Трактор-чемпіон Fendt 936 від «Волинської Фондової Компанії» серед чемпіонів України зі стронгмену

/ Подія / Середа, 23 листопада 2016 16:04
Дмитро РАДІОНОВ, спеціально для "АС"
20 серпня у Луцьку під час святкування дня міста відбувся захід мужності, здоров'я та сили — «Фінал кубка України зі стронгмену-2016», одним із спонсорів якого виступила «Волинська Фондова Компанія» (ВФК).

 

 

Серйозний виклик
Ох і багато люду зібралось у цей сонячний день на проспекті Волі в м. Луцьк, що не дивно, адже саме тут 22 професійних спортсмени у категоріях 95 кг, 110 кг і понад 110 кг зійшлися у фінальній боротьбі за Кубок України зі стронгмену-2016. Високі, сильні, статні, мужні — під захопливими поглядами дівчат і трохи заздрісливими хлопців спортсмени виходять привітатися з відвідувачами перед початком заходу.

Під щирими усмішками стронгменів відчувається напруження — кожен готується до виконання таких складних вправ, як «супер-йок», «прогулянка фермера», «лонг-ліфт», «дамбл», «тайер фліп», кожен розуміє, що для перемоги він повинен викластися на повну. І при цьому волею-неволею погляди спортсменів все частіше звертаються на «зірок» найскладнішого завдання — сідлового тягача Volvo FH вагою 8 т і трактора Fendt 936 Vario, який на захід привезла ВФК.
 
Ці машини потрібно зрушити з місця лише своєю вагою та силою м'язів. Та, якщо сідлові тягачі спортсмени тягнули не раз, то на трактор багато хто з них поглядає з побоюванням. «Ми постійно виконуємо такі вправи, — каже Заслужений майстер спорту України Василь Вірастюк. — Проте трактор має свою специфіку, через що він котиться важче, ніж класичний автомобіль. Та поверхня тут рівна, щеплення взуття з асфальтом гарне, тож проблем не повинно бути». Це завдання не з легких. Особливо гарно це усвідомлювали ті нечисленні відвідувачі, які не з чуток знайомі з аграрною сферою. Бо знають: Fendt 900 Vario розроблений так, щоб навіть при роботі у найскладніших умовах мати високу продуктивність та мінімальну витрату палива, чого неможливо досягти без забезпечення якісної передачі тягового зусилля. Тож з якою машиною зіштовхнуться спортсмени?

Продумано до дрібниць
Ясна річ: перше, на що звертаєш увагу, дивлячись на Fendt 936 Vario, — одні з найбільших у цьому сегменті колеса Mitas, розмір задніх 710/75 R42, а передніх — 650/65 R34. З одного боку, це додає складності стронгменам, адже такі колеса мають велику контактну площу та, відповідно, сильніше тертя. З іншого, вони є універсальними: призначені як для польових, так і транспортних робіт. Отже, сила тертя на дорогах загального користування не завелика, що позитивно відображається як на зносостійкості резини, так і на витраті пального. На великій контактній площі розподіляється вага Fendt 936 Vario — 10,8 т, що є викликом для спортсменів і, водночас, ставить питання для фахівців: чому трактор є таким легким, адже відомо, що машини такого класу зазвичай важать 11-12 т. «Завдяки низькій вазі — а Fendt 936 Vario є одним із найлегших тракторів на ринку — та широким колесам Fendt 936 Vario мінімально ущільнює ґрунт, на відміну від важчих конкурентів», — пояснює бренд-менеджер ВФК із техніки Fendt Денис Кузьмич.

