soniashnyk

Конференція «Стратегії експорту. Трейдинг і логістика - 2019»

Конференція «Стратегії експорту. Трейдинг і логістика - 2019»

/ Подія / Четвер, 14 лютого 2019 15:17

8 лютого у Київському Гольф-центрі Група Компаній «ПроАгро Груп» провела IV Аграрну конференцію «Стратегії експорту. Трейдинг і логістика».

Конференцію урочисто відкрив Леонід Козаченко, Почесний президент Української аграрної конфедерації, також із вітальним словом виступив Олександр Жемойда, генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Олена Нероба, директор департаменту аналітики MARCOPOLO COMMODIproagro strateg 2TIES, у рамках панелі «Стратегії експорту» розповіла, як через світові торговельні війни змінюється географія експорту, та надала прогнози компанії на найближчі роки. На експортному ринку загострюється конкуренція, і в цих умовах українським експортерам необхідно спрогнозувати попит, дослідити нові ринки, спланувати майбутні врожаї, оптимізувати логістику. Одним із ключових постачальників сої у Китай були США, тепер ринок змінюється і дає Україні нові можливості. Проте прогнози компанії кажуть, що ринок американської кукурудзи не впливає на наш ринок. Так само як і на пряму не впливають на нас відносини Єгипту з Росією, який перестав купувати у Росії пшеницю через її дорогу ціну і переключився на Францію. Конкурентними ринками для нас на сьогодні є Румунія, Франція і США. А якщо наші фітосанітарні служби домовляться між собою, то ми зможемо посунути навіть Індонезію.

Залежність експорту зернових від їх фітосанітарного стану підтвердив Владислав Седик, президент ФІТОСАНІТАРНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНИ. Він зазначив, що прийнятий Закон України 2501 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур» дозволяє розбити державну монополію і дати зелене світло приватним лабораторіям, що зробить роботу фітосанітарної галузі більш прогресивною, конкурентною та ефективною. Проте на сьогодні ще не розроблені підзаконні акти, які б дали цьому закону вступити в силу. Тим часом, варто зазначити, що в основних країнах імпортерах фітосанітарні норми посилюються. За інформацією ФАУ, за 2018 рік Україною отримано 32 нотифікації, що по суті дає підставу до заборони ввезення нашої продукції на їхні території.

proagro strateg 3Говорячи про географію експорту, не можна не відмітити доповідь засновника Global Ukrainian Distribution, Investment & Trading (G.U.D.I.T.) Артема Гудкова, який розповів та наглядно продемонстрував у своїй презентації, що існують необмежені можливості для експорту українських товарів на ринки Африки. На сьогодні Global Ukrainian Distribution, Investment & Trading (G.U.D.I.T.) має контакти, партнерів в 11 країнах Субсахарської Африки, а також налагоджену дистрибуцію українських товарів з доданою вартістю у готелі, ресторани, супермаркети та на звичайні ринки.

Генеральний директор Асоціації міжнародних експедиторів України Віктор Берестенко поділився з учасниками конференції кейсами, в яких розповів про те, яких втрат від простоїв та яких наслідків зазнають компанії від неправомірних дій посадових осіб. Він висловив кілька порад для бізнесу, у випадках, коли контрольні органи та інспекції проводять ряд неправомірних дій, що призводять до ряду негативних наслідків, позапланових витрат, втрати репутації (що в бізнесі є надважливим чинником), а саме: необхідна чітка згуртованість дій, публічність, робота з бізнес асоціаціями, судова практика та звернення у вищі інстанції.

Про головні проблеми, з якими зіткнулись трейдери, та підсумки маркетингового 2018 року розповів під час свого виступу керівник компанії CARDIFF COMMODITIES SA Іван Черевко.

