Комбайн John Deere на кукурудзі

/ Механізація АПК / Понеділок, 10 грудня 2012 14:14
altВіктор БОРЗНЕНКО, 
Тетяна ТИМОШЕНКО,
спеціально для "АС"

Провідний світовий виробник сільгосптехніки John Deere використовує зручний час для демонстрації своєї техніки в умовах реального жнивування. У вересні представники цієї американської компанії та їхні дилери презентували на Кіровоградщині свій зернозбиральний комбайн John Deere моделі S670i. Це відбувалося на полі, що належить господарству «Агродар Україна», засіяному качанистою «царицею полів».


Господарство «Агродар Україна» розташоване практично у центрі України, на Кіровоградщині, за 22 кілометри від обласного центру. Колись був тут колгосп, але 16 років тому форма власності змінилася на більш капіталістичну, так само як і менеджмент, і тепер це – сучасний успішний агрохолдинг. Має в обробітку близько 10 тис. га. Його землі розташовані у Знам’янському, Маловисківському та Кіровоградському районах. 

 

Згадане ТОВ «Агродар Україна» вирощує зернові, олійні культури та овочі (солодкий горошок, стручкову квасолю тощо). Має власний овочевий завод потужністю 10 000 т. Щодо рослинництва,  то господарство складається з кількох підрозділів.  На базі найбільшого з них «Знам’янського», котре має в обробітку 5230 га, поблизу села Трепівка відбулася презентація комбайну John Deere в польових умовах. 


Хрущову й не снилося

Як часто-густо у нас буває, гарну справу «освячує» представник влади. Голова Знам’янської райдержадміністрації  Віктор Горб повідомив деякі цифри: «Структура посівів у нашому районі – соняшник, кукурудза, соя, цукровий буряк. Цього року рік складний, і разом з тим ми досягли гарних результатів завдяки агропідприємствам, які застосовують потужні техніку та новітні технології. Мені приємно, що такі заходи проводяться у нашому районі, «Агродар» вдосконалюється. Якщо раніше врожайність 4-4,5 т/га – то були високі врожаї, то зараз це вже мало. Й минулого року середня врожайність кукурудзи по району була 7 т/га». 

 

altСвоє господарство предметніше представив директор ТОВ «Агродар Україна» Анатолій Пацеля: «Ми вирощуємо соняшник – 10% площ, кукурудзу – близько 30%. У сівозміні задіяно шість-сім культур. Ми маємо також завод із заморожування овочів і фруктів. Також плануємо виробляти альтернативне паливо (палети) із відходів кукурудзи й соняшника». 

 

Колись керівник СРСР Микита Хрущов, побувавши у США, пересвідчився, яке важливе місце займає там у аграрному виробництві кукурудза. Спробував було директивно насаджувати цю культуру й у нас де тільки можна. Але без такої техніки, яка вже тоді постачалася компанією John Deere американським фермерам, серйозно займатися працемісткою «царицею полів» навряд чи реально. В Радянському Союзі таких комбайнів не було й близько. Хрущов став персонажем анекдотів. І тільки аж тепер ми «доросли» до повномасштабного вирощування кукурудзи - бо маємо на ринку відповідну техніку й технології.

 

Нову зернозбиральну машину демонстрував фахівець по збиральній техніці компанії «Джон Дір Україна»  Хінріх Кольфен. «Цей комбайн – роторний, це чисто американський комбайн з європейським акцентом», - образно представив він свою машину і детально розповів про її конструктивні особливості.

 

Потім місце водія зайняв представник компанії «Ландтех» (офіційний дилер John Deere в Україні), і зелений John Deere S670i, мов прудкий олень, рушив полем збирати кукурудзу за допомогою жатки моделі 608C.

 

Протягом  демонстрації можна було переконатися у численних перевагах високопродуктивного комбайну над іншою зернозбиральною технікою, яку ми знаємо. Під час показу дуже активно поводився механізатор Павло Євлєнаренко: роздивлявся, вивчав органи керування, оглядав кабіну – мабуть, «приміряючи» техніку на себе. Місце оператора у цього комбайна зручне. Кабіна збільшена, обладнана комфортним сидінням з регульованою пневмопідвіскою. Завдяки відеокамері та монітору в оператора є можливість здійснювати круговий огляд та контроль за усіма процесами жнивування. 

