СУП подолає плісняву?

/ Подія / Четвер, 21 липня 2016 16:00
Ірина САДОВА, спеціально для "АС"
СУП — це Спілка Українських Підприємців. Таку організацію днями зареєстрували і представили в Києві. СУП категорично відсторонюється від політики. Об’єднує підприємців різних галузей і територій, незалежно від розміру і статків. Серед ініціаторів є і представники аграріїв.

 

Із селянською обачністю
«Хіба можна уявити СУП без продуктів? Тому в такій серйозній справі без селян ніяк не обійтися, — віджартовується під час презентації піднесений Алекс Ліссітса, генеральний директор компанії IMK Group та президент «Українського клубу аграрного бізнесу». — Знаю, що сільгоспгалузь вважають дуже консервативною, але ми не можемо відсиджуватися у кукурудзі, коли відбуваються такі принципові речі».

Алекс зізнався, що почав «варитися» в СУПі ще з вересня минулого року і радий, що його запросили ініціатори — люди нової формації українських підприємців, які дивляться далеко вперед. «Серед засновників — ті, хто зробили бізнес без державної допомоги і без жодних олігархічних втручань. Вони створюють успіх з нуля, власними ресурсами в Україні і з українцями. Виводять свої підприємства на високий рівень, по-білому сплачують податки. Вони навчилися відпрацьовувати елементи корпоративного бізнесу. І тепер пропонують нову модель впливу на владу», — говорить Алекс Ліссітса..

Це означає, що велика частина нинішніх бізнесменів не згідні іти второваним шляхом — фінансувати партії, підплачувати депутатам. Вони хочуть розробляти пропозиції, законопроекти, використовувати консультування та аналітику, створювати умови для зростання бізнесу чесного походження.

«Мені особливо сподобалося, що ніхто з організаторів нікуди не поспішав, — розповідає пан Ліссітса. — Дуже ретельно, виважено відпрацьовували ідею, місію, плани. На жаль, багато що відбувається в Україні зараз похапцем: щось придумали і побігли нібито виконувати, але абияк. Ініціатори СУП ставляться до всього системно. Зараз у різних галузях багато однакових проблем, поодинці не позбудемося їх, тільки спільно. Тому і заварили цей спільний котел».

Мета — Україна інноваційна
До Ради директорів молодої організації входять засновники таких відомих в Україні компаній, як «Розетка», «Нова пошта», «Три Ведмеді», «Космо», «Стеклопласт», BAKER TILLY UKRAINE, «Клініка Спіженко», «ТММ» та інші. За кількістю, кажуть, не женуться. Відкриті як для крупних фірм, так і для дрібних приватних підприємців, усіх, хто самотужки розпочинає справу і хоче досягнути чесного успіху. На день реєстрації мали в членстві 50 компаній, а крім того, безліч нових заявок.

Майбутню Україну СУП бачить із розвинутим ІТ-сектором, елементом впровадження якого будуть програмування та автоматизація всіх процесів; із сільським господарством, основою якого стане глибока переробка. Першість віддають інноваційності бізнесу та глибоким світоглядним змінам в освіті. Пропонують не обирати між застарілими поняттями на зразок: будувати аграрну країну чи індустріальну, натомість мислити по-новому і прагнути країни інноваційної.

Без індиків
Керуватиме новою організацією колективний орган. Принципово не обирають єдиного лідера, а вагомим стане слово кожного, навіть дрібного підприємця. Мовляв, у СУПі не буде пихатих індиків. І цим теж наступають на стереотипи. Кажуть, у нас чомусь часто утворюються соціальні ліфти несправедливості, завдяки яким на поверхню випливають найнедолугіші люди.

Упевнені також, що підтримки держави не буде, і не треба її чекати. Філософія цих підприємців: нам ніхто нічого не винен. Якщо хочемо чогось досягнути — маємо зробити це самі, підтримуючи один одного. З такою установкою створювали і розвивали свій бізнес, а тепер об’єдналися в організацію.

