×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

Гідравлічні висуванці

/ Механізація АПК / Понеділок, 26 грудня 2011 15:51

Ростислав Панічев, спеціально для "АС"

Комусь здається, що ця машина дорога, а хтось вже задумується над її придбанням. Усе ж телескопічний навантажувач вже потроху перестає бути екзотикою в українських господарствах, хоча й популярність до нього приходить повільно. Та хто вже раз спробував «телескоп», навряд чи від нього відмовиться.

Певної погожої пори одна велика західноукраїнська компанія збирала картоплю, використовуючи щоглові навантажувачі. Хоч ці машини й працювали надійно, але дуже повільно, збираючи за собою черги вантажівок. На щастя, поряд опинилися представники компанії, яка займається в Україні продажем навантажувачів «Manitou». Вони привезли свою техніку, аби продемонструвати її. Та от і трапилася нагода.

Аграріям було запропоновано випробувати ці навантажувачі безпосередньо у не простій і досить напруженій праці, на що вони радо погодилися. Навантажувач, палетниця та подовжувач - цього обладнання вистачило, аби впоратися із нелегким завданням, перевантаживши тонни зібраної картоплі, і не змушуючи вантажівки простоювати годинами.

altЗвісна річ, що після такої демонстрації агрохолдинг купив не один «телескоп». Ця невеличка історія свідчить про істину вислову «краще один раз побачити та випробувати, аніж сім раз прочитати або почути».

Та все ж треба бути готовим, аби сповна оцінити побачений навантажувач.

З чого ж треба почати свій вибір? Перше, треба розуміти: де і як будете використовуватися ця машина. Якщо господарство займається рослинництвом, то достатньо придбати базову модель - з робочих органів вистачить ковша для зерна і «палетниці». Для роботи на тваринницької фермі спектр знарядь може обмежитися тільки уявою покупця. У цьому разі навантажувач можна доукомплектувати додатковими опціями, необхідними для повсякденної роботи.

Нині практично кожен завод-виробник телескопічних навантажувачів має змогу випускати нову машину «під клієнта» - все залежить лише від розміру гаманця. У разі замовлення техніки бажано попросити менеджера, щоби він розповів про всі параметри телескопічного навантажувача. Крім цього, також слід довідатися, що дають ці параметри, чи є при цьому економічний ефект, чи вони лише поліпшують комфорт.

Водночас під час купівлі треба дізнатися ще й про гарантію і подальший сервіс, наявність складу запасних частин. Останнє, звичайно, стосується компанії, яка продає телескопічний навантажувач.

Тепер поглянемо на деталі трьох розповсюджених в Україні брендів телескопічних навантажувачів: Manitou, Claas та JCB.

 

Двигун

Тепер про саму машину. Класичне компонування - двигун з правого боку, він може розташовуватися паралельно до рами або перпендикулярно їй. Останньому слід віддати перевагу, оскільки під час обслуговування це полегшує роботу двигуна і позитивно позначається на розподілі ваги.

Конструкція навантажувача має бути рамною, що збільшить термін служби машини і дозволить окупити вкладені інвестиції. «Телескоп» обладнаний двома гідромоторами: один приводить в рух машину, інший - стрілу. Бувають навантажувачі і з одним гідромотором.

Навантажувач Claas Scorpion серійно оснащується гідростатичним ходовим приводом Varipower Plus, системою ходового приводу, яка оснащена гідромотором, з великим кутом повороту і додатковим аксіально-поршневим мотором. Він обладнаний системою безступінчастого регулювання швидкості до 40 км/год., а також автоматичним регулюванням обертів двигуна для оптимізації енерговитрат.

Щодо моделей JCB, то вони оснащуються двигуном Dieselmax, який поєднує у собі велику потужність та крутний момент із низькою витратою палива. Таким чином досягається найвища ефективність. Такі характеристики обумовлюють те, що двигун постійно спроможний працювати під навантаженням.

Цікаво, що цей двигун є «найшвидшим» на планеті серед дизельних аналогів. Кілька років тому його було випробувано на Соляних Озерах поблизу американського Солт-Лейк-Сіті, де болід із ним змогли розігнати до 563 км/год.