Катерина Гадецька, старший юрист компанії INTERLEGAL, представила огляд ризиків фрахтувальників у портах Чорноморського регіону та Середземномор’я. Основними моментами, про які варто пам’ятати, є географічні особливості чорноморських флотів, наприклад Білгород-дністровський. Через автомобільний міст не всі кораблі можуть проходити в порт, є обмеження за розмірами. Головний біль – Керченський пролив, де через Російські перевірки накопичується велика черга і несуться значні витрати. У річних портах України основна проблема – лід. Також пані Гадецька дала ряд практичних порад зі збереження грошей, товарів та відносин: не панікувати, користуватися послугами юристів, мати запасний план, думати ширше, не завжди очевидні кроки з вирішення конфлікту можуть бути правильними, потрібно бути готовими до компромісу, інколи це дешевше, ніж одразу судитися, любити судновласника та користуватися послугами страхувальників.

Про застосування біржових ф’ючерсів BLACK SEA WHEAT (PLATTS) I BLACK SEA CORN (PLATTS) FUTURES під час управління ціновими ризиками трейдера дуже змістовно розповів консультант AGRITEL Микола Козлов.

Як завжди. професійною була доповідь Івана Касинюка, партнера юридичної компанії AVELLUM, щодо врахування та мінімізації експортних ризиків.

За прогнозами експертів, з початку цього року на 45% зростуть потреби аграріїв у транспорті, а отже, і більш гостро постане весь спектр логістичних проблем. Тому питання, як доставити свій товар покупцеві, є сьогодні для всіх учасників аграрного ринку одним із найбільш пріоритетним.

proagro strateg 4Не можна оминути увагою виступ спеціально запрошеного спікера - Андрія Рязанцева, директора з економіки та фінансів АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ», який надав свої комплексні коментарі до виступів попередніх спікерів та розповів про проблеми та перемоги основного українського перевізника країни з середини. «Ринок зернових - один із найбільших, і він не є монополізований, аграрії ефективніше справляються з поточними проблемами, ніж інші галузі, - розповідає Андрій Рязанцев. - Ми визнаємо кілька стратегічних проблем, відсутність достатньої кількості тяги. Ми вирішуємо цю проблему, запроваджуючи відповідні закони, проте це процес довготривалий. Але запровадження аукціонів щодо вагонів може дати свої позитивні результати. Укрзалізниці матеріально вигідно возити зерно, вигідніше у 2,5 раза, ніж металургійну продукцію. Ринок зернових діє ринковими методами, який покриває свої додаткові витрати за рахунок збільшення урожайності, а не з допомогою лобіювань. Варто знати, що Укрзалізниця зацікавлена в появі приватної тяги, хоча більшість до цього відноситься скептично. Адже за наших тарифів ми не маємо можливості закласти кошти в ремонт інфраструктури, яка на сьогодні є неефективною».

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачов виступив із доповіддю про логістику зернових вантажів та розповів про переваги наявності приватних доріг, якими можуть похвалитися країни Європи та США. Попри всі проблеми в УЗА задоволені темпами експорту української продукції, який становить 1 млн т пшениці в місяць та 3 млн 300 тис. т кукурудзи. Таким чином, тенденція експортувати до 2022 року 100 млн т олійних та зернових зберігається.

Володимир Іващук, голова правління УКРАЇНСЬКОГО ЛОГІСТИЧНОГО АЛЬЯНСУ, виділив 4 основні проблематики Укрзалізниці: 1) внутрішній резерв вагонів Укрзалізниці задовільний; 1500 приватних вагонів суттєво покращили ситуацію у сфері залізничних перевезень, 2) тепловозів усього лише 15, їх не достатньо, і гроші на них поки що не передбачені, 3) капремонт інфраструктури – якщо навіть буде достатньо рухомого складу, розігнатися на таких коліях вони не зможуть; 4) та основна проблема на сьогодні, яка здатна перекрити всі попередні – це питання кадрів. Також учасникам конференції було цікаво дізнатися із виступу експерта про тарифоутворення перевезень. Варто знати, що на кінець року загальна індексація становитиме 23%, у які входять інфраструктурна складова. Усі охочі мають можливість ознайомитись із проектом наказу про автоіндексацію та цифри з перевезення зернових на сайті Міністерства інфраструктури України.

nov 13 02 2019 proagro strateg 1Керівник відділу забезпечення рухомим складом KERNEL Михайло Кравченко поділився власним досвідом у пошуках альтернативи маршрутних відправок зерна. Спеціалісти компанії розробили та запровадили програму ступеневої маршрутизації TRANSITHUB. Ефективність такого методу підтвердили учасники конференції, які встигли випробувати його на своїй практиці.

