×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 88

Аграрний інжиніринг повного циклу

/ Механізація АПК / Вівторок, 12 лютого 2013 15:06

altВіктор БОРЗНЕНКО, спеціально для "АС"

Традиційно розуміється комплексна послуга в галузі сільськогосподарського будівництва так: прийшов, спроектував, побудував. Але це не зовсім правильно з точки зору ПМТО «Агро-Союз». Одна з основних проблем таких проектів - професійні кадри.

 

В розумінні фахівців підприємства важливо не просто «передати ключ» від нового комплексу, а навчити робітників працювати з новим обладнанням у нових умовах, а менеджерів - управляти процесами. Адже найсучасніше високотехнологічне обладнання може перетворитися на купу металу та пластику при неправильному використанні або управлінні. Тому одним із ключових моментів є навчання персоналу: робітників та управлінців. Саме в цьому родзинка співпраці «ПМТО «Агро-Союз» із клієнтами.

 

 

«Агросоюзівці» зводять великі елеваторні комплекси, портові термінали зерна, комбікормові заводи, тваринницькі ферми. На етапі передачі замовникові ключа місія ТОВ «ПМТО «Агро-Союз» не закінчується: інженери-проектувальники поступаються місцем сервісникам цієї ж компанії, і ті продовжують обслуговувати свої технічно складні об’єкти, а також консультувати персонал.

 

altНа нещодавній виставці «Зернові технології» (Київ, 21–23 листопада), як завжди на таких заходах, цікаво було ознайомитися зі зразками нового обладнання, поспілкуватися з успішними машинобудівниками, фермерами, маркетологами. Розпитати відомих гравців аграрного ринку про поточний стан справ і перспективи на завтра. Одним із таких ньюсмейкерів, звісно ж, є багатопрофільна високотехнологічна компанія «Агро-Союз» з Дніпропетровщини, яка галузевих виставок ніколи не пропускає. «Такі виставки для нас один із каналів продаж. Нас повинні знати. На виставці ми інформуємо про технологічно нове обладнання та сучасні підходи в агросекторі», - зауважив Сергій Макаревич, керівник проектного відділу підприємства матеріально-технічного забезпечення ТОВ «ПМТО «Агро-Союз».

 

Корпорація «Агро-Союз», як відомо, працює у царині сільського господарства по кількох напрямах: займається рослинництвом і тваринництвом, має досягнення у машинобудуванні, надає системний технічний сервіс. Але є ще одна сфера її діяльності, може, не така помітна, але на практиці вкрай необхідна, без якої обійтися годі - інжиніринг. Алгоритм прийомів та методів, які ця компанія використовує для проектування й будівництва, створення реальних проектів і достосування їх до реалій живого виробничого життя. Особливо важливий цей напрям сьогодні, коли на ринку багато зарубіжного обладнання, іноді малознайомого сільгоспвиробникові. Саме про це ми детальніше поспілкувалися у столичному павільйоні «КиївЕкспоПлаза» із Сергієм Макаревичем.

 

Help yourself, або Зроби сам

Будувати нові комплекси для худоби замість сірих руїн радянських ферм та відновлювати комбікормові заводи - проблема в Україні більш ніж нагальна. Нею перейнявся й уряд, спеціально прийнявши 31 жовтня 2012 року постанову, яка передбачає відшкодування суб’єктам господарювання вартості будівництва тваринницьких ферм і комплексів для комбікормів.

 

altНові підходи у сільському господарстві диктують нові форми роботи. Тобто, наприклад, комбікормові заводи раніше випускали корми для будь-якої худоби, а зараз проектуються та будуються під потреби спеціалізованого виробничого підприємства: птахівництва, свинарства та ін.

 

«Проектування - стандартна сфера діяльності: нічого не можна побудувати, не маючи проекту. Раніше (давно) ми пробували замовляти проекти і за кордоном, і в Україні. Але якість, строки виконання нас не влаштовували. Крім того, ми зіткнулися із проблемою відсутності спеціалізованих, профільних проектних установ в Україні, а закордонні проекти треба було адаптувати під вимоги українського законодавства. Тоді ми вирішили робити це самі», - каже Сергій Макаревич.

