Технічний супровід нанотехнологічної революції

Технічний супровід нанотехнологічної революції

/ Механізація АПК / Понеділок, 22 січня 2018 11:19

Пневморозподілювачі сухих матеріалів підвищеної продуктивності «розправляють крила». Аналізуємо внесення робочих розчинів пестицидів та добрив із тракторно-причіпних і самохідних платформ.

Засоби багатоканального пневморозподілу з розгорнутими стрілами «вертикально-парусного типу»

Нанотехнологічна епоха в рослинництві характеризується застосуванням нових препаратів як мікродобрив і мікрочастинок засобів захисту рослин. Це підвищує стійкість робочих розчинів пестицидів та добрив до несприятливих погодних умов, збільшує урожайність сільгоспкультур в 1,5–2 разів. Причому ефект досягається завдяки більш точному внесенню й активному проникненню мікродобрив і мікроелементів у верхній родючий шар грунту, до коріння рослин, у листя і стебла за рахунок своїх надзвичайно малих розмірів. А також завдяки подальшого поливу нічним дощуванням.

Відповідно велика увага має приділятися тим складовим елементам сучасної техніки, які принципово впливають на виконання якості польових робіт. Зокрема, це стосується і такого вузла багатьох технічних рішень, як пневморозподільники. Серед багатьох аналогів, присутніх на світовому ринку, розкажемо про пневматичні розподільники сухих добрив, пестицидів SALFORD Valmar AirFlo 5500, RAUCH серії AGT та AirMaxTM 180 «Challenger» TerraGator серій TG 7300/8300/9300.

Вся ця високопродуктивна за рахунок багатоканального поширення техніка дозволяє віднести її до набору обробних агрегатів для великих аграрних господарств. Або вносить у ту категорію машин, що купується у складчину чи здається в оренду разом з оператором.

Причіпні і самохідні засоби пневматичного розподілу сухих матеріалів можна поділити на ті, що комплектуються спочатку створеними малопродуктивними одно-, двоканальними і згодом розробленими високопродуктивними багатоканальними розподіляють системами. Одно-, двоканальні машини поміщаються «плазом» на стріли задньої поперечної штанги, а багатоканальні зазвичай розгортаються всередині часткових («наконечникових») або повних ґратчастих об’ємних конструкцій стріл.

Причому багатоканальні агрегати на ринку представлені такими, що розсіюють матеріали політрубними конструкціями стріл двох видів: із вертикальним («вітрильним») і горизонтальним (паралельним землі) розміщенням після розкладання нафтових крил.

 

Пневмоманіфольди SALFORD Valmar серії AirFlo

Salford (AirFlo) 5500 (стріли-крила «парусного типу») — це політрубні пневморозподілювачі, що комплектувалися спочатку гратчастими стрілами-крилами з вертикальним розміщенням трубних конструкцій перпендикулярно («ребром») до грунту. Аналогічної конструкції дотримувалися і в іншому канадському розподільнику повітря матеріалів AirFlo 5500 з ручним розгортанням і згортанням стріл, нині доповненого гідровідводом нерозгорнутих крильних конструкцій у сторони і подальшим ручним розгортанням кінцевих секцій. Є і варіант повної гідропідтримки.

18 361 74

Salford 5500 комплектується бункером ємністю 4813,9 л, що прикривається гратами з антикорозійним покриттям, крізь дозуючі осередки яких проводиться завантаження сухих матеріалів.

Канадський пневморозподілювач із Манітоби комплектується штангами шириною 10,97 або 12,19 м, з трубками Ø 6,35 см (по 5/6 шт. у кожній стрілі або з кожного боку). При цьому стріли відрізняються частковою або повною гідропідтримкою за умови застосування тандемного моста з 20-дюймовими колесами (Ø 0,51 м; типорозмір шин 9.00 х 20) або одинарної осі з високими колесами (Ø1,23 м; 550/60 R22,5) відповідно.

Дозуючі ролики (по одному на стрілу) з «нержавійки» або пластика розташовані в нижній поперечно-незграбній частині хопера, розрахованого на 4,8 м³, що дозовано скидається назад — у дві сукупності трубок Вентурі сухого матеріалу. У трубках Ø 6,35 см матеріал підхоплюється повітряними потоками з пластикових повітроводів, що йдуть від здвоєного вентилятора на передньому борту.

