«У жнива - кожна хвилина безцінна»

/ Механізація АПК / Вівторок, 24 травня 2011 11:47

Ігор ПАВЛЮК, спеціально для «АС»

Кожен, хто бажає придбати нову техніку для сільськогосподарських робіт, має змогу задовольнити свою цікавість, прочитавши відповідні рекламні проспекти чи оглянувши техніку під час виставки. Та одна річ - подивитись на армію під час параду, зовсім інша - випробувати її в бойових умовах. Нещодавно ми поспілкувалися з людиною, котра вже другий сезон поспіль експлуатує новинку вітчизняного ринку від одного зі світових лідерів з виробництва сільськогосподарського машинобудування - два комбайни Claas Tucano 470.
Ігоря ЗАБЛОЦЬКОГО, технічного директора ТОВ «Украгроком», що на Кіровоградщині можна віднести до когорти представників нового і, на щастя, вже численного покоління аграріїв. Людей, які тримають руку на пульсі не лише вітчизняного, а й світового агровиробництва -- періодично відвідують колег за кордоном, активно використовують новітні технології, зокрема інформаційні, передплачують і, найголовніше, читають, провідні профільні видання - так би мовити, і чужого навчаються, і свого не цураються.
З ПЕРШИХ ВУСТ
 
«АС» Пане Ігоре, чим Ви керуєтеся при виборі необхідної машини?
І.З.: У таких справах потрібен комплексний підхід. Передусім, виходжу із поняття «ціна-якість». Потім -- з умов, у яких працюватиме комбайн. Не менш важливе -- вартість експлуатації -- у кожної машини власний витратний механізм. Парк техніки у нас великий, різноманітний, є з чим порівнювати -- маємо також комбайни інших виробників.
 
«АС» Чому саме Tucano 470?
І.З.: У нас є комбайн, схожий за конструктивними особливостями -- це Lexion 570, який ми експлуатуємо вже протягом чотирьох років і дуже ним задоволені. І, так би мовити, завдяки позитивному враженню від експлуатації Lexion ми зробили вибір на користь новинки від Claas -- Tucano 470. Вона оснащена унікальною системою APS HYBRID SYSTEM, завдяки якій зводяться майже до нуля втрати зерна. Чому саме Tucano, а не новий Lexion? Ми виходили з розрахунку необхідності обробітку площ і вирішили, що менший за розмірами та потужністю Tucano 470 чудово виконає ті завдання, які постануть перед ним конкретно у нашому господарстві. І співвідношення продуктивність-вартість експлуатації у нашому випадку -- оптимальне. Як показав час, ми не помилилися у своєму виборі. До того ж торік діяла акція Claas на ці моделі, і це додатково спонукало до придбання двох машин.
Комбайни Claas недешеві, однак вони характеризуються високою надійністю та низькими експлуатаційними витратами. Для порівняння можу сказати, що у нас є чотири комбайни Mega 204, випущених у 1999 році, якими ми надзвичайно задоволені. Навантаження на них у жнива по намолоту однакові: що у 1999 році, що нині. Ми не поділяємо такої думки, мовляв, машина стара і на неї не варто розраховувати.
 
«АС» Чи придбали додаткове обладнання до комбайна, наприклад, підбарабання для кукурудзи?
І.З.: На сьогодні ми обробляємо понад 70 тис. га. Це переважно чорноземи різної якості. Підбарабання ми замовили універсальне: на випадок, коли потрібно збирати кукурудзу, а також інші культури -- ріпак, пшеницю, ячмінь, горох і соняшник. Важливо, що Tucano -- це гібридний  комбайн.
 
