Як підвищити ефективність обприскування посівів

Як підвищити ефективність обприскування посівів

/ Механізація АПК / Вівторок, 02 червня 2020 15:05

Яку модель самохідного обприскувача краще обрати? Це запитання риторичне, в принципі, оскільки є всі підстави вважати, що техніка провідних світових брендів апріорі гарантує якість роботи. Звісно, з урахуванням однієї важливої умови: за чіткого дотримання інструкцій виробника, що включає серед усього іншого, елементарні умови дотримання технологічно правильного захисту рослин.

В принципі, не так важливо, обприскувач якого виробника працює у господарстві. На передній план сьогодні виходить ефективність застосування техніки, якої можна досягти, звернувши увагу на цілу низку «дрібниць», котрі спочатку далеко не завжди враховую­ться. Вони аж ніяк не є секретними і добре відомі агрономам, та, тим не менш, через прагнення зробити все швидше і дешевше відходять на другий план. Коротше кажучи, дотримання наведених нижче умов допоможе зберегти значну частину врожаю.

Почнімо з розпилюваних наконечників форсунок. Добрі керамічні або пластикові наконечники обійдуться у декілька тисяч гривень за комплект. Міняти їх слід не рідше, ніж один раз на рік. Неякісні або зношені розпилювальні наконечники — це десятки тисяч доларів, викинутих на вітер протягом сезону, і найголовніше — недобір значної частини врожаю. Передчасне витрачання препарату через отвори, що розширилися, підвищена доза робочого розчину для рослин, неточне внесення, збільшення кількості дозаправок здатні призвести до дуже сумних наслідків.

11 402 94 1

Не варто заощаджувати на нормах внесення. Дати бодай на 25% менше препарату і заощадити на великій площі декілька тисяч доларів — річ вельми спокуслива. Та, на жаль, такі «номери» проходять далебі не завжди. І точно не цього року. Зазвичай, коли якась гусінь недоотримує свої 50 г інсектициду, то реагує дуже несподівано/передбачувано, а саме — бурхливим зростанням чисельності та посиленим апетитом. Коментарі зайві, і якраз цього року краще не намагатися заощадити таким чином: ризики особливо високі.

 

ВАРТО ЗАУВАЖИТИ

Зверніть увагу на якість води для розчину, адже частинки грунту і рослинні залишки здатні спричинити регулярне засмічення форсунок і фільтрів. Крім того, вони можуть зв’язувати діючі речовини препаратів, знижуючи ефективність заходів щодо захисту рослин. Настільки ж пильно слід стежити за жорсткістю води. Занадто жорстка — не найкраща компанія для багатьох препаратів. Не слід забувати і про показники кислотності та електропровідності води, а також про температуру: не варто набирати воду просто зі свердловини чи тим більше ставка. Найкраще привозити її з одного перевіреного джерела, нехай навіть це буде дещо дорожче.

 

 

Щоб правильно промити обприскувач, необхідно здійснити низку послідовних рекомендованих процедур. Існують непорушні інструкції з обслуговування обприскувачів, перевірені протягом десятків років — ось на них і орієнтуйтеся, рослини не забудуть відповісти взаємністю.

Радимо також використовувати додаткові ємності для змішування. По-перше, слід чітко дотримуватися інструкцій із приготування робочих розчинів щодо кожного виду препарату. По-друге, особливу увагу звернути на якість і рівномірність змішування. У конструкції моделей провідних західних брендів передбачено проведення якісного змішування, але, як свідчить досвід, через брак часу цей процес виконується наступним чином: залили — і поїхали! Спеціальні ємності для приготування робочих розчинів дозволяють заливати в баки агрегатів ідеально підготовлені суміші, які справлять саме той ефект, що зазначений на упаковці з препаратом. Що таке неякісно приготований робочий розчин — знають усі: 90% нешкідливої для шкідників і хвороб «водички» і на виході — пекельна суміш, здатна укласти наповал і бур’яни, і культурні рослини разомі із ними.

11 402 92 1

Слід звернути увагу і на стабільне положення штанги та амплітуду її коливань. Штанга обприскувача повинна постійно перебувати на оптимальній відстані від верхівок посівів, залежно від виду культури і фази її розвитку. Є такі «специ» в господарстві — чудово, адже це питання ні в якому разі не можна пускати на самоплив — зниження ефективності обприскування у цьому випадку може становити до 40%. Теж саме відноситься і до стабілізації штанги. Багато сучасних машин здатні пристосовуватися до умов роботи автоматично, однак додатковий контроль тут не зашкодить — ціна питання надто вже висока.

Якщо виробник припускає можливість обприскування на швидкості 25 км/год, це аж ніяк не означає, що цю цифру слід брати в якості основної. Краще взяти в оренду або навіть докупити ще один агрегат, аніж ганяти полями обприскувач на максимальній швидкості. Адже в цьому випадку говорити про 100-відсоткову ефективність обробки посівів не доводиться, навіть за наявності повітряного рукава. Робота на таких швидкостях — це крайній випадок. Офіційні рекомендації виробників розпилювачів щодо швидкості руху під час обприскувача є доволі скромними, і недарма.

 

Ігор КОВАЛЕНКО, спеціально для Агробізнесу Сьогодні

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 07 липня 2020
3 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3793, який передбачає внесення ряду змін до Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», котрі мають на меті спростити експорт української продукції.
3 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3793, який передбачає внесення ряду змін до Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», котрі мають на меті спростити експорт української ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
Вчора, 6 липня 2020 року, відбулася нарада заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями, на якій було представлено проєкт державної підтримки АПК на 2021-2023 роки за ключовими напрямами.
Вчора, 6 липня 2020 року, відбулася нарада заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями, на якій було представлено проєкт державної підтримки АПК на 2021-2023 роки за ключовими напрямами.
07 липня 2020
 07 липня 2020
За даними Держгеокадастру майже 7 млн українців мають земельні паї. У середньому близько 4 га кожен.
За даними Держгеокадастру майже 7 млн українців мають земельні паї. У середньому близько 4 га кожен.
07 липня 2020
 07 липня 2020
З кожним роком майже протягом трьох десятиліть міжнародна агропромислова виставка на ВДНГ стає все більш масштабною, більш знаковою та більш очікуваною. 2020-ий рік вже вніс свої корективи, проте з усіма карантинними правилами цьогорічна виставка все ж відбудеться та обіцяє бути дійсно особливою, незабутньою та обов’язково безпечною! Готуйте маски і приходьте 11-14 серпня!
З кожним роком майже протягом трьох десятиліть міжнародна агропромислова виставка на ВДНГ стає все більш масштабною, більш знаковою та більш очікуваною. 2020-ий рік вже вніс свої корективи, проте з усіма карантинними правилами цьогорічна виставка все ж відбудеться та обіцяє бути дійсно особливою, незабутньою та обов’язково безпечною! Готуйте маски ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
Кабінет міністрів України прийняв постанову № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», якою зобов’язав Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити до 1 серпня 2020 року створення реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів.
Кабінет міністрів України прийняв постанову № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», якою зобов’язав Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити до 1 серпня 2020 року створення реєстру сертифікованих ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
В Україні у 2017-2019 роках кількість машинобудівних підприємств, які виробляють продукцію для аграрно-промислового комплексу зросла з 40 до 181, що склало 450%. 
В Україні у 2017-2019 роках кількість машинобудівних підприємств, які виробляють продукцію для аграрно-промислового комплексу зросла з 40 до 181, що склало 450%. 
07 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.