Свято з виробничим ухилом

/ Механізація АПК / Субота, 15 вересня 2012 13:27

            Віктор БОРЗНЕНКО, Максим ДМИТРІЄВ

            спеціально для "АС"

У селі Настасів на Тернопільщині 22 червня відбувся регіональний День поля. Корпорація «Агропродсервіс» відкрила новий насіннєвий цех, кілька відомих міжнародних корпорацій ознайомили селян зі своєю продукцією, а «Волинська фондова компанія» продемострувала зразки сучасної сільськогосподарської техніки.

 

Літо – пора найактивніших гарячих польових справ. От одна із них: 22 червня західноукраїнське село Настасів стало своєрідною аграрною столицею Тернопільщини, тут святкували регіональний День поля.

 

altНастасів мальовничо розташувався на невеликій річці Нішла. Має пам'ятку природи місцевого значення — тінистий дендропарк. Але найбільше тутешнє природне багатство усе ж - земельні ресурси. Наявність родючих ґрунтів створюють гарні передумови для розвитку землеробства. В Настасові також функціонує два крупних свинокомплекси, де працюють кращі світові технології у галузі свинарства.

 

У цьому селі базується відома в Україні компанія «Агропродсервіс», яка й приймала на своїх теренах гостей Дня поля. Це вона обробляє 37 тис. га земель у Тернопільській та Івано-Франківській областях. Найбільшу частку займає виробництво зернових культур: пшениці, ячменю, кукурудзи. Але також вирощують соняшник, гречку та сою. Крім рослинництва, у господарстві утримують близько 35 тис. голів свиней, у тому числі 3 200 свиноматок, серед яких племінні породи дюрок, гемпшир, п’єтрен. А ще корпорація серйозно займається насінництвом, має статус елітгоспу з вирощування сортів зернових культур. Як бачимо, «Агропродсервіс» є на загал багатопрофільною й успішною компанією.

 

Привітав учасників і вів пленарне засідання генеральний директор господарства Іван Чайківський. Серед присутніх на Дні поля були знані підприємства – «Дюпон», «Піонер», «Лан», «Агроскоп Україна», ПрАТ «ВФК», «Насіння України», «Райффайзен Банк Аваль», «Тирас» та ще багато інших компаній з галузі захисту рослин, машинобудування – і, звісно ж, насінництва. Позаяк головною подією Дня поля стало відкриття нового насіннєвого заводу, який наразі вважається найбільшим в області - він має потужність 15 т відбірного насіння зернових на годину. Елеваторні можливості - 80 тис. т. Цей проект аграрії Тернопілля здійснили у співпраці із зарубіжними партнерами за найновішими технологіями, вклавши у нього 30 млн грн інвестицій.

 

Директор підприємства «Агропродсервіс» Андрій Баран запевнив: «Ми готові забезпечувати якісним елітним насінням як власні потреби, так і інші регіони». А Іван Чайківський підсумував: «Тепер маємо два в одному: насіннєвий завод та елеватор».

 

altНачальник відділу маркетингу і розвитку «Волинської фондової компанії» Тетяна Ломага представила різноманітну передову сільгосптехніку, яку реалізує й сервісно обслуговує її підприємство. Згодом ці зразки ми побачили у полях. Вони вартують того, щоб про деякі з них сказати хоча б кілька слів.

 

Насамперед це ґрунтообробні агрегати польської компанії Unіa Group - польського виробника сільгосптехніки, одного з найкращих у Євросоюзі, ексклюзивним дилером якої є ПрАТ «Волинська фондова компанія». Це плуги Ibis та Vis, культиватори Viking і також Atlas.

 

Показали волиняни ще один зразок рільничої техніки - Kuhn Domіnator, комбінований агрегат для обробітку ґрунту на високоврожайних полях із щільним шаром рослинних залишків, адаптований для роботи з тракторами від 250 до 550 к.с. Багатофункціональна конструкція цієї машини дозволяє вирішувати кілька агрономічних завдань: приорювати рослинні рештки, готувати ґрунт до посіву, а також відновлювати оптимальну структуру ґрунту.