«АС» Відомо, що він оснащений ексклюзивним поєднанням класичної молотарки APS (молотильний барабан із прискорювачем) та високопродуктивної системи сепарації залишкового зерна ROTOPLUS...
І.З.: У цьому, власне, полягає його перевага, позаяк клавішний комбайн -- це стабільна класика, в якої завжди є середні показники з якості. У роторного або все занадто аж добре (це коли сухо-чисто, тоді в нього мінімально травмоване зерно, мінімальні втрати), або погано -- коли присутні волога та бур’яни на наших полях. Треба, скажімо, збирати пшеницю, а дощі ллють безперестанно -- в цьому випадку роторний комбайн значно програє. Якраз у Tucano все поєднано ідеально. В гібридній машині можливе роздільне регулювання швидкостей молотильної системи та системи сепарації залишкового зерна. Комбайн можна підлаштовувати під будь-які умови. До 90% зерна вимолочується на класичній барабанній молотарці з прискорювачем, а роторний сепаратор з великою пропускною здатністю здійснює відділення решти зерна. По клавішах за умов високої вологості зазвичай є втрати зерна, а в універсального -- їх практично немає.
 
«АС» Тобто завдяки цьому можна отримати додатковий прибуток?
І.З.: Ми не тільки зменшили втрати зерна на гектар, а й виграли де в чому. Наприклад, у нас є певний зерновий клин. Маємо від 7 до 10 днів оптимальних строків, протягом яких його бажано зібрати. Завдяки вищій продуктивності у порівнянні з іншими комбайнами Tucano працювали в полі в середньому на три години довше щодоби, оскільки на відміну від класичних роторних машин вони можуть працювати за несприятливих умов, наприклад, по росі.
Також бункер об’ємом у 9 тис. л сприяє підвищенню продуктивності праці. Якщо рахувати за логістикою транспортування зерна та необхідністю підганяти машини, то чим більша місткість бункера, тим краще. На мою думку, 9 тис. літрів -- оптимальне рішення, яке дозволяє мінімізувати можливість простою комбайна. Адже в жнива -- кожна хвилина безцінна.
 
«АС» «Мерседесівським» двигуном і витратою пального задоволені?
І.З.: Режим витрати пального порівнювати тут досить складно, адже це слід робити щодо машин із подібними двигунами. На мою думку, однозначно однаково в порівнянні з класичною схемою. Хоча теоретично він повинен «їсти більше», враховуючи навантаження, але завдяки більш сучасній конструкції перевитрат немає. Сам двигун має достатню потужність.
 
«АС» Наскільки зручна роторна система сепарації залишкового зерна?
І.З.: Діапазон широкий, і він дає змогу обрати той варіант, який потрібен господареві. Адже потреби в налаштуванні бувають різними. Американці, наприклад, розраховують таким чином, аби зерно без потреби додаткового очищення надходило на елеватор. У них немає таких, як у нас, очисних систем на токах. Ми ж це робимо інакше -- нам потрібно, аби забиралося все зерно: і по півзернини, і щупле-нещупле, оскільки його можна використати для кормів. Роторна система сепарації залишкового зерна на Tucano 470 ідеально налаштовується під наші потреби.
 
«АС» А бортова система…?
І.З.: Бортова електронна інформаційна система CEBIS просто чудова. Ми в захваті від її можливостей, і будемо рухатися в напрямі її максимального використання. Так, скажімо, натиснувши кнопку, можна відразу отримати необхідну інформацію про стан та роботу будь-якого агрегату. Всі функції та налаштування можна програмувати для виконання конкретних завдань. Дуже зручний та зрозуміло виконаний термінал з елементами управління.    
Єдине, що ми ще і технологічно, і морально не готові використовувати її можливості в повному обсязі. Скажімо, поки ще складною вона для нас є, аби робити картографію полів, схему зон урожайності. Необхідно проводити аналіз ділянок по врожайності, і на основі їх -- аналіз грунту. Навігація повинна бути встановлена на всіх тракторах і комбайнах, що ми поступово і втілюємо в життя, позаяк за нею майбутнє.
 
«АС» Що Ви можете сказати про систему копіювання рельєфу?
І.З.: Слід віддати належне фахівцям Claas -- у цьому напрямі вони зробили крок вперед. Порівняно з комбайнами Mega 204, на яких ми майже не використовували цю систему, на Tucano 470 вона працює ідеально. Особливо функціонування системи копіювання відчувається у роботі із жаткою VARIO, що використовується для збирання таких культур, як ріпак або зернові колосові, і має властивість висування ножової пластини вперед на 300 мм або назад на 100 мм: навіть із максимально висунутим лотком жатки шириною захвату понад 7,5 м виключено загрібання грунту. Це дозволяє на повну використовувати технічно можливу встановлену потужність і, відповідно, підвищує продуктивність праці.
 
