Телехендлери, або «руковисуванці»

/ Механізація АПК / Вівторок, 03 вересня 2013 12:56
Віктор БОРЗНЕНКО, спеціально для "АС"
Зараз уже важко уявити розвинене сучасне господарство без самохідних телескопічних навантажувачів. Ця техніка незамінна на полі, тваринницькій фермі, складі, у дворі фермера. Деякі моделі з успіхом виконують традиційні тяглові функції трактора. Разом з популярністю телехендлерів росте й число виробників, що прагнуть зайняти цей сегмент ринку агротехніки.

 

До сільськогосподарських машин висуваються специфічні вимоги. Кожного дня агровиробникові буває необхідно що-небудь перевозити, завантажувати або розвантажувати. І тут стають у пригоді самохідні телескопічні автонавантажувачі - універсальні машини для обслуговування потреб сільського господарства, для роботи на полях, у садах, фермах і в складських приміщеннях. Це машини, здатні поєднувати можливості фронтального навантажувача й виделкового автонавантажувача, стрілового самохідного крана і підйомника. Їх називають телехендлерами - тобто у дослівному перекладі з англійської «руковисуванцями». Справді, схоже: мов залізна рука робота-Термінатора, телескопічний навантажувач допоможе зробити будь-яку важку роботу. Він стане у пригоді під час перевантаження зерна, цукрових буряків, тюків сіна і соломи, при очищенні ферм, транспортуванні й розгрібанні гною або снігу, змішуванні й роздаванні кормів худобі тощо.
 
На його стрілі закріплюються, залежно від потреби, пристрої різного типу: вила, гак, зерновий ківш, захват і т. д. Вантажопідйомність машини може бути різною, є чимало моделей із різними технічними характеристиками. Висота підйому стріли також може різнитися. Іноді телехендлери використовуються як невеликі трактори, коли потрібно щось тягнути або штовхати.
 
Дивно, але у СРСР телескопічні навантажувачі не були поширені. Мабуть, вистачало територій складувати будь-що вшир, а не вгору. Виготовлялися їх віддалені аналоги - автокрани на базі вантажних автомобілів, телевишки, пневмоколісні крани, навантажувальні крани. Випускалися ці машини тоді в Одесі, Львові, Дрогобичі. Але це робилося, як часто бувало в Радянському Союзі, «за залишковим принципом» по команді з Кремля: як якийсь не надто важливий продукт при виготовленні чогось нібито більш потрібного (ракет або танків).
 
Тобто для нас це відносно новий різновид техніки. Лише в 2006 році вперше на пострадянському просторі був виготовлений телескопічний навантажувач на білоруському підприємстві «Амкодор». При проектуванні використовувався досвід провідних світових виробників - JCB, Mustang, Manіtou. І тільки минулого 2012 року Дрогобицький автокрановий завод випустив перший вітчизняний телескопічний автогідропідйомник - не надто потужний аналог зарубіжних телехендлерів. Зараз багато говорять про необхідність українського комбайна, так-от: не зайвим було б мати і свій вітчизняний телескопічний навантажувач. Але тепер вже на це треба чекати не команду з Кремля, а ініціативного інвестора, яких в Україні поки що бракує.
 
Натомість чимало винахідників не сплять на Заході. І як результат - там море добротної техніки. Навантажувачі не тільки допомагають у господарстві, а й сприяють запровадженню нових прийомів і технологій в агробізнесі. Їх охоче купують або орендують, а відтак, разом із популярністю цих машин росте й число виробників, що прагнуть зайняти цей перспективний сегмент, у тому числі й у нас в Україні.
 
Крім вже згаданих світових лідерів у цій сфері, телескопічні навантажувачі для сільського господарства почали виготовляти потужні машинобудівні фірми Claas, Deutz-Fahr, Case. Популярні також телехендлери таких компаній, як Dіecі, Faresіn. У вітчизняних аграріїв від вибору йде обертом голова. До того ж, виникає ще така проблема: водіїв на цю техніку у нас спеціально майже ніде не готують. І хоча досвідчений механізатор, який дає раду трактору чи комбайну, зможе упоратися і з навантажувачем, однак прикро, що й тут освіта відстає від реалій життя. Один із небагатьох закладів, що реагує на виклики часу - Вінницький обласний навчально-курсовий комбінат аграрної освіти для дорослих (розташований у м. Літин), де можна за три місяці навчитися працювати на будь-якому імпортному навантажувачі. Тож провідні виробники розуміють ці реалії, й продаючи телехендлер, самі навчають персонал працювати на ньому. Тож якій марці віддати перевагу?
 
