Розмаїття технологій агробізнесу

/ Подія / Понеділок, 29 травня 2017 11:08
Аграрна галузь нині — одна з провідних у державі, тож масштабні покази агротехніки й методів успішного ведення сільського господарства стають чи не головними подіями в Україні, залишаючи позаду кінофестивалі чи пісенні конкурси. Цього року міжнародні виставки «Зернові технології», Agro Animal Show та «Фрукти. Овочі. Логістика» одночасно проходили протягом 15–17 лютого у трьох павільйонах столичного виставкового центру «КиївЕкспоПлаза».

 

Традиційне зимове шоу машин, тварин і аграрних технологій зібрало на виставковій площі територією 28 000 кв. м понад 500 компаній. Відвідувачі трьох агробізнесових виставок — вітчизняні та іноземні власники, топ-менеджери і фахівці агропідприємств — мали що побачити, з ким зустрітися й укласти угоди. Протягом трьох днів проходили інтенсивні ділові спілкування, конференції, семінари, презентації.

У впливовому американському виданні Bloomberg напередодні виставки вийшла стаття, у якій повторюються тези, в цілому нам відомі: Україна знову починає здобувати репутацію «житниці Європи», а її сільське господарство стає потужним фактором відродження економіки держави після дворічної рецесії, пов’язаної із військовим конфліктом на Сході.

Російська пропаганда вряди-годи й досі мусує тезу: «Українці в ЄС нікому не потрібні. Їх там не чекають». Цифри нарощування українського експорту в ЄС, а також Африку й Азію (за допомогою фахівців ООН і Євросоюзу) — свідчать якраз про протилежне: нас чекають, ми бажані. Це підтверджувала й широка міжнародна присутність на цій виставці. Від ЄС у київській аграрній імпрезі узяли участь представники таких країн, як Австрія, Велика Британія, Ірландія, Іспанія, Італія, Данія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, Словенія, Угорщина, Франція, Чехія, Болгарія. Крім того, були присутні учасники із близьких нам географічно Білорусі й Туреччини, а також експонувалася продукція зі США, Китаю, Індії, Японії, Південної Кореї. А сім провідних аграрних країн світу взагалі організували, по суті, свої невеликі аграрні посольства, тобто національні експозиції: Велика Британія, Німеччина, Нідерланди, Франція, Австрія, Данія й Чехія.

Світ зерна і рослинництва
Відвідав виставку міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий. Він повідомив, зокрема, що у держбюджеті-2017 на підтримку машинобудування виділяється 550 млн грн. Також запевнив, що профільне відомство стимулюватиме збільшення посівів під сою. «Фактично за 10 років виробництво сої зросло у 20 разів», — повідомив чиновник. Тож не дивно, що Українська асоціація виробників і переробників сої влаштувала свою конференцію, присвячену цій дещо примхливій, але прибутковій і дуже затребуваній на ринку рослині.

У павільйонах «КиївЕкспоПлаза» були представлені сучасні зразки техніки для обробітку ґрунту, посіву та посадки, обладнання для підживлення та захисту рослин. Тут виставлялася техніка для посіву та культивації відомих брендів Kuhn, Horsch, Poettinger. Її можна було зустріти і на іменних стендах, і в чудово організованих експозиціях вітчизняних дилерів агротехніки й засобів виробництва — компаній «Агротехсоюз», «ТріА», «Агро-Темп», «Агріматко», «Техноторг», «Ландтех» та ін.

Чимало місця займала техніка для переробки агросировини: устаткування для зберігання й обробки зернових (ПАТ «KMZ Industries», заводи «Сокіл», «ЛубниМаш»), виробництва комбікормів, машини для борошномельної і круп’яної промисловості (компанія «Оліс»), лабораторне й вагове устаткування. Фірма Amandus Kahl експонувала обладнання для переробки вівса і рисозаводів — ці напрями агробізнесу, напевно, у нас розвиватимуться інтенсивніше.

«Грунтова мікрофлора та якісне насіння — фундамент високого урожаю!» — форум аграріїв під такою назвою провів ТОВ «Біонасервіс». Цікавість аграріїв до органічного обробітку землі теж нині доволі помітна — в цій царині є великий незадоволений попит на органічну продукцію і, відтак, криються можливості заробітку для виробників.

Були помічені нами й нові віяння. Так, компанія «Імперія-Агро», відома як дистриб’ютор насіння, має у своїй діяльності також енергетичні напрями. Її вітряки-генератори електричної енергії привертали увагу ощадливих фермерів.