«АС» Подібні сучасні машини вимагають відповідної підготовки персоналу, чи не так?
І.З.: Наші працівники вже мають досвід експлуатації -- того самого Mega 204, тому перенавчати їх не було потреби, можливо, дещо підвищити кваліфікацію. Навчати потрібно тих, хто не працював раніше на таких комбайнах.
У цій справі я був «піонером», закінчивши курси підвищення кваліфікації у Національному аграрному університеті в Києві, після чого передавав знання й навички своїм колегам. Тому кваліфіковано поводитися з цією машиною у нас вміють вже не один десяток людей.
 
«АС» Чи маєте нарікання щодо надійності та сервісного обслуговування техніки Claas?
І.З.: З досвіду 11-річного використання Mega 204, коли ми, придбавши перші машини, почали працювати й обслуговувати техніку з ТОВ «Агротехсоюз» (на той час партнером із сервісу, а сьогодні -- офіційним дилером Claas в Україні), всі несправності траплялися винятково через провину механізаторів, тобто через людський фактор. По Lexion 570 за чотири роки не виникло жодних проблем, і по Tucano за два роки -- ні одного гарантійного виклику.
Термін гарантії, до речі, тут традиційний -- один рік. А загалом техніку потрібно берегти. Порядок ТО для всіх без винятку машин розписаний надзвичайно ретельно, то ж зрозуміло, що, коли і як робити. Це все виконується беззаперечно. Особисто за цим слідкую -- на кожну машину заведена картка, ведеться облік мотогодин і своєчасно здійснюється технічне обслуговування. Обидва Tucano протягом сезону наробили по 1200 мотогодин.
 
 
 
ВПРИТУЛ
 
Надійний та універсальний
Що таке дощова погода на українських чорноземах, пояснювати, мабуть, зайве. Справжнє благословення у період росту зернових, однак головний біль у жнива, в передчутті неминучої втрати частини врожаю. У ТОВ «Украгроком» цю проблему вирішили кардинальним чином, придбавши універсальні комбайни від Claas, урахувавши, що основний обмолот у цих машинах проходить по барабанах, що унеможливлює втрати зерна. Зауважимо, що до нової машини потенційні покупці завжди ставитимуться із упередженням, очікуючи комплексних результатів її роботи. Проте в «Украгрокомі», як бачимо, вже понад десятиріччя успішно експлуатуються комбайни Claas, справно виконуючи польові завдання та не обтяжуючи своїх власників технічними проблемами. Tucano 470 поєднав у собі надійність та продуктивність Claas із принципово новим рішенням запобігання втратам урожаю та іншими ефективними технологіями.
 
 
ВИРОБНИК
 
Іван ПАЛАМАР, радник із продажу техніки представництва CLAAS в Україні
(фото)
 
«Сімейство» комбайнів TUCANO поповнилося: у 2009 році компанія CLAAS поряд із клавішними TUCANO представила новий TUCANO з гібридною системою обмолоту, що зарекомендував себе як високопродуктивна та надійна машина, яку можна використовувати в різних погодних умовах та на будь-яких культурах. На сьогодні в Україні вже працює близько 100 машин. Клієнти задоволені як продуктивністю, універсальністю, низькою витратою пального, так і якістю зерна та мінімальними його втратами. Ключовим елементом комбайна є система обмолоту та сепарації APS HYBRID SYSTEM, де обмолот виконує барабанна система з попереднім прискоренням та розподілом маси (APS), а роторна система (ROTO PLUS) здійснює активну сепарацію залишкового зерна. Завдяки цьому Ви отримаєте гібридний Tucano, продуктивність якого можна порівняти з аналогічними показниками клавішного Lexion. Об’єднати дві технології (APS та ROTO PLUS) в одній машині змогли винятково інженери фірми CLAAS . Гібридний Tucano, маючи двигун, що на 100 к.с. менш потужний, аніж у найбільшого клавішного комбайна LEXION, виконує приблизно такий самий обсяг роботи, однак потребує менше пального. Висока продуктивність та універсальність презентованого в позаминулому році Tucano 470 отримала належну оцінку від українських аграріїв: сьогодні це найпопулярніша модель серед тих, що CLAAS пропонує на нашому ринку.
 