«Маніту» (Manitou). Баскетбол для корів
Киянам запам’яталася незвичайна гра у баскетбол на території Національного виставкового центру під час шоу, влаштованого Агробудівельним альянсом «Астра». Баскетболістами виступали… телескопічні навантажувачі Manitou MLT 735 - найбільш популярна модель в аграрному секторі, якщо говорити про цю марку. 36 водіїв з 9 областей України, здавалося, просто собі розважаються. Насправді ж механізований «баскетбол» продемонстрував щонайширші можливості цих навантажувачів.
 
altА вперше компанія «Астра» привезла в Україну телескопічний навантажувач цієї марки у 2004 році. Manіtou - група міжнародних компаній зі штаб-квартирою у Франції. Це світовий лідер серед підприємств з виробництва телескопічних «руковисуванців». Manіtou однією із перших створила такий навантажувач, призначений для сільського господарства, ще в 1950 році. Сьогодні в лінійці виробника налічується 7 моделей MLT для аграрного господарства, на які можна навісити близько 50 видів різних робочих органів: захвати для рулонів сіна, каретки з вилами, щітки, кранова лебідка, ківш, спеціальні силосні вила і ще багато чого.
 
Він відрізняється швидкістю виконання завдань і, як наслідок, високою продуктивністю, дозволяє виконувати всі вантажно-розвантажувальні сільськогосподарські роботи: під час догляду за тваринами, збирання урожаїв, вивозу і транспортування гною тощо. Переваги цієї техніки високо оцінюють тваринницькі ферми, фермерські господарства, агрохолдинги. Стріла в Manіtou має широкий діапазон нахилу і дуже важливу функцію м'якої зупинки наприкінці висування - це для того, щоб акуратно грати у реальний господарський «баскетбол» рулонами сіна чи соломи десь на фермі. Машина має індикатори перевищення припустимого навантаження. Вони продовжуватимуть сигналити, навіть якщо їх відключити, але при цьому передбачена функція беззвучного режиму.
 
Ця машина має такі габарити, які дозволяють їй протискатися у вузькі двері радянського штибу свиноферм. Однак ці навантажувачі доволі сильні: найпотужніший Manіtou може піднімати 4,5 т на висоту 7,55 м. Максимальна швидкість руху становить 40 км/год.
 
У всіх моделей Manіtou передбачений такий набір можливостей руху: два провідних колеса, усі чотири ведучих і «крабовий» хід. Втім, усі ці варіанти - типові для більшості навантажувачів кращих виробників. Ергономічне, добре продумане компонування усіх приладів і перемикачів дозволяє працювати на цьому телехендлері легко й без проблем.
 
Прагнучи задовольнити потреби аграріїв і не відстати в конкурентній боротьбі на ринку, цей виробник постійно оновлює і модернізує свою продукцію. Деякі моделі - наприклад MLT1035 - використовуються для буксирування причепів, мішків із зерном (біг-бегів), тобто в режимі невеликого тягача. Хоча слід зазначити, що в порівнянні із трактором аналогічної потужності телескопічні навантажувачі все-таки менш економічні. На цих машинах стоять двигуни Kubota, дуже ощадливі й адаптовані до українського палива.
 
«Клаас» (Claas). Машина - клас
Компанія «Клаас» (Claas) пропонує агровиробникам більше ніж 20 моделей телескопічних навантажувачів під маркою Scorpіon. Усі вони на 100% відповідають вимогам сучасного сільського господарства й характеризуються доброю продуктивністю, зручністю в експлуатації й надійністю. Телехендлер Scorpion має у своєму розпорядженні набір функцій, необхідний для максимального полегшення робіт. У нього дуже чутливе управління. Для виконання сільськогосподарських завдань конструкторами розроблена низка навісного встаткування, що може швидко замінюватися.
 
altДля високої вантажопідйомності навантажувач повинен мати оптимальні тягові характеристики. Тож Scorpion оснащений двигунами німецького виробництва Deutz з економною витратою палива, що забезпечує максимальну продуктивність і ощадливість в цілому. Його двигун розташований під кутом 90° до напрямку руху і добре доступний для технічного сервісу. Всі вузли для контролю й огляду оснащені так, щоб максимально спростити обслуговування.
 
