Компанія «Сингента» презентувала новий освітній проект «Агроклас»

Компанія «Сингента» презентувала новий освітній проект «Агроклас»

/ Подія / Вівторок, 19 вересня 2017 14:02

У Національному еколого-натуралістичному центрі Міністерства освіти і науки України (НЕНЦ) у м. Київ 4 вересня відбулося відкриття учнівського «Агрокласу». Він оснащений усім необхідним технічним та лабораторним обладнанням для проведення занять агрономічного напряму серед учнів середніх і старших класів. Цей проект є черговим свідченням тієї уваги, яку надає провідна світова компанія «Сингента» соціально-освітнім ініціативам та майбутньому українського агробізнесу.

Цього сонячного дня урочиста подія зібрала учнів, представників бізнесу та широкий загал освітян. У церемонії відкриття «Агрокласу» взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Національної академії аграрних наук, Національного університету біоресурсів та природокористування України, педагогічні працівники позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів. Увага до заходу не випадкова, адже НЕНЦ Міністерства освіти і науки України — це провідна установа в галузі розвитку позашкільної біологічної, екологічної та аграрної освіти. У 2015 році НЕНЦ відзначив 90-ту річницю заснування та 90-річчя юннатівського руху в Україні, і нинішня подія стала ще одним кроком у розвитку Центру.

 

Юннатівському роду нема переводу

Унікальний освітній проект на базі НЕНЦ розпочне свою роботу уже цієї осені. І це показова подія не лише для провідного осередку юннатівського руху в Україні, вона свідчить про те, що великий агробізнес узяв рух на розвиток й підтримку майбутнього галузі — молодих фахівців, починаючи з учнівської парти. «Ми, дійсно, пишаємося нашими досягненнями. За роки діяльності НЕНЦ нам пощастило плідно попрацювати над низкою проектів з різними навчальними закладами, зокрема іноземними, а також із деякими комерційними організаціями, які справді зацікавлені у розбудові якісної конкурентної освіти в Україні. І нас дуже тішить, що «Сингента» запропонувала реалізувати такий проект саме в нашому Центрі. Ми думали про подібний клас дуже давно. Те, що ви пропонуєте для українських учнів та студентів, це унікальні речі, — підкреслив директор НЕНЦ Володимир Вербицький. — Йдеться не про якесь величезне святкування, а про елементарну позицію: вкласти свої кошти, розум та ідеї в добру й потрібну справу». З його слів, ініціативність та активна участь бізнесу у втіленні творчих і освітніх рішень має велике значення для розвитку сучасної освіти, адже для будь-якої галузі молодий висококваліфікований спеціаліст — необхідна умова та складова успіху. І коли до формування справжніх професіоналів своєї справи долучаються досвідчені практики з бізнесу, то справа буде! Дуже приємно, що розвиток спільних освітніх ініціатив, спрямованих на допомогу професійному становленню талановитої молоді, зокрема на підготовку майбутніх фахівців аграрної галузі, стає вже доброю традицією.

18 361 32 1

 

Захопливий простір агронауки

Одним із лідерів у сфері соціально-освітніх та природничо-гуманітарних ініціатив в агробізнесі є, поза сумнівом, компанія «Сингента». Варто згадати хоча б проект «ОгоРодина» в інноваційному форматі арт-простору, який викликав щирий інтерес широкого загалу відвідувачів. Існує та успішно впроваджується глобальний The Good Growth Plan (План успішного зростання), який взяла на себе компанія у період до 2020 року, котрий має великий соціально-гуманітарний вимір.

«Компанія «Сингента» вже має низку проектів такого спрямування. Ми також працюємо над різними просвітницькими ідеями в рамках корпоративної соціальної відповідальності разом із партнерами, одним із яких став НЕНЦ, — зазначив генеральний директор «Сингента» в Україні Гебхард Рогенхофер. — Окрім пошуку та підготовки фахівців, для нас важливий імідж компанії «Сингента». Можливо, ці проекти не дають додаткового ефекту для бізнесу, але для нас дуже важливо, як ми будуємо наш бренд і як ефективно взаємодіяємо із громадськістю, зокрема тісніше спілкуємося із молоддю».

У компанії відзначають досвід співробітництва з НЕНЦ у рамках міжнародного профорієнтаційного проекту «STEM — освіта з агробіологічного профілю» для учнів 9-10 класів. Спеціалісти «Сингента» провели низку практичних занять, де учні ознайомилися із сучасними технологіями вирощування овочевих культур, зокрема з процесом закладання дослідів на ділянках, підведення крапельного поливу, особливостями захисту рослин тощо. І така успішна співпраця заклала добрий фундамент подальшого плідного партнерства, чому є свідченням, зокрема, і проект «Агроклас».

18 361 32 3

Основні напрями його роботи включатимуть підготовку учнів до практичної та експериментально-дослідницької роботи в агарній галузі, предметне ознайомлення із сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур. Як підкреслюють організатори «Агрокласу», тут проводитимуть заняття з екології та агроекології для учнів загальноосвітніх навчальних закладів України й міста Києва, практичні та лабораторні заняття для учнів аграрного відділення Всеукраїнської природничої школи НЕНЦ, а також тут буде проходити навчальна практика студентів аграрних і педагогічних ВНЗ України. «Разом із фахівцями Центру ми створили навчальний «Агроклас», і маємо надію, що робота, яка проводитиметься у ньому, буде сповнена захопливих відкриттів в агронауці. Аграрна сфера дуже цікава та перспективна — зазначив генеральний директор «Сингента» в Україні Гебхард Рогенхофер. — І реалізація проекту для нас важлива, як і реалізація нашого девізу «Розкрити потенціал рослини». Відкрити потенціал молодих людей, які стоять на порозі вибору професії, це важлива місія».