ДОВІДКА «АС»
 
Комбайн ClaasTucano 470
Робоча ширина жатки-- від 4,9 до 9,00 м
Гідравлічний реверс
Автоматичне керування жаткою -- Contour II (Auto Contour II)
Регулювання частоти обертів мотовила (додаткові опції -- регулювання висоти мотовила та унікальна за точністю система Laser Pilot з лівого боку)
Молотарка з прискорювачем (APS), підбарабання Multicrop
Ширина основного молотильного барабана -- 1580 мм, діаметр -- 450 мм
Довжина сепаратного ротора -- 4200 мм, діаметр -- 570 мм
Повернення на домолот із можливістю візуального контролю
Об’єм зернового бункеру -- 9000 л
Швидкість висипання зерна з бункера -- 75 л/с
Двигун Mersedes Benz -- 300 к.с.
Об’єм паливного баку -- 650/750 л.

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 06 липня 2020
Станом на 2 липня 2020 року, аграрії шести областей України (Херсонської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Донецької і Дніпропетровської) приступили до збирання зернових та зернобобових культур.
Станом на 2 липня 2020 року, аграрії шести областей України (Херсонської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Донецької і Дніпропетровської) приступили до збирання зернових та зернобобових культур.
06 липня 2020
 06 липня 2020
Минулого тижня Єврокомісія прийняла рішення № 642/2010 встановити нульове імпортне мито на всі зернові культури, включаючи м'яку пшеницю, пшеницю дурум, жито, кукурудзу та сорго, яке набирає чинності з 3 липня 2020 року та діятиме до подальших змін.
Минулого тижня Єврокомісія прийняла рішення № 642/2010 встановити нульове імпортне мито на всі зернові культури, включаючи м'яку пшеницю, пшеницю дурум, жито, кукурудзу та сорго, яке набирає чинності з 3 липня 2020 року та діятиме до подальших змін.
06 липня 2020
 06 липня 2020
Днями агрохолдинг «ТАС Агро» розпочав зернозбиральну кампанію 2020 року. Жнива стартували зі збору озимого ячменю у Південному кластері (Миколаївська область).
Днями агрохолдинг «ТАС Агро» розпочав зернозбиральну кампанію 2020 року. Жнива стартували зі збору озимого ячменю у Південному кластері (Миколаївська область).
06 липня 2020
 06 липня 2020
У червні 2020 року імпорт свинини до України дещо послабився порівняно з попереднім місяцем. Так, за даними митної статистики, протягом першого місяця літа на внутрішній ринок надійшло 2,6 тис. т свинини сукупною вартістю 5,57 млн доларів.
У червні 2020 року імпорт свинини до України дещо послабився порівняно з попереднім місяцем. Так, за даними митної статистики, протягом першого місяця літа на внутрішній ринок надійшло 2,6 тис. т свинини сукупною вартістю 5,57 млн доларів.
06 липня 2020
 06 липня 2020
Цибулю врожаю 2020 року реалізовують на ринку України за рекордно низьким для останніх сезонів цінами. Купити якісну цибулю у фермера південних регіонів України можна по 2,5 грн/кг, (0,09 $/кг).
Цибулю врожаю 2020 року реалізовують на ринку України за рекордно низьким для останніх сезонів цінами. Купити якісну цибулю у фермера південних регіонів України можна по 2,5 грн/кг, (0,09 $/кг).
06 липня 2020
 06 липня 2020
У поточному році загальносвітове виробництво зернових сягне рекордних 2,79 млрд тонн, з них пшениці – понад 760 млн тонн.
У поточному році загальносвітове виробництво зернових сягне рекордних 2,79 млрд тонн, з них пшениці – понад 760 млн тонн.
06 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.