Все для якісного захисту: огляд самохідних обприскувачів

Все для якісного захисту: огляд самохідних обприскувачів

/ Механізація АПК / Четвер, 04 червня 2020 12:01

У цьому огляді ми коротко згадуємо основні технічні можливості самохідних обприскувачів від провідних виробників. Тож що пропонує ринок?

Pantera, Amazone

На ринку самохідних обприскувачів компанію Amazone (Амацоне) представляє Pantera нової серії 4503 з головним баком об’ємом 4500 л та штангами захватом від 21 до 40 м.

Основа Pantera 4503 аналогічна попереднім версіям — рама з надміцної сталі та нетипове шасі: воно встановлене не впоперек, а вздовж рами. За такої конструкції колеса розміщуються на довгих плечах, що сприяє більш плавному гасінню коливань, кращій стійкості на схилах і якіснішому контакту рушіїв із ґрунтом, як порівняти зі звичайним шасі. Підвіска — гідропневматична з можливістю автоматичної адаптації до умов. Вона стає жорсткішою під час прискорення/гальмування та м’якшою — за стабільного ходу.

Кліренс і колія Pantera у стандартній комплектації становлять 1,2 м та 1,8–2,4 м відповідно. Для тих, кому цього замало, Amazone пропонує «високу» версію 4503-H із кліренсом 1,25–1,7 м та колією 1,8–2,4 м за висоти 1,25 м та 2,1–2,6 за 1,7 м, а також «широку» 4503-W із колією 2,25–3,0 м за кліренсу 1,2 м.

Руління може здійснюватись 2 або 4 колесами. За останнього варіанту зовнішній радіус розвороту — 6,3 м. Також доступний режим «крабовий хід».Pantera оснащена 6-циліндровим двигуном Deutz з максимальною потужністю 160/218 кВт/к. с. Агрегат має режим роботи Eco (950 об/хв) та Power (2000 об/хв) для оптимальної витрати палива в умовах різної складності. Енергія двигуна передається на мотор-колеса через гідростатичний привід (0–50 км/год) та планетарні редуктори з передавальним числом 1: 23,5. Для кращих тягових характеристик у складних робочих умовах Pantera може бути оснащена редукторами з передавальним числом 1: 30.

 

07 422 88

Pantera, Amazone

 

Основний бак об’ємом 4500 л виготовлений із полімеру, армованого скловолокном. Обприскувач має два мембранно-поршневі насоси продуктивністю по 520 л/хв із регульованою частотою роботи в межах 380–580 об/хв. Бак для чистої води розташований у задній частині машини та має об’єм 500 л. Важливою перевагою Pantera є хороше розбалансування: в роботі 50 : 50 +/- 5% на передні та задні рушії.

Pantera оснащується штангами Super-L, в яких пружинну систему амортизації замінила система активного ведення Contour Control. Її активними елементами є виключно гідроциліндри, що, зокрема, забезпечило належну амортизацію навіть 40-метрових штанг. Ведення у вертикальній площині — на цьому рівні Contour Control цікава, зокрема, тим, що для сканування простору між рослиною та штангою вона використовує 3 + 3 ультразвукових датчиків на штанзі. Така точність особливо стане в пригоді на проблемних місцях: коли, наприклад, один датчик перебуває над просівом — інші два не дозволять штанзі різко впасти вниз і потім врізатись у рослини. Ведення у горизонтальній площині — завдання технології SwingStop. За допомогою датчиків прискорення вона виявляє ступінь швидкості руху штанг до швидкості обприскувача. У маятникову підвіску з обох боків інтегровано по два гідроциліндри (один стоїть по лінії руху, інший — проти), які усувають коливання. У гідросистемі використано швидкодійні пропорційні клапани регулювання тиску, тож реакція SwingStop миттєва. З-поміж іншого, Contour Control дає Pantera 4503 можливість працювати на високій швидкості на висоті від 0,5 м до оброблювальної поверхні.Ще один цікавий момент — електрогідравлічна система складання штанг Flex-2, основними ефектами якої є скорочення часу на складання/розкладання, за даними журналу Profi, 19 та 27 сек. відповідно, а також можливість відхилення однієї чи обох половин штанги вгору та вниз.

