Дискові борони виробництва KUHN

Дискові борони виробництва KUHN

/ Механізація АПК / Вівторок, 07 листопада 2017 10:04

Відомо, що оранці як одному з варіантів основного обробітку грунту притаманні не тільки переваги, але й недоліки. Тому альтернативою здавна є безполицевий обробіток, зокрема дискування, що виділяється своєю простотою та багатоцільовою функціональністю.


 

Дискування, як правило, проводиться відразу після збирання врожаю і ним одночасно виконується ряд дуже важливих операцій:

 

  • лущення стерні та руйнування кірки, розпушування і подрібнення, часткове перевертання верхнього шару грунту;

  • заробка насіння бур’янів та падалиці на невелику глибину зі створенням оптимальних умов їх проростання перед наступним знищенням;

  • боротьба з корінням бур’янів, шкідниками та збудниками хвороб культурних рослин;

  • подрібнення пожнивних решток та їх заробка на поверхні, де органіка швидко розпадається під дією землі, вологи і повітря;

  • збереження і нагромадження ґрунтової вологи за допомогою шару мульчі, яким усувається капілярний підйом води;

  • активізація мікробіологічних процесів та земляних черв’яків, ефективність роботи яких всього за три роки еквівалентна одній оранці;

  • вирівнювання грунту;

  • підготовка до наступних технологічних операцій, як-от обробіток на більшу глибину оранкою, чизелями чи лаповими культиваторами, посів озимих або ярових культур. В останньому випадку дискування створює кращі умови для розвитку кореневої системи рослин.

 

Багатофункціональність дискової борони обумовлена специфікою її робочих органів: сталевих гладких або вирізних дисків сферичної форми діаметром від 560 до 660 мм із загостреною різальною кромкою, які збирають у батареї. Ефективність роботи дискового знаряддя залежить від форми дисків, міцності сталі, їх гостроти і правильності налаштування. Залежно від ваги, що припадає на один диск, борони діляться на важкі, середні, легкі. Маса борони також обумовлює її призначення.

 

Завдяки зчепленню із грунтом та розташуванню у робочому положенні під кутом до напрямку руху агрегату, диски обертаються і вирізають з ґрунту скиби, які розпушуються, кришаться, перевертаються і перемішуються із зсувом вбік, утворюючи шар мульчі із землі та подрібнених рослинних решток. Кут, під яким встановлюються диски, називають кутом атаки. На вологих та легких грунтах рекомендується витримувати його до 18о, а на твердіших збільшувати, щоб досягнути глибшого обробітку та якісного підрізання бур’янів.

 

Глибина рихлення важкими дисковими боронами, як правило, становить 12–14 см, але, залежно від величини кута атаки, діаметру дисків та роботи, яка виконується, може зменшуватись до 5 см або, навпаки, дорівнювати і 23 см. Окрім того, необхідно стежити, щоб обидва ряди дискових батарей були на одному рівні.

 

Група компаній KUHN виготовляє наступні моделі причіпних важких дискових борін: Discolander та борони серій 8100, 8210 та 8310. Розглянемо X-подібні з центральною рамою Discolander виробництва KUHN-Huard, Франція, а також багаторамну борону 8210 заводу KUHN-Krause, США, як найбільш популярні та ефективні для роботи в умовах України.

 

Ці борони заслуговують уваги тих, кому потрібно робити поверхневий обробіток на 5–12 см, і у кого виникає потреба глибокої стерньової культивації до 23 см, хто хоче заробити велику масу пожнивних решток кукурудзи, покровних культур або гною, кому необхідно обробити пасовище, у кого важкі грунти, і вимагаються машини з високою здатністю проникнення та розрізання, хто віддає перевагу швидким та простим налаштуванням, високій якості роботи навіть у кам’янистих умовах та на високих швидкостях.

 

Одною із найсучасніших розробок KUHN у класі важких дискових борін є Discolander XM2.

 

Discolander XM2 випускається шириною від 3,7 до 6 м із кількістю дисків (почергово гладкі та вирізні) від 32 до 52, діаметром 660 мм і товщиною 6 мм (опційно 8 мм), глибиною обробітку від 5 до 18 см із робочою швидкістю 8–10 км/год., вагою від 5930 до 8100 кГ у комплекті з котком HD Liner діаметром 600 мм, механічним або опційно гідравлічним регулюванням кута атаки від 10о до 24о.

