×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

Machine Sync: еволюція машинного інтелекту

/ Механізація АПК / Четвер, 27 вересня 2012 17:37

Ростислав ПАНІЧЕВ, спеціально для «АС»

 

Торік на виставці Agritechnika 2011 у Ганновері світовий лідер сільгоспмашинобудування John Deere презентував свою нову систему комунікації машин - Machine Sync, яку тоді було удостоєно срібної медалі. А ось нещодавно побачити в роботі цю інноваційну розробку можна було на демонстраційному майданчику господарства «Мрія Агрохолдинг» у селі Васильківці, Тернопільської області.

 

Річ у тім, що дуже часто збирання врожаю ускладнюється банальною проблемою комунікації між комбайнером та водієм транспортного засобу, що перевозить зерно. Це дуже добре можна під час збирання врожаю декількома комбайнами на великих площах, коли тракторист просто не знає, наскільки заповнений бункер комбайна. Йому не відомо, чи вирушати вже на завантаження, а якщо виїжджати – то куди саме. Добре, якщо поле, на якому іде збирання, більш-менш рівне. А якщо ж місцевість, де знаходиться господарство, горбиста, трактористові й комбайнерові часом приходиться попсути багато нервів один одному, телефонуючи та пояснюючи точне розташування. Сховався комбайн за горбком, і вже не знаєш у якій бік їхати. Ось для того, щоби не було таких проблем, і було розроблено систему Machine Sync.

 

Розвиток інтелектуальних систем

Як розповів під час презентації системи Ерік Хансотіа, директор з техніки для ґрунтообробітку, посіву та догляду за рослинами John Deere, у своїх розробках та дослідженнях компанія велику увагу приділяє саме рішенням для точного землеробства, які поряд із високоякісною технікою мають за мату зробити працю аграрія ефективнішою та продуктивнішою.

 

«Саме для цього й були розроблені системи навігації, системи, що дозволяють контролювати норми висіву та застосування добрив та ЗЗР залежно від ділянки», сказав він.

 

Нині компанія John Deere пропонує рішення на основі GPS, які дозволяють скоротити площу перекривання до 90 % залежно від використовуваної навігаційної системи та рівня точності супутникового сигналу. Інші системи, такі як GreenStar, допомагають планувати роботу та отримувати звіти з даними про польові умови, технології, що застосовуються на полях, норми внесення добрив, посівний матеріал, погоду тощо.

 

altРазом з цим розвивається цілий напрямок систем відключення секцій, який застосовується на оприскувачах, посівній техніці та розкидачах добрив. Це рішення дозволяє звести до мінімуму пропусти та повторні проходи, і в результаті роботу вдається виконувати швидше і якісніше.

 

Масштаби діяльності компанії John Deere у цій галузі просто вражаючі. У 2011 році ще п’ять розробок компанії було відмічено за інновації срібними медалями на виставці Agritechnika. Таким чином за останні десять років цей виробник сільгосптехніки отримав 26 золотих та срібних медалей. Це більше, ніж будь-який інший виробник.

 

Розроблення нових інноваційних рішень не є остаточною метою. Адже John Deere прагне до того, аби надати аграрієві рішення, що дозволять йому більш ефективно долати щоденні робочі завдання.

 

За словами Еріка Хансотіа, наступним рівнем інтелектуальних систем John Deere є телематичні системи JDLink, які дозволяють справлятися керуванням великим парком машин на відстані. Він розповів, що ця система дозволяє не лише власникові машин управляти ними, але й у разі потреби проводити діагностику обладнання дилером. Таким чином скорочується кількість непотрібних викликів та підвищується коефіцієнт успішного ремонту з першого разу.

 

Новий етап

І ось зовсім нова система Machine Sync, яка є частиною стратегії John Deere FarmSight. Цей напрямок – взагалі щось зовсім нове у сільгоспмашинобудуванні. Він передбачає впровадження бездротової технології на землеробських і тваринницьких фермах, а також у підрядників в набагато більших масштабах, ніж це було коли-небудь раніше. У майбутньому John Deere FarmSight з'єднає в мережу усе обладнання, власників, операторів, дилерів та агроконсультантів в інтересах підвищення продуктивності і ефективності за рахунок спільного користування інформацією у світлі постійного прагнення до зменшення загальних виробничих витрат.