Система обприскування може бути представлена технологіями AmaSwitch та більш просунутою AmaSelect, які вартують окремої статті. Але основний ефект обох — розбиття захвату на 50-сантиметрові секції та автоматичний контроль над ними. Завдяки цьому досягається вища точність і якість обприскування: за даними виробника, середнє перекриття за таких секцій — 1,92%. Арсенал Pantera включає і технологію DUS Pro, яка забезпечує постійну циркуляцію робочого розчину в системі (отже, на старті вилив відбувається одночасно з усіх форсунок) та підтримує постійний тиск на кожній форсунці.

 

Alpha Evo II, Hardi

Насичена пропозиція обприскувачів данської компанії Hardi International A/S у цьому огляді представлена флагманською моделлю Alpha Evo II з основним баком об’ємом 4200/5100 л та штангою із захватом 22–44 м.

Рама Alpha Evo II складається з балок із U-подібним профілем, які виготовлені з високоміцної шведської сталі DOMEX®. Для з’єднання окремих елементів рами було використано заклепки. Такий тип з’єднань має суттєві показники стійкості до руйнування під динамічними навантаженнями. У базовій комплектації підвіска у версії 4200 є пружинною: 2 пружини встановлені на передній осі, й 1 з регульованою жорсткістю — на задній. Версія 5100 має пневматичну підвіску FloatRide, яка доступна і для меншої версії як опція.

Кліренс на Alpha Evo II сталий — 1,7 м. Залежно від комплектації, ширина колії може змінюватись механічно в діапазоні 1,8–3,2 м із кроком 40 см, або за допомогою гідравліки — 1,8–2,8 м.

В Alpha Evo II руління здійснюється 2 або 4 колесами. В останньому режимі внутрішній радіус розвороту становить 4,6 м на версії 4200 і 5,3 м — на 5100. Крім того, такі обприскувачі Hardi можуть працювати в режимі «крабовий хід».Alpha Evo II мають 6-циліндровий двигун Deutz потужністю 160/217 кВт/к. с. на версії 4200 і 180/245 кВт/к. с. — на 5100. Одна з особливостей двигуна — подвійний турбонаддув: 2 турбокомпресори нівелюють часовий проміжок між збільшенням оборотів двигуна та фактичним збільшенням потужності, що трапляється на двигунах з одним турбонаддувом. Крім того, ця система зберігає максимальний крутний момент у широкому діапазоні обертів і має позитивний вплив на потужність і витрату палива. Робота двигунів керується системою EMR4, а паливо подає технологія Deutz Common Rail®.

 

07 422 89

Alpha Evo II, Hardi

 

Трансмісія — гідростатична EcoDrive (0–25/40 км/год) із технологією інтелектуального керування приводом. Систему обслуговують два керовані аксіально-поршневі насоси сукупною продуктивністю 230 л/хв. У робочому режимі EcoDrive самостійно обмежує граничну швидкість до 25 км/год. Виготовлений з поліетилену основний бак має низький профіль і глибокий піддон, що забезпечує низький центр мас. Однією з його особливостей є глибокий центральний резервуар, завдяки якому бак може бути повністю спустошений навіть будучи нахиленим на +/-10˚. В Alpha Evo II Hardi встановила власний мембранний насос 464-ї серії продуктивністю 540 л/хв. Бак для чистої води об’ємом 410/600 л установлений під основним, що додатково сприяє стійкості обприскувача.Розташування основних компонентів на рамі сприяє хорошому розбалансуванню обприскувача. Крім того, всі баки — джерело основних динамічних навантажень — встановлені між осями, що знижує вплив рівня наповненості місткостей на розподілення ваги, а також сприяє кращій стійкості машини. Alpha Evo II може оснащуватись штангами 2 типів: Delta Force (24–39 м), що розроблені для роботи на високих швидкостях; а також алюмінієвими штангами (24–44 м) виробництва Pommier. Паралельне положення штанги щодо оброблювальної поверхні забезпечується системами AutoSlant AutoHeight та AutoTerrain, яка нівелює не тільки рух, а й вплив скручування штанги.