«У нас є дві принципові речі: свобода вчитися і вільно працювати, — говорить засновник та генеральний директор компанії «ТММ» Микола Толмачов. — Але цю свободу треба відвоювати. Її нам ніколи просто так не дадуть. Ніхто ніколи вільно не віддавав. Її завжди відбивали, відвойовували. Уся пліснява, яка існує навколо, буде нам тільки створювати проблеми. Тому необхідно наполегливо лобіювати прозорі, рівні умови, свободу підприємництва. У тому, що Україна до цього готова, не маю жодного сумніву. Підтвердженням тому є дії волонтерів, коли зусилля однієї людини вартували сотень. Будуть нас мільйони — ми відтіснятимемо супротив. Ми вже вміємо користуватися сучасними інструментами обговорення, відпрацювання рішень, зрештою, світові чудові відомі й технології електронних урядів».

В СУПі легко висловити свою думку, це місце для дискусії і вироблення спільного рішення, де всі один в одного вчиться і готові навчити, поділитися досвідом з іншими. «Я впевнений, що завдяки такій філософії Україна зміниться протягом наступних кількох років, — переконаний оптиміст Толмачов. — Не всі хочуть освіти і підприємництва, але ті, хто цього прагне, повинен мати вільний доступ».

Чому СУП не стане партією
Найперше, про що запитали у СУПа: «Ви хочете зламати систему. Чому ж тоді не створюєте партію?». Відповідь була категоричною: намагаються розірвати матрицю, яка якраз і заганяє у певні правила гри. «Ми, ефективні бізнесмени, вважаємо, що чим більш розвинутим буде бізнес, тим менше місця залишиться для безладу і популізму. Практика розвинутих країн показує: зміни урядів, правлячих партій практично ніяк не позначаються на інтересах бізнесменів, на цінниках у магазинах і заправках. Прагнемо до такого ж. Ми хочемо робити реальну справу. СУП ніколи не буде перетворений у політичну силу. Наші дії та зусилля будуть значно ефективнішими, якщо ми говоритимемо про розвиток українського підприємництва. Звісно, і на Грушевського потрібні чисті та світлі люди. Але у нас свій шлях».

В’ячеслав Климов, співзасновник та співвласник компанії «Нова пошта», говорить про те, що нині у людей є розуміння, ніби існує спрощена система координат, яка складається тільки з держави та електорату. Але є бізнес — Третя Сила, яка створює конкретний продукт, але її не помічають. «Дійшло до того, — каже В’ячеслав Климов, — що під бізнесом розуміють схеми, які є інститутом корупції. Корупцію називають хронічним захворюванням, та насправді вона вже сама є власне організмом, який нас сприймає як захворювання. І, до речі, ефективно з нами бореться. Звісно, нас це не влаштовує!».

Перші активності
СУП вже утворив профільні комітети за окремими галузями, які напрацьовують свої плани, документи, вимоги. Організатори запрошують і нових учасників, які налаштовані лобіювати профільні інтереси. Кожних два тижні по вівторках Рада директорів асоціації узгоджує свої дії. Про всі новини повідомляє сайт організації. Презентація СУП відбулася 19 квітня, а вже 26 надійшла інформація про те, що Спілка українських підприємців подала до Кабміну офіційні пропозиції щодо стимулювання українських товарів і збільшення їх експорту.

Коментарі 

В’ячеслав КЛИМОВспівзасновник і співвласник компанії «Нова пошта», президент СУП
 У сучасному високотехнологічному світі тільки бізнес є рушійною силою для успіху будь-якої країни. Ця логіка нас об’єднала. Хочемо щоб український бізнес ставав сильнішим щодня — більш кваліфікованим, компетентним, конкурентоспроможним. Для цього у нього буде єдиний голос — СУП.
 

Наталія ЄРЕМЄЄВАвласник компанії «Стеклопласт», Дніпропетровськ
 У наш час важливо в Україні бути оптимістами. Ми дуже серйозні оптимісти, які вірять один в одного, в себе і у свої команди. Головне між нами — це довіра. На довірі вибудовуємо серйозну роботу. Ми ефективні, гнучкі професіонали з потужними командами. У нас все вийде.