 

Усі важкі ґрунтообробні агрегати тягав безвідмовний «локомотив ланів» - німецький трактор Deutz-Fahr. Поєднання потужності, комфорту й ощадливості у сенсі витрачання палива – ось основні характеристики цієї рільничої машини.Сільгосптехніка Deutz- Fahr прекрасно адаптується до будь-яких умов.Сьогодні трактори виробництва Deutz-Fahr завдяки їхній безкомпромісній якості, ергономічності й продуманому оснащенню є провідною маркою в Євросоюзі.

 

Увагу аграріїв привернула й сівалка точного висіву Planter, виготовлена відомою французькою компанією Kuhn - проста, надійна, універсальна: використовується для висіву як цукрових буряків, так і соняшнику, кукурудзи або інших культур. Демонструє унікальну точність висіву завдяки однаковому розподілу вакууму по кожній секції, а також мінімальній висоті падіння насіння (менше 10 см).

 

Звісно, насіння треба захищати і підживлювати. Тут йдуть у хід обприскувачі. Один із найкращих серед них, а саме Atlantіque від тієї ж фірми Kuhn, ми також побачили у селі Настасів. Atlantіque відповідає прискіпливішим вимогам до цього типу обладнання: машина конструкційно міцна, маневрена, вміло компенсує нерівності й горбкуватості поля, економно розподіляє хімічні препарати. Його нетипової форми бак, виготовлений з поліестру, легко промивається завдяки продуманому французькими конструкторами дизайну.

 

altПредставники «Волинскої фондової компанії» демонстрували й техніку так званої зеленої лінії, тобто пристосовану до заготівлі й роздачі худобі трав’яних кормів. Косарка GMD (від того-таки європейського виробника компанії Kuhn) працює напрочуд швидко, не забивається, її гострі ножі зі спеціального металу не потребують додаткової заточки. Система захисту надійно спрацьовує на випадок зіткнення із перешкодою під час косіння. Косарка серійно оснащена пультом керування, що дозволяє з кабіни трактора задіяти усі її функції. Обладнана також спеціальними дисками, що бездоганно формують валки. У підсумку ж агрегат GMD забезпечує добру якість скошеної зеленої маси. Переналаштування із горизонтального положення у вертикальне транспортне здійснюється гідравлікою також з кабіни трактора.

 

Кормозмішувач-роздавальник Euromіx, звичайно ж, зацікавив тих, хто тримає велику рогату худобу й хоче збільшити надої молока, приріст м'яса. Цей агрегат обладнаний двома горизонтальними шнеками, має два симетричних виходи для одночасної роздачі кормів на два боки. Висока продуктивність машини досягається за рахунок хуткого наповнення бункера, високої швидкості змішування й так само майже блискавичної роздачі кормів тваринам. Крім іншого, Euromіx має вбудовані електронні ваги, що забезпечує господареві ефективний розподіл запасів їжі для тварин та раціональну відгодівлю. Вміло працює цей кормозмішувач-роздавальник і з довговолокнистими кормами.

 

Вельми доречно біля потужних свиноферм «Агропродсервісу» біля Настасіва виглядали агрегати для роботи з гноєм і рідкими тваринними екскрементами. Насамперед це - асенізаційна причіпна бочка Meprozet PN 180. Елегантний з вигляду сріблясто-блакитний резервуар на колесах виконаний з оцинкованого металу й оснащений компресором італійського виробництва. Завдяки Meprozet можна вирішувати водночас завдання тваринництва, рослинництва й екології. Це актуально, тому що «Агропродсервіс» має також ферму великої рогатої худоби, курячу ферму й утілює проект створення птахофабрики на 200 тисяч голів індиків.

