Розкрили крила для добрив

Розкрили крила для добрив

/ Механізація АПК / Середа, 31 січня 2018 14:10

Варто звернути увагу на засоби багатоканального пневморозподілу сухих добрив із розгорнутими стрілами-крилами, що працюють паралельно до поверхні ґрунту. Якість внесення у них не гірша за традиційні машини.

Інженери-розробники провідних компаній, що спеціалізуються на виробництві машин для внесення добрив, активно шукають різні рішення для збільшення можливостей виконання цих технологічних операцій. Серед таких машини, що не протистоять стихійним переміщенням повітряних мас, а позбулися їх простим розворотом площини крил штанги з вертикальним положенням. Подібне рішення забезпечує чітку паралельність робочих органів до ґрунту, зменшуючи гратчастість і масу стріл. Під тиском повітряних потоків від турбін вентиляторів сухі добрива рівномірно висипають із перекриттями уздовж робочих смуг. Розкажемо про деякі з цих моделей.

 

AirMax Precision/Precision2

Пневморозподілювачі AirMax Precision™/Precision2™ на механічних і гідрошасі Challenger TerraGator/RoGator зі сталевими одно-двокамерними розподіляють стрілами. Ці машини — ефективні засоби для внесення невеликих гранул добрив. Агрегати є одними з небагатьох пневморозподілювачів, які встановлюються і на шасі обприскувачів RoGator із великим дорожнім просвітом (1,3 м). Ширина штанги цього пневматичного розкидача дорівнює 18,3 і 21,3 м. Бункер для сухих гранульованих добрив виготовлений із нержавіючої сталі марки 409. Незалежна гідросистема машини комплектується окремим баком (ємністю 75,7 л) і системою охолодження оливи.

Початковий варіант розподіляє штанги для прецизійних систем дозування і розподілу AirMax — це здвоєна двокамерна стрілова конструкція, розроблена для машини Precision™ із внутрішнім об’ємом двох версій бункерів 8,8/10,1м³. У неї встановлені стріли, які поздовжніми зовнішніми камерами отримують ефект підхоплення мікрогранули форсуночного наддуву повітря.

Крім того, існує однокамерна модель, у якій конструкція розподілу стріл комплектується здвоєними (двосекційними) хоперами з місткістю до 8,5/9,8 м³. Стріли цього типу мають по два виведення у кожному відгалуженні.

В обох випадках вони розташовані позаду і розгортаються паралельно ґрунту з жиклерів на одній лінії, перпендикулярній ходу шасі.

Вимірювально-дозуюча система Precision™ має у своєму складі два паралельних стрічково-гніздових транспортери в вихідних вікнах під днищем бункера, які виносять матеріал назад і висипають його за допомогою піддонів у горловини трубок. Є також можливість вибору в системі конфігурації здвоєного бункера по співвідношенню обсягів внутрішніх секцій. Варто пам’ятати при цьому, що великий обсяг заднього хопера (50:50%, 60:40%) часто вимагає заміни дозувальних роликів на другий комплект пари транспортерів, які захоплюють матеріал.

 

SALFORD Valmar серії Air

Пневмоманіфольди SALFORD Valmar серії AirFlo з горизонтальним розміщенням сталевих трубних конструкцій також є цікавими рішеннями. На відміну від інших машин цього виробника з вертикальним («вітрильним») розміщенням сталевих трубних конструкцій, пневмоманіфольди Salford/AirFlo 7600, 8600 і 9620 комплектуються штанговими стрілами, які після розгортання розташовуються паралельно до ґрунту. Усунувши при цьому зайву парусність і обважнення конструкцій, що призводить до перевитрати пального.

Менше коштів у машині інвестовано на конструкції крил, виконаних із нержавіючої сталі (тип 309). Це пояснюється тим, що вже немає необхідності для підтримки колишньої жорсткості стріл, що протистоять пересуванням повітряних мас. Машини Salford серії 8600 мають у своєму складі одно- або двосекційний бункер (мультихопер). Зокрема, у моделі 8608 загальна ємність його становить 7362,38 л/7,36 м³ (допустима маса 8 т), який розділений на основну секцію (6314,66 л/6,31 м³) і мікрохоппер (1047,72 л/1,05 м³). А більш сучасна модель 8611 відома тільки загальною ємністю на 10109 л/10,11 м³ (допустима маса 11 т).

