Огляд тракторів потужністю до 200 к. с. та особливості їх експлуатації

Огляд тракторів потужністю до 200 к. с. та особливості їх експлуатації

/ Механізація АПК / Вівторок, 30 червня 2020 11:42

Потужність традиційного фермерського трактора починається з машин типу МТЗ-80 включно до моделей із двигунами по 130–140 к. с. Під ці трактори «заточено» широкий спектр причіпних і навісних агрегатів, окрім цього, вони відмінно себе показують у підсобних роботах. Проте поступово зростає популярність потужніших і більш універсальних моделей — від 160 до 200 к. с., котрі виступають як у ролі основного трактора в невеликих господарствах, так і широко використовуються у великих агрокомпаніях для виконання специфічних робіт.

Трактор цього сегмента потужності — оптимальний вибір для роботи з причіпними обприскувачами, великими розкидачами міндобрив і прес-підбирачами. В полі він здатен працювати із сівалками, легкими боронами й культиваторами, що мають досить солідну робочу ширину, а якщо потрібно, то потягне і плуг на 4–5 корпусів. Тому такі машини досить часто купують ті великі господарства, що обробляють багато полів невеликої площі, розташовані на значній відстані одне від одного. До того ж машина потужністю 170-190 к. с. відмінно себе показує за всіма показниками під час транспортування вантажів.

Провідні світові виробники тракторів такого сегмента вже давно враховують цей момент, пропонуючи сучасні комфортабельні машини із запасом потужності, що за функціональністю нічим не поступаються більшим моделям. Пропонуємо коротко оглянути найцікавіші пропозиції на ринку, які встигли вже себе зарекомендувати на полях України.

 

Zetor Crystal

Чеський виробник пропонує лінійку добротних тракторів потужністю до 200 к. с. Визначальна риса машин Zetor — підвищена увага до надійності конструкції. Це безпосередньо стосується однієї з найпопулярніших моделей Zetor Crystal.Модель із шестициліндровим двигуном Tier4 Final об’ємом 6,1 л пропонується у двох варіантах — з потужністю 144 та 163 к. с. Масивний блок двигуна утворює компактну частину несної структури трактора, здатної витримувати високі навантаження від навісних агрегатів. Великий запас крутного моменту забезпечує гнучкість двигуна й широту операційного поля в рамках увімкненої передачі й мінімальну потребу у її перемиканні.

Виробник декларує свої машини як одні з найбільш економічних на ринку, підтверджуючи це результатами представницьких світових тестувань.

08 423 86 2

У Zetor Crystal передбачено повністю синхронізоване перемикання передач. Тут установлена реверсивна 5-ступенева коробка передач, яка забезпечує 30 швидкостей переднього та 30 швидкостей заднього ходу. Обслуговування трактора полегшує 3-ступеневий збільшувач крутного моменту без розриву потоку потужності (PowerShift), гідравлічний реверсор (PowerShuttle) і кнопка муфти на важелі перемикання швидкостей (PowerClutch).

Таке виконання істотно підвищує зручність роботи й точність здійснення польових операцій, позитивно впливаючи на позитивність роботи. Коробка передач розроблена з акцентом на простоту обслуговування, логічність схеми перемикання швидкостей, низькі втрати під час передачі високої потужності й довговічність.

Значну увагу в конструкції Zetor Crystal приділено ефективності роботи з навісним обладнанням. Два допоміжних гідроциліндри забезпечують рівномірне навантаження на трактор і максимальну підіймальну силу 85 кН. Трисекційний гідророзподільник зі швидкороз’ємними муфтами та клапаном вільного зливу з гідромотора дозволяє агрегатувати різні типи пристроїв.

Тут використана ефективна система керування оранкою EHR Hitchtronic. Електрогідравліка оснащена автоматичним регулюванням задньої триточкової навіски. Користуючись цією системою, відпадає потреба задавати види регулювання та їх чутливість. Система регулювання сама вимірює опір ґрунту, налаштовуючи навіску.

 

Massey Ferguson 7600

Лінійка тракторів Massey Ferguson після вдалого повернення на ринок України кілька років тому відмінно себе зарекомендувала з усіх сторін у різних сегментах потужності. Це безпосередньо стосується і моделей серії 7600, номінальною потужністю від 140 до 240 к. с.

Яскравими представниками серії 7600 є трактори MF 7615 і 7618, популярність яких зростає як у невеликих господарствах, так і у великих агрокомпаніях. Оснащені перевіреним двигуном AGCO Power із турбонаддувом і проміжним охолоджувачем, об’ємом 6,6 л, ці машини розвивають максимальну потужність 150 і 175 к. с. відповідно. Двигун оснащено сучасною електронною системою контролю подачі палива і є одним із найбільш економічних дизельних двигунів у своєму класі.

Технологія Common Rail забезпечує постійну наявність потрібної кількості палива незалежно від числа обертів або навантаження двигуна, що підвищує продуктивність роботи під час зміни навантажень.