Отримати доступ до аграрного світу, який дуже складний та цікавий, для допитливої молоді стає тепер простіше. На питання, що можна вже зараз конкретно зробити, що вивчити та дослідити на базі «Агрокласу», прозвучала відповідь фахівців: наші програми розгалужені та ґрунтовні, вони розраховані не на один день, а на два роки. Відповідне обладнання та всі можливості для плідної цікавої роботи в наявності. Завдяки підтримці компанії «Сингента» придбані потужний проектор і ноутбуки, надана низка агрономічного приладдя — тестери для визначення температури, вологості ґрунту й показників сонячного випромінювання, прилади для демонстрування та дослідження всмоктування води коренем рослини. До кінця вересня очікують на наступні надходження лабораторного обладнання для проведення навчально-дослідної роботи: мікроскопи зі збільшенням від 4 до 100 разів, сахариметр-поляриметр, призначений для вимірювання концентрації сахарози в розчинах, та інше приладдя. А сучасний потужний Білоцерківський діагностичний центр компанії вже надав витратні лабораторні матеріали. Тому керівництво НЕНЦ та «Сингента» повністю впевнені, що цей новий, комфортний, із сучасним обладнанням простір надихатиме вивчати і досліджувати, а учнівська молодь буде з радістю йти захопливою стежиною агронауки.

 

Знання заради майбуття

Для компанії «Сингента» це принциповий вибір та ціннісна позиція. «Є речі, які пов’язані з бізнесом. А є ті, що пов’язані з почуттям обов’язку, відчуттям того, що ти робиш добре. Для України це особливо актуально, враховуючи те, в якому стані знаходиться село, наскільки непросто буває інколи здобути необхідну професійну освіту, обрати правильний фах, — підкреслив керівник відділу маркетингу компанії «Сингента» в Україні Костянтин Іванюк. — Тому різних проектів у нас, дійсно, багато. З переважної більшості ми не прагнемо отримати бізнес-ефект. Але коли говоримо про роботу з молоддю, я б, напевне, покривив душею, якби сказав, що для «Сингенти» тут важлива виключно соціальна сторона. В чому може полягати інтерес? Звичайно, в тому, щоби в Україні зростали класні спеціалісти, вони нам потрібні. У відділу маркетингу працюють більше 10 студентів, які проходили у нас практику, працювали на R&D станціях і в різних відділах. Деякі з них уже кандидати наук. Ми хочемо вирощувати класних спеціалістів, і тим молодим людям, які прагнуть пов’язати своє майбутнє із сільським господарством, з агрономією, надавати таку можливість».

Учасники урочистої церемонії відкриття спільного проекту «Сингента» та НЕНЦ впевнені, що співпраця аграрного бізнесу, освітніх та позашкільних закладів допоможе забезпечити необхідні умови для зростання майбутніх фахівців аграрної галузі на гідному рівні. І «Агроклас» стане яскравим цьому прикладом.

 

Олекса СТЕРНІЙ, спеціально для газети "Агробізнес Сьогодні"

 17 листопада 2019
У ТОВ «Агрофірма «Колос» на Київщині вирощують саджанці волоського горіха за власною, унікальною технологією.
У ТОВ «Агрофірма «Колос» на Київщині вирощують саджанці волоського горіха за власною, унікальною технологією.
17 листопада 2019
 17 листопада 2019
Лимонна трава (цитронелла) — трав’яниста, багаторічна, злакова, пряно-ароматична культура, батьківщиною якої є Африка.
Лимонна трава (цитронелла) — трав’яниста, багаторічна, злакова, пряно-ароматична культура, батьківщиною якої є Африка.
17 листопада 2019
 16 листопада 2019
Представники малого бізнесу в Україні зможуть скористатися новими фінансовими можливостями у розмірі до 120 мільйонів євро у рамках програми, що її організували ЄС, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та його банки-партнери.
Представники малого бізнесу в Україні зможуть скористатися новими фінансовими можливостями у розмірі до 120 мільйонів євро у рамках програми, що її організували ЄС, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та його банки-партнери.
16 листопада 2019
 16 листопада 2019
В Агрофірмі «Колос», що в Сквирському районі на Київщині, вже два роки поспіль для запилювання яблунь використовують «Професор Шпрінгер», який у народі називають дичкою-кисличкою.
В Агрофірмі «Колос», що в Сквирському районі на Київщині, вже два роки поспіль для запилювання яблунь використовують «Професор Шпрінгер», який у народі називають дичкою-кисличкою.
16 листопада 2019
 15 листопада 2019
Нині кількісні та якісні параметри основних виробничих засобів сільськогосподарських підприємств стримують розвиток агробізнесу в України, перш за все середніх та малих форм господарювання на селі.
Нині кількісні та якісні параметри основних виробничих засобів сільськогосподарських підприємств стримують розвиток агробізнесу в України, перш за все середніх та малих форм господарювання на селі.
15 листопада 2019
 15 листопада 2019
Цього тижня в Україні знову подорожчали тепличні огірки.
Цього тижня в Україні знову подорожчали тепличні огірки.
15 листопада 2019

Please publish modules in offcanvas position.