Ступенева маршрутизація збільшує швидкість подачі зерна до вагонів, що дозволяє тій же Укрзалізниці більш ефективно перевозити вантажі. До того ж аналіз складових витрат на всьому шляху з урахуванням поїзних пересувань на дільниці навантаження показали, що витрати вагонної відправки дорожчі за витрати ступеневого маршруту на 3%.

Валерій Ткачов, заступник директора з логістики DELTA WILMAR, дуже змістовно виділив логістичні проблеми та запропонував шляхи вдосконалення рішень з кожного виду транспорту: автомобільному, залізничному та річковому. Також у своїй доповіді експерт зазначив, що у порівнянні з 2017 роком частка доставки зернових вантажів із лінійних елеваторів у морські порти залізничним транспортом зменшилась на 6%, автомобільним - зросла на 3% і річковим - теж збільшилась на 3%.

Попри різність думок експерти ринку відзначили ряд позитивних зрушень у логістичній сфері українського АПК та у роботі Укрзалізниці, зокрема, за останній рік. Насамперед це запровадження продажу вагонів через аукціони «ProZorro. Продажі», збільшення маршрутизації та точок відвантаження, законодавча передумова появі приватної тяги, збільшення тяги на ступеневі маршрути, які в подальшому застосовуватимуться за залишковим принципом і вагонами приватного парку, а ще помітно став відкритішим менеджмент Укрзалізниці, що також вселяє надію.

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 29 травня 2020
У Кабміні прогнозують, що життя в умовах пандемії в Україні триватиме понад рік. У зв'язку з цим уряд представив три варіанти програми стимулювання економіки в умовах пандемії.
У Кабміні прогнозують, що життя в умовах пандемії в Україні триватиме понад рік. У зв'язку з цим уряд представив три варіанти програми стимулювання економіки в умовах пандемії.
29 травня 2020
 29 травня 2020
В Україні названо п’ятірку oблacтeй-лiдepiв з виробництва ягід вiдкpитoгo ґрунту.
В Україні названо п’ятірку oблacтeй-лiдepiв з виробництва ягід вiдкpитoгo ґрунту.
29 травня 2020
 29 травня 2020
Мінекономіки просять врегулювати законодавство таким чином, щоб продукти харчування, термін придатності або продажу яких закінчився, можна було б передавати безкоштовно на корми тваринникам.
Мінекономіки просять врегулювати законодавство таким чином, щоб продукти харчування, термін придатності або продажу яких закінчився, можна було б передавати безкоштовно на корми тваринникам.
29 травня 2020
 29 травня 2020
Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України рекомендував ухвалити за основу законопроект № 3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві».
Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України рекомендував ухвалити за основу законопроект № 3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві».
29 травня 2020
 29 травня 2020
У липні-квітні 2019/20 маркетингового року Україна експортувала на зовнішні ринки 185,2 тис.т ріпакової олії на загальну суму $143,3 млн.
У липні-квітні 2019/20 маркетингового року Україна експортувала на зовнішні ринки 185,2 тис.т ріпакової олії на загальну суму $143,3 млн.
29 травня 2020
 29 травня 2020
Розораність земель в Україні є найбільшою в світі і наближається до 80% сільськогосподарських угідь.
Розораність земель в Україні є найбільшою в світі і наближається до 80% сільськогосподарських угідь.
29 травня 2020

Please publish modules in offcanvas position.