Навантажувач Scorpion має невеликий радіус повороту - максимум 3,75 м, може плавно розганятися до швидкості від 0 до 40 км/год. при максимально можливому тягловому зусиллі. Ця машина призначена для руху в тому числі й по бездоріжжю, причому без всяких обмежень. 
 
Важливий параметр будь-якого телехендлера - стійкість, збалансованість, надто з піднятим угору вантажем. Scorpion якнайповніше відповідає цим вимогам. Цей «висуванець» незамінний на фермі або на подвір’ї агрофірми. При висоті підйому 6,25; 7,10 або 8,95 м і вантажопідйомності 3,3–4,4 т навантажувач Scorpion є надійним помічником для кожного сільськогосподарського підприємця.
 
Його гідравлічна система подає до 150 л оливи за хвилину та забезпечує максимальну потужність навіть при незначних обертах двигуна. Насос у системі включається лише тоді, коли виникає необхідність у гідравлічному навантаженні, це дозволяє уникнути перегріву оливи й скоротити непотрібні втрати потужності.
 
Міцна опорна рама гарантує надійну й довгу експлуатацію. Більшість деталей взагалі не вимагають обслуговування. Простора й комфортабельна кабіна забезпечує механізаторові панорамний огляд із можливістю контролю вантажного пристрою у будь-якому положенні. Традиційна поперечина між переднім склом і оглядовим прозорим дахом у навантажувачі Scorpion відсутня.
 
Потужний кондиціонер забезпечує оптимальну робочу температуру в кабіні водія у спеку, а вентилятор нагнітає свіже повітря при роботах із підвищеним пилоутворенням. І навіть на тваринницькій фермі у кабіні не відчувається зайвих ароматів: система рециркуляції повітря серійно входить в оснащення цього навантажувача.
 
«Мерло» (Merlo): піднімає й тягне
«Мерло» (Merlo, Італія) - теж один із найвідоміших виробників підйомно-транспортного устаткування, в тому числі для сільськогосподарських цілей. Заснована в 1964 році, ця марка віднедавна з’явилася і на українському ринку - зокрема, техніку Merlo пропонує компанія «ЮТП» із Хмельницького. Основною продукцією компанії Merlo є саме телескопічні навантажувачі, італійці випускають їх на рік 5 500 штук. Великий ряд моделей закриває весь спектр вимог до машин такого класу: вантажопідйомність від 2 000 кг до 10 000 кг і підйом на висоту в 25 м. Широта застосування й висока маневреність забезпечуються також великою кількістю навісного встаткування. Ковші різного обсягу, кранові стріли, платформи для робіт на висоті, кілька типів палетних вил - устаткування для будь-яких робіт робить телескопічні навантажувачі Merlo багатофункціональними роботягами у будь-якому господарстві.
 
altНавантажувачі Merlo здатні пересуватися зі швидкістю 40 км/год. Є три режими керування, що задаються механізатором-водієм: поворот передніми колесами (під час їзди дорогами); всіма колесами - для зменшення радіуса розвороту; рух «крабом» (для переміщення убік чи на схилах). Бо без максимальної маневреності - годі розраховувати на продуктивність, зручність використання телехендлера.
 
Отже, у виробника Merlo є довга й різноманітна лінійка телескопічних «руковисуванців»-навантажувачів, чимало їх різновидів. Телескопічні навантажувачі Panoramіc, наприклад, призначені для робіт, де потрібна висока продуктивність і разом з тим компактність. Навантажувачі Panoramіc оснащені сучасними системами підвіски й опори стріли, є надійними й простими у керуванні. Висота підйому вантажу у них - до 11 м. Merlo має таку необхідну систему, як коректор поперечного нахилу. Коли навантажувач встановлено на нерівному майданчику (якесь колесо вивищується над іншими), цей коректор автоматично вирівнює стрілу з вантажем.
 
Більш потужний Turbofarmer, до прикладу, здатний упоратися із вагою 21 т. Виносні опори забезпечують стійкість машини при виконанні роботи з максимальним вильотом стріли (до 25 м). Можливість переміщення стріли у фронтальній площині дозволяє багаторазово скоротити час допоміжних операцій. Turbofarmer має високі показники потужності при компактних розмірах, що дозволяє експлуатувати ці навантажувачі в замкнутих приміщеннях. Це також чудові можливості буксирування, що робить Turbofarmer найбільш ефективною машиною для усіх сільськогосподарських робіт.
 
