На оранці — автотрактор «КрАЗ»

На оранці — автотрактор «КрАЗ»

/ Механізація АПК / Середа, 10 квітня 2019 12:42

Відомий український виробник вантажних автомобілів і всюдиходів завод «АвтоКрАЗ» (м. Кременчук, Полтавська обл.) вирішив зайти у сегмент сільськогосподарських тракторів, випробувавши на оранці багатофункціональний енергетичний засіб. Наскільки це перспективно для аграріїв?

Завод «АвтоКрАЗ» нещодавно показав новинку модельного ряду вантажних автомобілів — автотрактор. Створено його на шасі вантажівки «КрАЗ-6322» з усім тим, що необхідно для трактора: з валом відбору потужності, комплектом гідравліки, додатковою навіскою під плуг та інше сільськогосподарське обладнання.

Цей тяговий засіб із двигуном потужністю 330 к. с. може виконувати транспортні та польові роботи, зокрема вносити добрива, обробляти ґрунт, сіяти, захищати посіви (разом з обприскувачем), виконувати транспортно-перевантажувальні операції.

«КрАЗ-6322» — відома техніка: повнопривідний тривісний вантажний автомобіль цієї марки почав серійно виготовлятися із 1991 року. Він неодноразово буксирував артилерійське знаряддя під час військового параду на День Незалежності у Києві. Знаний у світі комплекс радіотехнічної розвідки «Кольчуга-М» теж виконано на шасі того-таки тягача. Ще 2010 року була розроблена спеціальна модифікація моделі КрАЗ-6322 «Солдат». А з початком російсько-української війни Кременчуцький завод розпочав виготовляти бронеавтомобілі «Шрек», «Кугуар», «Спартан» — різновиди техніки для Збройних сил України і Нацгвардії. Їх використовує і місія ОБСЄ на Донбасі. Тож цілком логічно, що на базі повнопривідного шасі «КрАЗ-6322» було створено ще й такий мобільний енергетичний засіб.

Партнером заводу «АвтоКрАЗ» у розробці цього автотрактора виступив Національний науковий центр «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» (ННЦ «ІМЕСГ»), розташований у смт Глеваха на Київщині. Автотрактор — не поодинокий експеримент: на базі цього Інституту створено Координаційний центр з інноваційного розвитку вітчизняного сільськогосподарського та автотранспортного машинобудування, в роботі якого беруть вчені НААН, асоціації «Укравтопром» та «Укр­агромаш». Розроблений науковцями й автомобілебудівниками автотрактор пройшов випробування у дослідному господарстві «Оленівське», розташованому у Васильківському районі на Київщині. Машина показала себе на оранці з напівпричіпним семикорпусним оборотним плугом шириною захвату 2,8 м від австрійського виробника Vogel & Noot. Також цей машино-тракторний агрегат випробовувався із кузовом для добрив. Продемонстрував він себе в цілому задовільно.

Часто буває, що наші переваги — це й наші мінуси. Візьмемо такий нюанс, як маневреність. За гарної прохідності усіх провідних коліс (6х6) автотрактор володіє чималими габаритами, тобто може використовуватися лише на достатньо великих ділянках поля. Варто врахувати й таке. Підприємству «АвтоКрАЗ» в останні роки дісталося чимало замовлень від військових структур і Нацгвардії. Однак той, хто звик до крупних державних замовлень, до підтримки з боку наукових структур, часто-густо губиться на відкритому конкурентному ринку. А в сегменті сільськогосподарських тракторів конкуренція в останні роки сформувалася дуже велика. В тих межах потужності, які демонструє автотрактор шасі «КрАЗ-6322», ми маємо трактори «Джон Дір», «Клаас», «Кейс», «Нью Холанд» тощо.

Як ми знаємо, ринок імпортних тракторів в Україні в 2017 році стрімко зростав. Але торік, за оцінками продавців, показав падіння у порівнянні з попереднім роком майже на третину. Це говорить насамперед про відсутність у фермерів коштів на оновлення технопарку, хоча необхідність у цьому, як і раніше, велика. Ми всією душею співчуваємо автозаводові з Полтавщини, однак є сумніви щодо того, чи матиме широкий попит такий автотрактор. При тому, що він має і такі помітні переваги, як меншу ціну та вірогідну можливість відшкодування 25% вартості як техніка від українського машиновиробника.

 

Василь ЗАГАРНИЙ, Григорій МЕРЕФ’ЯНСЬКИЙ
спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 15 липня 2019
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня цього року.
У п’ятницю, 12 липня, у Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи з розвитку органічного виробництва, під час якого обговорено стан підготовки нормативно-правових актів відповідно до Закону України № 2496-VIII «Про основні принцип та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який вводиться в дію 2 серпня ...
15 липня 2019
 15 липня 2019
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
Сьогодні, 15 липня, заводу «Ельворті» виповнюється 145 років з моменту заснування. За час свого існування компанія стала провідним виробником сільгосптехніки на території України.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
Поточного тижня в Україні на ринку картоплі спостерігається зростання цін. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
Нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів набули чинності в Україні 12 липня.
15 липня 2019
 15 липня 2019
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
Група виробників Запорізької області, що вирощують болгарський перець, об’єднались задля створення спільної великої партії товару. 
15 липня 2019
 15 липня 2019
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», що в Києві.
Про стан і перспективи вітчизняного виробництва свіжої фруктової і ягідної продукції, а також її поставок за кордон ішлося під час нещодавньої прес-конференції на тему «Підсумки експорту свіжих фруктів і ягід 2018-2019. Прогноз врожаю (і українського експорту) на сезон 2019-2020», яка відбулась у інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна», ...
15 липня 2019

Please publish modules in offcanvas position.