 

Отже, відколи корпорація «Агро-Союз» на початку 1990-х років почала системно розвивати аграрний напрям діяльності, свого рішення вимагали багато питань логістики, економіки й менеджменту. Нині справи йдуть непогано, досягнення корпорації загальновідомі, й багато проблем протягом кількох років уже вирішено. У селі Майське на Дніпропетровщині розташована велика аграрна база «Агро-Союзу». Там міститься офіс, цехи, сервісні майстерні, тваринницький комплекс, елеватор, навіть страусяча птахоферма-розплідник. Все це компанія проектувала й будувала для себе самої, причому з нуля. А отримавши таку гарну сучасну базу, «у навантаження» підприємство ТОВ «ПМТО «Агро-Союз» здобуло ще й чудовий досвід проектування і втілення у життя того, що накреслено на ватмані чи у комп’ютері.

 

altВзагалі процес зведення спеціалізованих сільськогосподарських об'єктів (елеваторів, ферм) істотно відрізняється від типових будівельних робіт. Аграрний напрям вимагає від виконавця насамперед знання конкретної сільськогосподарської специфіки. При великомасштабному будівництві треба врахувати велику сукупність різноманітного обладнання, послуг та поставок, особливості монтажу встаткування. І тепер ПМТО «Агро-Союз» ці знання має: багаторічний досвід у зведенні сільськогосподарських будівель різної складності дозволяє успішно продавати ці свої навички іншим. Компанія може взяти на себе абсолютно всі питання, пов'язані з будівельними роботами, і звести у короткі терміни будь-що, необхідне аграріям, «під ключ». Мета такого інжинірингу - домогтися збільшення ефективності капіталу, вкладеного у будь-який об'єкт.

 

Для інших - як для себе

Якщо детальніше - що саме вони проектують? «Агробізнес Сьогодні» чимало їздить по країні. Та, певно, не тільки нам доводилося бачити запроектовані й чудово виконані «ПМТО «Агро-Союз» об’єкти. Найбільше кидаються в очі, звісно, зерносховища - металеві, блискучі, розташовані у портах або при шляхах. Це елеватор у Дніпропетровському річковому порту на 30 тис. т, потужний Іллічівський зерновий термінал під Одесою на 120 тис. т,  зернові елеватори у Диканці, Волновасі, Миронівці - за 10 років компанією зведено більше 30 елеваторних комплексів по всій державі. Але, звісно, будується не тільки це. Сергій Макаревич узагальнює: «У сферу нашої діяльності входять елеваторні споруди, комбікормові заводи й комплекси для утримання молочної худоби місткістю від 400 до 5000 голів». Це основний перелік об'єктів, але ж далеко невичерпний.

 

Елеватор, мов іграшка

Згідно зі статистичними даними щорічно в країні через недостатньо розвинуту інфраструктуру губиться до 25% урожаю зернових. Не вистачає елеваторів, а наявні - не відповідають сучасним вимогам. І саме у такого роду спорудах як зерносховища, мабуть, найбільше зацікавлені українські аграрії.

 

Комплекс для зберігання й переробки зерна, побудований для власних потреб, дозволив «Агро-Союзу» зменшити втрати продукції та відкрив можливість робити те ж саме для інших.

 

altЗведення нового елеватора потребує значних грошових витрат і, що зараз навіть більш дефіцитне, - адекватних підрядників. Отже, в тих, хто задіяний у рослинництві, постає потреба в силосах, обладнанні для сушіння. Світова практика показує, що перехід до зберігання зерна в металевих вентильованих силосах у 2–2,5 разів знижує інвестиції та експлуатаційні витрати.

 

«Зерносховища, наприклад, із системами сушіння зерна, його зберігання - досить складні об'єкти, - розповідає Сергій Макаревич. - Ми беремо готове устаткування від кращих виробників. Погодити їх в один проект на основі діючих в Україні нормативів - наше завдання. І при цьому гарантувати клієнтові економічний ефект - так, ми під цим підписуємося. Ми почали поставляти обладнання закордонних фірм зі зберігання зерна на український ринок. Це фірми AGI, Global Іndustrіes, Skandіa Elevator та інші. Ті, які ми вже на собі перевірили. Ще два роки тому такий бізнес був цілком самодостатнім: поставляти якісне устаткування. Але сьогодні клієнтові потрібна комплексна послуга: щоб йому запроектували, скажімо, елеватор; показали, наскільки він буде економічно вигідний; зробили розрахунок рентабельності; потім поставили обладнання й побудували весь комплекс і щоб з певною періодичністю його обслуговували. От на цій втіленій ідеї комплексної послуги «Агро-Союз» став розвиватися далі».

