Із широкою душею

Із широкою душею

/ Механізація АПК / Вівторок, 23 січня 2018 15:53

Широкозахватні культиватори сьогодні варто мати в технічному арсеналі будь-якого господарства.

Саме широкий захват визначає доцільність використання стерньових та передпосівних культиваторів. Знаю господарства, де чудово обходилися агрегатами типу «компактомат», провадячи якісну універсальну підготовку полів до сівби. Та запустивши 12-метровий американський культиватор, переконалися, що «розмір» таки має значення: попередній агрегат був суперовим, проте потребував в 2,5 разу більше часу для проведення обробітку. А це фактор збереження вологи в ґрунті, затримка із сівбою, що зрештою відіб’ється у фінальному заліку, тобто в жнива.

 

Challenger 5700

Більшість американських агрегатів характеризуються якраз майже необмеженими можливостями в плані робочої ширини. Це прямо стосується передпосівного культиватора Challenger 5700, робочий захват якого сягає показника 18,3 м. При цьому транспортна ширина становить 5,65 м. За обробіток грунту в найбільшій моделі тут відповідають аж 103 лапи, проміжок між якими дорівнює 17,3 см. Робоче зусилля на кожній стійці може становити від 90 до 136 кг. Ясна річ, що такий гігант агрегатується винятково із тракторами високої потужності. За їх відсутності можна обрати модель із майже 12-метровим захватом.

18 361 78 1

Агрегати серії Challenger 5700 добре себе показують на полях із великою кількістю пожнивних решток, виправдовуючи свою американське походження. Наголосимо, що ці культиватори додатково оснащуються трьома пружинними борінками та прикочуючим котком, що зрозуміло, оскільки 5700 — це передусім передпосівний культиватор для нормального вирівнювання грунту та формування якісного посівного ложа.

Важлива особливість культиваторів Challenger — можливість використання як агрегату для одночасного внесення аміачної води. До нього чіпляється бочка, місткість якої перевищує 8000 л, що дає змогу давати норму до 1000 л/ га.

 

Kockerling Vector

У лінійці міцного німецького виробника можна виокремити багатоцільовий культиватор Vector, можливості якого сьогодні оцінюють українські аграрії. Агрегат трансформується із помірних 6,75 м робочої ширини до 9 м. У цьому разі слід мати трактор потужністю від 400 к. с.

18 361 78 2

Vector — це інтелектуальна конструкція, яка дає змогу здійснювати повний спектр польових операцій, доступних культиваторам — від обробітку стерні до вирівнювання поля. Втім, на нашу думку, головна перевага Vector — утворення мікротріщин у грунті, що сприяє вологообміну з одночасним рівномірним розподіленням подрібнених пожнивних решток по поверхні поля. Завдяки цьому ефективніше використовується ґрунтова волога, а її втрати суттєво знижуються за рахунок килиму із соломи. Тому агрегат Kockerling ідеально підходить для обробітку грунту в регіонах із недостатньою кількістю опадів.

Тут широка варіативність лап, високий кліренс та подвійний самоочисний коток. За потреби встановлюються бункер для міндобрив на 3300 л, а також пристрій для висіву ріпаку та сидератів.

 

Case IH Tiger Mate

У сегменті ґрунтообробних агрегатів традиційно потужно представлений бренд Case IH. Нещодавно вийшли на ринок оновлені популярні моделі цього виробника: глибокорозпушувач EcoloTiger, дискова борона TrueTandem та передпосівний культиватор Tiger Mate. Нещодавно було представлено оновлену модель Tiger Mate, максимальна ширина захвату якого становить 18,44 м. Як робочий орган тут задіяна широка (23 см) стрільчата лапа Long Nose, котра дає змогу проводити обробіток грунту на глибину від 4 до 15 см із рекомендованою швидкістю до 12 км/год.

18 361 78 3

Особливістю цього агрегату є його неабияка універсальність. У багатьох господарствах Tiger Mate використовують не лише як передпосівний, але і стерньовий культиватор, на полях із помірною кількістю пожнивних решток. Зокрема, й тому, що робочі органи і рама Tiger Mate характеризуються високою надійністю. Система вирівнювання грунту у складі двох пружинних борін та кількох варіантів котків дозволяє нормально вирівняти будь-яку поверхню грунту, не залишаючи навіть дрібних грудок.

 

Lemken Smaragd

Модельний ряд німецького виробника складається із цілої низки по-справжньому ефективних та надійних ґрунтообробних агрегатів. Якщо максимальна робоча ширина інтенсивного культиватора Karat сягає 7 м, і призначений він для роботи у найскладніших умовах, то у плані продуктивності варто звернути увагу на ще одну цікаву модель — універсальний культиватор Smaragd із захватом до 12 м.

