Легіон титанів серії HHT

/ Механізація АПК / Середа, 08 лютого 2012 16:01
altІгор Петренко
Енергонасичені трактори потужністю 450 кінських сил і вище - «брати Клички» на всесвітньому чемпіонаті машин - виходять на поля України, щоб збільшити рентабельність усього спектру сільськогосподарських  операцій.
На початку XXІ ст. відбулося різке укрупнення аграрних господарств, що дозволило впроваджувати, крім іншого, новітні технології обробітку ґрунту. На десятках тисяч гектарів, на широких ланах виявилася потрібною й відповідна техніка. У Канаді, США, Бразилії, Росії, Австралії, Казахстані - там, де багато земель і мало людей - аграрії давно відчули потребу у дуже потужних, і до того ж багатофункціональних машинах. А коли є попит, то виникає й пропозиція.
Разом із цим, останні десятиліття спостерігається неухильне збільшення потужності сільськогосподарської техніки. Якщо говорити про трактори, то середня їхня потужність в 1990-ті роки становила 150 к.с., тоді як нині дійшла вже до відмітки 300 к.с., іноді досягаючи й 600 к.с. На поля усе впевненіше виходять тяглові гіганти серії HHT або High Horsepower Tractors. Дослівно з англійської: трактори найвищої потужності, вимірюваної у кінських силах.

Енергійні, могутні, інтелектуальні
Трактор «Челленджер» (Challenger MT 875B) потужністю 570 к. с. у Румунії встановив рекорд з обробітку ґрунту: протягом 24 год. машина зорала територію площею 644 га. Результат переконливий. Середня продуктивність для такого трактора стандартної комплектації, відповідно до нормативів, становить 26,8 га за годину.
Як стверджує Микола Макаренко, доцент кафедри «Трактори і автомобілі» Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, це «саме на таких тракторах є можливість в повному об’ємі реалізувати останні досягнення науки і техніки, інноваційні технології, використати прогресивні матеріали і технології. Відмінна риса таких тракторів - розширення функціональних можливостей за рахунок широкого застосування електроніки і мікропроцесорної техніки».
Раніше в СРСР тракторна техніка розділялися на класи по тяговому зусиллю на гаку. В деяких країнах СНД і нині використовують цю методу, та й у нас іноді теж. Західні ж виробники дотримуються іншої класифікації. Трактори умовно діляться на три категорії: загального призначення потужністю до 115 к.с., універсально-просапні до 320 к.с. і повнопривідні із продуктивністю двигуна, що вже у деяких зразках сягає 659 к.с.
Скільки таких надпотужних енергонасичених машин борознять простори України? Віктор Погорілий, директор Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені ім. Л. Погорілого, дає оцінку: «Загалом, думаю, із тисячу штук є точно».
Отже, приблизно 1000 тракторів потужністю вище 450 к.с. різних марок. На розробці їх спеціалізуються, зокрема, компанії «Джон Дір», «Катерпіллер», «Клаас», «Ростсільмаш». Крім того, трактори-гіганти випускає інтегрований концерн AGCO (у його «стайні» присутній той-таки «Челенджер»-рекордсмен) і концерн CNH, що дає путівку у життя мегатракторам «Кейс Стайгер» і «Нью Холанд». Уся ця техніка вже працює й в Україні.

