Обираємо найкраще!

/ Механізація АПК / Середа, 17 листопада 2010 00:00

 

На сьогодні вітчизняний ринок техніки може задовольнити потреби найвибагливішого аграрія. І, звичайно, кожен сільгоспвиробник, купуючи ту чи іншу машину, бажає отримати добру техніку за помірні кошти. А що ми розуміємо під поняттям «добра техніка»? Насамперед економічна, ефективна, продуктивна, легка у користуванні, проста в обслуговуванні. Саме такими словами можна описати агротехнічний комплекс «РОСА» білоруського виробництва.
Зіставляючи її технічні характеристики з розмірами агрегату, спочатку навіть слабо віриться, що ця машина здатна виконувати всі роботи не гірше за своїх «велетнів»-аналогів.
Більше того, вона має суттєві переваги: завдяки своїм шинам-оболонкам наднизького тиску з розрахунку 0,1 кг на 1 см? РОСА не пошкоджує посіви, підвищує продуктивність і дає можливість виробникам дотримуватися всіх необхідних термінів у виробництві. Відтак, попит на ринку СНД на цей агротехнічний комплекс невпинно зростає. На сьогодні 300 машин працює на полях Білорусі, 30 -- у Росії, понад 20 -- у Молдові. Україна цьогоріч лише долучається до світової спільноти, тому й кількість ще невелика (три одиниці), проте кількість тих, хто бажає придбати цю диво-техніку поступово зростає.
Головне для покупця -- економіка, -- переконаний провідний спеціаліст аграрного напряму ТОВ «Н.Стоун», компанії-дистриб’ютора в Україні, Сергій КОРОГОД. -- Тобто затратити якомога менше фінансових ресурсів й отримати продукцію найнижчої собівартості та високої якості. Власне, це визначає ціну та конкурентоспроможність продукції. РОСА є новим інструментом, який розкриває великий спектр можливостей для господарника: низькі витрати дизпалива, виконання польових робіт у встановлені строки, згідно з агрономічними вимогами технології. Адже кожен досвідчений агроном знає: якщо провести роботи із запізненням на 2-3 дні, зменшення врожаю на 5-6 ц неминуче. І погода у цьому випадку почасти стоїть на заваді. Але рішення є -- РОСА дає можливість працювати незалежно від погодних умов.
Завдяки своїм незвичним колесам машина може в’їхати у поле за будь-якої погоди. Недаремно у Білорусі її називають малою авіацією на колесах. Здатність виконувати роботи навіть вночі при продуктивності до 600 га на добу забезпечуватиме господарству дотримання всіх строків. Машина може працювати як на малооб’ємному обприскуванні (витрата робочої рідини 50 л/га), так і на звичайному обприскуванні (витрата робочої рідини 200 л/га), при цьому рівномірно вносити пестициди та рідкі добрива. Крім того, на відміну від потужних агрегатів іноземного виробництва, РОСА випереджає їх і у робочій швидкості, оскільки на сьогодні немає ще жодного оприскувача, який міг би працювати в полі з робочою швидкістю понад 35 км/год.  
Штанги, розміщені на висоті 1,2 м й закріплені у горизонтальній площині як авіаційні крила, дають можливість працювати на великій швидкості. При обробітку зернобобових культур, цукрових буряків можна використовувати оприскувач поперек посівів. Для прикладу, на полі Ружинського райагрохіму Житомирської області після обробітків сої при висоті рослин 40-45 см сліди ледь помітні. Як наслідок, культура залишається чистою, а урожайність значно перекриває втрати площу, відведену під технологічну колію.
На цукрових буряках при обробітку поперек посівів недоліком є втрата загальної площі на 5%, яка компенсується значно вищою урожайністю. У зоні достатнього зволоження -- це 750-800 ц/га, у зоні недостатнього зволоження -- 600-650 ц/га і більше… При цьому грунт на технологічній колії не ущільнюється, тому і не виникають несправності копачів комбайнів. Всі інші оприскувачі, незалежно від того, самохідні вони чи причіпні, після себе залишають надзвичайно ущільнену технологічну колію, яка ускладнює роботу копачів комбайна.
Ще однією характерною особливістю агрохімічного комплексу «РОСА» є те, що можна вносити як гранульовані мінеральні добрива, так і рідкі, а саме: карбамідо-амічну суміш. Технологічною перевагою останньої перед твердими азотними добривами є відсутність вільного аміаку. Всі форми у добриві не летючі і не спричинюють втрат азоту, тому його можна вносити поверхнево без загортання у ґрунт. Внесення можна проводити як ранньою весною, так і восени, оскільки азот не втрачається.
На сьогодні жодного самохідного чи причіпного агрегату з такою економікою на світовому ринку немає, -- продовжує переконувати в ефективності машини пан Корогод. -- Люди, які мали можливість користуватися послугами агрохімічного комплексу «РОСА», залишаються задоволеними, не мають жодних нарікань та висловлюють бажання працювати далі.
До речі, кому не відомо, ТОВ «Н. Стоун» в деякій мірі пішло на зустріч аграріям: хто не має можливості придбати агрегат, може скористатися послугами оренди і переконатися в ефективності цієї диво-машини.
Серед таких ДП «АФ «ЯН» с. Немиринці, що на Житомирщині.