 

Іншими словами, John Deere FarmSight – це комплексне рішення, яке включає в себе інтелектуальну техніку John Deere, інноваційні рішення з управління агровиробництвом та додаткові послуги, пропоновані дилерами John Deere. Підтримка сільгосппідприємств здійснюється в трьох напрямках: оптимізація роботи машин, оптимізація логістики, підтримка рішень в галузі агровиробництва. Ось така справжня еволюція машинного інтелекту.

 

Чому «Мрія»?

altЩо стосується техніки, то вона у «Мрії» є – трактори, обприскувачі та комбайни John Deere, а також цілий парк іншого обладнання. І от пощастило випробувати й новинку - Machine Sync. Нині ще триває тестування цієї системи в умовах України і через рік-два її можна буде вже не лише випробувати, але й придбати. Але вже вона з успіхом застосовується на полях країн Західної Європи і, звичайно ж, Північної Америки. Ну, а українські господарства поки що мають час для обміркування придбання цієї функції.

 

За словами Крістофа Віґґера, віце-президента регіону ІІ (Західна Європа, СНД, Південна Африка та Близький Схід), діяльність «Мрії Агрохолдинг» на Західній Україні є безпрецедентним явищем навіть у світових масштабах. Для розробників John Deere такі господарства як «Мрія Агрохолдинг» - прекрасний полігон. Адже це – один з найбільших виробників сільгосппродукції України, в обробітку якого знаходиться близько 295 000 га. Тут вирощуються зернові, технічні культури, а також картопля. Продукція «Мрії» постачається у більш, ніж 20 країн світу, в тому числі і найбільшим харчовим компаніям Європи.

 

Для досягнення високої ефективності свого виробництва господарство робить акцент на системах точного землеробства, встановлюючи тим самим високі стандарти у галузі агровиробництва.

 

Спілкування машин

На полі у Васильківцях для демонстрації уже стояли трактор John Deere з причепом, а також комбайн John Deere – усі вже з обладнанням Machine Sync. Цей прилад задумано як інструмент для оптимізації логістики, що дозволяє машинам обмінюватися даними, які надходять у процесі роботи. Це справжнє спілкування між машинам, яке відбувається у режимі реального часу.

 

altВолодимир Пуршега, фахівець компанії «Механік», офіційного дилера John Deere у цьому регіоні України, пояснив принцип роботи системи.

 

«Ця система синхронізує комбайн з трактором з пересувним бункером. У кабіні тракторист може бачити на моніторі карту з місцезнаходженням на полі комбайнів і інших тракторів», сказав він.

 

Тепер у тракториста й комбайнера є вся необхідна інформація для злагодженої роботи. Оператор трактора на своєму моніторі бачить карту, на якій зображено, де в даний час знаходиться на полі комбайн, інші трактори з причепами. При цьому він може знаходитися будь-де.

 

Прилад Machine Sync сигналізує операторові трактора, або ж водієві трейлера ступінь заповнення бункера. Операторові добре зрозуміло, що йому слід зробити зараз, яке рішення прийняти. Адже він сам може визначити, як скоро буде потрібно вирушити на розвантаження, і до якого саме комбайну підійти в першу чергу, якщо збирання врожаю здійснюється кількома комбайнами.

 

Комбайнер так само має змогу бачити, на скільки заповнився вже його бункер, і сам може прийняти рішення про виклик конкретного трейлера. Дуже зручно – і не потрібно псувати собі нерви. Разом з цим комбайнер не гає час на простій, що пришвидшує процес збирання та знижує витрату палива.

 

Слід у слід

Наступне, що робить система, коли тракторист приймає запит на розвантаження, це автоматично відключає подання інших трейлерів до цього конкретного комбайну. Тепер трактор вирушає на розвантаження. На своєму моніторі тракторист бачить комбайн, обведений зеленим прямокутником. Це і є зона дії системи Machine Sync. Заїхавши в неї, він натискає кнопку і… повністю відпускає руки! Зараз у межах заданої відстані трактором керує оператор комбайна.

 

altЯк зазвичай буває на полі: комбайнерові доводиться слідкувати за рухом комбайна, а також за тим, аби вивантажувальний шнек знаходився точно над трейлером. Тут треба стати трошки Юлієм Цезарем, що не кожному під силу. Або можна просто зупинитися і вже тоді вивантажуватися. Однак останній варіант негативно позначиться на швидкості збирання.