«Бєларус» - найбільший у Європі?
Здається, в СРСР з його гігантоманією мали б виготовлятися трактори-супертяжі для крупномасштабного землеробства. Але ж ні. Найбільшим радянським трактором загального призначення підвищеної прохідності був К-700, або «Кіровець». Потужність його двигуна сягала 220 к.с. Сучасні пострадянські його нащадки теж приблизно такі ж: двигун ХТЗ-16131 сягає 180 к.с., а у трактора КАМАЗ 215 серії ХТХ продуктивність становить 220 к.с. Хочеться сказати «лише», бо у порівнянні із зарубіжними аналогами ніби й малувато.
В СРСР усе розраховувалося на майбутні війни, тому трактор вважався вдалим тоді, коли міг, як в анекдоті, під час оранки елегантно перетворюватися на військове знаряддя. К-700 теж був продукцією подвійного призначення: його використовували як тягач для ракет. Ходили чутки про секретні спроби конструкторів спроектувати ще величнішого тяглового монстра десь у спеціалізованому конструкторському бюро у Челябінську.
«Подібні роботи проводились і в Україні, - згадує Микола Макаренко. - Однак трактор - надзвичайно складна машина. Для отримання високих показників необхідно добитися оптимального співвідношення потужності двигуна, технічних можливостей трансмісії, рушіїв, агрегатів, гідравлічних і електронних систем мехатронного керування».
Щоб спроектувати й виготовити вдалий мегатрактор, мало керуватися гігантоманією - треба ще розуміти потреби аграрія. Не диво, що «мілітарні» радянські машини були слабшими за американські чи канадські - як, зрештою, уся колгоспна економіка, не орієнтована на людину. Крім того, з часом еволюціонують технології й погляди на обробіток землі, на знаряддя для цього. «Зараз помінялася концепція тракторів як таких, - каже директор УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. - Коли раніше трактор бачився суто тяговою машиною, то наразі є тягово-приводною».
І лише нещодавно Мінський тракторний завод заявив, що нарешті випускає дослідний зразок трактора «Бєларус» потужністю 450 к.с. От у Москві на останній виставці «Золота осінь-2011» засвітився випущений сябрами новий «Бєларус-3522» - бастард пострадянського тракторобудування. Новітня розробка фахівців Мінського тракторного оснащена 6-циліндровим, 7,1-літровим, 355-сильним дизелем Deutz TCD 2013L 06-4L з турбонаддувом і проміжним охолодженням повітря. Відразу ж виробники похвалилися, що це «найбільш потужний із тракторів, вироблених у Європі». Однак не поспішаймо йняти віри піарові: потужність розрекламованого «Бєларуса-3522» становить 335 к.с. Чимало, але до західних титанів серії High Horsepower Tractors не дотягує.

Всиновлений «Версатайл»
Ростов-на-Дону - теж Європа? А російські трактори потужніші за білоруські. Наші аграрії добре знають техніку заводу «Ростсільмаш». Не так давно ця компанія придбала 80% акцій іменитого канадського заводу «Бюлер Версатайл» (Buhler Versatіle). І розпочали випускати трактори Buhler Versatіle HHT 4WD потужністю 485, 535 і 575 к.с. із рамою величезного перетину й могутніми, але економічними 15-літровими двигунами Cummіns QSX 15. Більшість тракторів цієї марки виготовляється все ще у Канаді - росіяни лише почали освоювати в себе потужне тракторобудування за кресленнями заокеанських колег. У планах підприємства до 2015 року довести локалізацію виробництва тракторів у Росії до 50%.
Україна й Канада подібні кліматом, територіями, людським фактором - недарма там така потужна наша діаспора. Росія теж нібито знайома. Тож «всиновлений» ростовчанами канадський трактор «Версатайл», - нам теж, по суті, свояк. І не тільки через культурно-історичні паралелі. «За конструкцією «Версатайл» є багато в чому аналогом «Кіровця», - вважає Віктор Погорілий. - Тобто це «причесаний» К-700».
«Тепер ми можемо запропонувати клієнтам енергонасичені трактори», - заявив Валерій Мальцев, генеральний директор «Ростсільмаша». Канадсько-російські «Версатайли» оптимально підходять для виробників зерна, що працюють як за хрестоматійними дідівськими методами, так і за технологіями ощадного ґрунтообробітку (mіnіmal-tіll, no-tіll) з використанням широкозахватної техніки.
При цьому ростовський завод розширив сервісне обслуговування через власну дилерську мережу, яка давно вже непогано функціонує по країнах СНД. Отже, ростовчани зробили ставку на заокеанську надійність і довговічність, й додали до цього простоту обслуговування й ремонту своїх мегатракторів.
«Ростсільмаш» починає збирати «Версатайли» і на ще одному своєму заводі - в Амурської області, на Далекому Сході. Там є великі площі для крупномасштабного землеробства, згадаємо принагідно заселений українцями у ХХ ст. Зелений клин. Мегапотужним тракторам буде де розгулятися.