Може, трохи менш універсальний, проте розрахований на роботу саме в аграрній царині телехендлер на ім’я Multifarmer. Його вантажопідйомність 3,8 т, викид стріли - до 9 м. Ці машини теж можуть експлуатуватися і у режимі тягача-рухача: скажімо, щоб буксирувати кормороздавач, причіп тощо. Зараз багато говорять про універсальність сільськогосподарських машин - оце вона і є, мабуть.
 
Будь-який навантажувач Merlo за дизайном - короткий, вузький і легкий; у нього невеликий кліренс, але в той же час висока кабіна. І дуже простора: 1,35х1 м. Причому вона здається ще просторішою завдяки своїй майже квадратній формі й тому, що оператор сидить високо, що забезпечує йому прекрасний круговий огляд, у тому числі й навісних пристосувань.
 
Будь-який із навантажувачів виробництва Merlo добре придатний для технічного сервісу. Всі вузли, які підлягають контролю чи просто огляду, розташовані так, щоб максимально спростити доступ і обслуговування. Водіям подобаються простота дозаправлення й перевірки рівня оливи. І, звісно, однією з головних умов успішної роботи телескопічного навантажувача є наявність якісної сервісної служби. Щодо Merlo, тут обслуговуванням займаються дилери, перевірені італійською компанією і українськими користувачами - такі, приміром, як вже згадана компанія «ЮТП».
 
«Дойц-Фар» (Deutz-Fahr). Рука Термінатора
Виробник Deutz-Fahr (або, якщо точніше, тепер уже після злиття двох потужних машинобудівних компаній - Same Deutz- Fahr) пропонує аграріям універсальний телескопічний навантажувач Agrovector із широким набором пристосувань для багатьох видів сільськогосподарських робіт. Завдяки великому вибору навісного обладнання він може застосовуватися у багатьох сферах господарства. Є широкий вибір моделей цього телехендлера, включаючи навантажувачі із низько посадженою кабіною - наприклад Agrovector 29.6 LP. Для приміщень із низькими воротами існує навантажувач з особливо приосадкуватою кабіною. Такі машини мають відповідно також і низький центр ваги, що запобігає перевертанню,- завдяки двигуну, розташованому збоку, і опорі телескопічної сталевої стріли-«руки», що установлена у задній частині машини.
 
altAgrovector здатний розвивати транспортну швидкість до 35 км/год. У навантажувачах Agrovector використовується перфектний дизельний двигун Deutz потужністю 102 к. с. із турбонаддувом. Фірма Deutz взагалі відома у світі як виробник відмінних двигунів, їх у неї купують багато інших машинобудівників, навіть конкуренти. Особлива увага була також приділена надійності мотора при тривалій роботі.
 
За наявності трьох видів керування колесами навантажувач Agrovector може виконувати різноманітні завдання. А завдяки великому куту повороту у 56° він здатний упевнено й напрочуд швидко маневрувати на подвір'ях і в невеликих приміщеннях. Ще однією перевагою при роботах на горбкуватій місцевості є високий кліренс.
 
Незважаючи на компактну конструкцію цього телескопічного навантажувача, кабіна його простора. У ній досить місця, щоб водій міг з легкістю працювати. Дуже зручні органи керування, які розташовані на підлокітнику сидіння оператора. Панорамний протиудар-ний скляний дах забезпечує найкращий огляд телескопічної стріли й навісного встаткування. Кабіна цілком герметична й обладнана фільтром для вловлювання пилу й шкідливих речовин із довкілля. Завдяки суцільній звукоізоляції вуха механізатора майже не чують навколишнього гамору.
 
Шарнірне з'єднання телескопічної стріли-«руки» цього Термінатора розташовується у задній частині навантажувача, вона при піднятті не загороджує водієві огляд із правого боку. Органи керування, як це властиво взагалі всім машинам фірми Deutz-Fahr, зручні й завжди під рукою водія. Механізатор, навіть не надто досвідчений, відразу розбереться, що й до чого. Шість фар освітлення дозволять без проблем працювати вночі.
 