 

Також ПрАТ «ВФК» зуміли показати два розкидачі органічних добрив від Kuhn для розподілу по полю твердих органічних речовин, у тому числі гною великої рогатої худоби, свиней, птахів. Розкидач ProPush для простоти експлуатації й обслуговування розроблений з гідравлічним поршнем-штовхачем. Тобто у машині відсутні ланцюги, а значить, менше рухомих частин, швидше відбувається розвантаження бункеру. Другий продемонстрований агрегат Axis є ідеальним для розкидання мінеральних добрив. Одразу звернула на себе увагу оригінальна форма бункера, спеціально розрахована для поліпшення подачі добрива й простоти очищення. Його конструкція дозволяє домагатися рівномірного розподілу міндобрив незалежно від їхньої консистенції, норми внесення й ширини захвату розкидання.

 

altЦікава деталь, яку вдалося зауважити: у корпорації «Агропродсервіс» виробляють брикети з соломи, що у подальшому використовуються як паливо. Це вже суто європейський підхід до енергозбереження. На свинокомплексі села Настасів навіть працює котельня на такому паливі для обігріву приміщень.

 

Отже, на цьому Дні поля можна було побачити багато чого корисного для землеробської справи. Представник компанії «Агроскоп Україна» Валерій Бондаренко суть цього агропромислового форуму сформулював афористично: «Хтось приїхав поділитися досвідом… А хтось – отримати досвід». Може, й не лише досвід спромоглися придбати гості, додамо ми, а й щось цілком матеріальне: добрива, насіння, тварин, техніку – кому що треба. Завершився регіональний День поля обідом у місцевому ресторані «Пролісок»: свято є свято, хоча й пройшло воно без феєрверків і наразі, мабуть, усе-таки носило більше аграрно-виробничий ухил.

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 13 серпня 2020
Вчора, 12 серпня, на засіданні Кабінету міністрів України схвалено законопроект «Про внесення зміни до пункту 197.18 статті 197 Податкового кодексу України щодо уточнення кодів УКТ ЗЕД племінних чистопородних тварин».
Вчора, 12 серпня, на засіданні Кабінету міністрів України схвалено законопроект «Про внесення зміни до пункту 197.18 статті 197 Податкового кодексу України щодо уточнення кодів УКТ ЗЕД племінних чистопородних тварин».
13 серпня 2020
 13 серпня 2020
АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» проводить закупівлі зернових в штатному режимі.
АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» проводить закупівлі зернових в штатному режимі.
13 серпня 2020
 13 серпня 2020
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №819-ІХ «Про сільськогосподарську кооперацію» (раніше він був зареєстрований під номером 0856).
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №819-ІХ «Про сільськогосподарську кооперацію» (раніше він був зареєстрований під номером 0856).
13 серпня 2020
 13 серпня 2020
Повна гарантія на три роки або 6000 мотогодин роботи двигунів – так компанія АМАКО реалізовує свою стратегію роботи, в основі якої лежить повна довіра і забезпечення клієнта надійними та якісними продуктами для агробізнесу.
Повна гарантія на три роки або 6000 мотогодин роботи двигунів – так компанія АМАКО реалізовує свою стратегію роботи, в основі якої лежить повна довіра і забезпечення клієнта надійними та якісними продуктами для агробізнесу.
13 серпня 2020
 13 серпня 2020
27 серпня відбудеться перша конференція Міжнародного аграрного онлайн форуму «Вирощування кукурудзи: від А до Я». 
27 серпня відбудеться перша конференція Міжнародного аграрного онлайн форуму «Вирощування кукурудзи: від А до Я». 
13 серпня 2020
 13 серпня 2020
Кабінет міністрів України затвердив програму реформування і розвитку спиртової галузі на 2020/23 роки.
Кабінет міністрів України затвердив програму реформування і розвитку спиртової галузі на 2020/23 роки.
13 серпня 2020

Please publish modules in offcanvas position.