Модний «Джон Дір»
altУ степах України у цьому тисячолітті увійшов у моду американський трактор «Джон Дір». У тому числі така марка, як John Deere 9520 з двигуном 450 к.с. Та й узагалі уся наймогутніша джондірівська дев’ятитисячна серія. У ній присутні як колісні, так і гусеничні машини. «На полях України працює значна кількість наших тракторів, - зазначаєКарстен Хефтріг, начальник відділу продажів та маркетингу компанії «Джон Дір Україна». - Пропонуємо на сьогодні нашу нову серію потужних тракторів 9R: колісні та гусеничні комплектації».
Трактори «Джон Дір» завжди відігравали важливу роль у своєму класі потужності й ваги. Повнопривідні трактори цієї компанії теж популярні, позаяк надійні. За це їх цінують українці. Наприклад, компанія «Мрія Агрохолдинг» з Тернополя володіє більш ніж 60 тракторами John Deere серії 9000 потужністю близько 500 к.с.
У двигунобудуванні «Джон Дір» дотримується лінії на збільшення потужності, й при тому зниження питомих витрат палива. Ідеологія ця, втім, близька й іншим виробникам титанів класу ННТ. Варто відзначити, що у цьому найпотужнішому сегменті «Джон Дір» більше усе-таки робить акцент на гусеничному варіанті.
«Ми вважаємо, що надійність гумових гусениць вища за колеса, - стверджує пан Хефтріг. - Крім того, на гусеничних моделях наших тракторів ми пропонуємо унікальну пневматичну підвіску John Deere. Хочемо зазначити, що гусениці здатні відпрацювати 10 тисяч і більше годин залежно від польових умов та кількості переїздів на дорогах».

Наступальний «Катерпіллер»
Трактори «Катерпіллер» мають наступальну, ба навіть військову репутацію. Компанія Caterpіllar офіційно не виробляє армійські модифікації тракторів, але стандартна модель виявляється затребуваною скрізь, у тому числі в умовах боєзіткнень. Наприклад, в Іраку. Та і як їх не використовувати? Візьмемо колісний трактор Caterpіllar 972G2 потужністю 474 к.с. Його бензобак броньований. Рама зварена з міцної крицевої сталі з високим вмістом легуючих добавок. Шини підвищеної твердості, куленепробивні, не горючі. На скло й фари встановлені захисні ґрати. (У наших умовах все це можна розглядати як антивандальний захист.) Цей Caterpіllar 972G2 створює зусилля відриву до 17 т. Споряджена маса його 40 т.
Існують різні конфігурації надпотужних «Катерпіллерів». Наприклад, Caterpіllar D9 - це мегатрактор на гусеничному ходу. Розвиває потужність 474 к.с. і має робочу вагу 49 т. Міцність, надійність і низькі експлуатаційні витрати зробили D9 одним із найбільш затребуваних гусеничних тракторів. D9 має більш широкий огляд ландшафту з місця оператора завдяки відеокамерам, установленим над кабіною водія. Наступний у модельному ряді титан Caterpіllar D10T - гусеничний трактор суперпотужністю 601 к.с.
Компанія Caterpіllar сором’язливо підкреслює, що хоча у світі використовується більш ніж 2 млн її машин, у фірми «немає жодних законних прав, щоб контролювати індивідуальне використання всієї цієї техніки». Мовляв, хочете - причіплюйте культиватор, хочете - ракетний комплекс. Виходить, це саме та ідеальна мирно-мілітарна машина, про яку мріяли колись радянські конструктори? Але майже утричі потужніша.
Ці наступальні машини є й в українських виробників сільгосппродукції: для прикладу, вісім «Катерпілерів» має на мирному озброєнні агропромислове підприємство ТАКО (Технологічна Аграрна Компанія Об'єднана, виробництво сої й кукурудзи).