Тваринам 
теж потрібні матраци
«Агро Енімал Шоу» (Agro Anіmal Show) з англійської можна перекласти як «Шоу свійських тварин». В цій царині ми побачили технології й засоби для ефективного тваринництва і птахівництва. Давно пішло в минуле таке поняття, як «свинопас», є більш сучасне — менеджер поголів’я… Замість доярів тепер працюють оператори молочарського устаткування. Тому й не диво було побачити дискусії тваринників на кшталт: «Ефективне свинарство. Менеджмент стада».

Тисячі років людство вирощує кіз. На безлюдному острові саме кози рятували Робінзона Крузо від холоду й голоду. Між тим компанія «ДеЛаваль Україна», організувавши конференцію «Сучасне козівництво як ефективний бізнес», змогла відкрити нові прийоми й методи у цій нібито архаїчній сфері тваринництва.

Провідні світові компанії, такі як Zimmermann, Big Dutchman представляли на цій виставці останні моделі свого устаткування, призначеного для комфорту тварин. А також корми, ветеринарні препарати, засоби діагностики здоров’я «братів наших менших», технології видалення гною із ферм, устаткування для змішування кормів та годівлі тварин, і ще багато чого цікавого і корисного. Наприклад, фірма Bioret Agri демонструвала гумові матраци для тварин. А компанія Addfields із Великої Британії — інсінератори для знищення туш та переробки відходів.

Шлях до фруктово-овочевого успіху
Картопля чи помідори — як відомо, походять з Америки. На виставці «Фрукти. Овочі. Логістика» можна було зустріти як вітчизняних, так і зарубіжних виробників овочів, фруктів та ягідної продукції. Експонувалися нові сорти овочевих культур американської та японської селекції. Хоча деякі з них давно відомі в Україні і давно стали хітами, як-от американські яблука «Голден».

Поруч із традиційними напрямами овочівництва та садівництва, такими як насінництво, організація захисту та живлення рослин, експонувалися нові для українських виробників технології для будівництва зерно­- і овочесховищ, пристрої для крапельного і дощувального поливу, техніка для зберігання, переробки й транспортування продукції, різноманітна агрохімія і засоби захисту овочевих і фруктово-ягідних плантацій.

Крім стендів виробників відомої техніки — комбайнів для картоплярства Grimme чи бурякозбирачів Holmer — можна було спостерігати й пристрої для збирання ягідних культур, овочевої зелені, картоплі, зарубіжну спецтехніку для обтрушування горіхів. Зацікавив багатьох трактор TYM корейського виробництва. Ми знаємо Південну Корею як виробника масових автомобілів, але от питання — чи вдасться цьому виробнику знайти місце на дуже щільному ринку тракторів?

Впродовж трьох днів тривав інтенсивний обмін ідеями і практиками. ТОВ «Араміс» ділився досвідом ефективного вирощування овочевих культур. Однією із центральних подій цього форуму став VIII Голландсько-український агробізнес-­форум із професійного картоплярства. Також на виставці можна було побачити й розробки від профільних інститутів — наприклад Науково-дослідного інституту сої.

Відкриття аграрної імпрези припало на релігійне свято Стрітення Господнього. У цей день, за народним повір’ям, зима зустрічається з весною. І хоч, як завжди, у просторих павільйонах «КиївЕкспоПлаза» лунало чимало розмов про проблеми сьогодення, однак був помітним значно оптимістичніший, ніж попередні два роки настрій аграріїв на весну — на початок сезону, який вже близько.

Коментарі

Віталій ВЧЕРАШНІЙменеджер зі збуту компанії «Велес-Агро» (Одеса)
 Лютий — гарний час для таких виставок, бо зараз немає роботи у полях. Наше підприємство створене 1996 року з нуля. Виробляємо на власному заводі ґрунтообробну і посівну техніку, використовуючи зарубіжний метал і комплектуючі. Хочемо стати машинобудівником європейського масштабу. Постійно виставляємося, їздимо на Дні поля, різні інші події, бо поки ми на слуху — фермери з нами охоче працюють.

