×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

Разом з Shell до аграріїв Харківщини

/ Механізація АПК / Вівторок, 06 вересня 2011 10:36

Продукція компанії «Шелл» серед аграріїв України користується попитом та увагою уже протягом не одного року. Такі партнерські та дружні стосунки склались між офіційним дистриб’ютором компанії «Шелл» - компанією «Донбас-Ойл» та одними з провідних агропідприємств Харківщини - СТОВ «Мрія» та АПК «Новий стиль», що належить до HarmeliaHoldings.

«З цими господарствами ми працюємо уже більше 5 років. За цей час вони перевели всю техніку на мастила Shell, завдяки чому зменшилися витрати на технічне обслуговування й утримання техніки», - розповів Ігор ЖЕДЕНКО, керівник сільськогосподарського напряму компанії «Донбас-Ойл».

На сьогодні ці агроформування закуповують щорічно продукції «Шелл» обсягом 5-6 тонн, адже саме ця компанія може запропонувати для сільгоспвиробника найширший спектр мастильних матеріалів.


АПК «Новий стиль»

Аграрний холдинг HarmeliaHoldings, створений інвестиційною компанією SigmaBleyzer Southeast European Fund IV (SBF IV), як об’єднання кількох аграрних підприємств, що займаються обробітком землі у межах Харківської та Полтавської областей. На сьогодні загальний обсяг обробітку грунту становить 75 тис. га.

Як повідомив Вадим БАТАЄВ, директор компанії SigmaBleyzer, пріоритетним напрямом на сьогодні залишається вирощування зернових. Разом з тим він не заперечує можливість розвитку бізнесу шляхом подальшої інтеграції підприємств. «У нашій діяльності ми застосовуємо винятково сучасні технології, тому протягом останнього періоду ми стабільно отримуємо високий урожай, незалежно від природних коливань. При цьому ми використовуємо найновішу техніку, разом з тим і відповідно - мастила», - повідомив директор інвестиційної компанії.

Зокрема, зі слів Вадима АНОСОВА, головного інженера АПК «Новий стиль», в агрохолдингу усі підприємства поступово переходять від традиційної системи руйнування гумусу до технології грунтозберігання, яка спрямована на відновлення урожайності. «У тих господарствах нашого об’єднання, де ця робота ведеться уже п’ятий рік, помітні зміни в фізичних властивостях грунту, зокрема, чимала популяція дощових черв’яків. Якщо говорити точніше, то це різноглибинний обробіток: від глибокого рихлення під одні культури до прямого посіву під інші», - пояснив пан Аносов.

Задля ефективної діяльності та впровадження новітніх технологій у рослинництві АПК «Новий стиль» має у своєму арсеналі усю необхідну техніку відомих світових брендів, загалом більше 30-ти одиниць: JohnDeere, Case, Manіtou, Fendt, NewHolland. Сьогодні на більшості з цих механізмів застосовується продукція компанії «Шелл».

«Використовувати якійсь інші мастильні матеріали, окрім мастил виробника, не так-то легко, - розповів Вадим Аносов. - Так, наприклад, компанія JohnDeereсуворо вимагає, щоб на їхній техніці застосовували мастильні матеріали тільки власного їх виробництва і лише через її дилерів. Разом з тим, коли гарантійний термін техніки закінчився, ми почали проводити аналіз ринку мастильних матеріалів. Нас у компанії «Шелл» влаштував як асортимент, так і якість. Також ми змогли зекономити понад 30% коштів. Крім того, нашому вибору сприяла інформація про те, що компанія «Шелл» «дружить» з компанією JohnDeere».

Відповідаючи на вимоги умов ринку, керівництво АПК «Новий стиль» працює з перевіреними компаніями як задля вирощування, так і з метою реалізації продукції.

«Ми працюємо за ринковими законами. У нас є власні елеватори, продаємо там, де вигідно. Ми маємо власних сховищ об’ємом 100 тис. т, також проводимо реконструкцію задля збільшення обсягів», - зазначив пан Батаєв.

Надалі компанія має намір продовжувати стабільно розвиватися, і як наслідок - у майбутньому агропідприємства об’єднання HarmeliaHoldings, можливо, почнуть займатись також і тваринництвом.

«Ми сьогодні керуємось не стільки тим, щоб отримати максимальний урожай - наприклад 100 ц/га, а більше тим, аби витрати на обробіток гектара грунту були максимально ефективні», - резюмував директор інвестиційної компанії.