Постійну циркуляцію робочого розчину у штанзі забезпечує технологія PrimeFlow. Системи обприскування на Alpha Evo II можуть бути представлені технологією Pulse System, яка забезпечує сталі тиск у системі й розмір краплі без заміни форсунок у широкому діапазоні швидкостей, а також відомою Hardi Twin, яка прискорює швидкість падіння робочого розчину на рослини потоками повітря, забезпечуючи таким чином якісне покриття за швидкості руху 16 км/год та сили вітру до 13 м/с.

 

Bruin, Berthoud

Пропозиція компанії Berthoud у цьому огляді представлена моделлю Bruin, яка спеціально розроблялась для роботи в умовах, подібних до українських. Головний бак цієї машини має об’єм 4200 л, а штанги можуть мати захват 30,5 або 36,6 м.

Одними з характерних рис обприскувача є коротка колісна база 4,45 м та всі керовані колеса, що сприяють хорошій маневровості: радіус розвороту 5,1 м та доволі широка рама. Система амортизації мостів є різною: задній міст оснащений пневматичними подушками та підвіскою шарнірно-поворотного типу, що дає кращий контакт рушіїв із ґрунтом і суттєвішу стійкість на горбах. Передній міст оснащений тільки пневматичними подушками. Пневматична підвіска всіх чотирьох коліс є незалежною, і, як наслідок, — всі колеса залишаються у контакті з ґрунтом за будь-яких умов.

Кліренс і ширина колії Bruin змінюються гідравлікою безступенево в діапазоні 1,5–1,8 м та 3,05–4,06 м відповідно.

Керування може здійснюватись 2 або 4 колесами, а також доступний режим «крабовий хід».

Машина може бути оснащена двигуном Cummins із нормами викиду Tier 3a або Tier 4f: перший варіант забезпечує 275 к. с., а другий — 300 к. с. номінальної потужності. Цікавою можливістю є режим роботи двигуна «еко», за якого частота обертів самостійно адаптується до змінних умов. Разом із тим оператор може сам установлювати частоту роботи двигуна.

Трансмісія — гідростатична (0–35/56 км/год) виробництва Bosch Rexroth із приводом на всі 4 колеса. До речі, за потреби керувати швидкістю руху можна педаллю. Потрібний потік мастила на мотор-колеса забезпечує 1 насос змінної продуктивності Rexroth об’ємом 175 см³. У гідромотори рушіїв вбудована зубчаста планетарна передача з передавальним числом 26,4/1. Крім того, їхній об’єм — змінний: комп’ютерна система визначає оптимальний потік мастила для кожного мотору в конкретний момент. Все це наділяє Bruin хорошими протибуксувальними властивостями і дозволяє долати схили з нахилом до 25%.

 

07 422 90

Bruin, Berthoud

 

Головний бак об’ємом 4200 л виготовлений зі щільного поліетилену. Машина оснащена запатентованим Berthoud 2-турбінним насосом Omega відцентрового типу продуктивністю 500 л/хв (при 3 бар). Кожна з його турбін виготовлена з чавуну та працює у певному режимі тиску, що подовжує ресурс насоса. Бак для чистої води має об’єм 492 л.

Штанги Bruin — Axiale 2 GVED — кріпляться до обприскувача через запатентовану Berthoud систему Axiale, за якої, по суті, штанга копіює положення осі обприскувача з тою чутливістю, яка потрібна оператору в конкретних умовах. Покращити адаптованість штанги до поверхні може система Boom Control у версії Total (підтримка заданої висоти штанги й контроль кожного крила) та Active (те саме, а також компенсування нахилу машини під час роботи на схилах).

