Класика у стилі техно

/ Механізація АПК / Субота, 28 квітня 2012 11:20

alt

Віктор Борзненко
Трактор Challenger MT685C для кримського господарства «Економікс» виявився навіть більш вдалим придбанням, ніж вони сподівалися: потужним, мобільним, економічним, екологічним.
Ми стоїмо на кримській землі у селі Дрофинобіля «Челенжера» (Challenger MT685C). Це класичний трактор. Потужність, багатофункціональність, екологічність – за багатьма техніко-експлуатаційними параметрами його можна вважати еталоном цієї категорії техніки. Бо як існує визнана світом класика у музиці (Моцарт), або у царині живопису (Рембрандт), так є й сільськогосподарські енергонасичені машини, що теж стають класикою машинерії.
Цей трактор науково-виробнича торговельна інвестиційна компанія «Економікс», що знаходитьсяу Нижньогірському районі Автономної Республіки Крим, придбала вАгробудівельногоАльянсу «АСТРА» восени минулого року. Чому саме цей? Про подробиці вибору трактора «Агробізнес Сьогодні» розповів у №7(230) за 2012 рік. Машина,безумовно,заслуговує й на детальніший опис, що може стати у пригоді й аграріям інших регіонів. Розпитавши тих, хто на ній працює і нею користується, ми подаємо характеристики трактора Challenger MT685C.

Двигун для Східної Європи
altУ моделях тракторів Challenger MT685C використовуються потужні й надійні двигуни AGCO SіsuPower. Цей виробник є лідером у технології дизелебудування. Дизельні двигуни SіsuDіesel випускаються у відомій українцям фінській провінції Нокія (Nokіa) вже більш як 60 років. Завод із надійною репутацією придбала транснаціональна корпорація AGCO, й інвестиції в десятки мільйонів євро вивели його у лідери світових виробників дизельних двигунів. SіsuPower поставляє двигуни для складальних конвеєрів багатьох провідних виробників тракторної та іншої самохідної сільськогосподарської техніки по усій планеті. Щодо двигунів длятракторів серії Challenger MT600, то вони спеціально пристосовані до східноєвропейського ринку, тобто враховують багато суто наших чинників, наприклад, оригінальну якість палива.
Головнийінженер-механік господарства «Економікс» Валентин Цимбалов – дизеліст за освітою іза досвідом. Служив колись на військових субмаринах Північного флоту СРСР, які теж оснащені дизельними та дизель-електричними силовими установками. Тож досконально, з закритими очима, знає й відчуває ці типи моторів.
На Challenger MT685C несе службу двигун обсягом 8,4 л, шестициліндровий, із системою упорскування палива CommonRaіl третього покоління,який оснащений турбокомпресором і проміжним охолоджувачем. Дає точне й дозоване (як в аптеці) упорскування палива. Безступенева трансмісія забезпечує передачу потужності з мінімальними втратами. Капот легко відкидається і відкриває вільний доступ до двигуна й усіх потрібних зон обслуговування тракторних «нутрощів».

Потужність, але й ощадливість
Разом із Цимбаловим ретельно оглядаємо передній міст. Він має надзвичайно міцну опору, потужні шасі – цільні, литі, здатні витримати щонайбільші навантаження.
Погляд ззаду теж не лишає сумнівів: механізм навішування виглядає надійно, впевнено. Трактористи й інженери підприємства «Економікс» стверджують, що він витримує найтяжчі умови експлуатації, а його вантажопідйомність (піднімальне зусилля) становить12 т.
Крім двох тракторів марки Challenger, у цьому господарстві несе службу ще самохідний обприскувач Challenger RoGator і два зернозбиральній комбайни. Уся ця техніка витрачає палива по мінімуму, будучи при тому дуже продуктивною. «У трактора «Джон Дір» такої ж потужності у нас йшло по 7-9 літрів палива на гектар, - каже головний інженер-механік, - а тепер Challenger MT685C бере лише 5-7 літрів, залежно від характеру роботи й стану ґрунтів».
Торік компанія «Економікс» виборола нагороду в загальнокримській акції «Успіх року» у номінації «Енергоощадність». Позаяквитрати палива чи то на оброблений гектар, чи на центнер урожаю тут - одні з найменших у Кримський автономії. Та й, мабуть, по Україні. Це дуже позитивна й актуальна риса, особливо враховуючи чергове весняне подорожчання цін на нафтопродукти.

