє до мінімуму знизити буксування гусені або коліс і забезпечує найбільш ефективне використання тягового зусилля трактора за рахунок суміщення по висоті лінії тяги плуга з лінією тяги енергетичного засобу.

Для захисту плужних корпусів від пошкоджень камінням або іншими сторонніми предметами компанії-виробники техніки комплектують плуги запобіжними механізмами: система захисту типу «зрізний гвинт»; механічна система захисту — подвійний пружинний амортизатор; автоматична на основі листових ресор; автоматична систему захисту безперервної дії — гідроциліндр із пневмогідроакумулятором. Плуги з автоматичною системою захисту додатково обладнані системою захисту.

На плугах із механічною системою захисту «подвійний пружинний амортизатор» зусилля регулюється безступінчасто, тобто зменшується у процесі виходу корпусу із ґрунту і навпаки. Це досягається завдяки роликовій системі. На плугах із гідравлічною системою захисту зусилля виходу корпусу з ґрунту регулюється на блоці керування за допомогою обмежувача тиску. В обох випадках досягається плавний вихід і заглиблення корпусу в ґрунт, внаслідок чого забезпечується якість оранки і рівномірність руху агрегату.

20 387 84 2

Напівнавісні оборотні багатокорпусні плуги виготовляються із шарнірною рамою. Шарнірний вузол рами між передньою і задньою частинами плуга сприяє доброму копіюванню профілю поля, забезпечуючи збереження як заданої глибини оранки, так і напрямку руху агрегату. Під час обертання плуга шарнірний вузол рами автоматично вирівнюється і блокується за допомогою циліндра подвійної дії.

Гібридні плуги поєднують у собі переваги навісних і напівнавісних знарядь. Вони виготовляються із шістьома та сімома корпусами. Ці агрегати обладнані механізмом перенесення частини ваги плуга на задню вісь трактора. Внаслідок такого конструктивного рішення вони можуть агрегатуватися із тракторами меншої потужності, ніж напівнавісні з такою ж кількістю корпусів.

На ринку техніки здебільшого представлені дво- та п’ятикорпусні оборотні плуги. Однак напівпричіпні і напівнавісні моделі іноді мають до 18 корпусів.

 

Василь ДУМИЧзав. лаб.,
Львівська філія УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого

1

 15 липня 2019
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня цього року.
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня ...
15 липня 2019
 15 липня 2019
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», що в Києві.
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», ...
15 липня 2019

Please publish modules in offcanvas position.