СТОВ «Мрія» поза межами агрохолдингів

Аграрне підприємство СТОВ «Мрія», що знаходиться у Куп’янському районі Харківської області, є одним із небагатьох, які на сьогодні перебувають поза межами агрохолдингів і самостійно розвиваються. Очолює це агропідприємство Анатолій ГОЛОВКО, енергетик за освітою, який у 1988 році вперше орендував 6 га землі та водоймище для розведення риби, площею 14 га.

Сьогодні під керівництвом пана Головка об’єдналося два підприємства - СТОВ «Мрія» та ФГ «Вікторія» (останнє знаходиться на Луганщині), а це 13 тис. га землі, 2300 голів ВРХ (молочний напрям), 1500 голів свиней, 70 коней та водоймище площею 90 га.

«Основний вид нашої діяльності - рослинництво та тваринництво. Особливий акцент ми робимо на розвиток молочного скотарства: з 677 голів дійного стада, яке вже до кінця року плануємо збільшити до 800 голів, ми отримуємо надої більш ніж 7 тис. л на корову в рік», - розповів директор Анатолій Головко.

Розвиток тваринництва пов’язаний із комплексним підходом до справи. Адже у господарстві вирощують усі групи сільгоспкультур як зернових, так і технічних. «Ми сіємо не дві-три культури... Зернові у нас становлять в середньому 48% від загального обсягу посівних площ, також 12-14% - соняшник, 9% - багаторічні трави (загальною площею - 700 га), сіємо також однорічні трави - нут, горох тощо. Щодо кукурудзи, то вирощуємо її як на зиму, так і для силосу. Крім того, на наш погляд, ця культура з економічної точки зору більш ефективна, аніж соняшник, звичайно, за умови урожаю 90 ц/га», - розповів керівник агропідприємства.

Також із технічних культур у СТОВ «Мрія» вирощують цукрові буряки. Ще кілька років тому це була одна з пріоритетних культур господарства, яка займала площі у 1000 га. Зважаючи на вплив зовнішніх чинників на економічну ефективність цукрових буряків, цьогоріч у господарстві засіяли тільки 150 га. Крім того, на думку аграріїв, саме ця культура належить до найгіршого попередника.

«Ми могли б посперечатись з будь-яким академіком щодо впливу на грунт соняшнику та цукрових буряків: якщо посіяти пшеницю після соняшнику, і внести однакові добрива, то різниці практично ніякої не буде, чого не скажеш про буряки», - стверджує пан Головко.

Багатовекторна діяльність господарства чітко регулюється внутрішньою структурою. Так, питання сівозміни є одним із пріоритетних у розвитку галузі рослинництва та належить до компетенції трьох агрономів.

«В управлінні ми користуємось таким правилом: попри ринковий попит на ту чи іншу культуру ми вирощуємо все - і зернові, і технічні культури. Саме за таких умов перебуваємо у виграші», - додав керівник СТОВ «Мрія».

Задля забезпечення повноцінної діяльності у всіх сферах СТОВ «Мрія» володіє потужним парком техніки як виробництва СНД, так і закордонного. Зі слів аграріїв, техніку вони обирають за технологіями, при цьому керуючись правилом - чим більші площі, тим потужнішою має бути техніка.

Обробіток грунту у СТОВ «Мрія» порівну складається із поєднання нульової технології та оранки, тобто раз на кілька років (у середньому три роки) поле зорюють. Також щороку вносять 30 тис. т органічних добрив.

«Є певні культури, зокрема цукрові буряки, кукурудза, соняшник, під які обов’язково потрібно зорювати грунт, щоб був кращий урожай», - повідомив Андрій Головко.

Разом з тим, у СТОВ «Мрія» здійснюють обробіток грунту, глибиною орієнтовно 25 см. Для цього мають спеціальні диско-лапові борони виробництва французької компанії GregoireBesson. Під час обробітку диски заглиблюються на 15-17 см, а лапи - на 25 см. На думку аграріїв, це ідеальний варіант обробітку без перевертання. Глибокорозрихлювачі GregoireBesson завдяки відмінній конструкції стійок забезпечують ідеально рівне грунтове покриття.

Позитивно зарекомендували себе в умовах цього господарства сівалки компаній P?ttinger (восьмиметрова) та GreatPlains (10,5 м довжини для нульової технології із турбодиском).

Що стосується збиральної техніки, то тут автопарк представлений також технікою відомих брендів (JohnDeere, Claas).