Щоденне техобслуговування здійснюється швидко й зручно: капот відкривається досить широко. Газонаповнений амортизатор утримує його у піднятому стані.
 
Отже, навіть із пристойним наробітком вживаний навантажувач Agrovector є затребуваним на українському ринку, бо може ще довгий час зберігати свої робочі якості, маючи великий запас міцності всіх вузлів і агрегатів.
 
«ДжіСіБі» (JCB). Фермер-денді
Навантажувач JCB із вигляду нагадує англійського денді - ошатний, стрункий… Конструктори добре подбали про дизайн. Та й родом він з Англії: штаб-квартира компанії міститься у Рочестері, там же розташований завод із виробництва телескопічних навантажувачів. Шикарна кабіна JCB, елегантна кольорова гама, якість матеріалів, зручне регульоване крісло - усе це справді ніби зроблено для лорда. У навантажувача JCB акуратно прокладені трубопроводи й електрика. Їзда на ньому навіть дещо нагадує рух на легковому автомобілі. Та й приладова панель цього телехендлера виконана в автомобільній стилістиці - плюс, звісно, є джойстик керування, убудований у підлокітник сидіння. Хоча, попри шляхетний дизайн, за покликанням JCB є усе-таки не лордом, а фермером, різноробом на всі руки.
 
altКомпанія JCB розпочала виготовляти телескопічні навантажувачі з 1977 року й нині пропонує їх сільгоспвиробникам у більш ніж 150 країнах світу. Всі основні елементи конструкції навантажувачів JCB - двигун, мости, трансмісія, кабіна, гідроциліндри, рама й стріла - виробляються на власних підприємствах JCB. За стандартної комплектації англійські «висуванці» оснащуються двигуном потужністю 100 к. с. Відзначимо, що компанія JCB розробила найбільш екологічний двигун для сільськогосподарської техніки в Європі, а саме JCB Ecomax T4. Він отримав відзнаку «Двигун року-2011», присуджену журналом Dіesel, і медаль виставки SІMA у Парижі. Варто додати, що цей виробник оснащує свої машини функцією електронного відключення повного приводу для економії палива й меншого зношування гуми.
 
Телескопічні навантажувачі JCB - це потужність, маневреність, швидкість і функціональність. Англійський «руковисуванець» допоможе виконати будь-яку роботу в господарстві. Мало який інший виробник пропонує такий широкий модельний ряд: 25 зразків серії Agrі вантажопідйомністю від 2 до 4,1 т і висотою підйому стріли від 4 до 9,5 м. До конструктивних особливостей цього навантажувача варто віднести й підвищену надійність стріли. Вона керується джойстиком, який дуже чутливий навіть до дрібних рухів. Система амортизації стріли Smoothrіde гасить удари й допомагає втримувати вантаж. Позитивним ефектом такого конструктивного рішення є те, що вона також захищає й водія від вібрацій при русі.
 
У цих машин високий кліренс, що дозволяє їм заїжджати у важкодоступні місця. Досить простора кабіна характеризується також максимумом звукоізоляції: JCB вважається одним із найтихіших серед навантажувачів, адже зовнішній гул знижується у його кабіні до цілком прийнятних 72 дБ - це не гучніше, ніж працює типове офісне обладнання. Сидіти на сидінні зручно, а за потреби можна відрегулювати його висоту та інші параметри. Велике переднє скло та вікна дверцят забезпечують гарну оглядовість з усіх боків. Крім цього, на даху є також вікно із захисною решіткою - щоб завжди можна було побачити, де знаходиться у той чи інший момент стріла з вантажем. Шкали приборів у темну пору доби м’яко підсвічуються. Робота на такому навантажувачі - швидка й ефективна.
 
Передбачено три способи рульового керування - тільки передніми колесами, узгоджено передніми й задніми по одній колії, а також діагональний хід («крабовий» або «собачий»). Власне, усі провідні телехендлери уміють рухатися так само.
 
Гальма обох мостів гідравлічні. Гідроконтур гальмівнової системи працює окремо. Таке рішення працює на підвищену живучість машини, її безпеку, хоча дещо здорожчує навантажувач та його обслуговування.
 
Додатковим способом захисту навантажувача від потенційних крадіїв є імобілайзер, що відключає акумулятор, щойно тільки зловмисник наважиться завести машину.