Модельний ряд телескопічних навантажувачів Manitou MLT постачається з двигунами Perkins, які як і в попередніх виробників сертифіковано згідно зі стандартами Євро-3. Двигуни Perkins відрізняються особливою системою впорскування палива, яка забезпечує високі показники паливної економічності та низької токсичності відпрацьованих газів. А от вдосконалені силові агрегати цих двигунів дозволяють мінімізувати шуми під час роботи, збільшуючи одночасно крутний момент.

 

Стріла і гідравліка

Це безпосередньо «основний» робочий орган у цій машині. Тут необхідно звернути увагу на такі параметри, як максимальна висота підйому стріли, поперечний розріз, висота-радіус вивантаження, кут перекидання/запрокидування ковша, кріплення робочих органів на стрілу, паралельне ведення, максимальна вантажопідйомність. Також важливі кількість і розміщення підйомних гідроциліндрів та розміщення й матеріали маслопроводів (металеві надійніші). Обов'язково слід звернути увагу й на наявність системи копіювання ґрунту у стріли.

Зварна конструкція стріли у навантажувача Claas Scorpion лежить на U-подібному профілі, що гарантує тривалий термін служби. Рама для швидкої заміни робочих органів на цій машині продається в комплекті, що здешевлює купівлю робочого обладнання.

Гідравліка JCB дозволяє виконувати увесь спектр робочих операцій на відносно низьких обертах двигуна. Вона обладнана чутливою до навантажень системою LSP, яка суттєво зменшує коливання стріли під час руху з вантажем. Стріла керується джойстиком, який дуже чутливий навіть до дрібних рухів.

У стріли навантажувачів Manitou досить широкий діапазон нахилу, і є функція м’якої зупинки стріли наприкінці її руху. Гідравліка також дозволяє виконувати дві дії одночасно.

 

Кабіна

Тепер, коли ми оглянули двигун та стрілу, слід би сісти в кабіну й подивитись, чи все тут зручно і комфортно. До робочого місця повинен бути вільний і зручний доступ. Тут треба дивитися, щоб підніжка не ковзала. Якщо є поручень для підйому, то це плюс. Практично на всіх навантажувачах дверцята розділені вздовж, тому треба звернути увагу на фіксатори відкритої половинки дверцят.

Скло кабіни в цілому має забезпечувати повний огляд для контролю за роботою машини. Наявність склоочищувача є обов'язковою, при чому важливою є зона очищення. Рівень шумових навантажень для оператора не повинен перевищувати 80-85 дБ(А), залежно від виду робіт та швидкості руху.

Сидіння оператора з пневматичною підвіскою поліпшить якість виконуваних робіт за рахунок зняття втоми з водія, а клімат-контроль сьогодні розглядається просто як належне. Розташування та інформативність приладів управління і контролю теж досить важливо. Обов'язково слід оцінити доступ до запобіжників і схеми їх розміщення. Це допоможе в подальшому скоротити простої.

Що стосується кабіни телескопічного навантажувача Scorpion, то тут усі ці побажання враховано. Його широка комфортабельна кабіна з панорамним вікном дає операторові оглядовість на 360° та можливість контролювати навантажувальний пристрій у будь-якому положенні. Традиційна перекладина між лобовим склом та дахом у цьому навантажувачі відсутня.

Багатофункціональний важіль знаходиться у зручному місці на консолі сидіння оператора. Під час управління навантажувачем ліва рука завжди залишається на кермі.

altУ навантажувачів JCB так само досить простора кабіна - багато місця для рук і ніг, а дах не давить на голову. Що стосується звукоізоляції, то JCB по праву вважається одним із найбільш тихих навантажувачів, адже зовнішній шум знижується у кабіні до 72 дБ - це шум офісного обладнання.

Сидіти на сидінні зручно і м’яко - тут використано прогресивну підвіску сидіння. За потреби можна відрегулювати висоту та інші параметри крісла. Звідси можна легко керувати всіма робочими процесами: велике переднє скло та вікна дверей забезпечують дуже гарну оглядовість з усіх боків. Крім цього в даху є також вікно із захисною решіткою, для того, аби завжди можна побачити, де знаходиться стріла з вантажем.

