Машинерія липецького заводу

/ Механізація АПК / Середа, 01 лютого 2012 14:28
Олексій БЕШУН, канд. техн. наук, доцентalt
Володимир ГРЕЧКОСІЙ, канд. техн. наук, доцент
Іван ДАЦЮК, студент магістратури, Національний університет біоресурсів і природокористування України
Нові моделі тракторів ЛТЗ розроблялися спільно конструкторами України й Росії під умови й потреби вітчизняних аграрних господарств.
Відкрите акціонерне товариство «Липецький трактор» є одним із найбільших виробників цих машин у Росії. З його конвеєра зійшло вже більш як 1,5 млн одиниць. Наразі підприємство випускає колісні сільськогосподарські трактори ЛТЗ-60 та ЛТЗ-95Б тягового класу 1,4 і ЛТЗ-155 класу 2.
 
Еволюція давніх знайомих
На початку 1990-х років замість морально застарілого трактора Т-40 почався випуск оновленої моделі ЛТЗ-55, а згодом - повнопривідного ЛТЗ-60 тягового класу 1,4. На базі ЛТЗ-55 і ЛТЗ-60 вже освоєно чимало модифікацій: повнопривідні ЛТЗ-55А і ЛТЗ-55А-С1, низькокліренсні ЛТЗ-55Н і ЛТЗ-55АН для робіт на схилах крутизною до 16?, ЛТЗ-55АЛ - на заплавних луках і вологих ґрунтах, ЛТЗ-60АВ, -60АБ, -60АБЛ і -60АБТ з дизелями водяного охолодження, ЛТЗ-60АВ-10 з низькою кабіною тощо.
Універсально-просапні трактори ЛТЗ-60А/АБ/АВ (табл. 1) призначені для робіт з вирощування просапних культур, оранки, суцільної культивації та інших операцій; сівби зернових культур і трав; збирання просапних і колосових культур. Трактор агрегатується більш ніж із 132 машинами і знаряддями. Окрім сільського господарства ці машини використовуються також при виконанні транспортних, навантажувально-розвантажувальних і комунальних завдань.

Таблиця 1. Технічна характеристика тракторів ЛТЗ серії 60
alt
 
До переваг конструкції трактора ЛТЗ-60 відносять: легке управління і стійкість ходу; наявність повного реверсу на всі передачі, що підвищує маневреність; автоматичне включення переднього ведучого моста, що зменшує буксування задніх коліс. Оптимізовано розподіл ваги вузлів трактора ЛТЗ-60 на передній і задній мости, що забезпечує економію палива. Зміни стосуються й дизайну. Конструктори модернізували шумовіброізольовану герметизовану кабіну, збільшили її об’єм.
Можливе встановлення трьох видів дизельних двигунів: Д-144 виробництва Володимирського моторо-тракторного заводу, Д-248 - Мінського моторного заводу та Д-65М1Л - Рибінського моторного заводу.
Сферу використання липецьких тракторів розширила начіпна система з телескопічною тягою і розтяжками. Тепер ці машини знадобляться при вирощуванні і збиранні картоплі, заготівлі кормів, внесенні добрив, можуть додатково агрегатуватися з сільськогосподарськими машинами, що потребують встановлення заднього начіпного пристрою з регульованою тягою.
 
Міжнародно визнаний ЛТЗ-155
Науково-дослідними, конструкторськими і машинобудівними організаціями України і Росії було розроблено нову модель універсально-просапного ЛТЗ-155 тягового класу 2 інтегральної конструкції, який забезпечує оптимальне агрегатування з широкозахватними (6, 8, 12, 18 рядків) машинами різних способів начіпки. Трактор обладнаний також полицями для установки технологічних ємностей (для зерна, добрив тощо). Для агрегатування тракторів ЛТЗ-155 було сконструйовано й виготовлено 59 комбінованих машин, 25 з них - на заводах України. При випробуваннях у Німеччині та Угорщині експерти визнали, що трактори ЛТЗ-155 забезпечують оптимальне агрегатування з європейським комплексом тягово-приводних машин.
Універсально-просапний трактор інтегральної схеми ЛТЗ-155.4 (табл. 2) є модифікацією описаного вище трактора.