«Стайгер» - копія братів Кличків

alt

Коли йдеться про трактор, який, незважаючи на величезну вагу й габарити, є дуже рухливим і продуктивним, - так і кортить порівняти його з братами Кличками. До цього якнайкраще надається «Стайгер» (Case ІH Steіger).
Цікавий факт з історії. Перший трактор «Стайгер» збудували на початку 1950-х років брати Дуглас и Моріс Стайгери, два фермера з США. Розумні американські «Клички» створили машину - точну копію самих себе, уособлення родинної справи: потужну, рухому, дієву. Ці трактори постійно удосконалювалися й, нарешті, досягли сьогоднішніх конструктивних висот. Скажімо, трактор марки Case Steiger 530 - це машина з двигуном виробництва Cummіns потужністю 530 к.с.. Маса - 24,5 т, вантажопідйомність зчіпного пристрою - 8,9 т. Число обертів мотора - 2000 у хвилину. Запас крутного моменту до 43% і потужності до 50 к.с., паливний бак має місткість 1138 л.
Нині - час потужних глобалізованих агроконцернів. Один із найіменитіших, а саме CNH, увів «Стайгери» до своєї «стайні» і тепер поширює їх по всій планеті.
«Стайгери» комплектуються різними типами рушіїв: здвоєні і строєні колеса, що розсовуються, або гумові гусениці. Нове покоління тракторів «Стайгер» рухається від силових агрегатів Іveco. Цей мотор забезпечує безперебійну продуктивність при роботі в найважчих умовах. Ми знаємо, як добре брати Клички рухаються по рингу, попри їх надважку вагу. Так само традиційно сильна якість тракторів «Стайгер» - ефективність передачі крутного моменту з вала двигуна на колеса. Вони мають елегантну конструкцію шасі з двома шарнірними зчленуваннями, розроблену спеціально для роботи із просапними культурами - це інженерне рішення дозволяє рулити обома парами коліс незалежно.
Case ІH Steіger мають рами трьох розмірів. Гідравлічна система тракторів дозволяє працювати із широкозахватним причіпним устаткуванням. Крім того, у комплектації є фірмова система AccuSteer™ від Case ІH - реалізація технології точного автоматичного рулювання для тракторів із повним приводом. Особливо серед цих потужних тракторів-побратимів виділяється титанічний Steiger 600 Four Wheel Drive анонсованою потужністю 669 к.с.
altЖвавий інтерес викликає в аграріїв «Стайгер» із чотирма гумовими гусеницями чи квадтрак (Quadtrac). Це начебто одночасно і колеса, й гусениці, і лапи якоїсь марсіанської тварини. Технічна оригінальність тракторів цієї серії - не головне їхнє достоїнство. При опорі на чотири «кінцівки» такий «Стайгер» створює менший питомий тиск на землю. І навіть якщо ґрунт вологий, машина на ній не вгрузає. А це значить, що з такою технікою можна починати весняні польові роботи раніше. Цікаво, як «чотирилапий» здійснює поворот. Не за рахунок різної швидкості руху гусениць, а подібним із колісними тракторами чином. Причому розвертається без втрати тягового зусилля. І знову-таки, дбайливо відноситься до грунту.
«Стайгери» серії ННТ масово завозять в Україну компанії «Агроресурс», «Агроальянс» та деякі інші. Модельний ряд тракторів Case ІH серії STX Steіger створений спеціально для роботи в найбільших господарствах. Ось приклад.
altВ користуванні агрокомлексу «Зелена долина» , що на Вінниччині, що спеціалізується на виробництві зернових культур і цукрових буряків, є 30 тис. га земель. Для обробітку такого обсягу площ в оптимальні терміни у господарстві використовуються три енергонасичені Case STEIGER 500 потужністю 558 к.с. та два трактори Case STEIGER 550 із двигуном на 605 к.с. Директор «Зеленої долини» Олександр Якубик пояснює: «Чому ми саме «Стайгери» вибрали? Вони найкраще підходять до того обладнання, яке у нас є. Потребують мінімальних витрат пального. І відповідають рівню технічних можливостей наших механізаторів».
Великим за обсягами є уже згадуване підприємство ТАКО. Нещодавно там також закупили 6 потужних «Стайгерів», повідомив редакції «АС» Михайло Микитюк, директор з виробництва цієї компанії.