-- У день, коли ми запланували роботи, у нас пішов сильний дощ, -- розповідає заступник директора по рослинництву Сергій СІРИЙ. -- Самі розумієте, у поле не те, що трактор не ввійде, а й нога людська не стане. На мої скептичні зітхання водій машини лише посміхнувся, завів її і поїхав у поле. Це потрібно було бачити: агрегат вільно йшов по перезволоженому полі, не ушкоджуючи рослини. Якщо порівнювати швидкість обробітку звичайним оприскувачем і РОСОЮ, матимемо наступну картину: 100 га за день традиційною «лійкою» та 70 га протягом кількох годин -- РОСОЮ. Також вражає рівномірність розприскування. Завдяки застосуванню навігації пропуски на рослинах відсутні, оскільки їх було би помітно через два тижні по нерівномірності кольору листя.
Зрозуміло, що використовуючи звичайну техніку, ми цьогоріч запізнилися б у термінах виробництва, бо як буває: спочатку не можеш увійти в поле, а потім уже й немає сенсу.
Як результат, з площі 300 га озимої пшениці, попередник ріпак та кукурудза, де працювала РОСА, урожайність становила 37 ц/га. Звичайно, це невеликий показник в абсолютному вимірі, але досить значний, якщо врахувати вкрай несприятливі погодні умови в цьому сезоні . На наступний рік плануємо продовжити користуватися послугами агрохімічного комплексу «РОСА».
Задоволеними від роботи білоруського агрегату залишилися і в агроцеху ДП «Ілліч-Агро Умань» Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, -- Зізнаюся чесно, я вражений, -- розпочинає розмову начальник агроцеху Микола СКИБЮК, який знаходиться у Ружинському районі Житомирської області.
-- Якби на власні очі не побачив, не переконався, ніколи б не повірив, що таке можливо. Ми обробляли озимий ячмінь, озиму пшеницю на площі 500 га. Рослини на 3-5 день піднімалися незалежно від умов внесення (при наявності вранішньої роси чи без неї). Фактичні витрати пального становлять 200-250 г/га з урахуванням особливостей рельєфу. Ще мене вразило те, що добриво (КАС) не потрапляє двічі на одне і теж місце. Порівняно зі звичайним оприскувачем, РОСА виграє в економічних показниках та в ефективності внесення. Крім того, забезпечені комфортні умови роботи для водія. Кабіна герметична, захищає від зайвих звуків та запахів. Машина маневреніша, не потребує додаткових розворотів, утричі ефективніша на відміну від звичайного оприскувача.   
Своїми враженнями ділиться і агроном господарства Сергій ОСАДЧУК:
-- Досить часто погодні умови стають на заваді ефективному виробництву. Нинішній рік є яскравим прикладом цьому. Перше підживлення потрібно робити по мерзлоталому ґрунті. І традиційним оприскувачем, як правило, доводиться працювати вдосвіта по 2-3 години та ввечері, коли знижується температура й агрегат може увійти в поле. Щоб обробити всі площі, витрачається 1,5 тижні. РОСА справилася із завданням за три дні по трьох відділках навіть із переїздами. Якість та рівномірність внесення вражає. Крім того, автоматично знімаються проблеми доставки та зберігання твердих добрив, оскільки ці питання теж вирішуються компанією, яка надає такі послуги.
Віддали перевагу агротехнічному комплексі «РОСА» у ДП «Ілліч-Агро Умань» ще й тому, що машина працює з карбамідо-аміачною сумішшю, яка є надзвичайно ефективною при вирощуванні різних культур. Як зазначив головний агроном підприємства Володимир ВАСИЛИШИН, порівняно з аміачною селітрою, при внесенні якої 30-60% випаровується в повітрі, КАС попадає на рослину або грунт та стимулює весь комплекс бактерій, які відповідають за урожайність культур, активізуючи їх життєдіяльність. КАС можна вносити як основне добриво, і як листове підживлення за будь-якої погоди. Аміачна селітра в цьому плані програє, оскільки з’явився в Україні такий комплекс, як РОСА, і проблеми із внесенням карбамідо-аміачної суміші автоматично відпали. 
А забезпечують послуги агрохімічного комплексу «РОСА» ТОВ «Н.Стоун», ТОВ «Шакур» на базі ВАТ Руженський райагрохім», ВАТ «Богуславский райагротехсервис». Ці підприємства приймають замовлення від господарств, роблять розрахунки, де чітко прописують усі витрати, аби аграрій бачив, за що він платить гроші. І лише потім приступають до роботи.
Характеризуючи агрегат, головний інженер ТОВ «Шакур», визначив кілька технічних переваг РОСИ, які вирізняють її від решти оприскувачів.
 По-перше, машина сконструйована на резиновому ходу, і не просто на камерах, а на шинах-оболонках наднизького тиску. Це дає можливість дотримуватися всіх агрономічних термінів у землеробстві. По-друге, рівномірність внесення КАС досягала ± 5%.  Це підтверджено навіть дослідженням, проведеним науковцями з УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, які, розклавши по полю лакмусові клаптики паперу, прослідкували, наскільки точним є виконання робіт цією машиною. РОСА вкотре переконала у своїй ефективності. Крім того, крупно крапельне внесення рідких добрив: рослина вбирає стільки скільки їй необхідно, решта потрапляє на грунт, і відбувається уже ефект підживлення. Ми знаємо, що карбомідо-аміачна суміш, яка має три форми азоту, на сьогодні є одним із найкращих та найефективніших азотних добрив . Наступною відмінністю РОСИ є те, що вона немає протекторів на колесах, як у звичайних машин, відповідно, не вириває і не пошкоджує рослини. Словом, машина виправдовує всі сподівання аграріїв за цілком помірні кошти.Олена СТЕПАНЮК, журналіст «АБС»

