Агросектор у колі суміжників

/ Подія / Четвер, 25 лютого 2016 15:06
Василь ЗАГАРНИЙ, Григорій МЕРЕФ'ЯНСЬКИЙ
спеціально для "АС"
10-13 листопада на території Міжнародного виставкового центру в рамках масштабного проекту, що охоплює провідні галузі економіки — агропромисловий комплекс, водну галузь, ЖКГ, промислову та будівельну сфери, пройшла XII Міжнародна агропромислова виставка «Агрофорум». Загальна мета комплексного заходу — сприяти розвитку ринкових відносин та інфраструктури в АПК, водній, комунальній галузям та сфері енергетики й енергоефективності, залученню інвестицій в економіку конкретних підприємств.
 

Цього року виставка «Агрофорум» проходила 10-13 листопада традиційно за підтримки Міністерства аграрної політики й продовольства. Попередньо ми ознайомилися з останніми даними Держстату: за 9 місяців 2015 року в Україну було імпортовано аграрної продукції на 43,8% менше, ніж за такий самий період 2014-го. Тобто в сільськогосподарському секторі відбувається помітне імпортозаміщення. Це стане ще очевиднішим, коли ми звернемо увагу, що ж в основному імпортуємо? А те, що в нас взагалі не росте: тютюн, цитрусові, банани, каву та чай. Рештою агропродукції забезпечуємо себе самі.

 

На майданчиках київського Міжнародного виставкового центру одночасно з виставкою «Агрофорум-2015» проходили наступні спеціалізовані заходи — XIII Міжнародний водний форум AQUA UKRAINE, XIII Міжнародна спеціалізована виставка «КомунТех», VІІІ Міжнародна спеціалізована виставка «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», V Спеціалізована виставка «ЄвроБудЕкспо», ІІІ Спеціалізована виставка «Екологія підприємства». Ціле «прогресивне Святе сімейство», кущ промислових показів. Тож там можна було побачити та домовитись про постачання багато чого цікавого для тих, хто займається аграрним бізнесом або живе у сільській місцевості.

 

Щасливі разом

Такі от виставки — це певний механізм, який дозволяє і виробникам, і продавцям постійно бути в тонусі, дізнаватись щось нове — або, що теж корисно, отримувати відзнаку за успіх і навчати чомусь доброму інших.

 

Звісно, була тут представлена сільгосптехніка, нова й уживана, а також фірми, що пропонують до неї запасні частини. Наприклад, «Констракшн Машинері» (Construction Machinery), офіційний дилер в Україні європейських виробників різноманітної важкої техніки. Серед якої, зокрема, компанія JCB (Великобританія), добре відома також і аграріям завдяки відмінним телескопічним навантажувачам.

 

Кілька зразків дорожньої і комунальної техніки представив український виробник — завод «Будшляхмаш».

 

Вести бізнес означає постійно рахувати кожну копійку, грам і міліметр. Тому так багато можна було побачити різноманітних контрольно-вимірювальних приладів і пристроїв, технологій моніторингу, у тому числі й супутникового. ТОВ «Агролаб» (Київ) показувало устаткування для експрес-аналізу зерна, комбікормів і харчових продуктів, включаючи пшеницю, кукурудзу, сою, рис, ячмінь. Усі ці матеріали швидко аналізуються на вміст протеїну, вологи, жиру, крохмалю, клейковини, білка тощо.

 

Нині ми намагаємося впроваджувати ринкові методи в агровиробництво, а вони не можливі без порівняння різних учасників ринку за цінами, якістю, сервісом, пакуванням тощо. Участь в XІІ Міжнародній агропромисловій виставці «Агрофорум-2015» — це, звісно, демонстрація потенціалу підприємства, його позицій у колі агровиробників. Добре, коли позиції диверсифіковані — це дає бізнесу стійкість до різноманітних і неочікуваних викликів. Тому розумний виробник шукає для себе несподівані ніші, урізноманітнює напрями своєї діяльності. Наприклад, компанія «Шульц Технолоджі» є виробником ємностей, твердопаливних котлів, опалювального встаткування. А разом з тим, виготовляє популярні міні-броварні, які встановлюються у ресторанах або у заміському котеджі. Лише за дуже різноманітної, диверсифікованої економіки, що працює насамперед на потреби населення, у країни можливе стале майбутнє.

 

Вдалося побачити дещо таке, що не завжди присутнє на агропромислових ярмарках або Днях поля — можливо, через свою, так би мовити, технічну невибагливість. Скажімо, невелике підприємство ТОВ «Аваллон» (м. Одеса) виробляє сітки, які можна використовувати у садівництві, овочівництві, виноградарстві й птахівництві — для захисту від граду або просто для огородження насаджень чи місць утримання птиці. Рішення ніби й просте, але корисне.

 

Так само нескладні з інженерної точки зору й безкаркасні ангари з легких металоконструкцій, що їх виготовляє й монтує на місцях підприємство «АнгарПівденьБуд» (м. Іллічівськ, Одещина). Вони добре підійдуть у тепличному господарстві, а також як склади для зерна та іншої сільгосппродукції.

