Напівначіпні плуги KUHN Leader і Challenger

Напівначіпні плуги KUHN Leader і Challenger

/ Механізація АПК / Понеділок, 09 жовтня 2017 15:08
Техніка КУН відповідає Вашим вимогам до економності, зручності, сервісу і якості роботи, а сам виробник та його дилери надають необхідну технічну підтримку і консультації. Із плугів КУН виготовляє навісні, напівнавісні та причіпні моделі з кількістю корпусів від 2 до 13, з численними модифікаціями полиць, запобіжників, систем регулювання ширини тощо. Такий широкий спектр задовольнить споживачів різних за обсягом господарств: від дрібних фермерських до великих агрохолдингів.

 

Плуг залишається головним знаряддям основного обробітку грунту, адже саме оранка:

  • створює чисту якісну поверхню ріллі та сприятливі умови для посівного ложа, освіжає грунт і заорює рештки й насіння бур’янів;

  • збагачує грунт органікою природним і недорогим методом, активізує грунтову мікрофлору;

  • відновлює структуру грунту, забезпечуючи відмінний дренаж, аерацію та розподіл мінералів.

 

Сучасні конструкції та досконалі виробничі технології зробили плуги KUHN найкращими серед аналогів. Пригадується відоме прислів’я: «Найліпший друг — мій кум, найкращий плуг — це КУН». Це кажуть українські аграрії, які вже придбали плуги виробництва французької групи компаній КУН (KUHN), і з цим абсолютно згодні фермери інших країн, адже більше всього в світі оборотних плугів виробляє саме КУН (до речі, не тільки плугів).

 

Чому аграрії обирають саме плуги КУН? Всі розуміють, що майбутнє сільського господарства залежить від конкурентоспроможості та рентабельності. З плугами КУН Ви інвестуєте в майбутнє, адже якісна оранка є першим, але дуже важливим кроком до високої урожайності й оптимізації фінансових результатів, у тому числі зі швидкого повернення інвестицій. Зробивши вибір на користь плуга КУН, Ви:

 

  • забезпечуєте якісну структуру грунту з ефективною заробкою і рівномірним розподілом пожнивних решток по всьому орному шару — ваша врожайність суттєво зросте;

  • отримаєте міцний агрегат із широким діапазоном регулювань та вражаючою маневреністю, різноманітною комплектацією для відповідності будь-яким умовам, мінімальними витратами палива — операційні витрати знизяться;

  • з успіхом застосуєте на практиці такі прогресивні технічні рішення, як підсилена рама, ступінчато або плавно регульована ширина захвату, гідравлічні беззупиночні або болтові запобіжники, зносостійкі робочі органи — все це продовжить термін служби та зменшить витрати на технічне обслуговування;

  • скористаєтесь перевагами надійності та довговічності, кваліфікованого навчання та якісного сервісу — будуть усунуті вимушені перерви під час роботи, а ваш плуг довго зберігатиме високу залишкову вартість на вторинному ринку.

 

Аграріям, які мають трактори потужністю від 200 до 360 к.с., ми пропонуємо напівначіпний оборотний плуг Leader від 6 до 8 корпусів однорамної конструкції, а для тракторів 240-500 к.с. — плуг Challenger від 7 до 13 корпусів дворамний із двоколісним візком.

 

Для кращої адаптації до конкретних умов господарства обидва плуги мають численні модифікації. Так, Leader випускається у варіантах Multi (чотири ширини захвату на корпус в 35, 40, 45 та 50 см) або Vari (плавне регулювання ширини з кабіни трактора від 35 до 55 см), з болтовим запобіжником на відрив або беззупиночною гідросистемою non-stop, з роботою трактора колесами «в борозні» або «по полю». Плуг Challenger також має модифікації болтових або гідравлічних запобіжників, «у борозні» або «по полю», додаткову опцію для роботи плуга в причіпному варіанті з тракторами без задньої навіски, які обладнані лише крюком. Розглянемо особливості цих плугів більш детально.