При створенні бункера і стріл, у тому числі і з ручним розгортанням, використовується нержавіюча сталь сортів 409 (фарбовані панелі) і 309 (нефарбовані стріли). Несучими елементами крил частково є самі труби, зі зменшенням кінцевих сукупностей яких у хід йдуть несучі гратчасті доповнення.

Цей сортовий вибір конструкційних матеріалів збережений і при створенні однотипних конструкцій повітряних маніфольдів Salford серій 7600 та 8600, і самостійної моделі надвеликого обсягу 9620. Причому серія AirFlo 7600 із виробничої програми компанії Valmar вже виведена.

Прості і надійні пневморозподілювачі Salford серії 5500, у яких дозуюча система складається із двох дозуючих роликів, із ручним «підстрілочним» відмиканням подачі матеріалу в одну або обидві прийомні сукупності трубок Вентурі. Два 5-дюймових за товщиною напіврозгорнутих у різні боки лопатей коліс (пропелерів, роторів) вентилятора приводяться у зустрічний обертальний рух від ВВП 1000 хв.¹ із безступінчастою трансмісією: за допомогою чотирисмугового ременя із пружинним натягувачем через редуктор. Обертання лопатей у різні боки сприяє підтримці однакового тиску в обох повітроводах, що приймають повітряні потоки по краях нижньої частини вентиляторного блоку і виводять їх під днищем пневморозподільника до двох стрілових прийомних блоків двох сукупностей трубок Вентурі.

Дозуюча система приводиться у дію від бігової поверхні робочого колеса або зусиллями незалежної гідросистеми. При цьому в передачі крутного моменту бере участь зубчаста 60-ступінчаста, а фактично безступінчата коробка передач з мінімальними п’ятьма відсотками запасу крутного моменту між поточними налаштуваннями.

 

Пневморозподільник RAUCH серії AGT

Причіпний пневморозподільник RAUCH AGT із бункером на 6300 л розподіляє штангою із нержавіючої сталі шириною 36, 32 і 30 м під відповідними індексами AGT 6036, 6032 і 6030. При цьому машина може поставлятися як із фіксованою транспортною віссю шириною по колії 2,3 або 2,7 м, так і з мостом, що забезпечує плавне регулювання ширини колії у тих же межах. AGT 6036/6932/6030 потребує тракторної потужності від 135 кВт/180 к. с. Максимально допустима загальна маса AGT 6036 становить 12 т, а маса незавантаженого — 7 т. Рівень матеріалу в бункері контролюють спеціальні датчики.

18 361 75 1

Бункер із висотою бортів 3,15 м розрахований на завантаження 4,7 т сечовини. Максимальні витрати карбаміду при його розподілі на швидкості 15 км/год. досягає близько 250 кг/га. В результаті одне завантаження сечовини розподіляється на площі 18,8 га.

Складна кришка-тент, що захищає засипане добриво та інші матеріали від дощу і вітру, відкривається та закривається за допомогою гідроприводу, з дистанційним управлінням цих «зворотно-поступальних» рухів із кабіни трактора. Слід при цьому також сказати, що висота бортів і кліренс (0,7 м) знаходяться у прямій залежності від розмірності і внутрішнього тиску двох використовуваних стандартних шин Continental 520/85 R42 (Ø1,95 м). Хоча можлива також комплектація AGT покришками інших розмірів і виробників.

Пневмоманіфольд AGT бере участь у зчепленні, гармонійно поєднуючись із тракторами Massey Ferguson MF 7620/7720 і Fendt 920 Vario, іншими моделями. ВВП «Массея Фергюсона» розподіляє за допомогою коробки передач і ВВП 600–1300 хв.-¹, пускаючи у хід насос незалежної гідросистеми причіпного AGT та розвиваючи гідравлічну потужність 60 л/ хв. при внутрішньому тиску 180 бар.

 

Пневморозподільник AirMaxTM 180 на гідросамохідних платформах Challenger TerraGator і RoGator

Це комплекс засобів пневматичного розподілу сухих матеріалів — пневморозподілювачів і відцентрових розкидачів. AirMaxTM 180 займає особливе місце в розвитку цього виду обробної техніки на самохідній (моторній) платформі гідротрайків і квадрокарів Challenger TerraGator і RoGator. Причому обприскувачі на шасі гідромашин Challenger можуть бути переобладнані в розкидачі сухих добрив менше ніж за один робочий день, що дозволяє використовувати цю техніку практично цілий рік.

