Оновлення у тракторах вищого класу

/ Механізація АПК / Вівторок, 24 травня 2011 12:19

Антон СМІРНОВ, «АС»

Світові виробники сільськогосподарської техніки у своїх прагненнях дедалі більше нагадують своїх колег з автомобільних концернів, та й, власне, сама техніка за своєю ідеологією не відстає від автомобілів.

Всі зусилля розробників спрямовуються на збільшення продуктивності роботи та зниження витрат. У результаті отримуємо нову або вдосконалену «автоматику», яка самостійно збирає інформацію, аналізує її та надає відповідні команди, призначені для виконання того чи іншого завдання з максимальною ефективністю. Про те, що нового з’явилося у тракторах деяких виробників йтиметься далі.

Керівництво New Holland, напевно, мало причини бути не дуже задоволеним від недостатньо великої кількості тракторів серій T8000 та TJ, які опинилися на «службі» у фермерських господарствах Великобританії. Натомість тепер вони налаштовані оптимістично, адже все може змінитися з приходом наступника серії - Т8: це не лише Т8000 зі змінами у двигуні, що допомагає йому краще працювати у полі та давати характеристики, незрівняні з попередньою версією. Трактор відрізняється ще й архітектурою. Зміни у двигуні пов’язані з переходом від 8.3 літрового Cummins QSC до останньої розробки 8.7 літрового С9 шестициліндрового дизеля від FPT Industrial. Це дизельні двигуни від Fiat Powertrain Technologies, які встановлюються на техніку, що працює у надважких умовах, а також застосовуються у судноплавстві. Підприємство є окремою бізнес-одиницею в рамках нової Fiat Industrial company, яка є складовою групи Fiat's capital equipment, працюючи окремо від виробництва автомобілів та фургонів.

На відміну від двигунів до вантажівок та автобусів Iveco, які вже протягом кількох років відповідають стандартам контролю за викидами, трактори потужністю понад 175 к.с. повинні відповідати цим правилам, починаючи з цього року. Виробник двигунів FPT має чималий досвід застосування технологій очистки відпрацьованих газів, таких як, наприклад, SCR - вибіркова каталітична нейтралізація. Тому не є дивним її теперішнє використання у тракторах для відповідності правилам Euro Stage 3B. Вона прийшла на зміну рециркуляції відпрацьованих газів, яка використовувалася задля відповідності попереднім стандартам. Разом із нижчою номінальною швидкістю та збільшенням крутного моменту новий двигун забезпечує скорочення витрат пального порівняно з попередником, надаючи додаткову економію за рахунок вдвічі довших сервісних інтервалів, які були раніше на 600 годинах. Завдяки пакету установок охолодження з наступною обробкою відпрацьованих газів двигун виділяє менше тепла, ніж у випадку рециркуляції, що дало змогу зменшити розмір системи охолодження.

Найширша її частина - це основний радіатор, який встановлюється безпосередньо на передній вісі, таким чином, всі вузли знаходяться навколо нього. У підсумку, незважаючи на найдовшу у своєму класі колісну базу, радіус розвороту Т8 становить 10 м, що приблизно стільки ж що й у моделей «молодшої» серії Т7. Це значною мірою забезпечує маневреність, подібну до вісі SuperSteer, яка не отримала достатню популярність через відсутність підвіски. Разом із TerraGlide стандартом нового переднього мосту оператори Т8 отримують, крім покращеної маневреності, ще й незмінний рівень комфорту. Насправді ж комфорту стало ще більше завдяки тому, що кабіна вперше поставляється із підвіскою. Не дивно, що виробник New Holland вважає свій новий трактор кращим за попередника, але ж і в інших гравців у цьому сегменті також були певні новації, які стосувалися конструкції та характеристик, що не в останню чергу стосується тракторів Case IH серії Magnum EP, які є «двоюрідними братами» Т8. 

Ця серія також отримує 8.7 літровий С9 SCR двигун виробництва FPT Industrial, який виробляє більше від потужності та крутного моменту, ніж попередник. Випробування, які проводилися у Північній Америці, показали, що питомі витрати палива у новому Magnum EP стали нижчими на 15%. Двигун «вміє» управляти енергоспоживанням, що є новим для Magnum, більш ефективно використовуючи потужність, яка автоматично зростає від 6 до 15 к.с. залежно від моделі, агрегатування знарядь або пересування у транспортному положенні. Трактор Magnum 340 видає максимум 389 к.с. Незважаючи на те, що Full Powershift трансмісія 19х4, яка дозволяє перемикати передачі без розриву потоку потужності, залишилася значною мірою незмінною на великих моделях, є деякі хитрощі у колесах та шестернях, що надають додаткову потужність та крутний момент, плюс нові соленоїди та програмне забезпечення. Інші зміни включають додаткову підвіску кабіни, що разом із передньою підвіскою сприяє додатковому комфорту під час їзди. Вона складається з двох регульованих амортизаторів ззаду та гумових кріплень спереду.