08 423 88 2

Електронне керування двигуном (EEM) трактора дозволяє проводити безперервне регулювання обсягу та періодичності впорскування палива з урахуванням обертів і навантаження двигуна. ЕЕМ також дозволяє скористатися низкою новітніх можливостей, включно з функцією пам’яті частоти обертання двигуна.

У тракторах Massey Ferguson установлена вдосконалена трансмісія Dyna 6, яка здійснює автоматичну зміну передач залежно від навантаження в кожному з чотирьох діапазонів. Це дозволяє оптимально використовувати потужність двигуна під час виконання всіх видів операцій і за будь-яких польових умов. Перемикання передач здійснюється без витискання педалі зчеплення.
Dyna 6 — це міцна, надійна і безвідмовна трансмісія, що забезпечує низьке споживання потужності, найвищу ефективність і значну економію палива.

Інтегрована передня навіска IFLS доступна у варіантах вантажності до 4000 кг і передбачає додаткову установку ВВП, що дозволяє використовувати переднє і заднє навісне обладнання для вищої продуктивності. Зазначимо також великий вибір режимів роботи ВОМ 540-540Е — 1000 об./хв і потужну гідравлічну систему Massey Ferguson 7600.

 

Valtra T194

Два роки тому корпорація AGCO представила на ринку України фінські трактори Valtra. Це добротні машини з надійною конструкцією, до якої інтегровано низку інноваційних технологій. Трактори четвертого покоління Valtra серії T — це абсолютно нові машини, створені з чистого аркуша. До того ж машини пропонують у чотирьох варіантах комплектації: Direct, Versu, Active і HiTech. Зокрема, мова про Valtra T194, двигун якої розвиває потужність до 195 к. с.

Active — це модель, що поєднує трансмісію Powershift і механічну, чутливу до навантаження, гідравлічну систему. Моделі Versu, Active і HiTech передбачають абсолютно новий підхід до керування тракторами з Powershift. Педаль зчеплення потрібна тільки під час запуску двигуна. Педалями гальма також можна керувати, бо там завжди залучена автоматична функція керування зчепленням AutoTraction.

Усі моделі тракторів Valtra серії Т оснащені надійними двигунами AGCO Power. Турбіна оснащується електронним перепускним клапаном, тому двигун швидко реагує на натискання педалі газу й розвиває чудовий крутний момент навіть на низьких оборотах. Система SCR і оптимізована програмна забезпечення двигуна й турбіни дозволяють значно зменшити витрату палива, що усуває потребу в установленні системи рециркуляції вихлопних газів або протисажкового фільтра.

08 423 88 1

Коробки передач PowerShift або CVT спеціально розроблені для тракторів Valtra з метою максимально ефективної передачі потужності двигуна на приводні колеса трактора. Низка автоматизованих або запрограмованих функцій трансмісії забезпечують інтуїтивне керування тракторами Valtra.

Тут установлено гідравлічну систему з відкритим центром і суміжною гідравлічною ванною з трансмісією в тракторах HiTech, і з закритим центром, і роздільною гідравлічною ванною в тракторах Direct, Versu, Active.

Підвіска переднього моста Aires (постачається як опція) сприяє підвищенню продуктивності й ефективності роботи, збільшуючи тягове зусилля у виконанні польових робіт, шляхом збереження контакту коліс із ґрунтом або ж дорожньою поверхнею. Вона також сприяє підвищенню комфорту роботи оператора.

Підключення телеметричної системи Valtra Connect надає можливість віддалено контролювати безліч робочих параметрів трактора (швидкість руху, витрати пального, місце перебування тощо). Зазначимо також можливість установлення різного устаткування із заводу — унікальна система керування заднім ходом TwinTrac, фронтальний навантажувач, передня триточкова навіска, ВВП тощо роблять ці трактори універсальними.

 

Deutz-Fahr Agrotron M 620

Німецька компанія Deutz-Fahr пропонує в Україні низку цікавих моделей у різних сегментах потужності, які мають високу технологічність і комфортність роботи, що, зокрема, впливає на технологічність і точність виконання польових й підсобних операцій. Це безпосередньо стосується моделі Agrotron M 620.

165-сильні трактори відомого німецького виробника оснащені двигунами з турбонаддувом і проміжним охолодженням, а також електронною системою впорскування палива DCR. Також двигуни забезпечені подвійною системою водяного/масляного охолодження та паливними радіаторами. Для мінімізації вихлопів застосовується система рециркуляції охолоджених зовнішніх газів. Шестициліндрові двигуни Deutz мають чотириклапанні головки циліндрів, спеціальна конфігурація яких забезпечує розташування інжектора вертикально по центру, що дозволяє підвищити потужність і знизити витрату пального.

08 423 90 1

Трактори Agrotron M 620 оснащені високоефективними і надійними коробками передач ZF. До їх конструкції входить 6-швидкісна КПП із синхронізатором; блок силового перемикання з чотирма значеннями передавального числа для кожної швидкості, які можна вибирати під час руху; найнижча передача для дуже низьких робочих швидкостей; гідравлічний реверс.

