soniashnyk

Ставка на універсальність

Ставка на універсальність

/ Механізація АПК / Понеділок, 19 лютого 2018 15:02

Чому впродовж останніх років зростає популярність тракторів потужністю від 200 до 240 к. с., у тому числі у великих господарствах?

В Україні господарства площею до 500–600 га досі багато де обробляються за допомогою 80–100-сильних тракторів МТЗ. Втім, у цьому сегменті спостерігається стрімке просування західної техніки. Надалі зі збільшенням кількості гектарів відсоток імпортних машин зростає із достатньо масовим включенням тракторів типу ХТЗ та «Кіровця». І зрештою, господарства площею від 1500 га майже обов’язково мають у своєму технічному арсеналі новий потужний імпортний трактор. Хоча на цьому етапі зазвичай розпочинаються муки вибору, в тому числі і в плані потужності машини…

На ринку України не бракує добротних ефективних машин у сегменті потужності понад 300 к. с. Тому керівник господарства площею від 2000 га, якому вдалося назбирати потрібну суму, довго не розмірковує, а бере трактор на кшталт Case IH Magnum 340 чи Massey Ferguson 8690, чіпляє до нього 12-метровий культиватор чи потужний плуг і починає традиційні перегони із грунтово-кліматичними викликами. Все ніби правильно, однак при цьому фіксується зростаючий інтерес до машин потужністю від 200 к. с. Розставимо акценти.

Зниження ризиків. Одна машина добре, але дві — краще. Краще мати два 200-сильні трактори, аніж один 400-сильний. Якщо зупиняється єдиний основний трактор у господарстві, скажімо, під час посівної, то час для агронома починає відраховуватися навіть не на години, а на хвилини і секунди. Натомість, друга машина, навіть із меншою потужністю дасть змогу завершити роботу в більш-менш прийнятні терміни. До того ж, маючи більшу кількість тракторів, їх можна розподілити по різних підрозділах господарства, замість того, щоб ганяти великі машини туди-сюди.

Можливість послідовного виконання агротехнічних операцій. Один трактор великої потужності попри високу продуктивність здатний виконувати одночасно лише одну операцію. Натомість ви можете пустити сівалку відразу за передпосівним культиватором, не просто вигравши час, але й провівши сівбу оптимальним чином.

Широкий вибір та доступність причіпного обладнання. Провівши бодай поверховий аналіз пропозицій дилерів, ви відразу ж звернете увагу, що найширший вибір агрегатів — це якраз сегмент потужності від 200 к. с. До того ж сюди чудово вписується причіпне обладнання від вітчизняних виробників, яке має у рази нижчу вартість у порівнянні з імпортним.

Універсальність. Трактор потужністю 200–240 к. с. чудово підійде для здійснення повного спектра польових операцій. До нього можна вчепити великий прес-підбирач чи обприскувач, а в жнива використати машину для транспортування зерна. Натомість ганяти із причепом, скажімо, 360-сильний трактор рука не підійметься — все одно, що стріляти по горобцях із гармати.

Банальна вартість. Різниця у ціні з тракторами наступного сегменту потужності становить зазвичай кілька десятків тисяч євро. В аналогічній пропорції відрізняється і вартість причіпних агрегатів зі зростанням ширини захвату.

Фактично усі провідні світові виробники тракторів мають у своїй лінійці моделі в сегменті потужності від 200 до 240 к. с. Показово, що це популярні високотехнологічні машини, які користуються дедалі вищим попитом серед українських аграріїв. Однією із головних причин цього є те, що найсучасніші інноваційні технології набагато легше реалізувати в тракторах, що мають нижчу потужність двигуна та менші вагу та габарити. Зазвичай апробовані в цьому сегменті новації переходять далі на моделі вищої потужності.

 

Case IH Puma

20 363 56 1

Потужність двигуна трактора Puma 210 сягає 242 к. с., і цього цілком достатньо для виконання широкого спектра як польових операцій, так завдань в інших галузях: транспортуванні, тваринництві та підсобних роботах. 18 передніх та 6 задніх передач із силовим перемиканням, 40 км/год. по шосе, три пари гідравлічних виводів з потужністю системи 120 л/хв. і комфортабельна кабіна дають підстави назвати Case IH Puma 210 по-справжньому універсальною машиною. Відзначимо потужний технологічний супровід цих машин, який є візитівкою бренду Case IH. За бажання можна підібрати підходящі агрегати того ж виробника, а заразом — і найбільш ефективну агротехнологію.

 

New Holland T7060

20 363 56 2

Одна із найцікавіших машин у лінійці New Holland. Номінальна потужність двигуна становить 213 к. с., та за потреби трактор здатен розвивати короткотермінову потужність до 242 к. с. При цьому завдяки коробці передач Full Powershift відбувається безступеневе їх перемикання. Електроніка в режимі реального часу визначає оптимальний режим роботи двигуна, знаходячи ідеальне співвідношення поміж потужністю та витратою пального. Відзначимо також наявність низки Eco-режимів, зокрема, для роботи ВВП та під час руху по шосе, які сприяють зниженню витрати дизелю. Машина досить комфортабельна, з чудовою оглядовістю, причому кабіна має рекордну шумоізоляцію серед усіх тракторів класу. Відзначимо також високу експлуатаційну надійність цієї моделі New Holland.

 

Fendt 720 Vario

20 363 58 1

Трактори Fendt чітко асоціюються із преміум-сегментом ринку сільгосптехніки, причому в Україні є найбільш популярними найпотужнішими моделі. Тим не менш, останнім часом пожвавилися продажі тракторів Fendt саме у нашому сегменті. Мова передусім про трактори «семисотої серії», можливості двигунів яких обраховуються показниками від 145 до 240 к. с., а швидкість транспортування вантажів сягає 50 км/год. Наша рекомендація у плані вибору — це, безумовно, Fendt 720, потужність 6-літрового двигуна якого досягає 208 к. с.