 

Усі ці негаразди нівелює Machine Sync. З увімкнутою функцією в комбайнера з’являється чудова можливість і далі займатися збиранням, одночасно ведучи трактор з причепом з потрібною швидкістю, в потрібному напрямку. При цьому бункер буде автоматично розвантажуватися і ні одна зернина не впаде мимо.

 

Використання Machine Sync передбачає наявність у трактора повністю автоматичної системи ведення AutoTrac. Завдяки цьому комбайнер може вручну сам вести трактор трейлера поряд зі своєю машиною. При цьому неважливо, на скільки складною буде траєкторія руху комбайну – трактор ітиме слід у слід. Що й можна було побачити під час демонстрації у Васильківцях.

 

Якщо на полі станеться якась неочікувана ситуація, яка вимагатиме того, аби трактор рухався окремо, операторові треба просто торкнутися руля і система автоматично «звільнює» трактор від комбайна. Для подальшої роботи з вивантаження трактористові знову прийдеться натискати кнопку. І відпускати руки!

 

Незабаром Machine Sync буде і в нас

Сільгосптехніка стає все більш технологічною. Довгостроковий вплив появи таких систем автономної роботи сільськогосподарських машин як Machine Sync може глибоко відобразитися на всій індустрії, розширюючи можливості з оптимізації продуктивності роботи. На обкатку цієї технології, безсумнівно, має піти трохи часу, але в будь-якому випадку її поява зіграє величезну роль в розвитку сільськогосподарського обладнання і в підході до господарювання.

 

Демонстрація у Васильківцях – це лише перший крок системи Machine Sync по полях України. Наразі «Мрія Агрохолдинг» аналізує користь від її використання та замислюється над придбанням системи. Проте цього ще треба почекати. За словами представників компанії John Deere, все ще триває тестування системи в межах країни та процес отримання потрібних дозволів для її застосування.

 

У той же час цю новинку вже можна побачити на полях розвинених країн. І немає сумнів, що незабаром Machine Sync буде і в нас, допомагаючи ефективно збирати врожай.

 13 грудня 2019
У структурі українського експорту бобових продовжує домінувати нут і квасоля. На сьогодні також активно продається сочевиця.
У структурі українського експорту бобових продовжує домінувати нут і квасоля. На сьогодні також активно продається сочевиця.
13 грудня 2019
 13 грудня 2019
Національна академія аграрних наук України підготувала пропозиції для Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо передачі в оренду через систему ProZorro цілісних майнових комплексів загальною площею 150 тис. га.
Національна академія аграрних наук України підготувала пропозиції для Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо передачі в оренду через систему ProZorro цілісних майнових комплексів загальною площею 150 тис. га.
13 грудня 2019
 13 грудня 2019
У Херсонській області на території Агрофірми радгоспу «Білозерський» розпочались зважувальні та відвантажувальні роботи агрохімікатів.
У Херсонській області на території Агрофірми радгоспу «Білозерський» розпочались зважувальні та відвантажувальні роботи агрохімікатів.
13 грудня 2019
 13 грудня 2019
Ціни на українську моркву від початку вересня знизились майже в 2 рази.
Ціни на українську моркву від початку вересня знизились майже в 2 рази.
13 грудня 2019
 13 грудня 2019
Фонд державного майна України оприлюднив повний перелік об’єктів, що підлягають приватизації. Він включає різні об’єкти малої приватизації по всій території України – порти, бази відпочинку, гаражі, їдальні та лазні.
Фонд державного майна України оприлюднив повний перелік об’єктів, що підлягають приватизації. Він включає різні об’єкти малої приватизації по всій території України – порти, бази відпочинку, гаражі, їдальні та лазні.
13 грудня 2019
 13 грудня 2019
В Харкові на базі машинобудівного підприємства ТОВ "Укр.Агро-сервіс" пройшло випробування першої вітчизняної лінії переробки луб’яних культур.
В Харкові на базі машинобудівного підприємства ТОВ "Укр.Агро-сервіс" пройшло випробування першої вітчизняної лінії переробки луб’яних культур.
13 грудня 2019

Please publish modules in offcanvas position.