«Наші комбайни можуть здійснювати як пряме скошування, так і скошування у валки. Власне, саме завдяки останньому ми протягом семи років в регіоні першими збираємо урожай. Це дозволяє нам виграти у ціні. Наприклад, цього року ми продавали зерно по 2000 грн/т», -- розповів керівник СТОВ «Мрія». Зі слів сільгоспвиробників, завдяки скошуванню у валки, яке здійснюється при 30% вологості, пшениця швидше дозріває. Таким чином, вдається уникнути втрати якості зерна та його осипання.

Кілька років тому автопарк підприємства поповнився п’ятьма новими тракторами К-700. Також на полях працюють Т-150, МТЗ, ХТЗ.

Аби забезпечити відмінну роботу техніки у сезон, у СТОВ «Мрія» використовують пально-мастильні матеріали перевірених виробників. Так, зокрема, уже понад 5 років аграрії працюють із компанією «Шелл», щорічно закуповуючи продукції об’ємом 5 т. Адже коли гаряча пора, то зміну мастила здійснюють 4-5 разів протягом сезону (через кожні 250 мотогодин). Зі слів аграріїв, одна заміна, наприклад, у тракторі Fendt потребує більш ніж 100 л мастила, тільки моторного - 80 л. Разом з тим, аграрії стверджують, що за кращої якості дизпалива, ніж те, яке реалізується в Україні на сьогодні, мастило можна було б міняти і з меншою періодичністю.

«Дизпаливо в Україні такої якості, що залишає бажати кращого. Так, представники фірми Fendt нам порекомендували на сто літрів дизпалива додавати 1 л мастила (такого, що згоряє - наприклад М-8), щоб врятувати техніку», - розповідає пан Головко.

Досвід цього агропідприємства цікавий, найперше, своєю комплексністю, адже охоплюючи різні види діяльності, цим аграріям вдається досягати максимального результату, незважаючи на жодні економічні негаразди.

svidome

 25 червня 2022
У Білоцерківському національному аграрному університеті (БНАУ) відкрили навчально-наукову лабораторію технології культивування та дослідження якості продукції гідробіонтів.
У Білоцерківському національному аграрному університеті (БНАУ) відкрили навчально-наукову лабораторію технології культивування та дослідження якості продукції гідробіонтів.
25 червня 2022
 24 червня 2022
На початку липня в Україні планується скасування ліцензій на експорт пшениці.
На початку липня в Україні планується скасування ліцензій на експорт пшениці.
24 червня 2022
 24 червня 2022
Аграрії Одеської та Миколаївської областей розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яке, станом на 24 червня, проведено на площі 42,2 тис. га.
Аграрії Одеської та Миколаївської областей розпочали збирання ранніх зернових та зернобобових культур, яке, станом на 24 червня, проведено на площі 42,2 тис. га.
24 червня 2022
 24 червня 2022
В новому сезоні врожай ячменю в Україні зменшиться до 5-7 млн тонн внаслідок скорочення площ сівби та втрат врожаю на півдні та сході, відповідно експорт знизиться до 2-3 млн тонн у порівнянні з 5,8 млн тонн у минулому сезоні та 4,2 млн тонн у попередньому.
В новому сезоні врожай ячменю в Україні зменшиться до 5-7 млн тонн внаслідок скорочення площ сівби та втрат врожаю на півдні та сході, відповідно експорт знизиться до 2-3 млн тонн у порівнянні з 5,8 млн тонн у минулому сезоні та 4,2 млн тонн у попередньому.
24 червня 2022
 24 червня 2022
росія використовує до десятка російських та сирійських кораблів для вивезення краденого зерна з тимчасово захоплених територій Херсонської та Запорізької області та вже вивезла понад 500 тис. тонн цього зерна.
росія використовує до десятка російських та сирійських кораблів для вивезення краденого зерна з тимчасово захоплених територій Херсонської та Запорізької області та вже вивезла понад 500 тис. тонн цього зерна.
24 червня 2022
 23 червня 2022
Згідно з оперативними даними, обсяг експорту соняшнику з України в травні сягнув багаторічного місячного максимуму, склавши 352 тис. тонн, що втричі більше показника квітня і на 89% перевищує експорт у звітному місяці.
Згідно з оперативними даними, обсяг експорту соняшнику з України в травні сягнув багаторічного місячного максимуму, склавши 352 тис. тонн, що втричі більше показника квітня і на 89% перевищує експорт у звітному місяці.
23 червня 2022

Please publish modules in offcanvas position.