Тут є запас потужності, знаменита безступенева коробка Vario, підресорена кабіна, лита напіврама кузова, пневматичні гальма і «все на світі», та ясна річ, низька питома витрата пального, не кажучи вже про «королівський» комфорт у кабіні. Машина недешева, однак, як кажуть люди, цілковито виправдовує себе в роботі, надто ж коли за кермо сідає безпосередньо керівник господарства, який відразу усвідомлює переваги по-справжньому комфортабельного трактора. Тому що головна перевага цієї машини — максимальна продуктивність вкупі з низькою витратою пального, що дає змогу у деяких випадках обійтися без придбання дорожчого трактора та агрегатів із більшою шириною захвату.

 

Claas Axion 850

20 363 58 2

Кожна наступна модель тракторів Claas показує себе краще, аніж попередня, і завдяки цьому один із найкращих у світі виробників збиральної техніки сьогодні впевнено конкурує на ринку тракторів. В нашому сегменті потужності у Claas присутня надійна модель Axion 850, номінальна потужність якої становить 233 к. с. За потреби можливе короткотермінове підвищення потужності двигуна на 35 к. с. Тут вдало інтегровано електрон­ну систему керування потужністю, що дає змогу знизити апетити сталевого коня. Машина позиціонується як ідеальна платформа для застосування елементів систем точного землеробства, тому для господарств, які їх використовують, вона буде особливо цікавою.

 

Massey Ferguson 7722

20 363 58 3

240-сильний трактор, який розпочинає свою ходу на ринку України. Впродовж минулих двох сезонів себе непогано показав 360-сильний трактор Massey Ferguson 8690. Вочевидь, тому виробник — корпорація AGCO — представила в Україні ще декілька моделей, і зокрема MF 7722 із 7,4-літровим двигуном потужністю 200 к. с. Трактори бренду характеризуються досить високою паливною економічністю, підтвердженою у ході низки польових випробувань. Родзинкою конструкції є надійна безступенева трансмісія Dyna, яка забезпечує плавне перемикання передач у чотирьох діапазонах в автоматичному режимі. На MF 7722 може бути встановлено на вибір трансмісії Dyna-6 чи Dyna-VT. Своєю чергою, система динамічного керування роботою трактора (DTM) чітко працює у поєднанні з трансмісією у діапазоні 1000–2100 об./хв. Це дає змогу не втрачати час та зусилля на підбір найбільш підходящої передачі та відповідного зусилля двигуна, що дає змогу говорити про MF 7722 як про одну із найпродуктивніших та найекономічніших машин у своєму класі.

Колісна база довжиною 3 м забезпечує високу стійкість трактора і зчеплення з грунтом. Відповідно, MF 7722 — машина маневрена і передає максимально можливий відсоток потужності двигуна саме туди, куди потрібно — на тягове зусилля.

 

ХТЗ 242.К

20 363 58 4

А чому б і ні?! Кількість проданих оновлених ХТЗ в Україні вже обраховується сотнями і тисячами. Вони стали надійнішими і — що є особливо важливим — комфортнішими в роботі. Тобто зросла продуктивність їх використання. Так, вони є значно дешевшими, в тому числі за вартістю обслуговування. З іншого боку, чимало фермерів беруть їх з огляду на можливість проведення самостійних ремонтів та обслуговування без залучення сторонніх організацій та втрат часу. 242-кінські сили дають змогу працювати із більшістю моделей причіпних агрегатів, представлених на ринку. Також ХТЗ часто використовують як запасний варіант для підстрахування основного імпортного трактора.

Василь ЧЕРКАС, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

 24 січня 2020
Вирощувати лаванду в Україні доволі вигідно – тільки з одного гектару можна зібрати приблизно 100 л ефірної олії лаванди.
Вирощувати лаванду в Україні доволі вигідно – тільки з одного гектару можна зібрати приблизно 100 л ефірної олії лаванди.
24 січня 2020
 24 січня 2020
Міністерство енергетики та захисту довкілля України презентувало проект Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року.
Міністерство енергетики та захисту довкілля України презентувало проект Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року.
24 січня 2020
 23 січня 2020
В Україні, в рамках проекту міжнародної технічної допомоги ЄС, створили Керівний комітет із питань удосконалення земельних відносин. 
В Україні, в рамках проекту міжнародної технічної допомоги ЄС, створили Керівний комітет із питань удосконалення земельних відносин. 
23 січня 2020
 23 січня 2020
21 січня український департамент Agricultural Solutions компанії BASF провів конференцію практичних рішень під гаслом «Зрощуй та зростай!».
21 січня український департамент Agricultural Solutions компанії BASF провів конференцію практичних рішень під гаслом «Зрощуй та зростай!».
23 січня 2020
 23 січня 2020
Європейський Союз призупинив імпорт української курятини у зв'язку з виявленням на території України грипу птиці.
Європейський Союз призупинив імпорт української курятини у зв'язку з виявленням на території України грипу птиці.
23 січня 2020
 23 січня 2020
Запрошуємо 18-20 лютого 2020 року на найпрофесійнішу виставкову подію, яка включає три спеціалізовані 10 ювілейні виставки: «Зернові технології», Agro Animal Show, «Фрукти. Овочі. Логістика».
Запрошуємо 18-20 лютого 2020 року на найпрофесійнішу виставкову подію, яка включає три спеціалізовані 10 ювілейні виставки: «Зернові технології», Agro Animal Show, «Фрукти. Овочі. Логістика».
23 січня 2020

Please publish modules in offcanvas position.