 

Залежно від типів грунтів борони можуть комплектуватись важкими сталевими ударо- та зносостійкими котками трьох типів:

 

1. T-Liner діаметром 600 мм та навантаженням 140 кг/м для кам’янистих та вологих умов.

 

2. HD-Liner діаметром 600 мм, міцний, з високою здатністю трамбування. Завдяки V-подібній формі ребер вони тиснуть на грунт як по вертикалі, так і по діагоналі, забезпечуючи глибоке ущільнення по всій довжині котка. Навантаження на грунт сягає 180 кг/м.

 

3. HD Liner діаметром 700 мм (аналогічний попередньому) та навантаженням 225 кг/м для особливо важких умов роботи.

 

Контроль глибини здійснюється лише котком та навіскою трактора. При цьому зчіпка виконана на основі кільця та шарового шарнірного з’єднання. Колеса, які в стандарті мають розмір 520/50/17 для ХМ32–44 або 550/45/22,5 для ХМ48–52, використовуються лише для транспортування.

 

Батареї та котки в транспортному положенні складаються вертикально (цим зменшується довжина) з автоматичною механічною фіксацією. Під час транспортування застосовується гідравлічна підвіска. Спосіб вертикального складання разом із використаним типом зчіпки дозволяють розвертатись у кінці поля під рекордним кутом 110°.

 

Борона Discolander може комплектуватись лічильником гектарів та пристроєм для висіву дрібнонасіннєвих культур.

 

Окрім котків та способу складання, при транспортуванні головні відмінності конструкції та комплектації полягають у наступному.

 

Балки, на яких кріпляться батареї дискових ножів, є підпружиненими, що робить їх незалежними і дозволяє витримувати стабільність на полях із нерівною поверхнею та камінням. Це унікальне рішення захищає також шасі та підшипники від перенавантаження та ударів. Віброефект, що виникає, поліпшує подрібненість грунту і решток та їх переміщення.

 

Із зсувом встановлені не тільки передні, але і задні батареї (мал. 1).

 

Мал. 1

 

Завдяки цьому вони регулюються незалежно та забезпечують високу якість роботи за будь-якого кута атаки, ліва та права задні батареї мають краще перекриття, на доповнення до високого кліренсу суттєво поліпшується прохід рослинних решток по центру борони.

 

Конструкція Discolander складається із центральної балки 300х300х8 мм, яка забезпечує міцність, та чотирьох вигнутих рам (жорсткість борони) із чотирма гідроциліндрами складання та шарнірними з’єднаннями, двома гідроциліндрами підйому з’ємних котків. Така підсилена конструкція уможливлює роботу з потужними тракторами (наприклад, до 360 к. с. для модифікації ХМ52).

 

Для герметизації подвійних упорних конічних підшипників використовується чотириступеневе ущільнення. На 6% збільшене можливе навантаження батарей, а на 23% — довговічність надійної роботи.

 

Встановлення у Discolander двофункціонального гідравлічного перемикача КТН12 або чотирифункціонального КТН105 дозволяє легко адаптувати борону під різні трактори.

 

Важкі дискові борони серій 8100, 8210 та 8310 (фото 1) випускаються американським заводом KUHN-Krause, шириною захвату від 4,2 до 13,5 м, з глибиною обробітку від 10 до 23 см, для роботи з тракторами 100–500 к. с. (38–40 к. с./м). Варто нагадати, що саме засновник заводу Henry Krause першим у світі розробив і в 1916 р. виготовив дисковий плуг, тож традиції виробництва дискових знарядь мають тут уже 100-річну історію.

 

Фото 1

 

Найбільшу увагу варто звернути на широкі 5-секційні борони серії 8210, які призначені для обробітку полів з великою кількістю рослинних решток. Модельний ряд включає борони завширшки від 6 до 13,5 м, кількістю дисків від 54 до 122, вагою від 4968 до 12246 кг і статичним навантаженням на один диск до 115 кг, яке фактично сягає 150 кг під час роботи. Відстань між дисками в батареях становить 203 або 233 мм (у двох найширших моделях тільки 233 мм).

 

Використовуються унікальні ріжучі диски Residue Razor® від Ingersoll® діаметром 560 мм (опційно 610 мм) і товщиною 6 мм, які самозаточуються, є уп’ятеро гострішими від звичайних та більш зносостійкими через запатентований склад сталі з домішками бору. Ці диски забезпечують краще подрібнення решток і проникнення в грунт, довше зберігають свою міцність.