Багатофунціонал «New Holland»
Ще один мегатрактор із технопарку глобального концерну CNH - повнопривідний «Нью Холанд» Т9060. Він відповідає всім найвищим стандартам продуктивності. Ці трактори мають значні експлуатаційні переваги при глибокому обробітку ґрунту, при роботі із застосуванням широких пристосувань, причому як на горбистій місцевості, так і на твердих ґрунтах.
altВисока потужність, і при цьому функціональна гнучкість дозволяють одночасно здійснювати чимало функцій без втрати продуктивності. Трактори-гіганти Т9000 з легкістю справляються зі складними завданнями. На таких «Нью Холандах» встановлений діапазон моделей паливоощадних двигунів номінальною потужністю до 535 к. с. Завдяки ламаній рамі досягається добра маневреність трактора Т9000, радіус повороту становить 5,1 м, що дозволяє робити розворот на рівні із тракторами з меншої потужністю й габаритами.
«В принципі, вони досить уніфіковані. Що «Стайгер», що «Нью Холанд» - по суті, один і той самий трактор корпорації CNH, тільки по-різному пофарбований. Двигун, мости, коробка передач - усе аналогічне», - узагальнює експерт з аграрного машинобудування Віктор Погорілий.

Серце кентавра: «Ксеріон 5000»
Сільське населення на планеті скорочується, а продовольства з кожним роком потрібно усе більше. Світові виробників сільгосптехніки, з огляду на це, прагнуть створити такі машини, у роботі яких участь людини зводяться до мінімуму, а зусилля техніки й механотроніки - до максимуму. Тож завдання трактора в сучасних умовах - не лише тягати й штовхати. Універсальний і маневрений, він повинен бути корисний у будь-яких умовах і відповідати найвищим вимогам, працювати «за себе і за того хлопця».
Таким задуманий «Ксеріон 5000» (Xerіon 5000), і таким він втілений у метал і електроніку відомою фірмою «Клаас». Це нова розробка європейських інженерів з різних країн, створена спеціально для роботи в гіпертяжких умовах сільськогосподарської праці. Гарує по-конячому, але розумний по-людськи. Словом, кентавр.
Серед багатьох своїх побратимів трактор «Ксеріон 5000» виділяється не тільки граничною потужністю - вона в нього більше 500 к.с. Ця техніка - не розкіш і не засіб пересування. Трактор «Ксеріон 5000» створений, щоб допомагати аграріям заробляти.