 

Плуг Leader (фото 1) має раму Z-подібної форми 180 х 180 мм із кліренсом 80 см та міжкорпусною відстанню 102 мм для вільного проходження землі і рослинних решток, розташоване збоку колесо глибини і транспортування, широкий вибір зчіпних пристроїв категорії III або IV і змінних пальців для швидкого приєднання до тракторів різної потужності та марок, у стандарті унікальна система гідравлічного підйому-перевороту, послідовність якого забезпечується автоматично спеціальним блоком, механічний зсув (опційно гідравлічний), система транспортної підвіски, полиці подовженого «скандинавського» типу LP. Максимальна потужність на один корпус дорівнює 45 к.с.

 

Завдяки конструкції зчіпки та оригінального шарнірного з’єднання тягової балки з рамою досягаються рекордний кут розвороту в 110о у смузі, що не перевищує 15 м. На мал. 1 можна побачити тягову балку, шарніри в горизонтальній (для копіювання рельєфу) та вертикальній (для розвороту) площинах, блок узгодженого підйому-перевороту (виключає необхідність великої кількості гідророзподілювачів), новий захисний утримувач гідрошлангів, пара стояночних опор.

 

 

Плавний оборот плуга вперше забезпечується двома телескопічними гідроциліндрами (мал. 2). Вертикальність його регулюється без інструменту двома гвинтами з рукоятками (зліва на мал. 2). Так само просто без інструментів відбувається налаштування глибини оранки (фіксуючими прокладками-кліпсами на гідроциліндрі підйому) і ширини (зсуву вбік). Зазначимо, що опційно ширина зсуву може регулюватись гідравлікою. Для поліпшення стійкості плуга в транспортному положенні та захисту конструкції на поганих дорогах гідроциліндр підйому укомплектовано гідро-пневматичною підвіскою.

 

Колесо транспортування/глибини має великий діаметр 1000 мм та ширину 500 мм для зменшення опору грунту з кращою прохідною здатністю (опційно навіть 1200 мм із сільськогосподарським профілем протектору). Завдяки Z-подібній формі рами (мал. 3) колесо максимально наближається до осі рами плуга. Тим самим одночасно усувається тертя колеса із рамою і накопичення між ними решток рослин, зменшуються відстань між колесом та останньою борозною, а також радіус обороту плуга.

 

Для тих господарств, у яких використовуються трактори на гусеничному ході або зі спареними колесами, плуг Leader комплектується пристроєм для роботи «по полю». Таким чином, ви зменшуєте ущільнення грунту, особливо останньої зораної борозни, знижуєте потрібне тягове зусилля і, відповідно, витрати палива. Але свої переваги має і робота, в якій колеса трактора рухаються «у борозні», адже поліпшується поперечна стійкість трактора з плугом, особливо на схилах, спрощується робота тракториста, зокрема, в ночі або по слизькій поверхні, адже борозна виконує направляючу функцію. При роботі «по полю» для контролю глибини передніх корпусів застосовуються додаткова пара коліс діаметром 690 мм з окремим регулюванням. Якщо ви придбаєте плуг Leader з опцією «по полю», то в разі необхідності можна легко перейти на роботу «в борозні».

 

При необхідності (бажання зберегти вологу, краще подрібнити і вирівняти верхній шар грунту, зменшити кількість наступних проходів полем) до плугів Leader (як і до плугів Challenger) можна чіпляти котки.

 

Для захисту робочих органів, стійок та рами від надмірних навантажень, які виникають під час роботи на полях із камінням, важким чи переущільненим грунтом, або які є наслідком нерівномірного, з ривками руху трактора, всі плуги KUHN комплектуються одним із двох типів запобіжників: болтовими «на відрив» Т чи гідравлічними беззупиночними NSH. Болтові «на відрив» запобіжники (мал. 4) є винаходом KUHN і на відміну від традиційних «на зріз» розташовуються не впоперек, а у напрямку руху. Зусилля спрацювання на вістрі долота становить 4000 кГ. Вісь болта, що спрацьовує на відрив, співпадає із напрямком сили, діючої на корпус плуга, і тому при спрацюваннях вони не розбивають отвір та легко замінюються. Глибина оранки залишається стабільною. Не клинить болти, як при зрізанні — не ламаються стійки. Таке дуже просте технічне вдосконалення надзвичайно поліпшило надійність роботи і якість оранки.