Коментар користувача
altСергій ДІМІДЖІЄВголова асоціації фермерів Донеччини, директор ПП «Сетар» (Старобешівський район Донецької обл.)
- Займаюсь рослинництвом. Телескопічного навантажувача поки не маю, але в найближчих планах - його придбання. Всі, з ким я розмовляв на цю тему й у кого він є, говорять: це єдина техніка, яка працює щодня. Причому завжди: узимку й улітку, восени й навесні. І навіть не має великого значення марка такого навантажувача. Сама наявність його у господарстві - то вже великий плюс. Я буваю на агровиставках, придивляюся. Знаю, що у багатьох виробників такої техніки є вже представництва в Україні. Однак новий навантажувач коштує захмарні гроші.
 
У Франції фермер може отримати банківський кредит максимум під 2% річних. В Україні ж мінімальна кредитна ставка починається від 25%. Коли кажуть, що аграрії багато заробляють - це неправда. Соняшник ще якось витягує у плюс. Але ж наша рентабельність - близько 20%. Державних інвестицій невеликі аграрні виробництва практично не мають. Те, що заробив, віддавати банкам? Хіба це правильно?
 
Але є також фірми, які пропонують вживану сільгосптехніку. Швидше за все, я куплю собі не новий телескопічний навантажувач, а потриманий.

Коментар освітянина
altВолодимир ЗАВЕРТАЛЮКзаступник директора з навчально-виробничої роботи Комаргородського аграрного ліцею (Вінницька обл.)
- Наші учні опановують професію тракториста-моториста аграрного виробництва, слюсаря із ремонту сільгоспустаткування. Їздять під час практики на тракторах і комбайнах провідних фірм Claas, New Holland. А от щодо телескопічних навантажувачів - вони їх бачать тільки здаля. Якщо хтось із наших випускників потрапить у господарство, яке має такий навантажувач - там і вчитиметься далі. Це не складно, в принципі, якщо людина вміє працювати на тракторі й комбайні. Саме на це ми робимо ставку. А щоб у ліцеї відкрити новий напрям навчання, то це потрібна окрема ліцензія.
 
Водіїв навантажувачів готує навчальний комбінат у Літині Він-ницької області на тримісячних курсах. Ну, і також самі виробники цих машин - бо зацікавлені продати свою техніку. Взагалі навчання водіїв телескопічних навантажувачів не надто розвинене, бо й машин таких поки що небагато, в основному вони є по великих агрофірмах.

Коментар дилера
altСергій СТРЕЧЕНбренд-менеджер «Волинської Фондової Компанії» (Луцьк)
- Ми можемо запропонувати навантажувач Agrovector німецької фірми Deutz-Fahr. Маємо кілька різновидів цих машин: наприклад, Agrovector 29.6, що піднімає 2900 кг на висоту 6 м, або Agrovector 40.9 вантажопідйомністю 4 т із виносом стріли на 9 м. Але найбільш ходовий нині –Agrovector 35.7, який може піднімати 3,5 т на 7 м. Цей навантажувач прижився саме в аграрній сфері й виявився економічно найефективнішим. У нас такі є в наявності, ми їх завозимо постійно. А спочатку чинили так: давали навантажувач у якесь господарство, і залишали на тиждень: спробуйте, мовляв, безкоштовно попрацювати. А потім люди вже його не віддавали - купували. Бо він потрібен практично завжди й кругом: кожен день йому є якась робота. Ззаду є фаркоп, тож його можна використовувати і як тягач. Тим, хто професійно займається рослинництвом чи тваринництвом, він вкрай необхідний.
 
Взагалі Deutz-Fahr чим хороший порівняно з конкурентами? У нього надійний двигун, добра гідравлічна трансмісія - довговічна, не ламається. Потужна гідравліка. Цей навантажувач дає змогу одночасно піднімати стрілу, висувати телескоп і ще управляти робочими органами. Його гідросистема дозволяє це робити. Тобто якщо говорити про продуктивність - Agrovector працюватиме швидше за багатьох конкурентів.