Система циркуляції рідини у трубопроводах може бути звичайною та безперервною. Важливо, що за першого варіанту у систему, замість витратоміра, інтегрується датчик контролю. Завдяки цьому під час забивання форсунки тиск зменшиться і норма буде витримана. Система безперервної циркуляції, крім очевидних переваг, дає можливість змінювати захват секцій: на крайніх секціях — до 1 форсунки.

Крім стандартної системи обприскування, Bruin може оснащуватись системою Spraytronic, яка дає змогу використовувати одні й ті ж форсунки в на 70% більшому швидкісному діапазоні, ніж у стандартній системі обприскування. Крім того, вона підтримує постійний тиск у системі та без зміни норми виливу дає змогу керувати розміром крапель.Незабаром в Україні може з’явитись нове рішення — Spot Spraying, яке Berthoud представила на тогорічній Agritechnica. Це технологія точкового обприскування, яка розрізняє не тільки бур’яни на фоні ґрунту, а й бур’яни у масі культурних рослин. Spot Spraying використовує технології штучного інтелекту, зокрема машинного навчання. Саме вони дають змогу системі швидко проаналізувати об’єкти в кадрі, порівняти їх з убудованою базою характеристик бур’янів і культурних рослин, яка постійно оновлюється, і дати команду обприскувачу увімкнути відповідну(і) форсунку(и). Все це на швидкості до 25 км/год. Станом на початок Agritechnica технологія Spot Spraying була протестована на 30 тис. гектарів та принесла фермерам, у яких проводилося тестування, 50–75% економії гербіцидів.

 

Leeb PT 300, Horsch

Вперше представлене восени 2017 року нове покоління самохідних обприскувачів Leeb PT починає активно заходити на український ринок. Leeb PT 300 доступний у версіях з основним баком об’ємом 6300 та 8300 л та оснащується штангами із захватом 24–42 м.

На рівні шасі однією з особливостей новинки є незалежна двохважільна підвіска. Майже як на автомобілі, тільки тут роль пружин виконує гідропневматична система з активним регулюванням рівня кожного колеса й автоматичною зміною жорсткості під час руху дорогами загального користування та роботи в полі.

Кліренс машини становить 1,35 м, а ширина колії, залежно від замовлення, може бути в межах від 2 до 2,25 м.

Руління здійснюється 2 та 4 колесами, при цьому внутрішній радіус розвороту становить лише 3 м.

«Серцем» обох версій Leeb PT 300 є 6-циліндровий турбований FPT N67 об’ємом 6,7 л, який видає 230/310 кВт/к. с. Максимальний крутний момент 1160 Нм досягається в ньому за 1400 об/хв.Трансмісія на новинці Horsch — гідростатична й доступна у варіантах: PowerGear — потужний привід для роботи на горбистій місцевості, та HighPowerGear — підвищений крутний момент для суттєвих навантажень. Обидві працюють у режимах «поле» (0–25 км/год за 1300 об/хв) та «дорога» (0–50 км/год за 1700 об/хв). Незалежна система гідростатичного привода працює таким чином, щоб запобігти пробуксовуванню та подоланню важко прохідних ділянок. Також електронна система двигуна і гідростатичного приводу дозволяють керувати обертами двигуна залежно від навантаження, що дає змогу суттєво економити паливо.

 

07 422 91

Leeb PT 300, Horsch

 

Основний бак версії Leeb PT 6,300 виготовлений з поліетилену, а флагманської PT 8,300 — з неіржавної сталі. Бак для чистої води має об’єм 550 л. Основний насос є відцентрового типу, продуктивність якого 1000 л/хв. Другий насос — мембранно-поршневий призначений для очищення машини шляхом витіснення решток із системи. Електричні крани системи водопостачання дозволяють виконувати всі режими роботи і очищення в автоматичному режимі, що дає змогу якісно та швидко виконувати всі операції без втручання оператора. Розташування кабіни, двигуна, основного бака й навіски штанг у поєднанні з незалежною підвіскою рушіїв забезпечують розподілення навантаження на кожну вісь у пропорції, близькій до 50 : 50.