Кращому зчепленню з ґрунтом сприяє і гідравлічна незалежна підвіска передніх коліс, яка оптимізує кут повороту коліс. Більше того, завдяки автоматичній системі вирівнювання навіть за навантаження на передній міст 8 т хід підвіски з обох боків є однаковим. «Важливо, що шарові з'єднання та підшипники не потребують обслуговування. При цьому термін придатності передньої підвіски розрахований на строк служби всього трактора. За результатами наших дослідів і випробовувань Fendt, передня підвіска поліпшує тягове зусилля і сприяє економії пального», — звертає увагу експерт. Крім того, на тракторі стоїть система стабілізації FSC, яка автоматично дозволяє компенсацію між правою та лівою стороною за швидкості до 15 км/год. (що поліпшує зчеплення) та блокує його за швидкості понад 20 км/год. (що сприяє точності керування та стійкості трактора).

Але найголовніші переваги Fendt 936 скриті в його двигуні та трансмісії Vario. «Серцем» трактора є двигун Deutz TCD 2013 L06 4 V, робочим об'ємом 7,8 л та номінальною потужністю при 2200 об./хв. 220/330 кВт к.с. При цьому максимальні кінські сили 265/360 кВт/к.с. досягаються за 1900 об./хв. Однією з головних особливостей двигуна є система впорскування палива Common Rail, в якій стоїть 3 паливних насоси. Завдяки цьому досягається рівномірна подача палива, більш ефективне його згорання, та, як наслідок, відчутна економія. «Крім того, поршні двигуна виготовлені зі сталі, що значно підвищує довговічність двигуна, — наголошує Денис Кузьмич. — Це підтверджується тим, що AGCO дає найбільшу серед інших виробників тракторів гарантію на двигун і коробку передач — 5 років, або 6 тис. мотогодин».

Інноваційною родзинкою Fendt 936 є його трансмісія Vario, яка поєднує у собі переваги механічної та гідравлічної трансмісій. Так, на польових роботах переважає частка гідравліки, а зі зростанням швидкості на транспортних роботах збільшується і частка механічної складової. «Завдяки гідравлічній складовій Fendt 936 Vario є лідером на ринку за витратою палива, — підкреслює Денис Кузьмич. — Наприклад, на останній демонстрації, яку проводила ВФК, трактор працював на суглинистих ґрунтах із глибокорозпушувачем на глибину 45 см. Середня витрата палива Fendt 936 Vario становила 12-14 л/га, тоді як інші машини в господарстві клієнта витрачали від 20 л/га. Більше того, на тому полі були горби з кутом нахилу 11%, і швидкість Fendt на них практично не знижувалась — коробка передач тримала її в заданих межах». Таким результатам машини посприяла і система TMS, яка автоматично синхронізує оберти двигуна та передаточне число трансмісії. Тобто максимальна вихідна потужність автоматично регулюється, завдяки чому навантаження на двигун адаптується до умов конкретних операцій.

Але чим був би Fendt 900 Vario без продуктивної гідравлічної системи? «Ми замовляємо ці трактори з гідронасосом продуктивністю 205 л/хв., завдяки чому вони можуть працювати навіть із тими агрегатами, які потребують багато гідравлічного мастила, — розповідає бренд-менеджер ВФК із техніки Fendt. — Вигідною особливістю Fendt є роздільна масляна ванна: окрема для коробки передач, окрема для гідравліки. Завдяки цьому з трактором можна швидко агрегатувати будь-які машини: не потрібно зливати оливу з агрегату і підбирати те, що потрібно для Fendt. Крім того, олива КП не перемішується з іншими оливами, відтак, КП не забруднюється, що підвищує її довговічність».

Все це в поєднанні з ВВП (передній 1000/1000Е об./хв., задній 540Е/1000 об./хв.), потужними передньою і задньою навісками (5,5 т і 11,8 т), комфортній кабіні та простому й зручному керуванню робить його дуже цікавим. Ще більше привабливості йому додають потужна сервісна мережа ВФК, яка продовжує розвиватись, і постійна наявність усіх базових запчастин на складах компанії, але як щодо ціни?