Коментар дилера
altВалерій ОМЕЛЬЯНЕНКОсервісний інженер компанії «Агріматко Україна», яка входить до групи Agricultural Materials Company, що об’єднує підприємства у 47 країнах світу
- Ми пропонуємо, крім іншого, телескопічний навантажувач JCB виробництва Великобританії. На машині встановлено дизельний двигун виробництва цієї ж компанії, так само й усі інші складові теж «рідні»: коробка передач, мости, редуктори - усе від одного виробника. Керування положенням коліс здійснюється на ходу, в процесі роботи. Змінні органи є різноманітні: ковши, пелетні вила, щітки - для будь-якої сільськогосподарської роботи. В управлінні навантажувач дуже простий, оператор справляється без проблем: одна рука кермує рулем, друга - джойстиком.
 
Є зручна конструктивна особливість - бак із гідравлічною оливою розташований не під кабіною, як у багатьох виробників (і тоді він нагрівається, створюючи влітку дискомфорт), а позаду - й додає машині противагу.
 
Купують ці навантажувачі агрохолдинги, фермери, іноді просто приватні підприємці. Звичайно, якщо у вас в обробітку лише 50 га, тримати таку машину не рентабельно. Але якщо 800–900 га, та ще й тваринництво - вже можна собі дозволити JCB, і машина буде незамінною. Взагалі компанія JCB виробляє ще й будівельно-дорожню техніку, але компанія «Агріматко Україна» спеціалізується на сільськогосподарському напрямі.

svidome

 31 липня 2021
Через проливні дощі, які накрили більшість територій України в липні, урожай картоплі зіпсувався, а місцями почав гнити прямо на полях – через це фермери змушені знижувати ціни на картоплю.
Через проливні дощі, які накрили більшість територій України в липні, урожай картоплі зіпсувався, а місцями почав гнити прямо на полях – через це фермери змушені знижувати ціни на картоплю.
31 липня 2021
 30 липня 2021
У Національному банку України прогнозують, що глобальна цінова кон’юнктура для України на світових ринках після стрімкого поліпшення в першому півріччі 2021 року надалі поступово погіршуватиметься.
У Національному банку України прогнозують, що глобальна цінова кон’юнктура для України на світових ринках після стрімкого поліпшення в першому півріччі 2021 року надалі поступово погіршуватиметься.
30 липня 2021
 30 липня 2021
28 липня 2021 року на потужностях агрохолдингу «Агро-Регіон» (с. Велика Олександрівка, Бориспільський р-н, Київська обл.) асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією UCABevent провели найбільшу польову подію цього літа – «УКАБ Агротехнології. ЦЕНТР». Подія зібрала понад 1200 гостей та учасників з різних регіонів України.
28 липня 2021 року на потужностях агрохолдингу «Агро-Регіон» (с. Велика Олександрівка, Бориспільський р-н, Київська обл.) асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» спільно з агенцією UCABevent провели найбільшу польову подію цього літа – «УКАБ Агротехнології. ЦЕНТР». Подія зібрала понад 1200 гостей та учасників з різних регіонів України.
30 липня 2021
 30 липня 2021
Станом на 29 липня 2021 року, збирання ріпаку в Україні проведено на площі 569 тис. га (56% до прогнозу) при врожайності 26,1 ц/га, намолочено майже 1,5 (1,484) млн тонн (+809 тис. тонн за минулий тиждень) насіння.
Станом на 29 липня 2021 року, збирання ріпаку в Україні проведено на площі 569 тис. га (56% до прогнозу) при врожайності 26,1 ц/га, намолочено майже 1,5 (1,484) млн тонн (+809 тис. тонн за минулий тиждень) насіння.
30 липня 2021
 30 липня 2021
28 липня LOZOVA MACHINERY представили передові агротехнології на масштабній польовій демонстрації «УКАБ Агротехнології 2021». Захід відвідало понад 2000 гостей: аграріїв, фахівців галузі та представників аграрних холдингів. Свою ефективність у дії показували дискова борона DUCAT-8 і глибокорозпушувач FRANC-3.
28 липня LOZOVA MACHINERY представили передові агротехнології на масштабній польовій демонстрації «УКАБ Агротехнології 2021». Захід відвідало понад 2000 гостей: аграріїв, фахівців галузі та представників аграрних холдингів. Свою ефективність у дії показували дискова борона DUCAT-8 і глибокорозпушувач FRANC-3.
30 липня 2021
 30 липня 2021
Уряд схвалив проект постанови «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства», розроблений за ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Уряд схвалив проект постанови «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства», розроблений за ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України.
30 липня 2021
До відкриття ринку землі лишилося ЧИТАТИ

Please publish modules in offcanvas position.