Клієнт має змогу замовити будь-який варіант штанги Leeb PT 300, починаючи від ширини захвату і закінчуючи комбінаціями форсунок. За рахунок ідеальної стабілізації штанги, виробник пропонує розміщення форсунок через 25 см, що дає змогу працювати на висоті 30 см від оброблювальної поверхні, а, крім того, за нього знос крапель вітром силою 5 м/с на 30% менший, ніж в аналогічних форсунок, розташованих з проміжком 50 см. Штанги базуються на запатентованій паралелограмній навісці з гідравлічною амортизацією.

Автоматична система стабілізації штанги Boom Control має різні варіанти. Все залежить від складності та рельєфу поля. Найбільш розповсюджена версія — BC Pro: вона може містити від 4 до 6 ультразвукових датчиків контролю висоти, незалежну роботу правого та лівого крила. З такою системою машина здатна працювати у складних рельєфних умовах та з високою швидкістю.

Виробник подбав і про якісне внесення розчину за будь-якої швидкості. Процесом обприскування керує AutoSelect — система, яка дає змогу керувати форсунками і перемикати їх залежно від швидкості. Це дозволяє незалежно від швидкості руху тримати оптимальний тиск розпилення і, відповідно, оптимальний розмір каплі.

 

Patriot, Case IH

Інженерний потенціал Case IH у галузі обприскування представляє модель Patriot у версіях 3230, 3330 та 4430, які оснащені баками для робочого розчину об’ємом 3028 л, 3758 л та 4542 л відповідно й оснащуються штангами із захватом від 18,3 до 36,5 м.

Рама обприскувачів Case IH виготовлена з цільних сталевих прямокутних профілів, які зварені між собою. Характеристики сталі та конфігурація рами забезпечують високу стійкість основи Patriot до деформацій на згин. Підвіска нетипова. Колеса до рами кріпляться за допомогою двох поздовжніх важелів із пружиною між ними. Така конструкція цікава здатністю поглинати і поздовжні, і поперечні навантаження. Опційно замість пружини можуть бути встановлені гідроциліндри. У цьому випадку, коли в системі падає тиск через буксування колеса, навантаження на його гідроциліндр автоматично збільшується — той сильніше давить на рушій, забезпечуючи краще зчеплення з ґрунтом.

Кліренс Patriot незмінний: 1,32 м у менших версій та 1,35 м у 4430. Ширина колії регулюється гідравлікою в діапазоні 3,05–3,99 см із кроком 2,54 см.

Руління здійснюється 2 колесами — радіус розвороту 7,1 м у «тридцяток» і 7,5 м — у флагмана.

 

07 422 92

Patriot, Case IH

 

Case IH оснащує обприскувачі рядними 6-цилінровими двигунами NEF власного виробництва з турбонагнітачем, електронним контролем упорскування палива та послідовним охолодженням. «Серця» машин 32- і 3330 мають об’єм 6,7 л, номінально видають 164/220 і 202/270 кВт/к. с. і розвивають крутний момент 1020 Нм і 1175 Нм відповідно. Версія 4430 має 8,7-літровий двигун потужністю 243/325 кВт/к. с. із крутним моментом 1470 Нм. Трансмісія — гідростатична (0–48 км/год) з постійно підключеним приводом на 4 колеса. Потік оливи до мотор-двигунів забезпечують 2 аксіально-поршневі насоси: перший направляє її до правого переднього та лівого заднього коліс, другий — навпаки. Завдяки тому, що кожна така пара коліс отримує однакову енергію, коли одне з них починає буксувати, — інше витягує машину. Використання такого типу насосів дозволило Case IH оснастити обприскувач безступеневим круїз-контролем. У найменшій версії Patriot головний бак може бути виготовлений із полімеру, але стандартним матеріалом для цього елементу в моделі є неіржавна сталь. Бак для чистої води має об’єм 424 л і 530 л — на флагманській машині. Основний насос є відцентрового типу. Загальна конструкція машини: винесена вперед кабіна, розташований посередині бак, а двигун — позаду, концентрує незмінну вагу на передньому і задньому мостах, а динамічну — між ними. Так зменшується вплив змінної ваги бака на навантаження на осі та забезпечується належне розбалансування.