 

altПісля проходу машини Хінріх Кольфен придивлявся до стерні – чи не занадто високо зрізані стебла? Чи не впала, бува, повз бункер на землю якась зернина? Ні, все гаразд. Присутні на показовому збиранні качанистої механізатори й інженери з інших підрозділів  ТОВ «Агродар Україна» теж детально розпитували про нюанси роботи комбайну, задавали конкретні питання. Наприклад, от одне з них: чи зможе він захватити кукурудзу, якщо вона буде дуже висока – наприклад, два метри заввишки? Чи треба буде жаткою брати вище?

 

Хінріх Кольфен відповів: «Якщо у нас високоросла кукурудза, - то, вірогідно, має бути трохи більшою врожайність, оскільки й качан буде ваговитішим. І таким чином, якщо жатку добре виставити й налаштувати, то комбайн буде завантажений більше. Відтак треба просто їхати повільніше, і подрібнювач встигатиме переробляти кукурудзяну масу. Жатку вище піднімати не потрібно». Взагалі ж, як пояснив фахівець, її налаштовують безпосередньо перед жнивами або під час збирання, коли оператор бачить живий потік біомаси. Причому John Deere S670i дає можливість змінювати налаштування жатки навіть на ходу. 

 

Також багатьох цікавила система обмолоту. У цієї машини вона, як пояснив пан Кольфен, роторна. Комбайн забезпечує рівномірний зерновий потік з доброю якістю зерна, причому досягає відмінного результату навіть працюючи в умовах підвищеної вологості.


Більше очікуваного

У словах Олександра Красуцького, керуючого відділенням «Знам’янське», відчувається певний сентимент до відомої американської техномарки.  «Ми маємо два трактори John Deere (один – JD 8530, інший – JD 8430), посівний комплекс JD моделі 1890 та глибокорозрихлювач. Джондірівська техніка – найбільш надійна».  Так вважає менеджер. Механізатор цього агрогосподарства Павло Євлєнаренко, що працює безпосередньо на тракторі John Deere, теж дає високу оцінку машині, на якій йому доводиться виконувати непрості виробничі завдання. Й така сама думка у керівника, директора ТОВ «Агродар Україна»  Анатолія Пацелі: «Ми давно працюємо з компанією John Deere. Маємо їхні і трактори, і сівалки, і агрегати для обробітку ґрунту. John Deere себе проявив як надійний партнер: у нас не було претензій ні щодо постачання запчастин, ні щодо роботи техніки. Трактори John Deere проявили себе відмінно. І це дуже приємно, коли є надійні партнери».  

 

altТобто у даному господарстві, як ми переконалися, основне навантаження лягає саме на техніку John Deere. Ну, а ця компанія останнім часом наполегливо представляє на ринку новий модельний ряд зернозбиральних комбайнів серії S. Отже, один із представників даної серії, а саме комбайн John Deere S670i, приїхав саме туди, де на нього чекали і покладали надії. Бо знають: відома американська фірма дає навіть більше, ніж від неї очікуєш. От і у нових джондірівських комбайнах серії S передбачена велика кількість функцій, що сприяють збільшенню ефективності виробництва. 

 

Так, за допомогою інтелектуальних рішень, якими славиться John Deere, вирішення багатьох проблем механізатора бере на себе сама техніка. Також є автопілот AutoTrac - автоматична система водіння «без рук» під повним контролем супутника.  Ці пристрої значно полегшують працю водія: у жнива робочий день розтягується надовго, іноді триває по 12-14 годин, тож автопілотування дозволяє механізатору перепочити на гоні, менше напружуватися.

 

Також на цьому комбайні встановлюється з заводу найновіша система дистанційного телематичного доступу JDLіnk, яка надає господареві чи менеджеру господарства постійну інформацію через Інтернет. Сам комбайн збирає усі дані про себе й про свої виробничі результати і посилає їх на веб-сервер. Тепер контролювати машину можна віддалено: JDLink дозволяє це робити із офіса або з ноутбуку – це зручно, скажімо,  для менеджера або господаря агропідприємства.