«Fendt 900 Vario — це не просто гарна, а й вигідна в придбанні машина, — доводить Денис Кузьмич, — максимальна продуктивність і висока економія палива, 5 років гарантії від виробника, а, крім того, суттєве зниження витрат при обслуговуванні. Так, наприклад, на Fendt моторна олива міняється раз на 500 мтг, у більшості конкурентів — раз на 250-300 мтг, заміна гідравлічного мастила на Fendt кожні 2000 мтг, у більшості конкурентів — кожні 1500 мтг. З практики: якщо ця машина намотуватиме 1500-2000 мтг/рік, то вона окуповується за 4-5 років (1,5-2 тис. мтг/рік)».

М'язи і сталь
Усе стихло: спортсмени, завершивши останні приготування, рішуче дивляться на продукт 5-річної співпраці ВФК і корпорації AGCO — Fendt 936 Vario вагою 10,8 т. Натягаються канат, і під гучні підбадьорливі крики натовпу 5 досвідчених стронгменів напрягли кожен свій м'яз у намаганні зрушити трактор з місця. Секунди минають дуже повільно. Міцно стиснуті зуби, по розчервонілих обличчях тече піт, сталеві м’язи, здається, скоро не витримають навантаження... Але раптом із натовпу лунають перші овації — Fendt 936 Vario рушив вперед.

«Волинська фондова компанія»
43006, м. Луцьк, вул.Вахтангова,16
Безкоштовні телефонні лінії:
0800 21-11-99 (Продаж техніки)
0800 21-11-88 (Продаж запчастин)
0800 21-11-22 (Сервісне обслуговування)
* Дзвінки зі стаціонарних та мобільних 
телефонів у межах України безкоштовні
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

17bbffa263551ac879b30ab411df2d7c

 13 липня 2020
Станом на 9 липня 2020 року, аграрії майже всіх областей України приступили до збирання зернових та зернобобових культур. Загалом, вже намолочено 6 340 тис. тонн зерна з площі 1 934 тис. га (13% до прогнозу).
Станом на 9 липня 2020 року, аграрії майже всіх областей України приступили до збирання зернових та зернобобових культур. Загалом, вже намолочено 6 340 тис. тонн зерна з площі 1 934 тис. га (13% до прогнозу).
13 липня 2020
 13 липня 2020
В червні АТ «Аграрний фонд» завершив форвардну програму закупівлі зерна 2019\20 маркетингового року, профінансувавши вітчизняних сільгоспвиробників на поставку 95 тис. тонн зернових.
В червні АТ «Аграрний фонд» завершив форвардну програму закупівлі зерна 2019\20 маркетингового року, профінансувавши вітчизняних сільгоспвиробників на поставку 95 тис. тонн зернових.
13 липня 2020
 13 липня 2020
Нові машини Taro –це комбінація сівалки з робочою шириною 6 м і навісного бункера HORSCH Partner для передньої 3-точ. навіски трактора.
Нові машини Taro –це комбінація сівалки з робочою шириною 6 м і навісного бункера HORSCH Partner для передньої 3-точ. навіски трактора.
13 липня 2020
 13 липня 2020
Вартість кавуна в Україні продовжує подати. На кінець І декади липня середні ціни коливаються в межах 10-12 грн за кг. При цьому в аналогічний період 2019 року ці баштанні можна було придбати в середньому в 2-2,5 рази дешевше – по 4-5 грн за кг.
Вартість кавуна в Україні продовжує подати. На кінець І декади липня середні ціни коливаються в межах 10-12 грн за кг. При цьому в аналогічний період 2019 року ці баштанні можна було придбати в середньому в 2-2,5 рази дешевше – по 4-5 грн за кг.
13 липня 2020
 13 липня 2020
Рішення про введення в Україні заборони на хлорпірифос і хлорпірифос-метилу політично прийнято.
Рішення про введення в Україні заборони на хлорпірифос і хлорпірифос-метилу політично прийнято.
13 липня 2020
 13 липня 2020
Садівники південного регіону країни на тиждень пізніше, ніж торік приступили до збирання раннього яблука.
Садівники південного регіону країни на тиждень пізніше, ніж торік приступили до збирання раннього яблука.
13 липня 2020

Please publish modules in offcanvas position.