RIELA- якісне очищення зерна гарантуємо

/ Механізація АПК / Вівторок, 04 жовтня 2011 14:28

Період збирання урожаю є напруженим та відповідальним етапом в процесі виробництва зернових культур. Однак найголовніше завдання, яке стоїть перед всіма сільськогосподарськими підприємствами у післяжнивний період, - зберегти вирощене.

 

Визначальним у процесі зберігання є очищення, адже ступінь засміченості зерна визначає в подальшому його термін зберігання, якісні показники, ціну продажу і отриманий дохід. На зберігання привозять зернову масу, яка містить в собі різні органічні (ціле зерно інших культур, бур’янів, пошкоджені зерна, шматочки стебел, листя, луски, насіння культурних рослин, особливу фракцію складає шкідлива домішка: спориш, головешка, насіння отруйних рослин) і мінеральні домішки (пил, пісок, галька).

altСтупінь засміченості урожаю в кожного господарства є різним і залежить від багатьох факторів: застосування органічних добрив, засобів захисту рослин для боротьби з бур’янами, використання підготовленого очищеного насіння, методи обробки землі та тривалість використання посівних площ…

Таким чином кожному господарству потрібна своя схема очистки. Останню визначають відповідно до завдання, яке стоїть перед господарством: наприклад, підготовка товарного зерна.

Як і будь-яке інше насіння, зерно пшениці при взаємодії з робочими органами машин та механізмів піддається різноманітним механічним діям: стискуванню, зрушенню, тертю, ударам. Таким чином зерна пшениці отримують в десятки разів більше мікропошкодження, ніж макропошкоджень. Для твердих сортів пшениці найбільш типовеим є розколювання, тоді як для м'яких здебільшого притаманні деформації, вм'ятини.

Засміченість зернової маси визначають як під час збирання врожаю та надходження її на токи для встановлення технології очищення, так і після первинного очищення з метою підготовки партій зерна для реалізації та вторинного - при очищенні насіннєвого матеріалу.

 

Для післязбиральної очистки урожаю можна використовувати двохетапну технологію:

  • під час першого етапу (період збирання і завантаження токів) здійснюються операції необхідні для тимчасового зберігання врожаю, тобто попереднє очищення зерна від сміттєвих домішок і первинне часткове очищення (первинна очистка зерна - відбір грубого сміття, легких фракцій, пилу).

  • під час другого етапу (післязбиральний період) - доведення зерна і насіння до відповідних кондицій.

Слід зазначити, що для свіжозібраного насіння з підвищеним вмістом вологості допускається використання потужності очисної машини тільки на 60-80 %.

altВ основному, очисні машини використовуються для приготування товарного зерна і посівного матеріалу. Приготуванням посівного матеріалу займаються спеціалізовані господарства (підприємства) і використовують цілий ряд різноманітних складних очисних машин, які на кожному окремому етапі відбирають зерно за певними якісними характеристиками. Це складний процес і в ньому зайнято не більше 5% всіх сільськогосподарських виробників країни. Тому наразі ми не будемо зосереджуватись на цій темі.

Натомість доведення товарного зерна до базисних кондицій проходить у всіх господарствах, що займаються рослинництвом, і ця тема є для них актуальна.

Здебільшого, у сільськогосподарських підприємствах використовують очисні машини двох видів - решетні та барабанні. Останні, у свою чергу, поділяються на горизонтальні та вертикальні.

Решетні машини добре працюють на сухому зерні (для приготування насіннєвого матеріалу, а також зерна, яке приходить з поля сухим), тоді як вертикальні барабанні очисні машини з легкістю справляються з «мокрим» та липким матеріалом.

Через конструктивні особливості, площа решітної поверхні очисних машин з горизонтальними ситами, використовується лише на 30%. Зерноочисні машини, які використовують відцентрову силу інерції, мають показники питомої продуктивності в декілька раз вищі, ніж гравітаційні. Існує думка, що відбувається посилене травмування зерна в очисних машинах такого типу, однак на основі практичного дослідження доведено, що це помилкове твердження.

На прикладі очисної машини Prof-Seed, німецької торгової марки RIELA, пропонуємо розглянути принцип дії барабанної вертикальної зерноочисної машини з використанням відцентрової сили:


alt


Зерноочисна машина складається з пневматичного ситового сепаратора та механічних сепараторів - барабанних сит. Конструкційні елементи виготовленні зі сталі та покриті спеціальною захисною фарбою.

Неочищене зерно подається в головку (1) і через розділювач (2) направляється до окремих очисних ситових барабанів (3), що складаються з внутрішнього (4) і зовнішнього (5) сит. Ситовий сепаратор обертається навколо осі машини, а барабани - навколо своєї осі. Відцентрова сила відкидає зерно у бік зовнішнього сита барабана, де відбувається розділення на фракції. Більші за розміром забруднення затримуються на внутрішніх ситах, а частково очищене зерно проходить наступну стадію очистки на зовнішніх ситах. Легкі та дрібні забруднення залишаються на стінках машини. Відокремлені фракції (щупле, бите зерно) збираються в кільцевих каналах (6) і виводяться з машини через вивантажувальні жолоби (7). Після чого очищений матеріал по каналах потрапляє у повітряний сепаратор AIR SEED, де легкі часточки та порох втягуються вентилятором (9) в циклон або в ємкість для забруднень, а чисте зерно подається на вихід (10).

