×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

Незамінні помічники

/ Механізація АПК / Середа, 17 листопада 2010 00:00

 

Розвиток сучасних технологій у сільському господарстві та будівництві висуває нові вимоги до техніки, що застосовується, серед яких надійність, економічність, універсальність і, звичайно, висока продуктивність.
У сільськогосподарському виробництві постійно доводиться щось перевозити з місця на місце, завантажувати в транспортні засоби або на зберігання у сховища, вивантажувати назад, буксирувати причепи, чистити стійла тощо. Для виконання цього комплексу робіт в аграрному секторі з кожним роком дедалі більше застосовуються телескопічні навантажувачі.
Для сільського господарства такі агрегати є особливо актуальними, оскільки вони чудово виконують як звичайні завдання при роботі з сипучими та пакетованими вантажами, так і специфічні в сфері птахівництва та тваринництва. На сьогодні телескопічні навантажувачі знайшли застосування на багатьох фермах та великих агропідприємствах. Завдяки своїй компактності, добрій маневреності, високій продуктивності та більших функціональних можливостях вони майже повністю витіснили старомодні трактори з фронтальними навантажувачами, можуть працювати не тільки зовні а й всередині приміщень, що дозволяє більш раціонально та економно використовувати наявні ресурси. При застосуванні широкого арсеналу змінних робочих органів телескопічний навантажувач заміняє цілий ряд машин: автокран, фронтальний ковшовий навантажувач, бульдозер, лебідку, вилочний навантажувач, автовишку тощо.
         На ринку України телескопічні навантажувачі пропонують такі відомі зарубіжні фірми, як CLAAS, DEUTS-FAHR (Німеччина), MANITOU (Франція), FARESIN, NEWHOLLAND (Італія), KOMATSU (Японія) тощо. Так, фірма CLAAS пропонує телескопічні навантажувачі Scorpion 5-ти моделей (6030СР, 7030, 7040, 7045 і 9040), які завдяки потужності, надійності та комфорту для оператора повною мірою відповідають вимогам сучасного сільського господарства (рис. 1). Ці машини укомплектовані стрілою з низькою посадкою, яка, залежно від моделі, розкладається на висоту або в довжину на відстань від 6 м до 9 м та має вантажопідйомність від 3 т до 4 т. Мінімальний радіус повороту навантажувачів 3,6 м та компактність конструкції дає їм змогу відмінно виконувати роботу у найменших за площею приміщеннях. Вузькі проїзди та низькі ворота тваринницьких приміщень не є перешкодою для цих агрегатів. Всі навантажувачі Scorpion оснащені дизельними двигунами фірми DEUTS з робочим об?ємом 3,62 л та 4,04 л, які розвивають потужність від 80 до 140 к.с. та мають великий запас крутного моменту. Основна рама навантажувачів Scorpion відзначається максимальною міцністю та жорсткістю, завдяки чому вона здатна витримати великі навантаження (рис. 2). Великий дорожній просвіт у поєднанні з оптимальним розподілом ваги забезпечує ефективну роботу на відкритих майданчиках та в умовах нерівної поверхні. При пересуванні по дорозі рульове керування здійснюється за рахунок повороту коліс передньої осі, а при повнопривідному режимі відбувається за допомогою повороту всіх чотирьох коліс, або так званого «крабового ходу».
Фірма MANITOU виготовляє широкий модельний ряд телескопічних навантажувачів, серед яких для аграрного сектору машини серії MLT (рис. 3). Так, для господарств рослинницького і тваринницького напрямів пропонується серія навантажувачів MLT 6/7 з повним шлейфом пристроїв для різноманітних видів робіт (рис. 4). Ураховуючи, що завантаження машин такого типу в господарствах значно більше, ніж у будь-якої іншої техніки, їх шасі конструктивно виконане моноблочним зварним, що забезпечує стійкість конструкції у найважчих умовах експлуатації. Такі машини мають високу прохідність та відмінні маневрові властивості, що якнайкраще проявляється в умовах обмеженого простору та нерівного майданчика. Секції телескопічної стріли є монолітними, виконаними з високоміцної сталі і можуть витримувати великі навантаження. Між секціями, що перекривають одна одну, є спеціальні прокладки, за допомогою яких змащуються поверхні тертя, тому моноблочна стріла не вимагає технічного обслуговування. Залежно від моделей ці машини мають максимальну вантажопідйомність від 2300 до 4100 кг та висоту підйому стріли від 4,9 до 6,9 м.
Фірма MANITOU оснащує свої навантажувачі дизельними двигунами виробництва фірми Perkins, яка є світовим лідером у виробництві потужних дизельних двигунів. Слід відмітити, що двигуни фірми Perkins прекрасно підходять для використання у сільському господарстві, де потрібні висока продуктивність, надійність і непримхливість. Оскільки в сільськогосподарському виробництві необхідно виконувати безліч найрізноманітніших завдань, то гідромеханічна трансмісія цих машин обладнана клапаном «м'якого перемикання», що надає навантажувачу плавність ходу і легкість перемикання передач під час руху. Всі моделі обладнано тягово-зчіпним пристроєм, що дає змогу обходитися у господарстві без додаткового самохідного транспортного засобу. Ці машини серійно комплектуються зручною й безпечною кабіною. Відмінна оглядовість та ергономічне розміщення елементів керування дають змогу оператору повністю контролювати роботу машини, а звукова сигналізація попереджає про наближення вантажу до небезпечної зони.
Асортимент телескопічних навантажувачів від фірми DEUTS-FAHR містить численні новації: нові типи машин, нове виконання і нові назви. Для застосування у сільському господарстві конструкторами фірми був спеціально розроблений телескопічний навантажувач Agrovector (рис. 5). Завдяки великому вибору навісного обладнання навантажувачі Agrovector широко використовуються в усіх сферах сільськогосподарського виробництва (рис. 6). Потужна гідросистема та економічний двигун роблять його незамінним при виконанні різноманітних робіт. Так, на таких машинах встановлюються сучасні, надійні та економічні дизельні двигуни DEUTS з турбокомпресором, робочий об’єм яких дорівнює 4 л, а номінальна потужність становить 102 к. с. Гідравлічна система, продуктивність якої становить 94 л/хв., приводить у дію не лише телескопічну стрілу і ходову систему, а й рульове керування. Максимальна вантажопідйомність навантажувача моделі Agrovector 40,8 сягає 4000 кг при максимальній висоті підйому стріли 7,9 м. Дальність подачі стріли -- 3,8 м. Незважаючи на свою компактну конструкцію, кабіни навантажувачів Agrovector є одними з найбільш просторих у своєму класі. При транспортних переїздах максимальна швидкість руху таких машин становить 35 км/год.
         Фірма FARESIN переважно для сільськогосподарського призначення виготовляє телескопічні навантажувачі серії Agrо (рис. 7). Прогресивна гідростатична трансмісія у поєднанні з потужними двигунами, електронне керування трансмісією та гідравлікою стріли, що дозволяє виконувати роботи з високою точністю, застосування високотехнологічних рішень -- це ті позиції, що гарантують високі експлуатаційні якості таких машин. Так, залежно від моделі, вони оснащуються дизельними двигунами YANMARабо DEUTS потужністю від 68 к. с. до 102 к. с., мають максимальну вантажопідйомність від 2500 до 4000 кг та висоту підйому стріли від 5,7 до 17,0 м.
         Із аналогічних машин виробництва фірми KOMATSU слід відмітити телескопічний навантажувач моделі WH 716 -- 1 (рис. 8, 9). На ньому встановлено дизельний двигун KOMATSU потужністю 99 к. с. Максимальна швидкість руху навантажувача вперед становить 38 км/год., мінімальна -- 6 км/год. При русі заднім ходом максимальна швидкість дорівнює 25 км/год., мінімальна -- 6 км/год.. Максимальний радіус розвороту колісної бази становить 3,72 м, а машини з вилами -- 5,96 м. Телескопічна стріла укомплектована вилами та пристроєм швидкої зміни і дає змогу піднімати вантажі вгору на 16,1 м, а максимальна фронтальна довжина подачі стріли становить 11,7 м. Звичайне максимальне корисне навантаження -- 4000 кг, при максимальній висоті піднімання вантажу цей параметр дорівнює 2500 кг, а при найбільшій довжині подачі стріли -- 1000 кг. Слід зазначити, що ця модель завжди привертає до себе увагу фахівців, незалежно від того, відбувається демонстрація можливостей техніки на виставці чи в реальних виробничих умовах.
Таким чином, завдяки широкому модельному ряду телескопічних навантажувачів, наявності та універсальності всіх необхідних пристроїв та додаткового обладнання (пристрої для завантаження силосу, різноманітні ковші, вила для органічних добрив із захватом, вила для тюків різного діаметра тощо) аграрій може підібрати найбільш оптимальну машину та повністю укомплектувати її для виконання робіт за вибраною технологією.