«Челленжер» зі «стайні» AGCO
Кілька надпотужних тракторів є й у «стайні» корпорації AGCO - світового лідера з виробництва техніки для сільського господарства. AGCO має власну мережу в більш ніж 140 країнах світу. Трактори від AGCO реалізується під брендами Fendt®, Massey Ferguson® і Challenger ®.
Трактор «Массей Фергюсон» родом із технічних прерій Канади. Випускається не тільки за океаном, а й, зокрема, за ліцензію у Туреччині. Щодо «Фендту», він теж відомий українським аграріям. Але потужність цих машин, які є прикрасою тракторного преміум-сегменту корпорації AGCO, ще не сягає 400 к.с. У вересні 2012 року у Німеччині розпочне виробництво новий завод Fendt, що випускатиме 20 тис. тракторів щороку. Можливо, з його конвеєра з часом з’їжджатимуть також титани серії ННТ, і ми їх скоро побачимо.
altНу, й насамкінець - про трактор, що поставив рекорд оранки, про «Челленжер». Він теж входять до команди брендів AGCO.
На українському ринку може трапитися старий, ще ХХ ст. випуску, вживаний Challenger під брендом Caterpillar. Але - такі от парадокси сучасної брендономіки - ім’я Challenger придбано корпорацією AGCO ще10 років тому. Хоча двигун на «Челленжері» й досі ставиться катерпілерівський, такий, як на кар’єрних самоскидах. Іноді споживачі називають старий трактор Caterpillar Challenger або скорочено Cat Challenger. Однак сьогоднішнє правильне його повне ім’я - AGCO Challenger.
Отже, суперпотужний «Челленджер» від AGCO випускається у гусеничному і в колісному варіантах. Той і той - універсали, які оптимально підходять для важких завдань, при цьому відзначаються точністю керування.
Кілька років тому компанія «Цепелін Україна» представила на аграрній виставці в Києві колісний різновид цього трактора - Challenger MT975B. За техпаспортом це, по суті - конструктивний близький родич «Массей Фергюсона», оснащений 24-клапанним двигуном ACERT тієї-таки компанії Caterpіllar. Підійде для роботи з найважчим устаткуванням: глибокорозрихлювачі, широкозахватні борони, пневматичні сівалки, причіпні скрепери тощо, тобто знадобиться усюди, де вимагаються надвисокі тягові зусилля. Максимальна вихідна потужність його 609 к.с. Експлуатаційна маса становить 27 т. Ширина рами трактора сягає 1321 мм, колісна база - 3950 мм, піввісь моста - 145 мм.
Гусеничні трактори Challenger серії MT800C обладнані гумовими траками. Найменші з цих гігантів MT845C мають потужність 473 к.с., найбільші MT875C розвивають 609 к.с. Мають різноманіття опцій ходової частини, що включає 4 варіанти ширини гусениць і 3 варіанти ширини колії, це дозволяє пристосувати гусеничний «Челленжер» для виконання будь-яких сільськогосподарських робіт. Зносостійкі проміжні катки здатні витримувати екстремальні умови експлуатації. Підвіска Opti-Rideзабезпечує плавний рух трактора пересіченою місцевістю. Супутникова система навігації Auto-Guide,використовуючи технології GPS, направляє трактор по полю з великою точністю на високих швидкостях. Система автоматичного водіння гусеничного «Челленжера» забезпечує рух трактора по чіткому маршруту - це особливо цінно у темний час доби або в тумані.
Нині «Челленжери» на українському ринку продають вже кілька дистриб’юторів. Скажімо, компанії «Астра», «Технік Енерджі», «АМАКО». «Гусеничний «Челленжер» серії 800 - це та єдина машина, по якій жодних претензій немає, - коментує Андрій …, спеціаліст по тракторах з АМАКО. - Жодних нарікань ні на двигун, ні на трансмісію, ні на інші вузли. Якщо ж порівнювати гусеничні й колісні трактори однакової потужності, то гусеничні можуть тягати десь на 10-15% важче обладнання».
altЦі високопродуктивні машини придатні для роботи на фермі, широкому полі, для збирання будь-яких культур, тому їх купують великі агрохолдинги для масштабних завдань. Михайло Микитюк, директор з виробництва компанії ТАКО, повідомив, що у них працює 4 трактори «Челленжер» марки МТ 865 потужністю 510 к.с. Усього ж у Київській і Житомирській областях, оброблюючи 35,2 тис. га земель, ТАКО має в своєму технопарку 18 тракторів класу ННТ трьох відомих марок: «Челленжер», «Стайгер» і «Катерпіллер».
«Ми спостерігаємо динаміку зростання продажів потужних тракторів, оскільки бачимо тенденцію до створення нових аграрних компаній, укрупнення та злиття агрохолдингів. Таким господарствам якраз і потрібна потужна техніка», - узагальнює начальник відділу продажів та маркетингу компанії «Джон Дір Україна» Карстен Хефтріг.
«Це дань прогресу, підвищенню продуктивності праці. Для України, яка має великі агрохолдинги, широкі поля, ця техніка повинна тягати широкі 36-рядні сівалки, використовувати нові важкі агрегати - скрепери, грубери. Це сучасна техніка під нові технології на великих масивах», - вважає директор УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого.
Наприкінці 2011 року Компанія CNH оголосила про будівництво нового заводу на північному сході Китаю, у Харбіні. Там вироблятимуться трактори великої потужності. Пан Річард Тобин, новий президент CNH (обійняв посаду щойно в січні 2012 року) сказав: «Ми постійно займаємося розвитком відносин з Китаєм і продовжимо інвестувати в нього, щоб забезпечити нашим клієнтам доступ до найсучасніших технологій і технологічних рішень». Немає сумніву, що з Китаю трактори корпорації CNH доїдуть і до України теж.
Цікавість до цих машин з боку наших потужних агрогосподарств збільшується, але іще стрімкіше росте зацікавлення Україною глобальних аграрних корпорацій, які виробляють і продають тут цю супертехніку.

