Крапельне зрошення: переваги гнучкого армованого шлангу

Крапельне зрошення: переваги гнучкого армованого шлангу

/ Механізація АПК / Понеділок, 04 лютого 2019 14:42

Під час вирощування овочів, ягід, городини для великих промислових ділянок площею понад 1–2 га, де використовуються системи крапельного зрошення, стає необхідним магістральний трубопровід. Для цих потреб нині повсюдно використовують гнучкий армований шланг. Які його переваги?

За даними Міністерства агрополітики, території посушливих зон у нашій країні нині сягають близько 11 млн га земель. Ця просто таки велетенська цифра пояснює актуальність теми зрошування.

На крапельному зрошенні вирощують цибулю, часник, кавуни, гарбузи, ягоди, овочі, квіти. В Ізраїлі взагалі на крапельному поливі культивують все, навіть банальну картоплю, тому та країна є лідером крапельних технологій. Вони застосовуються як на відкритому ґрунті, так і (що частіше) у теплицях і оранжереях.

Існує безліч різновидів поливів: крапельний, поверхневий, багаторічний тощо. У фермерських господарствах, коли зрошення встановлюється на великій площі, постає необхідність доставити воду від насосної станції до емітерів, вбудованих у крапельні стрічки, на велику відстань і під значним тиском. Для організації систем крапельного поливу потрібно кілька складових: трубки, фітинги, фільтри, ущільнювачі, краники, трійники, насоси, таймери, стрічки «Туман». Та провідним у кожній конструкції, безперечно, є магістральний шланг, через який на поле чи у теплицю подається увесь об’єм води.

10 377 93

У сучасних технологіях дедалі більшого поширення набув у ролі магістрального трубопроводу «Лейфлет» (LayFlat). Це гнучкий шланг, що має у своїй структурі полімерну сітку, що надає йому потрібну жорсткість. Він виготовлюється із полівінілхлориду та інших високоякісних матеріалів, до складу яких входить м’яка екологічно чиста гума. Завдяки еластичності і спеціальному покриттю шланг зберігає свої якісні характеристики у разі зміни температури, він стійкий до ультрафіолетового випромінювання. А унікальна технологія армування, яка використовується під час виготовлення шлангу «Лейфлет», дозволяє запобігти розриву.

За рахунок гнучкості і міцності шланг легко монтується на зрошуваній території. У нього зручно врізати кран чи трубку зрошення у будь-якому місці за допомогою спеціального дироколу. Ефективно може використовуватися для перекачування з водою розчинених у ній добрив, тобто для фертигаціі. Він не деформується під впливом високих температур, має тривалий термін експлуатації, витримує високий тиск як від води, так і від зовнішніх чинників. Частка flat у його назві з англійської перекладається як «плаский», бо шланг має трохи сплюснуту структуру. Завдяки своїй м’якості толерує проходження по ньому техніки — причепів і навіть тракторів.

10 377 92 2Однією із найбільш істотних позитивних особливостей шлангу «Лейфлет» є відсутність вмісту хлору. Під час його виготовлення використовуються тільки екологічно чисті складники. Цей шланг може використовуватися як з електричними, так і з газовими насосами. Продається у бухтах по 50–100 м. Витримує робочий тиск у межах від 2 до 6 бар. Має кілька модифікацій різного діаметру, вимірюваного у дюймах: 2 (50 мм), 2,5 (63 мм), 3 (75 мм), 4 дюйми (104 мм), 5 (125 мм), 6 (150 мм).

Вимірюється діаметр у дюймах, тому що «Лейфлет» почав вироблятися у США, де діє англійська система мір і вагів. Наразі американська компанія Sun Flow вважається одним із кращих виробників гнучких магістральних шлангів.

Але цінують українські фермери й магістральні шланги виробництва Siplast (Італія), хоча дуже багато на вітчизняному ринку товарів із Китаю, які теж знаходять застосування у системах крапельного зрошення.

Всі ці якості, а також зручність у монтажі, експлуатації, демонтажі та зберіганні роблять «Лейфлет» найбільш підходящим варіантом виконання розвідного трубопроводу, особливо у теплицях. Отже, «Лейфлету» не треба, як кажуть, «прикидатися шлангом», тобто не тим, чим він є. Бо це таки справжній зручний шланг, надійний і довготривалий, який допоможе організувати дбайливому фермерові крапельне зрошення найкращим чином.

 

Коментар

10 377 92 3Павло ПИСАРЕНКО, доктор с.-г. наук, зав. відділом Інституту зрошуваного землеробства НААНУ (Херсон)

— Шланг «Лейфлет» — це добра армована гума, він може подавати воду на будь-яку відстань, не вимагає особливого догляду, нормально зберігається — от секрет його популярності. Придумали й виробляють такий шланг американці, щось подібне випускають ізраїльтяни, іспанці… Ну і Китай, звичайно, теж робить — куди ж без нього. Чи намагаються й наші виробники випускати такі шланги? Може, й є спільні підприємства, але поки що я не чув.

 

Василь ЗАГАРНИЙ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 15 липня 2019
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня цього року.
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня ...
15 липня 2019
 15 липня 2019
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», що в Києві.
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», ...
15 липня 2019

Please publish modules in offcanvas position.