Видалення сміття з отворів (7) відбувається в розташований під машиною бункер.

altВиділимо переваги використання очисних машин з барабанними вертикальними ситами:

Використання для сепарації вертикальних сит дозволяє до 70 % краще очищати зерно і знищувати цвіль, грибки, бактерії і пил, в порівнянні зі сепараторами, в яких застосовуються горизонтальні сита.

Економія місця:

Займають набагато меншу площу, в порівнянні з традиційними сепараторами подібних технологічних параметрів. Вихідні отвори легко повертаються - машину можна розвернути навколо центральної осі. При переході з очистки однієї культури на другу, зміні режиму очистки - ситові циліндри швидко змінюються і виймаються вертикально, що також не потребує додаткових площ навколо сепаратора.

Відсутність вібрації

Зерноочисна машина такого типу працює без вібрації, так як сепаратор використовує тільки обертальні рухи елементів, через що і мінімальні вимоги до фундаменту.

Не забруднює навколишнє середовище

Сепаратор виконаний в герметичному корпусі, може бути оснащений системою замкнутого циклу повітря, завдяки чому значна частина повітря використовуватиметься повторно і лише незначна частина повітря виходитиме в атмосферу. Таке рішення значно знижує ризик забруднення навколишнього середовища і не вимагає монтування дорогих систем аспірації. Можливе встановлення такої машини на відкритому повітрі без накриття.

Дозволяє чистити вологе зерно

Використання відцентрової сили дає високу продуктивність і ефективність, та дозволяє очищення олійних культур, вологого і «важкого» зерна.

Не потребує монтажу системи аспірації

В комплект очисної машини може входити аспіратор (з вбудованим вентилятором).

Самоочистка сит

Сита зерноочисної машини очищаються саморегульованими циліндричними щітками. Ротаційна робота сит забезпечує високу продуктивність і ефективність очищення.

Саморегулювальні циліндричні щітки ефективно очищають сита навіть у випадку мокрого та липкого матеріалу.

altЗнижується зараженість зерна

Поверхневе полірування зерна барабанними ситами зменшує вміст бактерій та грибків.

Простота в обслуговуванні:

Ситові барабани легко і швидко замінюються та майже не вимагають регулювання під час роботи.

Оскільки такі очисні машини призначені для попереднього і повторного очищення всіх видів зерна, бобових, олійних культур, кукурудзи на продовольчі, фуражні і насіннєві цілі, тому вони з успіхом використовуються переробниками зерна у всьому світі.


17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 15 липня 2020
В рамках програми закупівлі зерна врожаю 2020 року АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» профінансувала українських агровиробників на 328,38 млн грн.
В рамках програми закупівлі зерна врожаю 2020 року АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» профінансувала українських агровиробників на 328,38 млн грн.
15 липня 2020
 15 липня 2020
Відповідно до чинного законодавства України, до 1 січня 2025 року всі власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їхні спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї. Якщо вимогу не буде виконано, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, тоді вона перейде у комунальну власність територіальної громади.
Відповідно до чинного законодавства України, до 1 січня 2025 року всі власники нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок або їхні спадкоємці повинні оформити право власності на свої паї. Якщо вимогу не буде виконано, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі, тоді вона перейде у комунальну власність ...
15 липня 2020
 15 липня 2020
Перша пробна партія органічної ягоди від кооперативу Big Berry Coop успішно доставлена до ОАЕ, в місто Дубай.
Перша пробна партія органічної ягоди від кооперативу Big Berry Coop успішно доставлена до ОАЕ, в місто Дубай.
15 липня 2020
 15 липня 2020
Станом на 13 липня, посіви цукрових буряків перебувають у фазі змикання міжрядь, активного нарощування листової поверхні та формування кореня.
Станом на 13 липня, посіви цукрових буряків перебувають у фазі змикання міжрядь, активного нарощування листової поверхні та формування кореня.
15 липня 2020
 15 липня 2020
Компанія ALFA Smart Agro вирішила познайомити своїх клієнтів та партнерів із процесом створення інноваційних препаратів – від народження ідеї до перевірки ефективності готового продукту в полі – та запросила агровиробників прожити разом «Один день з ALFA Smаrt Agro».
Компанія ALFA Smart Agro вирішила познайомити своїх клієнтів та партнерів із процесом створення інноваційних препаратів – від народження ідеї до перевірки ефективності готового продукту в полі – та запросила агровиробників прожити разом «Один день з ALFA Smаrt Agro».
15 липня 2020
 15 липня 2020
Через затяжну холодну весну в Українівиник дефіцит тепличних помідорів.
Через затяжну холодну весну в Українівиник дефіцит тепличних помідорів.
15 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.