 

ПМТО «Агро-Союз» пропонує замовникові комплектацію елеватора устаткуванням від провідних американських, європейських і вітчизняних постачальників. Наприклад, згадані AGI та Global Іndustrіes об’єднують кілька великих підприємств та виготовляють весь спектр елеваторного обладнання; Skandіa Elevator має широкий вибір ланцюгових транспортерів і норій на європейському ринку. Мобільні й стаціонарні сушарки виробництва компанії Neco придатні для сушіння будь-яких зернових і олійних культур, їм можна довірити пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, рис, ріпак і багато чого іншого. Є десятки виробників елеваторного обладнання, з якими співпрацює «Агро-Союз».

 

Складне устаткування вимагає спеціальних знань для вирішення логістичних та організаційних питань, пов’язаних з його експлуатацію. А далі - будується і технічно супроводжується протягом усього часу експлуатації об’єкта. Регулярна перевірка ключових ланок виробничої лінії, швидка реакція сервісної команди на непередбачені ситуації дозволяють замовникові елеватора бути впевненими у відмінному функціонуванні як імпортного обладнання, так і вітчизняного задля отримання найкращого результату від капіталовкладень.

svidome

 30 листопада 2020
У Держгеокадастрі мають намір підвищити якість роботи, зокрема, припинити практику повернення на доопрацювання землевпорядної документації з формальних причин під час проведення держекспертизи.
У Держгеокадастрі мають намір підвищити якість роботи, зокрема, припинити практику повернення на доопрацювання землевпорядної документації з формальних причин під час проведення держекспертизи.
30 листопада 2020
 30 листопада 2020
Відділ автоматизації KMZ Industries модернізував обладнання іноземного виробництва на Носівському цукровому заводі.
Відділ автоматизації KMZ Industries модернізував обладнання іноземного виробництва на Носівському цукровому заводі.
30 листопада 2020
 30 листопада 2020
У листопадовому звіті експерти IGC знизили, у порівнянні з жовтнем, прогноз світового виробництва кукурудзи у 2020/21 МР на 10 млн т до 1,146 млрд т, насамперед, внаслідок зменшення врожаю в Україні, США та ЄС. Навіть попри зниження прогнозу світове виробництво кукурудзи на 2% перевищить торішній показник та сягне рекордного рівня.
У листопадовому звіті експерти IGC знизили, у порівнянні з жовтнем, прогноз світового виробництва кукурудзи у 2020/21 МР на 10 млн т до 1,146 млрд т, насамперед, внаслідок зменшення врожаю в Україні, США та ЄС. Навіть попри зниження прогнозу світове виробництво кукурудзи на 2% перевищить торішній показник та сягне рекордного рівня.
30 листопада 2020
 30 листопада 2020
Держпродспоживслужба посилить контроль за ситуацією в Україні щодо можливої захворюваності норок на SARS-CoV-2 у зв’язку з повідомленнями, що надходять із багатьох європейських країн щодо виявлення коронавірусу у цих тварин.
Держпродспоживслужба посилить контроль за ситуацією в Україні щодо можливої захворюваності норок на SARS-CoV-2 у зв’язку з повідомленнями, що надходять із багатьох європейських країн щодо виявлення коронавірусу у цих тварин.
30 листопада 2020
 30 листопада 2020
На сьогоднішній день основна пропозиція на ринку тепличного огірка в Україні становить імпортна продукція, завезена з Туреччини.
На сьогоднішній день основна пропозиція на ринку тепличного огірка в Україні становить імпортна продукція, завезена з Туреччини.
30 листопада 2020
 30 листопада 2020
Через несприятливі погодні умови цьогоріч урожайність цукрових буряків значно знизилася, тому вирощувати цукрові буряки стає невигідно.
Через несприятливі погодні умови цьогоріч урожайність цукрових буряків значно знизилася, тому вирощувати цукрові буряки стає невигідно.
30 листопада 2020

Please publish modules in offcanvas position.