 

 

Систему захисту NSH необхідно використовувати в тих грунтових умовах, де спрацювання відбувається настільки часто, що непродуктивні зупинки для заміни болтів займають значну частину робочого часу. Гідравлічний механізм набагато кращий за пружинний, адже він швидший, і його можна регулювати.

 

Плуги KUHN характеризуються також різноманіттям робочих органів: леміші, долота, полиці, грудини полиць, польові дошки, передплужники або дернозніми, ножі, в тому числі дискові, розширювачі борозни тощо. Робочі органи є універсальними й успішно застосовуються в усіх начіпних та напівначіпних плугах KUHN.

 

Напевно, найбільш критичним (і дорогим!) для якісної, продуктивної і довготривалої роботи є полиця. KUHN комплектує плуги уніфікованими полицями NP, подовженими скандинавськими LP, які з нашого досвіду найкраще підходять для умов України, забезпечуючи якісне кришення і оборот пласта, вирівнювання поверхні та заорювання великої кількості пожнивних решток, стрічковими полицями VP, котрі є незамінними в глинистих або вологих грунтах, ромбовидними полицями RH, що є патентом KUHN, і завдяки вип’яченій грудині роблять борону зі скосом, зменшуючи тертя і на 15-20% необхідне тягове зусилля і витрати пального.

 

Вирішальним для надійної, тривалої роботи полиці і її грудини є технологія виготовлення. На відміну від багатьох інших виробників, KUHN використовує триплексний матеріал із шарами нерівної товщини (мал. 5). Верхній шар металу має товщину 3,3 мм і твердість 900 вікерсів, середній із м’якого сплаву — 2,3 мм, і нижній твердий — 1,5 мм. Триплексна сталь із неоднаковими товщиною та твердістю шарів збільшує період їх зносу на 40-100% і забезпечує надійну роботу в умовах змінних динамічних навантажень. Навіть при появі тріщин на верхньому шарі відвал продовжує відмінно працювати завдяки зчепленню із середнім шаром, який є більш пластичним.

 

 

Висока якість і зносостійкість робочих органів плугів KUHN безпосередньо визначаються технологією їх виготовлення: на головному заводі KUHN є власне сертифіковане ливарне виробництво, з якого і починається довгий технологічний ланцюг, а пресування лемешів, долот та інших важливих органів відбувається на заводі KUHN-Huard на найбільшому у Франції (один із трьох у Європі) пресів потужністю 5500 т. На всіх заводах KUHN ефективно працює система наскрізного контролю аж до відправки машин споживачу — запорука стабільно високої якості та гнучкості виробництва.

 

Всі наведені вище характеристики, особливості та переваги плугів Leader є причиною стрімкого зростання їх популярності серед аграріїв України та інших країн. Достатньо сказати, що на відкритому демопоказі напівначіпних плугів, який відбувся у листопаді минулого року в Прилуцькому р-ні Чергінівської обл., серед плугів шести найвідоміших торгових марок не було рівних саме плугу Multi-Leader 8T виробництва KUHN (фото 2).

 

Напівначіпний плуг Challenger випускається вже 20 років для господарств із великим обсягом оранки, нерівними рельєфами та важкими грунтами, за наявності потужних тракторів до 500 к.с. Тому Challenger має модифікації від 7 до 13 корпусів, раму перетином 220 х 220 мм і товщиною 10 мм із двох частин та візком між ними (фото 3). Дуже проста та міцна конструкція дозволила 15-корп. плугу Challenger від KUHN під час встановлення світового рекорду у 1998 році щосекунди перевертати 7 т ріллі!