 

svidome

 18 травня 2022
На Сумщині триває сівба ярих зернових та зернобобових культур. Загалом в області посіяли ярих сільськогосподарських культур на площі 368,9 тис. га.
На Сумщині триває сівба ярих зернових та зернобобових культур. Загалом в області посіяли ярих сільськогосподарських культур на площі 368,9 тис. га.
18 травня 2022
 18 травня 2022
Департамент сільського господарства США (USDA) зробив прогноз світового балансу основних сільськогосподарських культур на наступний 2022/23 маркетинговий рік.
Департамент сільського господарства США (USDA) зробив прогноз світового балансу основних сільськогосподарських культур на наступний 2022/23 маркетинговий рік.
18 травня 2022
 18 травня 2022
Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі схвалив призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік для підтримки економіки України.
Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі схвалив призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік для підтримки економіки України.
18 травня 2022
 17 травня 2022
Практична рульова рама від Steketee розширює спектр можливостей застосування будь-яких просапних машин.
Практична рульова рама від Steketee розширює спектр можливостей застосування будь-яких просапних машин.
17 травня 2022
 17 травня 2022
Президент підписав Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» (№ 2079-IX), який 17 лютого 2022 року ухвалила Верховна Рада України.
Президент підписав Закон України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» (№ 2079-IX), який 17 лютого 2022 року ухвалила Верховна Рада України.
17 травня 2022
 17 травня 2022
Нині сільське господарство України – один з найбільших споживачів пального серед усіх галузей національної економіки. Ця галузь використовує понад 25% дизпалива та 5% бензину від загального обсягу. Щорічне споживання дизельного пального в сільському господарстві становить близько 1300 тис. т, а бензину моторного – понад 85 тис. т.
Нині сільське господарство України – один з найбільших споживачів пального серед усіх галузей національної економіки. Ця галузь використовує понад 25% дизпалива та 5% бензину від загального обсягу. Щорічне споживання дизельного пального в сільському господарстві становить близько 1300 тис. т, а бензину моторного – понад 85 тис. т.
17 травня 2022

Please publish modules in offcanvas position.