Комфорт в усьому
Інженер Валентин Цимбалов докладно розповідає про гарантійний сервіс трактора Challenger MT685C.
alt«Щодо техобслуговування - домовляємося заздалегідь. Коли залишається приблизно 50 мотогодин до початку наступного ТО - я телефоную в «АСТРУ», іми погоджуємо час зустрічі. Комп'ютер веде облік усіх техпроцедур, фіксує несправності. Дуже серйозно в «АСТРІ»відносятьсядо клієнтів. Тому ми з ними давно співробітничаємо. А Challenger – це виправдана сільгосптехніка», - підсумовує керівник механізаторів господарства «Економікс».
Iзтрактористом Володимиром Пігуляком, за яким закріплено Challenger MT685C,мипіднімаємося на місце водія. Двері широкі, зручні, зверху прозорі. Легким рухом герметично зачиняємо їх за собою. Дизайн трактора - сучасний, стильний і практичний. Годі й казати, що у кабіні прекрасна звукоізоляція, вентиляція і навіть не пахне мазутом або пальним, хоч машину нещадно експлуатують із жовтня минулого року, тобто вже кілька місяців.
Простора кабіна із чотирма стійками забезпечує для людини комфорт преміум-класу, до якого вітчизняні механізатори тільки починають звикати. Величезна площа прозорого скла дає можливість огляду навсібіч і навкруги, як у портальному підйомному крані. Добре скомпоновані ергономічні органи керування, інформаційні дисплеї – усе перед очима й під рукою. Перемикачі не кулісні, а кнопкові, що робить їх набагато зручнішими у користуванні. Прибори керування, що розташовані праворуч, об'єднані в Центр управління трактором (ЦУТ)інапрочуд вдало скомпоновані. Підлокітник має незалежні від сидіння регулювання у вертикальному й поздовжньому напрямках. Всі гідророзподільники керуються електронно за допомогою пульта, розташованого на підлокітнику. У такій кабіні, каже механізатор, почуваєшся впевнено протягом усього нелегкого робочого дня (а у гарячу пору й уночі).
Причіпне обладнання (сівалки, культиватори) у фірми «Економікс» хоча й дуже якісні, імпортні, однак усе це придбане у різний час від різних виробників. Та використання системи ІSOBUS (що підходить до стандартів більшості провідних світових виготовлювачів сільгоспобладнання) дозволяє здійснювати швидку й точну навіску або підчеплення устаткування за допомогою термінала, розташованого в кабіні. На ньому відображається взагалі уся інформація стосовно як самого трактора, так і агрегатованого з ним устаткування. Володимир Пігуляк показує монітор: «Скільки гектарів оброблено, витрачено пального – усе він показує. Олива, охолоджуюча рідинау системі охолодження двигуна, зарядка акумулятора – усі показники видно накомп’ютері».

Екологічність
altЩо ще справді варто відзначити (за цими параметрами трактор перевершує багатьох конкурентів), так це екологічність цієї машини. «Challenger їде під навантаженням - за ним навіть димку не видно», – дивуються аграрії компанії «Економікс». Люди їздять у Крим за морем і чистим повітрям. І, звісно, були б незадоволені, якби його псували вихлопи. Challenger – марка, поширена у Європі. Там усі схиблені на екології, тому цей трактор за вихлопами відповідає найсуворішим вимогам і нормам Tier 2.
Так що трактори Challenger–придбання саме для далекоглядних фермерів-хліборобів і орендарів, які обробляють чималі площі на тисячі гектарів, шукають можливість скоротити експлуатаційні витрати й підвищити свою репутацію у сфері охорони навколишнього середовища. Як наслідок поліпшених технічних характеристик трактора він демонструє відмінну продуктивність.Здатний виконати будь-які сільськогосподарські роботи. Скорочує витрату палива й токсичність відпрацьованих газів до безпрецедентно низького рівня. Тож схожена те, що Challenger MT685C потужністю 370 к. с. - втілення не тільки передових ідей інженерної думки, а й предмет сподівань будь-якого механізатора та керівника агрогосподарства.
Щойно оцей Challenger MT685C на землях степового Криму виконав класичний «турецький марш» - виорав 550 га під нут, який ще називається турецьким горохом. Широкі шини у ребристу «ялинку» залишають по землі чіткі сліди, але не ущільнюють її. Весна у розпалі – трактору роботи вистачає, івін із нею обов’язково упорається.