 

Відмінному, рівномірному по всій площі подрібненню і заглибленню сприяють також подвійне перекриття батарей та великі кути атаки: 20° для переднього ряду і 19° для заднього. Всі дискові батареї кріпляться на підсилених змащуваних підшипниках 211 розміру, які герметично встановлюються через захисні торцеві шайби. Підшипники (і, відповідно, вали зі встановленими дисками) підресорені С-подібними листовими пружинами Rock-Flex. Як розпірки між дисками розташовані литі, з обробленими торцями, залізні шпулі діаметром 15 см з кулястим графітом.

 

Особливостями дискової борони 8210 є гідравлічне регулювання глибини звичайним кривошипом.

 

Ексклюзивною розробкою KUHN-Krause є також конструкція складання у транспортне положення Quad-fold™ із жорсткою центральною секцією та подвійно складаними в зовнішній та внутрішній частинах борони двома іншими парами секцій. Для найбільшої п’ятисекційної моделі 8210–44QF робочою шириною 13,5 транспортні розміри становлять 5,4 по ширині та 4,2 м по висоті.

 

Борона має задню навіску і до неї можна чіпляти додаткові інструменти, наприклад зубові борони або котки. Зубові борони є в двох варіантах: довгі тонкі спиці для роботи в умовах великої кількості рослинних решток або коротші і товстіші для кращого розбивання грудок землі в важких грунтах. Котками досягається подрібнення грудочок, вирівнювання поверхні і прикочування. Є два різновиди котків, вибір яких залежить від того, чи є грунт легким супіщаним, чи важким глинистим.

 

У робочому положенні секції борони спираються на ходові тандеми зі з’ємними шпинделями. При транспортуванні використовуються лише колеса центральної секції 380/55–16.5, які витримують до 3400 кг, а ступиці кріпляться на 8 болтах. При цьому решта коліс автоматично прибирається для зменшення транспортної ширини. З метою підсилення конструкції товщина центрального балансиру та ричагів кріплення коліс зросла до 9,5 мм. Збільшений діаметр штока гідроциліндрів на центральній секції до 32 мм. Всі шарніри на секціях та точки підйому на балансирі зроблені без обслуговування.

 

У 5-ти секційних моделях 8210 36’-44’ Quad-Fold™ застосована унікальна зчіпка Guardian Hitch™ розробки KUHN-Krause.

 

Наведена інформація про широкий модельний ряд важких дискових борін виробництва групи KUHN, які відрізнаються як призначенням, так і конструктивними характеристиками, дозволяє кожному аграрію підібрати для себе ту модель, яка найбільше задовольнить саме його потреби.

svidome

 23 січня 2021
Земельний податок в 2021 році сплачується приватними власниками землі після отримання податкового повідомлення, або ж щомісяця – якщо власником є юридична особа. 
Земельний податок в 2021 році сплачується приватними власниками землі після отримання податкового повідомлення, або ж щомісяця – якщо власником є юридична особа. 
23 січня 2021
 22 січня 2021
Українська сільськогосподарська продукція відповідає найвищим стандартам та вже представлена у понад 190 країнах світу.
Українська сільськогосподарська продукція відповідає найвищим стандартам та вже представлена у понад 190 країнах світу.
22 січня 2021
 22 січня 2021
Нещодавні опади в основних країнах-виробниках зерна, знижують ціни на пшеницю, сою та кукурудзу, які сягнули багаторічних максимумів.
Нещодавні опади в основних країнах-виробниках зерна, знижують ціни на пшеницю, сою та кукурудзу, які сягнули багаторічних максимумів.
22 січня 2021
 22 січня 2021
Наприкінці січня Мінінфраструктури оприлюднить методику портових зборів для експертної оцінки учасниками ринку.
Наприкінці січня Мінінфраструктури оприлюднить методику портових зборів для експертної оцінки учасниками ринку.
22 січня 2021
 22 січня 2021
Поставки м'яса свійської птиці з України до країн ЄС (без Британії) скоротилися в січні-листопаді 2020 року на 18,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року – до 100,88 тис. тонн.
Поставки м'яса свійської птиці з України до країн ЄС (без Британії) скоротилися в січні-листопаді 2020 року на 18,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року – до 100,88 тис. тонн.
22 січня 2021
 22 січня 2021
В умовах пандемії Європейський банк реконструкції та розвитку підтримав Україну інвестиціями в обсязі 812 млн євро.
В умовах пандемії Європейський банк реконструкції та розвитку підтримав Україну інвестиціями в обсязі 812 млн євро.
22 січня 2021
До відкриття ринку землі лишилося 158 ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.