 

Агроном господарства також не міг не звернути увагу на ще один розумний пристрій, а саме HarvestDoc - електронний запам’ятовувач даних про жнивування:  він фіксує урожайність на різних ділянках поля, вологість зерна, дату й умови збирання тощо. Цей «електронний обліковець» теж іде у комплекті до комбайнів серії S.

     

Подальші перспективи плюс сервіс

Після демонстрації зернозбиральної машини Олександр Красуцький розмірковує: «Кукурудза – енергоємна культура, але John Deere S670i збирає її без напруги. Якість зерна – відмінна, воно не дроблене.  Я підрахував, що таким комбайном за 15 днів ми зможемо зібрати всю площу, засіяну нами кукурудзою: 1200 га. Що для агронома дуже важливо, що цей комбайн відразу ж показує вологість зерна. Ми перевіряли на елеваторі, то комбайн показує те саме». 

 

Головний інженер ТОВ «Агродар Україна» Андрій Ліпкін згадує, звісно, про техобслуговування: «Про цей комбайн моя думка: техніка високопродуктивна. Але як для інженера для мене John Deere підходить ще й тому, що у них добре поставлене питання сервісу. Відмінна сервісна служба, на складі є великий вибір запчастин. Не розхідників, а саме таких деталей, що не мають великого попиту, але коли знадобляться раптом, то можна вчасно відремонтувати техніку».

 

alt

Додамо: у серпні 2012 року цей американський виробник відкрив новий склад запчастин, який дає змогу дилерам отримувати невідкладні запчастини ще швидше з метою кращого обслуговування користувачів техніки по всій Україні. Також John Deere продовжує розвивати свою дилерську мережу. Представник одного з яких, а саме компанії «Ландтех», брав найактивнішу участь у випробуваннні комбайну. Він також розповів про свій сервісний центр, що знаходиться неподалік, у селі Велика Северинка під Кіровоградом. 

 

Насамкінець Андрій Ліпкін підсумовує: «Комбайн мені дуже сподобався. Жатка моделі 608С теж відмінна, вона складається, а це важливо при транспортуванні комбайну по шляхах. Якість подрібнення решток – дуже висока. Якість обмолоту теж – втрат немає. Зерно має добру якість та чистоту – можна відразу ж везти на елеватор». 

 

За словами Олександра Красуцького, ТОВ «Агродар Україна»  планує наступного року придбати цей комбайн. Дивуватися нема чому: John Deere S670i вартий добрих господарів.

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 03 липня 2020
З 3 липня Держгеокадастр відновлює роботу пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок.
З 3 липня Держгеокадастр відновлює роботу пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок.
03 липня 2020
 03 липня 2020
В Україні спільними зусиллями фахівців Інституту садівництва НААН та інноваційної компанії «ФруТек», розпочалось масштабне дослідження перспективних сортів жимолості.
В Україні спільними зусиллями фахівців Інституту садівництва НААН та інноваційної компанії «ФруТек», розпочалось масштабне дослідження перспективних сортів жимолості.
03 липня 2020
 03 липня 2020
Уряд України працює над забезпеченням прозорої простежуваності та об’єктивності даних щодо об’ємів збіжжя на елеваторах. Окрім того планується інтегрувати можливість національної оцінки якісних характеристик зернових та олійних.
Уряд України працює над забезпеченням прозорої простежуваності та об’єктивності даних щодо об’ємів збіжжя на елеваторах. Окрім того планується інтегрувати можливість національної оцінки якісних характеристик зернових та олійних.
03 липня 2020
 03 липня 2020
Національний банк планує працювати зі страховими компаніями в напрямку страхування агровиробників.
Національний банк планує працювати зі страховими компаніями в напрямку страхування агровиробників.
03 липня 2020
 03 липня 2020
Минулого місяця у Одеській області випало майже 600% декадної норми опадів.
Минулого місяця у Одеській області випало майже 600% декадної норми опадів.
03 липня 2020
 03 липня 2020
Хоча середня ціна закупівлі цього тижня не зазнала критичного послаблення (втратила 1,8% проти минулого тижня та склала 43,6 грн за кг), то мінімальна цінова позначка тяжіла до 42 грн за кг.
Хоча середня ціна закупівлі цього тижня не зазнала критичного послаблення (втратила 1,8% проти минулого тижня та склала 43,6 грн за кг), то мінімальна цінова позначка тяжіла до 42 грн за кг.
03 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.