 
 
Андрій ФЕДОРІВвласник компанії FEDORIV
 Це дуже некоректно називати бізнесменами людей, котрі створюють фірми навколо бюджетних коштів. Ми об’єдналися за іншою філософією. Для нас бізнес — це те, що створено з нуля і навколо ідеї зробити життя споживача кращим. Частка такого бізнесу у структурі ВВП мусить бути в рази більшою, аніж зараз.
 
 
 
Дмитро УШМАЄВзасновник та генеральний директор компанії «Три Ведмеді»
 Без потужного бізнесу не може бути багатого суспільства. Підприємці довели, чого варті, вони можуть змінювати світ, є рушійною силою будь-якого суспільства. Беріть відповідальність за це середовище — приєднуйтесь.
 
 
 
Олександр ПОЧКУНзасновник та керуючий партнер Baker Tilly Ukraine
 У мене четверо синів. І я хочу створити нормальні умови в країні, де будуть жити мої діти. Щоб вони не шукали кращої долі за її межами, а створювали цінності тут.
 
 
 
 
Наталя СПІЖЕНКОвласник Клініки Спіженко
 Щоб вижити, треба вміти об’єднуватися і працювати у команді. Майбутнє за тими, хто вчасно об’єднується, хто не тільки дотримується законів, але й створює їх.

 
 
 
 
Ігор ГУМЕННИЙвласник компанії UBC Group
 Нам випало бути першими. СУП стане масовою організацією на зразок Американської торгової палати чи Європейської бізнес-асоціації. Досі в Україні не було асоціації незалежного українського бізнесу. Наша головна мотивація — білий лобізм. Бізнес — це як вірус грипу, він розповсюджується там, де для нього створюються належні умови. Підприємці самі мають докласти зусиль для створення таких умов. Серед нас не буде політиків, не буде олігархічного бізнесу, створеного завдяки дерибану.
 
Сергій БАРТОЩУКголова наглядової ради ТМ «КОСМО»
 Усі хочуть змін, але вони не можуть відбутися в одному окремо взятому місці чи галузі, а всюди — від маленького селища до великого міста. Повинна утворитися критична маса людей, які стануть каталізатором змін, які одночасно мають свободу і відчувають відповідальність. Вони створять зміни, аби виграли всі. Тому ми запрошуємо до свого об’єднання тих, хто хоче змінювати країну.

1

 18 жовтня 2019
В Україні майже завершується посівна озимого ріпаку. Аграрії вже засіяли цією культурою більше 1 млн га або 97% до прогнозу.
В Україні майже завершується посівна озимого ріпаку. Аграрії вже засіяли цією культурою більше 1 млн га або 97% до прогнозу.
18 жовтня 2019
 18 жовтня 2019
Впровадження технології сепарування гною дозволило свинокомплексу ТОВ «Рантьє» (Дніпропетровська обл.), що входить до агрокомплексу KSG Agro, майже всемеро скоротити витрати на електроенергію у ході утилізації відходів.
Впровадження технології сепарування гною дозволило свинокомплексу ТОВ «Рантьє» (Дніпропетровська обл.), що входить до агрокомплексу KSG Agro, майже всемеро скоротити витрати на електроенергію у ході утилізації відходів.
18 жовтня 2019
 18 жовтня 2019
Головною причиною для підвищення цін залишається обмежена пропозиція огірка на ринку.
Головною причиною для підвищення цін залишається обмежена пропозиція огірка на ринку.
18 жовтня 2019
 18 жовтня 2019
Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради на ранковому засіданні відхилив проект закону №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради на ранковому засіданні відхилив проект закону №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
18 жовтня 2019
 18 жовтня 2019
В місті Бровари Київської області було офіційно відкрито медоварню ТОВ "Медовий спас", на якій виготовлятимуть медовий напій "Сікера".
В місті Бровари Київської області було офіційно відкрито медоварню ТОВ "Медовий спас", на якій виготовлятимуть медовий напій "Сікера".
18 жовтня 2019
 18 жовтня 2019
Українські підприємства, за підсумками 2018/19 маркетингового року, збільшили виробництво соєвої олії на 38%, соєвого шроту – на 35,4%.
Українські підприємства, за підсумками 2018/19 маркетингового року, збільшили виробництво соєвої олії на 38%, соєвого шроту – на 35,4%.
18 жовтня 2019

Please publish modules in offcanvas position.