Усі лімби, перемикачі, ручки вентиляторів згруповані на передній консолі для легкості користування. Аналогові шкали приборів у темну пору доби м’яко підсвічуються. Вдало розташовані важелі перемикання гідравлічної системи та трансмісії.

Конструктори навантажувачів Manitou також подбали про безпечність і зручність оператора. Чудова оглядовість та ергономічне розташування елементів управління дають можливість водію повністю контролювати роботу машини, а звукова сигналізація попереджає його про наближення вантажу до небезпечного положення. Це додатковий захист оператора.

 

Кліренс

Дуже важливим є кліренс машини. Для роботи на фермі це критичний показник, у моделях Scorpion він становить 44 см, його днище повністю захищене металевою пластиною. Високий кліренс (до 50 см у Manitou) у поєднання з високими тяговими характеристиками дозволяє цим машинам працювати на будь-яких майданчиках. Виробник запевняє, що навіть 40-сантиметровий шар бруду не завадить роботі. Приблизно такі самі характеристики і в британських JCB.

 

Догляд

Останнє, що потрібно оглянути, це можливості обслуговування машини. Дуже рідко, коли машиною управляє одна людина. Зазвичай догляд за телескопічними навантажувачами здійснюють різні оператори. Тому він має бути максимально простим.

Дуже зручним є розташування точок змащування на навантажувачі Scorpion, де їх винесено в одне місце, а на кабіні міститься карта періодичності місць змащення. З іншого боку, розміщення мастильних фітингів у поворотних цапфах Scorpion’а від компанії Dana Spicer не є ідеальним: вони знаходяться в отворах, де швидко збирається бруд.

Користувачі Manitou так само з легкістю віднайдуть точки змащування за допомогою картинок в інструкції з експлуатації.

Конструкція JCB також передбачає легкий доступ до точок змащування та до всіх вузлів машини. Цьому сприяє те, що двигун у навантажувачі розміщено з боку. Навіть роботи з налагодження та ремонту проводити відносно просто.

У будь-якому разі треба ще й бути впевненим, що компанія, яка поставляє цю техніку, оперативно допоможе з технічним обслуговуванням цих машин. Тоді ви разом із новою функціональністю отримаєте ще й велике задоволення від роботи телескопічного навантажувача. 

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 10 липня 2020
Наразі в Україні завершується інвентаризація земель. Про її результати в уряд готуються відзвітувати у серпні та обіцяють назвати імена тих, хто розкрадав землю.
Наразі в Україні завершується інвентаризація земель. Про її результати в уряд готуються відзвітувати у серпні та обіцяють назвати імена тих, хто розкрадав землю.
10 липня 2020
 10 липня 2020
Вперше в Україні шість органічних компаній об’єдналися для спільного пошуку нових ринків.
Вперше в Україні шість органічних компаній об’єдналися для спільного пошуку нових ринків.
10 липня 2020
 10 липня 2020
Більшість садівників України на поточному тижні заявили про завершення сезону реалізації черешні.
Більшість садівників України на поточному тижні заявили про завершення сезону реалізації черешні.
10 липня 2020
 10 липня 2020
У п'яти областях України: Полтавській, Вінницькій, Чернігівській, Черкаській та Кіровоградській, де зосереджено близько 35% виробництва зерна, спостерігається висока потреба в потужностях зберігання.
У п'яти областях України: Полтавській, Вінницькій, Чернігівській, Черкаській та Кіровоградській, де зосереджено близько 35% виробництва зерна, спостерігається висока потреба в потужностях зберігання.
10 липня 2020
 10 липня 2020
Українські аграрії повертаються до вирощування гібридних сортів жита, яке є менш примхливим, ніж пшениця та інші зернові.
Українські аграрії повертаються до вирощування гібридних сортів жита, яке є менш примхливим, ніж пшениця та інші зернові.
10 липня 2020
 10 липня 2020
Китай прийняв перелік українських виробників ріпакового шроту, які будуть експортувати ріпаковий шрот до країни.
Китай прийняв перелік українських виробників ріпакового шроту, які будуть експортувати ріпаковий шрот до країни.
10 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.