Всередині кабіни, водій отримує консоль Multicontroller, яка є аналогічною до моделей Puma та деяких моделей Maxxum, але з більш «розумним» AFS Pro 700 терміналом. Менші у порівнянні з AFS Pro 600 габаритні розміри терміналу не стали причиною для зменшення екрану - «новачок» і досі має 10 дюймів по діагоналі. Не менш важливим є чипсет із п’ятьма режимами обчислень та здатністю демонструвати два дисплеї водночас, включаючи три відеоканали від віддалених камер.

Система зі змінним передавальним числом рульового механізму на тракторі, яка дозволяє докручувати вал в один або інший бік, є особливістю останньої 8R серії колісних тракторів John Deere. Зазначена ActiveCommand Steering (ACS) спрямована полегшити точність керування тракторами особливо під час пересування на швидкості по дорозі, змінюючи обсяг зусиль та число обертів рульового колеса необхідних для переходу від упору до упору. При потребі система автоматично здійснює невеликі коригування для того, аби тримати трактор правильно. Змінне передавальне число рульового механізму означає меншу кількість витків керма, необхідних у полі, натомість на дорозі рульове керування стає менш чутливим.

Дебют цієї системи співпадає з появою нового інформаційного терміналу моніторингу та контролю для CommandARM консолі. Покращений термінал швидко обробляє дані, володіє більшим обсягом пам’яті та має новий приймач StarFire SF3000 GPS із тривимірним визначенням у просторі. Система JDLink Ultimate telematics забезпечує дистанційний доступ до діагностичної інформації, яка стосується трактора, що скорочує час на простій техніки. Вона дозволяє визначити місце розташування машин, специфіку її використання та експлуатаційні показники, завдяки чому своєчасно та ефективно приймаються рішення щодо характеру експлуатації техніки, закупки запчастин, проведення технічного обслуговування - всього що сприяє підвищенню показників ведення бізнесу.

Робота цієї системи та послуги щодо надання інформації на перший рік безкоштовні. Проте основною рисою останньої серії тракторів 8R є зміни в дизайні капота та решітки фар, які немов натякають на зміни всередині, де встановлений двигун John Deere, що відповідає стандартам викидів Euro Stage 3B. Дев’ятилітровий двигун PowerTech PSX вирізняється системою фільтрації відпрацьованих газів - ключовим компонентом у пакеті очищення викидів John Deere. Оператори будуть задоволені збільшенням потужності та крутного моменту на 15 к.с. для роботи у полі та 12 к.с. з функцією boost («підвищити») при транспортуванні по шосе. Дещо змінилося і в кабіні, яка стала більш просторою, безшумною та комфортабельною. Оптимізована панель управління CommandCentre з додатковими можливостями та оновлена консоль елементів CommandArm. Стандартна версія може оснащуватися функціями GreenStar 3, такими як AutoTrac - система автоматичного керування та SprayerPro - система відключення секцій, що використовуються для управління ISOBUS - сумісними знаряддями.

Сенсорний екран призначений не лише для керування кінчиками пальців, але й виводить відео з відділених камер. Більший сенсорний термінал GreenStar 2630 має повний пакет можливостей системи AutoTrac та використовує можливості супутникового приймача даних останнього покоління StarFire SF3000, який може точно вираховувати необхідні показники у трьох вимірах, що включають відхилення від курсу, схил (підйом) та нерівності, надсилаючи потрібні сигнали системі для компенсації дій, сприяючи підвищенню ефективності роботи техніки.

На додачу до нового дизайну капоту виробники сконструювали великий корпус фільтра вихлопної труби відповідно до вимог Euro Stage 3B (чистота викидів). Це є частиною комплексного підходу до контролю за викидами, який також включає новий двоступінчатий процес турбонаддуву. Ряд турбонаддуву забезпечує більше тиску на відміну від турбокомпресора однієї конфігурації, що призводить до вищої концентрації потужності, збільшення крутного моменту на низьких швидкостях та покращення управління.