Таблиця 2. Технічна характеристика універсально-просапного трактора інтегральної схеми ЛТЗ-155.4
alt

На цій машині всі колеса однакового розміру. Двигун зсунутий вперед, за передній міст, розташування кабіни центральне. Місце позаду кабіни над заднім ведучим мостом використовується для розміщення технологічного обладнання.
При роботі передні і задні колеса навантажуються рівномірно. В статиці розподіл ваги становить 60% на передню вісь і 40% - на задню.
Випробування тракторів ЛТЗ-155 у різних регіонах і на різних видах робіт в Україні, а потім в Краснодарському краї дали добрі результати.

Колісні усеможеці
Колісні універсально-просапні трактори ЛТЗ-95Б тягового класу 1,4 і ЛТЗ-120Б класу 2 призначені для робіт з вирощування та збирання цукрових буряків, кукурудзи, соняшнику, картоплі, овочів у складі одноопераційних і комбінованих агрегатів, для посіву і збирання зернових культур і трав, а також оранки, суцільної культивації, внесення добрив і гербіцидів, виконання транспортних і навантажувально-розвантажувальних робіт.
Ці трактори обладнані коробкою передач з їх перемиканням на ходу без розриву потоку потужності, заднім ведучим мостом з електропневмокерованим блокуванням диференціала і планетарними кінцевими передачами, гідроначіпними пристроями, переднім мостом балочного типу з планетарними кінцевими передачами, сухими дисковими колісними гальмами з накладками (які виконані з безазбестових матеріалів), що блокуються з центральним багатодисковим мокрим гальмом, гідростатичним рульовим керуванням із вбудованим у трапецію гідроциліндром і окремою ванною для оливи.
Гальмування передніх коліс здійснюється одночасно із задніми. Радіус повороту без пригальмовування становить 4,7 м.
Трактори ЛТЗ-95Б і ЛТЗ-120Б можуть агрегатуватись з основним шлейфом сільськогосподарських машин і знарядь тракторів тягових класів 1,4 та 2 «Білорус» і відповідними знаряддями та машинами закордонного виробництва.
Отже, трактори ВАТ «Липецький трактор» мають добротний технічний рівень, агрегатуються з сучасною сільськогосподарською технікою вітчизняного і закордонного виробництва й можуть успішно використовуватись у сільськогосподарських підприємствах України. 

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 07 липня 2020
3 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3793, який передбачає внесення ряду змін до Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», котрі мають на меті спростити експорт української продукції.
3 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3793, який передбачає внесення ряду змін до Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», котрі мають на меті спростити експорт української ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
Вчора, 6 липня 2020 року, відбулася нарада заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями, на якій було представлено проєкт державної підтримки АПК на 2021-2023 роки за ключовими напрямами.
Вчора, 6 липня 2020 року, відбулася нарада заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями, на якій було представлено проєкт державної підтримки АПК на 2021-2023 роки за ключовими напрямами.
07 липня 2020
 07 липня 2020
За даними Держгеокадастру майже 7 млн українців мають земельні паї. У середньому близько 4 га кожен.
За даними Держгеокадастру майже 7 млн українців мають земельні паї. У середньому близько 4 га кожен.
07 липня 2020
 07 липня 2020
З кожним роком майже протягом трьох десятиліть міжнародна агропромислова виставка на ВДНГ стає все більш масштабною, більш знаковою та більш очікуваною. 2020-ий рік вже вніс свої корективи, проте з усіма карантинними правилами цьогорічна виставка все ж відбудеться та обіцяє бути дійсно особливою, незабутньою та обов’язково безпечною! Готуйте маски і приходьте 11-14 серпня!
З кожним роком майже протягом трьох десятиліть міжнародна агропромислова виставка на ВДНГ стає все більш масштабною, більш знаковою та більш очікуваною. 2020-ий рік вже вніс свої корективи, проте з усіма карантинними правилами цьогорічна виставка все ж відбудеться та обіцяє бути дійсно особливою, незабутньою та обов’язково безпечною! Готуйте маски ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
Кабінет міністрів України прийняв постанову № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», якою зобов’язав Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити до 1 серпня 2020 року створення реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів.
Кабінет міністрів України прийняв постанову № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», якою зобов’язав Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити до 1 серпня 2020 року створення реєстру сертифікованих ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
В Україні у 2017-2019 роках кількість машинобудівних підприємств, які виробляють продукцію для аграрно-промислового комплексу зросла з 40 до 181, що склало 450%. 
В Україні у 2017-2019 роках кількість машинобудівних підприємств, які виробляють продукцію для аграрно-промислового комплексу зросла з 40 до 181, що склало 450%. 
07 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.