Гідравлічна система тракторів Agrotron M — це постійна система з відкритим центром, оснащена шестерінчастою помпою потужністю 83 л/хв, від якої гідравлічне зусилля передається на зовнішні пристрої через 8-ходові розподільники з функціями фіксації, викидання, зміщення й регулювання витрати. Система визначення навантаження оснащена помпою змінного обсягу потужністю 120 л/хв і електрогідравлічними розподільниками (два з них — із функцією таймера) з регулюванням витрати.

 

New Holland T6080

Трактори New Holland Т6080 належать до найбільш вдалих машин у лінійці виробника й характеризуються високою надійністю та експлуатаційними характеристиками. Це універсальні трактори серії Т6000, які призначені для виконання різних видів сільськогосподарських робіт, — потужні й водночас легкі та економічні машини.

На моделі New Holland T6080 установлено двигун NEF обсягом 6,7 л. Його номінальна потужність — 155 к. с., а максимальна — 193 к. с. завдяки системі керування потужністю, що забезпечує збільшення потужності в пікових навантаженнях. Система працює автоматично, вмикаючись і вимикаючись самостійно за підвищення та зниженні навантажень. Завдяки цьому і потужність трактора, і витрата палива завжди на оптимальному рівні.

08 423 90 2

Трактор T6080 має один із найкращих показників вантажності у своєму класі — 8257 кг. Він відмінно справляється з важкими роботами навіть за тривалого виконання, має оптимальну масу для своєї потужності й правильне розподілення вантажів.

Машина оснащена трансмісією Range Command 18 × 6, яка в економічному режимі зводить до мінімуму втрати потужності й крутного моменту, застосовуючи підвищену передачу.

Продуктивність гідравлічної системи моделі становить 113 л/хв. Такого гідравлічного потоку з надлишком вистачає для виконання робіт тракторами такого класу. Автоматичне регулювання гідросистеми постійно підтримує оптимальний рівень оливи в системі — трактор отримує стільки оливи, скільки потрібно для виконання конкретної операції. Завдяки цьому досягається економія палива.

Система керування тягово-зчіпних зусиль Terralock забезпечує трактору New Holland T6080 оптимальні показники зчеплення коліс із ґрунтом, завдяки автоматичному ввімкненню й вимкненню привода переднього моста й блокування диференціалів.

 

Ігор ПАВЛЮК, спеціально для Агробізнесу Сьогодні

svidome

 19 січня 2022
Уряд відклав питання включення пшеничного хліба до переліку товарів, які мають соціальну значущість, та щодо яких встановлюється гранична торговельна націнка у 10%.
Уряд відклав питання включення пшеничного хліба до переліку товарів, які мають соціальну значущість, та щодо яких встановлюється гранична торговельна націнка у 10%.
19 січня 2022
 19 січня 2022
Сьогодні, 19 січня, Кабінет Міністрів України схвалив концепцію загальнодержавної цільової програми використання та охорони земель.
Сьогодні, 19 січня, Кабінет Міністрів України схвалив концепцію загальнодержавної цільової програми використання та охорони земель.
19 січня 2022
 19 січня 2022
Агрохолдинг KSG Agro у 2021 році експортував 324 тонни пшеничного борошна до Лівії та 26 тонн бутильованої соняшникової рафінованої олії у ДР Конго. Постачання здійснювалися на умовах CIF Incoterms.
Агрохолдинг KSG Agro у 2021 році експортував 324 тонни пшеничного борошна до Лівії та 26 тонн бутильованої соняшникової рафінованої олії у ДР Конго. Постачання здійснювалися на умовах CIF Incoterms.
19 січня 2022
 19 січня 2022
Фонд державного майна України очікує на ухвалення Верховною Радою змін до законодавства, які дозволять ліквідувати фракційну оцінку (окреме оцінювання земельної ділянки та нерухомості на ній) і впровадити світові стандарти ведення оціночної діяльності.
Фонд державного майна України очікує на ухвалення Верховною Радою змін до законодавства, які дозволять ліквідувати фракційну оцінку (окреме оцінювання земельної ділянки та нерухомості на ній) і впровадити світові стандарти ведення оціночної діяльності.
19 січня 2022
 19 січня 2022
В Україні значна частина бізнесу (68%) протягом наступних дванадцяти місяців очікує зростання цін на продукти і послуги власного виробництва.
В Україні значна частина бізнесу (68%) протягом наступних дванадцяти місяців очікує зростання цін на продукти і послуги власного виробництва.
19 січня 2022
 19 січня 2022
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) стурбована ситуацією, що склалася в Україні у зв'язку зі скасуванням з 1 січня 2022 року нормативних документів – стандартів групи ДСТУ у сфері зерна і зернопродуктів.
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) стурбована ситуацією, що склалася в Україні у зв'язку зі скасуванням з 1 січня 2022 року нормативних документів – стандартів групи ДСТУ у сфері зерна і зернопродуктів.
19 січня 2022
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.