Андрій ПОПОВкомерційний директор ПАТ «KMZ Industries» (м. Карлівка, Полтавська обл.)
 Нас влаштовує час проведення виставки «Зернові технології-2017». Якраз напередодні початку сезону аграрії активно цікавляться засобами виробництва. Хоча добрий господар цікавиться ними протягом усього року… Справи в нас йдуть непогано. Я б не сказав, що важкі для країни 2014–2015 роки були збитковими для нашого підприємства, але 2016-й видався набагато кращим. А за півтори місяці поточного року ми набрали контактів приблизно такого ж обсягу, як і за весь 2016 рік. В активі нашої компанії — тисячі вже здійснених проектів зі зберігання й обробки зерна в Україні, Молдові, Білорусі, Казахстані, країнах Балтії та Близького Сходу.

Віталій НАРІЖНИЙгенеральний директор групи компаній «АгроЕксперт» (Кагарлик, Київська обл.)
 Наша компанія пропонує насіння польових культур (пшениці, кукурудзи, соняшнику, ріпаку), засоби захисту рослин, біостимулятори і продукти для консервування силосу. Є у нас спеціальний продукт — поєднання ферментів і бактерій. При заготівлі силосу він перемішується із зеленню і поліпшує якість силосу. Наша компанія представлена по всій Україні, але переважно — у центрі й на півночі. На ринку ми вже 15 років, однак брати участь у подібних виставках як учасники почали лише три роки тому. Я приємно вражений кількістю людей тут, їхньою зацікавленістю, ентузіазмом.

Сергій СЕЛІНКОВкерівник відділу продажів насіння ТОВ «Сесвандерхаве-Україна» (Київ)
 Попит на насіння цього року ми відчуваємо більший, ніж минулорічний, десь на 20%. Пояснюємо це тим, що зараз є добра кон’юнктура на цукор, і ринок буряків пожвавився. Ми маємо дві лінійки насіння: одну професійну, іншу — для невеликих фермерів. Щодо виставки скажу: відбувається у дуже доречний час. Вона — профільна з посівної тематики. Саме зараз йдуть передсезонні продажі насіння, і багато людей ще вагаються і визначаються саме тут, на виставці.

Ігор ПЕТРЕНКО, Григорій МЕРЕФ'ЯНСЬКИЙ,
спеціально для "Агробізнес Сьогодні"
Агробізнес сьогодні
 24 січня 2018
  296  
Як повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби України, озимі зернові та ріпак перебувають у стані зимового спокою, проте вони зселені мишоподібними гризунами.
 296 
Як повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби України, озимі зернові та ріпак перебувають у стані зимового спокою, проте вони зселені мишоподібними ...
24 січня 2018
 24 січня 2018
  103  
Нa Кіpoвoгpaдщині підпpиємці ствopили aквaфеpму з виpoщувaння aфpикaнськoгo клapієвoгo сoмa. Бaсейни oблaднaли у Пaвлиші Oнуфpівськoгo paйoну
 103 
Нa Кіpoвoгpaдщині підпpиємці ствopили aквaфеpму з виpoщувaння aфpикaнськoгo клapієвoгo сoмa. Бaсейни oблaднaли у Пaвлиші Oнуфpівськoгo paйoну
24 січня 2018
 24 січня 2018
  867  
А щоб пригальмувати цей процес, радять вдатись до обрізання винограду взимку. Справа ця делікатна. Слід врахувати чимало факторів: від кліматичних умов та метеопрогнозу до особливостей грунту та ...
 867 
А щоб пригальмувати цей процес, радять вдатись до обрізання винограду взимку. Справа ця делікатна. Слід врахувати чимало факторів: від кліматичних ...
24 січня 2018
 23 січня 2018
  217  
Серед пріоритетів Мінагрополітики є стимулювання фермерського руху та створення успішної моделі господарювання в Україні – формування ефективного та соціально відповідального власника на селі.
 217 
Серед пріоритетів Мінагрополітики є стимулювання фермерського руху та створення успішної моделі господарювання в Україні – формування ефективного та ...
23 січня 2018
 23 січня 2018
  25  
Протягом минулого року Україна експортувала 443,29 тис. тонн пшеничного борошна, що на 20,15% більше показника 2016 року.
 25 
Протягом минулого року Україна експортувала 443,29 тис. тонн пшеничного борошна, що на 20,15% більше показника 2016 року.
23 січня 2018
 23 січня 2018
  87  
В Україні зараз ще не так багато уваги приділяється виробництву індичого м'яса, як курячому. Між тим, інтерес до індичатини росте як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках.
 87 
В Україні зараз ще не так багато уваги приділяється виробництву індичого м'яса, як курячому. Між тим, інтерес до індичатини росте як на ...
23 січня 2018

Наші видання

Please publish modules in offcanvas position.