Ігор КАЛЕНДРУЗЬ, старший науковий співробітник УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого 
Катерина КАЛЕНДРУЗЬ, студентка КНЛУ

 

svidome

 18 травня 2022
На Сумщині триває сівба ярих зернових та зернобобових культур. Загалом в області посіяли ярих сільськогосподарських культур на площі 368,9 тис. га.
На Сумщині триває сівба ярих зернових та зернобобових культур. Загалом в області посіяли ярих сільськогосподарських культур на площі 368,9 тис. га.
18 травня 2022
 18 травня 2022
Департамент сільського господарства США (USDA) зробив прогноз світового балансу основних сільськогосподарських культур на наступний 2022/23 маркетинговий рік.
Департамент сільського господарства США (USDA) зробив прогноз світового балансу основних сільськогосподарських культур на наступний 2022/23 маркетинговий рік.
18 травня 2022
 18 травня 2022
Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі схвалив призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік для підтримки економіки України.
Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі схвалив призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік для підтримки економіки України.
18 травня 2022
 17 травня 2022
Практична рульова рама від Steketee розширює спектр можливостей застосування будь-яких просапних машин.
Практична рульова рама від Steketee розширює спектр можливостей застосування будь-яких просапних машин.
17 травня 2022
 17 травня 2022
Президент підписав Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» (№ 2079-IX), який 17 лютого 2022 року ухвалила Верховна Рада України.
Президент підписав Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» (№ 2079-IX), який 17 лютого 2022 року ухвалила Верховна Рада України.
17 травня 2022
 17 травня 2022
Нині сільське господарство України – один з найбільших споживачів пального серед усіх галузей національної економіки. Ця галузь використовує понад 25% дизпалива та 5% бензину від загального обсягу. Щорічне споживання дизельного пального в сільському господарстві становить близько 1300 тис. т, а бензину моторного – понад 85 тис. т.
Нині сільське господарство України – один з найбільших споживачів пального серед усіх галузей національної економіки. Ця галузь використовує понад 25% дизпалива та 5% бензину від загального обсягу. Щорічне споживання дизельного пального в сільському господарстві становить близько 1300 тис. т, а бензину моторного – понад 85 тис. т.
17 травня 2022

Please publish modules in offcanvas position.