До багатоканальної (політрубної) частини комплексу AirMaxTM 180 відносяться бункери, розраховані на розміщення одного, двох і чотирьох продуктів (матеріалів), та уніфікована штанга, стріли якої після розгортання своїми політрубними «гребінками» істотно збільшують «парусність» із протистоянням рухомим повітряним масам. Сукупності бункерів розподіляють штанги: Air Spreader®, Soilection Twin Bin® і Soilection Four Bin® (відповідно, з ємностями і мікрохоперами на 1/2/4 продукту).

18 361 75 2

Зауважу при цьому, що частини дозуючих вузлів, розташовані під днищами цих трьох типів хоперів, мають конструкційні відмінності. Зокрема, за кількістю (по два ролика на бункер/мікробункер з одним гідроприводом), поздовжньої довжини (під бічними висипного отворами) і різною заданою швидкістю обертання пар роликів, що вивільняють від матеріалів відповідні ємності. І зсипають у напрямку до центру днища продукти, які падають потім на два стрічкових конвеєри, у яких єдиний гідромотор із рельєфною поверхнею.

По двох стрічках матеріали надходять на корму машини, де потрапляють у два (по числі стріл) вимірювально-дозувальні блоки і далі рівномірно розподіляються по трубках Вентурі, згрупованих за кількістю керованих (вмк./вимк.) секцій, із виходів яких матеріали розсіюються у задню робочу сферу. А за рахунок двох вентиляторів на верхній частині заднього борта хопера над розгорнутими стрілами з боків розподільника повітряно-продуктової суміші грибкоподібної форми з’явилася можливість знизити центр ваги бункера і навісної конструкції завдяки вимиканню піддонних повітропроводів із комплектації пневморозподільників AirMax.

 

Володимир АЛЬОШИН-ВДОВЕНКО,канд. техн. наук

1

 13 листопада 2018
Україна, через ранній початок збору і експорту горіхів, за вересень - жовтень поточного року збільшила експорт волоського горіха на 18%, що у 3,6 рази більше у порівнянні з відповідним періодом минулого сезону.
Україна, через ранній початок збору і експорту горіхів, за вересень - жовтень поточного року збільшила експорт волоського горіха на 18%, що у 3,6 рази більше у порівнянні з відповідним періодом минулого сезону.
13 листопада 2018
 13 листопада 2018
Одним з найперспективніших напрямків українського АПК є розвиток ринку органічної сільгосппродукції.
Одним з найперспективніших напрямків українського АПК є розвиток ринку органічної сільгосппродукції.
13 листопада 2018
 13 листопада 2018
5 грудня 2018 року у місті Києві (Столичне шосе, 103, Готель «RamadaEncore») Громадська організація «Бізнес-Варта» організовує Антирейдерський форум «Бізнес проти знищення держави».
5 грудня 2018 року у місті Києві (Столичне шосе, 103, Готель «RamadaEncore») Громадська організація «Бізнес-Варта» організовує Антирейдерський форум «Бізнес проти знищення держави».
13 листопада 2018
 13 листопада 2018
В Україні в січні-вересні поточного року зберігається тенденція до зниження темпів виробництва більшості видів круп у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
В Україні в січні-вересні поточного року зберігається тенденція до зниження темпів виробництва більшості видів круп у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
13 листопада 2018
 13 листопада 2018
За оцінками Міністерства сільського господарства США (USDA) урожай кукурудзи в Україні в 2018/19 маркетинговому році (липень 2018 – червень 2019) становитиме 33,5 млн тонн, що на 2,5 млн тонн більше порівняно з жовтневим прогнозом.
За оцінками Міністерства сільського господарства США (USDA) урожай кукурудзи в Україні в 2018/19 маркетинговому році (липень 2018 – червень 2019) становитиме 33,5 млн тонн, що на 2,5 млн тонн більше порівняно з жовтневим прогнозом.
13 листопада 2018
 13 листопада 2018
Вчені вже знайшли спонсорів, які готові інвестувати кошти у виробництво вакцини.
Вчені вже знайшли спонсорів, які готові інвестувати кошти у виробництво вакцини.
13 листопада 2018

Please publish modules in offcanvas position.