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 07 липня 2020
3 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3793, який передбачає внесення ряду змін до Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», котрі мають на меті спростити експорт української продукції.
3 липня 2020 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №3793, який передбачає внесення ряду змін до Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», котрі мають на меті спростити експорт української ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
Вчора, 6 липня 2020 року, відбулася нарада заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями, на якій було представлено проєкт державної підтримки АПК на 2021-2023 роки за ключовими напрямами.
Вчора, 6 липня 2020 року, відбулася нарада заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з профільними асоціаціями, на якій було представлено проєкт державної підтримки АПК на 2021-2023 роки за ключовими напрямами.
07 липня 2020
 07 липня 2020
За даними Держгеокадастру майже 7 млн українців мають земельні паї. У середньому близько 4 га кожен.
За даними Держгеокадастру майже 7 млн українців мають земельні паї. У середньому близько 4 га кожен.
07 липня 2020
 07 липня 2020
З кожним роком майже протягом трьох десятиліть міжнародна агропромислова виставка на ВДНГ стає все більш масштабною, більш знаковою та більш очікуваною. 2020-ий рік вже вніс свої корективи, проте з усіма карантинними правилами цьогорічна виставка все ж відбудеться та обіцяє бути дійсно особливою, незабутньою та обов’язково безпечною! Готуйте маски і приходьте 11-14 серпня!
З кожним роком майже протягом трьох десятиліть міжнародна агропромислова виставка на ВДНГ стає все більш масштабною, більш знаковою та більш очікуваною. 2020-ий рік вже вніс свої корективи, проте з усіма карантинними правилами цьогорічна виставка все ж відбудеться та обіцяє бути дійсно особливою, незабутньою та обов’язково безпечною! Готуйте маски ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
Кабінет міністрів України прийняв постанову № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», якою зобов’язав Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити до 1 серпня 2020 року створення реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів.
Кабінет міністрів України прийняв постанову № 559 «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», якою зобов’язав Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити до 1 серпня 2020 року створення реєстру сертифікованих ...
07 липня 2020
 07 липня 2020
В Україні у 2017-2019 роках кількість машинобудівних підприємств, які виробляють продукцію для аграрно-промислового комплексу зросла з 40 до 181, що склало 450%. 
В Україні у 2017-2019 роках кількість машинобудівних підприємств, які виробляють продукцію для аграрно-промислового комплексу зросла з 40 до 181, що склало 450%. 
07 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.