 

Як і Leader, плуг Challenger може комплектуватись болтовими «на відрив» або беззупиночними гідравлічними запобіжниками, додатковим пристроєм для роботи «полем» (мал. 6), причіпними котками (мал. 7). Він має блок автоматичного підйому-перевороту, унікальні шарнірні з’єднання (мал. 8), які дозволяють отримати рекордний кут розвороту 120о, широкий вибір робочих органів, аналогічних плугу Leader, прості налаштування, надійну конструкцію (наприклад, шланги розміщені в трубі рами) і досконалу технологію виготовлення (зварка, фарбування тощо). Challenger можна перетворити на причіпний плуг для роботи з тракторами, обладнаними лише крюком.

 

 

Одна лише особливість Challenger, а саме так звана «ломана рама» із передньої та задньої частин надає йому безліч переваг у порівнянні з однорамним плугом і робить його найкращим у світі, що підтверджується надзвичайною популярністю Challenger серед українських аграрії вже протягом 18 років.

 

 

Порівняно з однорамною конструкцією і одним боковим колесом двоколісний візок сприяє вищій стійкості плуга при оранці та транспортних переїздах, більшої збалансованності під час маневрів. Колесо візка, яке рухається у борозні, забезпечує додаткову поперечну стійкість, особливо при роботі на схилах. Навіска трактора, горизонтальна частина шарніру з мал. 8, який з’єднує навіску з рамою плуга, візок із запатентованим шарнірним з’єднанням обох секцій рами та колесо глибини дають разом змогу копіювати рельєф поля (мал. 9). При цьому глибина оранки є рівномірною навіть при 13-ти корпусах. Значно полегшується обертання плуга, зменшуються радіус розвороту та незорані ділянки на краях поля, адже вхід/вихід із грунту у передньої та задньої частин плуга відбувається послідовно, а не одночасно, як у плугів із суцільною рамою.

 

 

Чим керуватися при виборі плуга? Добрий плуг має добре орати за будь-яких умов: важкий чи вологий грунт, інтенсивне використання тощо. Тому перш за все плуг має бути якісним, міцним та надійним. Тобто плугом від KUHN! Популярність KUHN у світі пов’язана ще й із прагненням покупця придбати всю необхідну техніку від одного виробника і за кращою ціною.

 

В.П. СИЧканд. техн. наук, спеціально

для газети "Агробізнес Сьогодні"

svidome

 23 січня 2021
Земельний податок в 2021 році сплачується приватними власниками землі після отримання податкового повідомлення, або ж щомісяця – якщо власником є юридична особа. 
Земельний податок в 2021 році сплачується приватними власниками землі після отримання податкового повідомлення, або ж щомісяця – якщо власником є юридична особа. 
23 січня 2021
 22 січня 2021
Українська сільськогосподарська продукція відповідає найвищим стандартам та вже представлена у понад 190 країнах світу.
Українська сільськогосподарська продукція відповідає найвищим стандартам та вже представлена у понад 190 країнах світу.
22 січня 2021
 22 січня 2021
Нещодавні опади в основних країнах-виробниках зерна, знижують ціни на пшеницю, сою та кукурудзу, які сягнули багаторічних максимумів.
Нещодавні опади в основних країнах-виробниках зерна, знижують ціни на пшеницю, сою та кукурудзу, які сягнули багаторічних максимумів.
22 січня 2021
 22 січня 2021
Наприкінці січня Мінінфраструктури оприлюднить методику портових зборів для експертної оцінки учасниками ринку.
Наприкінці січня Мінінфраструктури оприлюднить методику портових зборів для експертної оцінки учасниками ринку.
22 січня 2021
 22 січня 2021
Поставки м'яса свійської птиці з України до країн ЄС (без Британії) скоротилися в січні-листопаді 2020 року на 18,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року – до 100,88 тис. тонн.
Поставки м'яса свійської птиці з України до країн ЄС (без Британії) скоротилися в січні-листопаді 2020 року на 18,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року – до 100,88 тис. тонн.
22 січня 2021
 22 січня 2021
В умовах пандемії Європейський банк реконструкції та розвитку підтримав Україну інвестиціями в обсязі 812 млн євро.
В умовах пандемії Європейський банк реконструкції та розвитку підтримав Україну інвестиціями в обсязі 812 млн євро.
22 січня 2021
До відкриття ринку землі лишилося 158 ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.