 

Побачили ми тут і вже відомий нам електротрактор «Едісон» виробництва Харківського тракторного заводу і кілька електромобілів. А компанія «Рентехно» демонструвала оригінальні сонячні батареї. Вони не тільки дають енергію для живлення хатніх електроприладів, але й дозволяють заряджати ті ж таки електромобілі та електротракторці.

 

Таких проектів ставатиме дедалі більше: наша країна має не лише серйозний потенціал ринку поновлюваної енергетики, а й напрацьовану законодавчу базу у цій сфері, що містить економічні преференції («зелені тарифи») для користувачів.

 

Ресурси довкілля

Промисловий сектор підказує інноваційні рішення, такі необхідні для розвитку сільського господарства. На цьому осінньому «кущі виставок» було чимало експонатів енерго- і ресурсоощадного устаткування, агрегатів для рециклінгу (переробки відходів). Це не випадково: багато технологій радянського часу безнадійно застаріли, на підприємствах усе ще використовується громіздке й енергетично витратне обладнання, а життя й прогрес вже пропонують новітні недорогі рішення.

 

Компанія Altek (м. Дніпропетровськ) впроваджує на ринку України альтернативні джерела енергії. Сонячні батареї, які пропонує ця фірма, дозволяють підключатися до систем опалення, що працюють на кількох джерелах тепла, при цьому виходить значна економія засобів на оплату газу або електрики.

 

Зараз актуальною проблемою є утилізація сміття й залишків нашої життєдіяльності, нормалізація довкілля. Спеціалізована компанія ТОВ «Еко-Енергопром» (м. Київ) надає послуги з утилізації різноманітних відходів: пластику, промислового сміття, старих автомобільних покришок, відходів деревообробки, нафтопереробки, мулу стічних вод.

 

Інколи якась побачена випадково дрібниця може змінити погляд на бізнес. Підглянуті уважним хазяйським оком технології, нове устаткування — саме заради цього люди й ходять на промислові виставки. Головний напрям роботи ТОВ «Будтехінвест 2007» — реалізація й застосування у будівництві так званих «3-D панелей». Із них, легких і недорогих, виготовляються енергоощадні будинки, що дають на 70-80% зниження витрат з експлуатації.

 

Компанія Split Servise (Польща) пропонує геліоколлектори — накопичувачі сонячного тепла для приватних домоволодінь. Ці пристрої можуть використовувати промені сонця для нагрівання гарячої води корисним об’ємом на одну-дві родини. Мабуть, вони скоро прийдуть у наш побут так само масово, як пластикові енергоощадні вікна. Ті, хто був у Туреччині чи на Кіпрі, могли бачити, наскільки багато сонячних колекторів встановлено там на дахах котеджів і звичайних міських багатоповерхівок.

 

Дунаєвецький ливарно-механічний завод (Хмельницька обл.) показував агропромисловій громадськості теплогенератори на соломі, біопаливі печі для зерносушильних комплексів. А його січкарня для соломи й сіна «Дунаївчанка» використовується не лише для подрібнювання пакованої соломи, а й допомагає виготовляти паливні брикети.

 

А фірма Solvair Solution (Бельгія) пропонувала технології очищення промислових викидів в атмосферу. Особливо актуальними є їхні рішення саме для тих печей чи нагрівачів, що працюють на відходах чи біомасі.

 

Гроші і досвід

У рамках цих виставок пройшло кілька актуальних конференцій та різноманітних науково-практичних обговорень, а також міжнародний інвестиційний бізнес-форум. Три дні тривали конференції, презентації, круглі столи з питань енергоефективності, бюджетування, кредитування. Аграрії й промисловці міркували про шляхи підвищення бізнесу, обмінювалися порадами стосовно реалізації маркетингових завдань, міркували про розширення виробництва й вихід на міжнародні ринки. Нас зацікавили, зокрема, круглий стіл щодо ринку біопалива в Україні, обговорення різноманітних інженерних рішень у природокористуванні тощо.

 

А підприємство «Оттен Консалтинг» (м. Київ) разом із грошовитим європейським «ПроКредит банком» організувало семінар «Шляхи вирішення проблем фінансування агропідприємств». Оскільки тема грошей цікава багатьом (надто коли коштів на ринку не вистачає), захід пройшов з аншлагом. Теми виступів торкалися питань оформлення договорів оренди на землю, ведення обліку, шляхів доступу до фінансування. «Оттен Консалтинг» надає послуги з організації й автоматизації будь-якого виду обліку в сфері агробізнесу, планування й бюджетування. А головне: допомагає знайти інвестиції та надає консультації з їх раціонального оподатковування, допомагаючи аграріям у підсумку збільшувати прибутковість.

 

Метою агропромислової виставки «Агрофорум-2015» є сприяння розвитку розгалужених ринкових відносин в агропромисловому комплексі України, сприяння інтеграції вітчизняного АПК в міжнародні ринкові інфраструктури, залучення інвестицій в економіку країни. У світовій економіці найближчим часом буде розширюватись використання альтернативних джерел енергії, змінюватиметься рух капіталів. Українським агровиробникам треба бути готовими до цих викликів. Найбільше ж грошей приносять гарні ідеї, готовність до змін. Легше ведеться у бізнесі й житті тим, хто розуміє правила, виявляє більше гнучкості. «Агрофорум 2015» та коло технічних виставок одночасно з ним недарма залучили професійну аудиторію. Подібні виставки вже стали своєрідними дріжджами, на яких сходить тісто вітчизняного агробізнесу і піднімається сільськогосподарська галузь.

