Обробіток грунту із внесенням добрив

Обробіток грунту із внесенням добрив

/ Механізація АПК / Середа, 21 лютого 2018 12:43

Ретельний обробіток грунту, що водночас зберігає вологу в ньому та дозволяє вкласти міндобрива на задану глибину, стає вимогою часу для дбайливого господаря.

Збереження вологи під час обробітку грунту нині стає для аграріїв стратегічним завданням, що потребує високої майстерності механізаторів та використання сучасних технічних рішень. Для цього тепер не лише застосовують мінімальні технології обробітку, а й найновіші сучасні агрегати, здатні виконувати такі складні технологічні рішення. Важкі грунти, потреба в продуктивній роботі з різними тракторами та за змінних умов зволоження — усе це вимагає від причіпних знарядь надзвичайної напруги та легкості в налаштуванні. Такими агрегатами сьогодні вже можуть стати BEDNAR TERRALAND TN4000 та BEDNAR TERRASTRIP, про які розповімо більш детально.

20 363 62 1

Новинка з характером

BEDNAR TERRALAND TN4000 — долотоподібний плуг, який виконує низьковитратний, швидкий і глибокий обробіток ґрунту на глибину 65 см. Завдяки унікальній конструкції зубів техніка працює на всіх видах ґрунтів із мінімальним використанням потужності. Він призначений для глибокого розпушування та інтенсивного змішування рослинних решток (альтернатива оранці зі значною економією витрат), відкривання ущільнених шарів ґрунту (краще поглинання вологи та вентиляція ґрунту), загального відновлення ґрунтового профілю. На практиці краще всього використовувати агрегат на глибині 25–55 см, таким чином, відкриваючи ущільнені шари ґрунту та оздоровлюючи профіль на полях. Для забезпечення більш якісного доступу вологи до коренів посівів сільськогосподарських рослин руйнування ущільнених шарів ґрунту прокладає шлях волозі.

Серед його переваг наступне: рама виготовлена з міцної сталі Alform, робочі деталі складаються з двох рядів зубів зі стулками, заднього шиповидного котка, для захисту використовується зрізний болт (TN)/гідравлічна захисна система auto-reset (TN_H). Важливим елементом якісного виконання технологічних операцій є трикутові робочі деталі, що забезпечують легкий обробіток ґрунту; надзвичайно висока прохідність агрегату, що дозволяє працювати за складних польових умов. Висота рами становить 79/89 см.

Система Quick-Change, що використовується в агрегаті, дозволяє легко замінювати двосторонні долота. Відповідно, економія часу на професійне обслуговування.

20 363 62 2

Додаткові бокові шиповидні котки дають можливість вести ідеальне вирівнювання поверхні ґрунту по боках агрегату. Інтенсивне розпушування усіх шарів ґрунту на глибину до 65 см навіть із рослинними залишками, з мінімальним використанням потужності агрегату на відміну від класичних плугів, завдяки широкій протидії.

Для стабільної продуктивної роботи BEDNAR TERRALAND TN4000 потрібен трактор з потужністю двигуна 350–550 к. с.

Також великий інтерес аграріїв нині викликає агрегат BEDNAR TERRASTRIP. Його головною особливістю є внесення міндобрив у двох рівнях під час оранки в майбутні місця закладення насіння (над і під висівним матеріалом). Сьогодні BEDNAR TERRASTRIP вже активно тестується у полях одного з вітчизняних господарств. Бо одним із найбільш ефективних способів підтримки збалансованого живлення сільськогосподарських посівів у глибоких шарах грунту є система внесення добрив у профіль грунту. Завдяки використанню цього агрегату поліпшується аерація грунту, а також зменшуються ерозійні процеси в ньому.

Коментар

20 363 63 2Сергій ТАРНОПОЛЬСЬКИЙменеджер компанії «КОНКОРД», дилера техніки Bednar в Україні

— Зміни агрокліматичних умов в нашій країні вимагають від фермера чи спеціаліста холдингу бути більш гнучкими в питаннях збереження ґрунтової вологи, особливо під час глибокого розпушування багаторічної підошви. Якщо треба восени закласти добрива, то це стає для багатьох не просто проблемою, а іноді невиконаним рішенням. Компанія BEDNAR запропонувала новинку — долотоподібний плуг BEDNAR TERRASTRIP із пристроєм для одночасного внесення сухих міндобрив. Фактично цей агрегат працює за смуговою технологією обробітку грунту, використовуючи потужні стійки, що можуть розрихлювати грунт на глибину до 55 см, одночасно вносячи добрива на різну глибину у діапазоні 15–35 см. Загалом агрегат може розрихлювати плужну підошву до 55 см.

Нещодавно одне з вітчизняних господарств придбало 10 одиниць таких агрегатів, тому вони фактично проходять перше польове випробування. Очікуємо, що навесні по нарізаних смугах у господарстві зможуть посіяти кукурудзу з шириною міжряддя 51 см. Це американський стандарт сівби, і саме такий замовило господарство.

В’ячеслав ВАСИЛЬЄВ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

1

 23 жовтня 2018
Аграрії засіяли під озимі вже 6,8 мільйонів гектарів.
Аграрії засіяли під озимі вже 6,8 мільйонів гектарів.
23 жовтня 2018
 23 жовтня 2018
Аграрії готують звернення до гаранта про внесення до Верховної Ради нового законопроекту про залізницю.
Аграрії готують звернення до гаранта про внесення до Верховної Ради нового законопроекту про залізницю.
23 жовтня 2018
 23 жовтня 2018
У господарстві селян від вірусу загинуло двоє свиней.
У господарстві селян від вірусу загинуло двоє свиней.
23 жовтня 2018
 23 жовтня 2018
Ціни на вітчизняну упродовж жовтня зросли на 35-40%,відтак імпорт не за горами, вважають експерти.
Ціни на вітчизняну упродовж жовтня зросли на 35-40%,відтак імпорт не за горами, вважають експерти.
23 жовтня 2018

Please publish modules in offcanvas position.