18 361 80 1

Як зазначає сам виробник, цей агрегат майже у всіх випадках здатен повноцінно замінити стандартну дискову борону. І це правда: Smaragd чудово себе показує і по зораному полю, і по стерні. При цьому на відміну від дискової борони він не сприяє розмноженню бур’янів, а навпаки вигортає проросле насіння небажаних мешканців поля на поверхню грунту за допомогою крилоподібних лемешів. До речі, у багатьох випадках використання Smaragd дає змогу обійтися і без класичного плуга. Глибина обробітку агрегата сягає 20 см, а рекомендована швидкість — 12–15 км/год.

 

Vaderstad Carrier

Дисковий культиватор Carrier — це, без перебільшення, унікальний агрегат. Він здатен зачистити поле будь-якого рівня складності хоч по соняшнику, хоч по кукурудзі, рівномірно подрібнивши пожнивні рештки та змішавши їх із дрібними часточками грунту. Ця потужна конструкція до того ж може мати робочу ширину до 12,25 м, що дає змогу сміливо рекомендувати його для застосування у великих господарствах та холдингах.

18 361 80 2

Втім, можливості Vaderstad Carrier і без того добре відомі. Цей напівпричіпний культиватор має потужні 450- чи 470-міліметрові диски, які без питань і без заміни роблять по декілька тисяч гектарів протягом сезону. При цьому агрегат оснащується широкою гамою додаткового обладнання на кшталт вирівнючих планок CrossBoard чи ножового котка CrossCutter. Це забезпечує високу універсальність агрегату, тобто можливість одночасного проведення стерньового та передпосівного обробітку.

 

Kuhn FCR5635–50

Одна із головних переваг французького виробника — широченний модельний ряд, який дає змогу підібрати необхідну техніку практично для будь-якого господарства, у тому числі і для обробітку грунту. В сегменті стерньових культиваторів Kuhn представлений агрегатами з робочою шириною до 7,5 м, а от передпосівний обробіток грунту ви маєте змогу проводити за допомогою 15,3-метрового ­FCR5635–50. 5-секційна конструкція зі стрільчатими стійками, розташованими в 5 рядів, дозволяє ідеально та оперативно готувати поле до сівби.

18 361 80 3

Агрегат спеціально «заточений» під правильну підготовку посівного ложа з одночасним збереженням вологи в ґрунті, що повинно забезпечувати сильні дружні сходи. FCR5635–50 не спасує навіть перед великою кількістю пожнивних решток, хоча головне його завдання — це фінальний акорд перед сівбою. Копіювальні колеса, плавальне зчеплення із трактором, дієва система вирівнювання та ціла низка інших технічних нюансів забезпечують широке вікно можливостей для мудрого агронома. Якщо все зробити правильно, то ви отримаєте не просто рівненький посівний горизонт, але й добре прогріте, насичене вологою посівне ложе.

 

Василь ЧЕРКАС, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 19 серпня 2018
Лише в липні 2018-го до Саудівської Аравії продали на 55% більше зернової супроти липня 2017-го.
Лише в липні 2018-го до Саудівської Аравії продали на 55% більше зернової супроти липня 2017-го.
19 серпня 2018
 19 серпня 2018
У червні 2018 року нарахування понад 15 000 грн мали 7,4% штатних працівників в сфері «Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство».
У червні 2018 року нарахування понад 15 000 грн мали 7,4% штатних працівників в сфері «Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство».
19 серпня 2018
 18 серпня 2018
На фермі у місті Первомайську Миколаївської області вирощують незвичайну органічну продукцію. Поряд з традиційними томатами чи патисонами тут збирають бамію та трюфельну картоплю Віталот. Також експериментують з мелотрією або мексиканським огірком. Як розповідає засновник ферми Ян Островський, овочівництвом він займається кілька років. Аби розпочати справу, знадобився невеликий капітал. Фермер знайшов землю для вирощування овочів та орендував ...
На фермі у місті Первомайську Миколаївської області вирощують незвичайну органічну продукцію. Поряд з традиційними томатами чи патисонами тут збирають бамію та трюфельну картоплю Віталот. Також експериментують з мелотрією або мексиканським огірком. Як розповідає засновник ферми Ян Островський, овочівництвом він займається кілька років. Аби ...
18 серпня 2018
 18 серпня 2018
Аграрії скаржаться на несприятливу погоду та низьку врожайність ранніх сортів олійної.
Аграрії скаржаться на несприятливу погоду та низьку врожайність ранніх сортів олійної.
18 серпня 2018
 17 серпня 2018
Таким чином споживач не буде плутати справжню молочку з тією, що містить рослинні жири замість молока.
Таким чином споживач не буде плутати справжню молочку з тією, що містить рослинні жири замість молока.
17 серпня 2018

Найближча подія

Нема подій

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.