 

Коментарі

 

Наталія ШЕВЧЕНКОфінансовий директор ТОВ «Оттен Консалтинг»

Наша компанія працює з агропідприємствами з 2007 року по всій Україні. Ми робимо аудит, допомагаємо зацікавити інвесторів. У наш час керівнику підприємства буває складно оцінити все навколо, тому потрібен погляд ззовні. Для залучення фінансів головне — прозорість підприємства. При цьому потрібно, щоб на ньому велися європейські стандарти обліку. Хоча, звичайно, багатьом відмовитися від українських стандартів складно...

Важливим є також питання ефективності співробітників. У нас іноді підприємство має чимало працівників, але ефективність їх невелика: як на мене, один до десятьох. У принципі, на будь-якому підприємстві існують резерви для того, щоб фінансувати самих себе. Існує набір ресурсів, які ми повинні запустити в процесі своєї роботи й одержати продукт із тим прибутком, що ми прагнемо. Правильна комбінація цих ресурсів плюс ефективне управління призводять до гарних результатів.


Ігор МАЛАХІВСЬКИЙінженер-технолог ТОВ «Шульц Технолоджи»

Компанія наша носить ім’я Хайнріка Шульца — першого броваря міста Києва. Ще 1865 року він відкрив промисловий завод із виробництва пива на Деміївці, згодом це «Пивзавод №1» — пам’ятаєте? У нас є авторські права на використання торгової марки «Шульц». Ми робимо, крім іншого, пивоварні обсягом від 30 л до 2,5 т. Купують їх ті, хто продає пиво. Наприклад, нашим партнером є мережа столичних ресторанів «Паб Портер», та й взагалі чимало нашої броварської техніки стоїть по ресторанах України: в Луцьку, Одесі, Енергодарі, Херсоні, Харкові, Прилуках — багато де, подивіться на нашому сайті. Також продаємо наші пивоварні в Євросоюз, Канаду, у країни колишнього СРСР. Одночасно займаємося виробництвом супутнього обладнання для пивної індустрії та харчової промисловості: теплових насосів, теплозберігаючих котлів, холодильних станцій, теплообмінників, витяжок.

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 14 липня 2020
Цукровики з Хмельниччини вже запустили лінію фасування цукру власного виробництва в однокілограмову упаковку та дійшли до згоди з партнерською національною мережею роздрібних продажів про реалізацію цукру під торговельною маркою «A’SPIK».
Цукровики з Хмельниччини вже запустили лінію фасування цукру власного виробництва в однокілограмову упаковку та дійшли до згоди з партнерською національною мережею роздрібних продажів про реалізацію цукру під торговельною маркою «A’SPIK».
14 липня 2020
 14 липня 2020
Після оприлюднення звіту USDA, не зважаючи на очікування аналітиків, які прогнозували, що липневий баланс щодо сої буде нейтральним для ринку, ціни на сою впали на 2,3% навіть попри песимістичні цифри балансу.
Після оприлюднення звіту USDA, не зважаючи на очікування аналітиків, які прогнозували, що липневий баланс щодо сої буде нейтральним для ринку, ціни на сою впали на 2,3% навіть попри песимістичні цифри балансу.
14 липня 2020
 14 липня 2020
Верховна Рада України ухвалила в повторному першому читанні законопроєкт №3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)».
Верховна Рада України ухвалила в повторному першому читанні законопроєкт №3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)».
14 липня 2020
 14 липня 2020
В Україні знизилася оптова ціна на молоду картоплю нового врожаю на 5,73%. Подешевшала також і картопля минулого врожаю на 5,26%.
В Україні знизилася оптова ціна на молоду картоплю нового врожаю на 5,73%. Подешевшала також і картопля минулого врожаю на 5,26%.
14 липня 2020
 14 липня 2020
Рівень рентабельності виробництва насіння соняшнику за підсумками минулого року в усіх підприємствах склав 23,5 % і став найвищим серед усіх видів сільськогосподарської продукції.
Рівень рентабельності виробництва насіння соняшнику за підсумками минулого року в усіх підприємствах склав 23,5 % і став найвищим серед усіх видів сільськогосподарської продукції.
14 липня 2020
 14 липня 2020
За підсумками 2019/20 маркетингового року експорт ріпаку з України склав рекордні 2,89 млн тонн, що на 18% вище ніж минулого сезону і на 10% – попереднього максимуму, досягнутого в 2008/09 МР (2,64 млн тонн).
За підсумками 2019/20 маркетингового року експорт ріпаку з України склав рекордні 2,89 млн тонн, що на 18% вище ніж минулого сезону і на 10% – попереднього максимуму, досягнутого в 2008/09 МР (2,64 млн тонн).
14 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.