Де беруть сучасну агротехніку
Агробудівельний Альянс «АСТРА»- один із найкрупніших у країні постачальників і сервісних операторів сільськогосподарських знарядь.Надає гарантійний сервіс і післягарантійне обслуговування й запасні частини на широкий спектр брендованої агротехнікидля практично усіх сільськогосподарських робіт на аграрних підприємствах будь-якого масштабу, напряму й форми власності. Швидкість і якість сервісного обслуговування забезпечується наявністю великої кількості складських і ремонтних приміщень, а також мобільністю сервісних фахівців, які завжди готові виїхати у господарства замовників. Сервісні інженери «АСТРИ» - освічені й умілі, вони навчалися безпосередньо у виробника техніки, а також проходили вишкіл у складних польових умовах.
Центральний офіс розташований під Києвом у селищі Чабани, а регіональні сервісні центри й представництва є в таких містах: Харків, Тернопіль, Сімферополь, Вінниця, Черкаси, Дніпропетровськ, Суми, Запоріжжя, Кіровоград, Полтава, Одеса, Житомир, Хмельницький. Оскільки кількість проданої техніки збільшується, Агробудівельний Альянс «АСТРА» постійно створює нові мобільні сервісні бригади.

svidome

 29 червня 2022
За оцінками аналітиків Oil World, Україна за останні декілька тижнів активізувала експорт соняшнику та інших сільгоспкультур, перевищивши очікування аналітиків.
За оцінками аналітиків Oil World, Україна за останні декілька тижнів активізувала експорт соняшнику та інших сільгоспкультур, перевищивши очікування аналітиків.
29 червня 2022
 29 червня 2022
Згідно з оперативними даними Державної митної служби, станом на 29 червня з початку 2021/22 МР (1 липня), Україна експортувала 70,7 тис. тонн борошна, з яких 1,8 тис. тонн було відвантажено в червні.
Згідно з оперативними даними Державної митної служби, станом на 29 червня з початку 2021/22 МР (1 липня), Україна експортувала 70,7 тис. тонн борошна, з яких 1,8 тис. тонн було відвантажено в червні.
29 червня 2022
 29 червня 2022
Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію залізничників провести індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів.
Міністерство інфраструктури підтримало пропозицію залізничників провести індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів.
29 червня 2022
 29 червня 2022
Через тимчасову окупацію деяких міст, блокування українських портів, порушення логістики та брак фінансових ресурсів посівна кампанія під урожай 2023 року може відбутися тільки на 60% від запланованих площ.
Через тимчасову окупацію деяких міст, блокування українських портів, порушення логістики та брак фінансових ресурсів посівна кампанія під урожай 2023 року може відбутися тільки на 60% від запланованих площ.
29 червня 2022
 28 червня 2022
російські окупанти обстріляли ракетами Миколаїв та розбомбили термінал зернотрейдингової корпорації Viterra.
російські окупанти обстріляли ракетами Миколаїв та розбомбили термінал зернотрейдингової корпорації Viterra.
28 червня 2022
 28 червня 2022
З початку повномасштабного вторгнення росії по червень 2022 року ціни на свинину в Україні зросли в середньому на 25%. Так, якщо у лютому ціна складала 40-47 грн/кг свинини, то у червні 59-60 грн/кг.
З початку повномасштабного вторгнення росії по червень 2022 року ціни на свинину в Україні зросли в середньому на 25%. Так, якщо у лютому ціна складала 40-47 грн/кг свинини, то у червні 59-60 грн/кг.
28 червня 2022

Please publish modules in offcanvas position.