Розподілення стискання повітря між двома турбокомпресорами означає, що кожен може працювати з максимальною ефективністю, знижуючи навантаження на компоненти під час роботи на малих швидкостях для підвищення довговічності та надійності. Температура горіння регулюється шляхом зниження викидів окисів азоту, направляючи частину відпрацьованих газів через охолоджувач, а потім повертаючи їх змішаними з вхідним свіжим повітрям назад до камери згоряння. Своєю чергою, дизельний каталізатор окислення викликає реакцію, в результаті чого знижується рівень окису вуглецю та вуглеводнів. Фільтр тримає частинки, які безперервно окислюються завдяки процесу окислення (пасивна регенерація). Якщо температури двигуна, навантаження або швидкості недостатньо для цього процесу, то спрацьовує механізм «активної регенерації» шляхом впорскуванням невеликої кількості дизелю для спалювання всіх залишків.

Незважаючи на відсутність будь-яких зовнішніх змін або появи нових цифр чи букв в абревіатурі моделі останньої серії тракторів Massey Ferguson 8600 Dyna-VT, тим не менш багато чого цікавого там таки відбулося. Вважаючись «піонером» у застосуванні у сільському господарстві системи вибіркової каталітичної нейтралізації (SCR), Massey Ferguson всі трактора серії MF 8600 комплектує системою SCR другого покоління. У тракторі встановлений шестициліндровий 8.4 літрового 84 СТА двигун з вибірковою каталітичною нейтралізацією (SCR) обробки відпрацьованих газів. Для відповідності правилам викидів Euro Stage 3В пакет SCR було розроблено спільно з виробником двигунів AGCO Sisu Power з подальшим удосконаленням у Bosch. Нові датчики на двигуні та системі SCR самостійно подають дані для визначення контрольних параметрів для системи AdBlue - дозування 32,5% розчину сечовини у демінералізованій воді, які обробляться електронним блоком управління двигуном (ECU). AdBlue застосовується у якості додаткової робочої рідини в дизельних двигунах з SCR. Чітко дозована кількість реагенту AdBlue впорскується до потоку відпрацьованих газів у присутності каталізатора, в результаті чого відбувається хімічна реакція перетворення шкідливих оксидів азоту на азот та воду.

Основні складові частини системи - бак з реагентом AdBlue, встановлений поряд зі стандартним баком для дизельного пального, насос для реагенту, форсунка-дозатор та каталітичний нейтралізатор SCR. Ємність баку системи AdBlue збільшено до 60 л. Система додавання каталізатору дизельного окислення другого покоління розташована поряд із задньою частиною двигуна спереду кабіни. Цей пристрій не є фільтром - він викликає реакцію окислення шляхом проходження неочищених відпрацьованих газів через пористий структурований зовнішній елемент. Це також викликає вихровий рух у газах, що, з одного боку допомагає роботі суміші AdBlue, яка вводиться у цій точці, а з іншого, сприяє досягненню ефективної нейтралізації NOx. Цей процес завершується у тонкому овальної форми глушнику, де два набори каталізаторів очищують гази перед їх виходом в атмосферу. Кабіна трактора збагатилася новими змінними налаштуваннями. На замовлення встановлюється система автоматичного рульового керування з можливістю відображення польових записів.


За матеріалами європейської преси. 

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 10 липня 2020
Наразі в Україні завершується інвентаризація земель. Про її результати в уряд готуються відзвітувати у серпні та обіцяють назвати імена тих, хто розкрадав землю.
Наразі в Україні завершується інвентаризація земель. Про її результати в уряд готуються відзвітувати у серпні та обіцяють назвати імена тих, хто розкрадав землю.
10 липня 2020
 10 липня 2020
Вперше в Україні шість органічних компаній об’єдналися для спільного пошуку нових ринків.
Вперше в Україні шість органічних компаній об’єдналися для спільного пошуку нових ринків.
10 липня 2020
 10 липня 2020
Більшість садівників України на поточному тижні заявили про завершення сезону реалізації черешні.
Більшість садівників України на поточному тижні заявили про завершення сезону реалізації черешні.
10 липня 2020
 10 липня 2020
У п'яти областях України: Полтавській, Вінницькій, Чернігівській, Черкаській та Кіровоградській, де зосереджено близько 35% виробництва зерна, спостерігається висока потреба в потужностях зберігання.
У п'яти областях України: Полтавській, Вінницькій, Чернігівській, Черкаській та Кіровоградській, де зосереджено близько 35% виробництва зерна, спостерігається висока потреба в потужностях зберігання.
10 липня 2020
 10 липня 2020
Українські аграрії повертаються до вирощування гібридних сортів жита, яке є менш примхливим, ніж пшениця та інші зернові.
Українські аграрії повертаються до вирощування гібридних сортів жита, яке є менш примхливим, ніж пшениця та інші зернові.
10 липня 2020
 10 липня 2020
Китай прийняв перелік українських виробників ріпакового шроту, які будуть експортувати ріпаковий шрот до країни.
Китай прийняв перелік українських виробників ріпакового шроту, які будуть експортувати ріпаковий шрот до країни.
10 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.