19 362 75 1

Пневморозподілювачі AirFlo 8608/8611 комплектуються однією із чотирьох моделей штанг шириною 20,12; 18,29; 17,37 і 16,46 м із трубками Ø 7,62 см. Стріли розміщені під передньою частиною бункера, поруч із вентилятором на передньому борту. Для відмикання секцій використовуються клапани PWM. А для виведення матеріалів — наконечники. По-перше, останні у вигляді горизонтально розташованих розтрубів, звернених у задню півсферу і прикритих стальними пластинами поширення, виконані з «нержавійки». І по-друге, використовуються наконечники у вигляді труб, звернених до ґрунту.

Обсяги добрив, виведені стрічково-гніздовими конвеєрами, регулюється положеннями верхніх заслінок у пропускних вікнах (воротах). А при наявності в бункері (з боку штанги) мікрохопера з вузькими нижніми поперечними випусками, вище вихідних згинів конвеєрів розташовуються валики з пластиковими рельєфними поверхнями кочення, які висувають з-під себе мікрохоперний матеріал для фінішного дозування у тих же окремих вивідних камерах. Звідти матеріал потрапляє у горловини відповідних трубок, що продуваються турбіною вентилятора. І в результаті продукт виявляється у всіх вихідних каналах (трубках) стріл. Ширина останніх і кількість гнізд подачі на кожному напрямку (вправо і вліво від осі руху) визначається чисельністю труб у кожному крилі. А також бажаною точністю й ефективністю відмикання секцій.

19 362 75 2

Стріли машин цієї серії мають, як правило, частковий гідропривід, при якому «гармошки» стрілових секцій відводяться за допомогою гідроциліндрів у боки, з гідрофіксацією. А кінцеві секції — по одній-дві з кожного боку вже розгортаються, з механічною фіксацією, і згортаються вручну, з фіксацією на бортових упорах. Для комплектації моделі 8611 виробник рекомендує використовувати шини Ø 1,85 м: із типорозмірами 800/65 R32 (профіль — 0,8 м) і 380/90 R46 (0,38 м). Причому остання завдяки вужчому профілю придатна для роботи в технологічних коліях. Агрегати Valmar AirFlo 8600, як і 5500 відносяться до найбільш ходової техніки для пневморозподілу сухих матеріалів виробництва цього бренду.

 

Володимир АЛЬОШИН-ВДОВЕНКОканд. техн. наук

 25 лютого 2018
  9  
24 лютого ц.р. Україна набула статусу повноправного члена Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії.
 9 
24 лютого ц.р. Україна набула статусу повноправного члена Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії.
25 лютого 2018
 25 лютого 2018
  9  
В області утримується у всіх категоріях господарств більше 110 тисяч бджолосімей, 105 тисяч з яких перебувають у господарствах населення (96%).
 9 
В області утримується у всіх категоріях господарств більше 110 тисяч бджолосімей, 105 тисяч з яких перебувають у господарствах населення (96%).
25 лютого 2018
 25 лютого 2018
  16  
При подальшому підвищенні температури Україні загрожує посуха, а також зникнення Полісся з подальшим його переходом в зону нестійкого зволоження.
 16 
При подальшому підвищенні температури Україні загрожує посуха, а також зникнення Полісся з подальшим його переходом в зону нестійкого зволоження.
25 лютого 2018
 25 лютого 2018
  21  
За останній рік овочі подорожчали на 35%. Про це повідомляє генеральний директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.
 21 
За останній рік овочі подорожчали на 35%. Про це повідомляє генеральний директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж ...
25 лютого 2018
 25 лютого 2018
  23  
Попри значний інтерес українських аграріїв до вирощування часнику, введення квот на імпорт з боку ЄС і широке висвітлення перспектив бізнесу та експорту в спеціалізованій пресі, Україна в 2016 році ...
 23 
Попри значний інтерес українських аграріїв до вирощування часнику, введення квот на імпорт з боку ЄС і широке висвітлення перспектив бізнесу та ...
25 лютого 2018
 25 лютого 2018
  27  
Вартість експорту української аграрної продукції до Євросоюзу в 2017 році зросла на 27% (на 1,2 млрд євро), поряд з Індонезією це найвищий показник приросту.
 27 
Вартість експорту української аграрної продукції до Євросоюзу в 2017 році зросла на 27% (на 1,2 млрд євро), поряд з Індонезією це найвищий показник ...
25 лютого 2018

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.