Штанги кріпляться в 2 точках, що сприяє стабільному веденню. Серед їхніх особливостей варто відзначити захист від ударів: крайня секція може відхилятись назад на 90˚, а вся штанга — на 30˚. У випадках, коли ділянка є ризикованою для заходу штанги, залучається крайова форсунка. Обприскувачі зі штангами 36,5 м оснащуються системою AutoFold Plus: вона повністю розкладає штангу за 30 сек. і опускає центральну секцію на ту висоту, на яку вона була налаштована востаннє.

Задана висота обприскування автоматично витримується системою AutoBoom, яка доступна в комплектації з 3 або 5 ультразвуковими датчиками.Patriot оснащують системою AimCommandFlex (32 віртуальні секції), яка в широкому діапазоні швидкостей без заміни форсунок підтримує у системі сталий тиск, забезпечує однаковий розмір краплі, а також на розворотах і дугоподібних гонах для уникнення недо- і переливів корегує вилив із форсунок на внутрішньому і зовнішньому радіусах.

 

Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для Агробізнесу Сьогодні

 

svidome

 19 січня 2022
Уряд відклав питання включення пшеничного хліба до переліку товарів, які мають соціальну значущість, та щодо яких встановлюється гранична торговельна націнка у 10%.
Уряд відклав питання включення пшеничного хліба до переліку товарів, які мають соціальну значущість, та щодо яких встановлюється гранична торговельна націнка у 10%.
19 січня 2022
 19 січня 2022
Сьогодні, 19 січня, Кабінет Міністрів України схвалив концепцію загальнодержавної цільової програми використання та охорони земель.
Сьогодні, 19 січня, Кабінет Міністрів України схвалив концепцію загальнодержавної цільової програми використання та охорони земель.
19 січня 2022
 19 січня 2022
Агрохолдинг KSG Agro у 2021 році експортував 324 тонни пшеничного борошна до Лівії та 26 тонн бутильованої соняшникової рафінованої олії у ДР Конго. Постачання здійснювалися на умовах CIF Incoterms.
Агрохолдинг KSG Agro у 2021 році експортував 324 тонни пшеничного борошна до Лівії та 26 тонн бутильованої соняшникової рафінованої олії у ДР Конго. Постачання здійснювалися на умовах CIF Incoterms.
19 січня 2022
 19 січня 2022
Фонд державного майна України очікує на ухвалення Верховною Радою змін до законодавства, які дозволять ліквідувати фракційну оцінку (окреме оцінювання земельної ділянки та нерухомості на ній) і впровадити світові стандарти ведення оціночної діяльності.
Фонд державного майна України очікує на ухвалення Верховною Радою змін до законодавства, які дозволять ліквідувати фракційну оцінку (окреме оцінювання земельної ділянки та нерухомості на ній) і впровадити світові стандарти ведення оціночної діяльності.
19 січня 2022
 19 січня 2022
В Україні значна частина бізнесу (68%) протягом наступних дванадцяти місяців очікує зростання цін на продукти і послуги власного виробництва.
В Україні значна частина бізнесу (68%) протягом наступних дванадцяти місяців очікує зростання цін на продукти і послуги власного виробництва.
19 січня 2022
 19 січня 2022
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) стурбована ситуацією, що склалася в Україні у зв'язку зі скасуванням з 1 січня 2022 року нормативних документів – стандартів групи ДСТУ у сфері зерна і зернопродуктів.
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) стурбована ситуацією, що склалася в Україні у зв'язку зі скасуванням з 1 січня 2022 року нормативних документів – стандартів групи ДСТУ у сфері зерна і зернопродуктів.
19 січня 2022
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.