soniashnyk

Шляхом французьких молочарів

/ Регіональний вимір / Вівторок, 06 жовтня 2015 16:41
Дмитро РІДМАН, Ігор ПЕТРЕНКО
спеціально для "АС
Посольство Франції в Україні організувало за участі провідних операторів ринку молока заходи, направлені на популяризацію успішного досвіду французьких інвесторів в молочну галузь України. Мета цих зусиль — покращення якості українського молока шляхом застосування нових технологій молоко-товарного виробництва, поширених у країнах Європейського Союзу.

 

Розпал літа, багато запашної зелені — пішло велике молоко! Але поголів’я корів в Україні усе ще падає, закупівельні ціни на молочну сировину вкрай низькі, лише 20 % наявного в Україні молока відповідають європейським вимогам якості, і взагалі — молочарство нині далеко не у кращій формі. Бо не тільки людям, а й коровам потрібні мир і стабільність, чого нині так бракує… Втім, на деяких сучасних модернізованих молочних фермах спостерігаються й позитивні тенденції щодо збільшення виробництва. Як це вдається передовим господарствам?
 
Посольство Франції в Україні влітку організувало за участі провідних операторів ринку молока заходи, направлені на популяризацію успішного досвіду французьких інвесторів в молочну галузь України. Пройшли, зокрема, прес-конференція, де французи розказали про впровадження їхніх технологій на українських молочних фермах, та Французький День Молока у селі Сагунівка на Черкащині — на базі передової молочної ферми, що належить підприємству «Євраліс Семенс Україна». Цей захід на Черкащині проводився вперше і зібрав майже 500 аграріїв.
 
Чому саме французи? Радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен повідомив, що у Франції обсяг молочної галузі сягає € 27,7 млрд. Франція є другим крупним виробником молока в Євросоюзі після ФРН, першим — з виготовлення й споживання сирів і масла. А на загал у Франції виробляється десь 1200 різновидів сирів, це навіть важко уявити. «Ми готові допомогти Україні впроваджувати найкращі європейські традиції господарювання», — запевнив Ніколя Перрен.
 
Відома компанія «Данон» сприяє запровадженню в Україні невеликих сімейних ферм. Про такий напрям її діяльності розповів представник компанії «Данон» Сергій Мовчан. Йдеться не про якусь благочинність: тут діє далекоглядна стратегія, направлена на сталий розвиток молочарства. Найпростіше догодити молокозаводу виходить, як показав світовий досвід, саме у молочнотоварної ферми, хай навіть невеликої, на кількадесят корів. Як відомо, «Данон» у Росії змушена була нещодавно прийняти рішення про закриття своїх заводів у Смоленську й Тольятті. Головна причина — не санкції через агресивну політику Росії, а саме відсутність навколо цих заводів достатньої кількості ферм, які б могли постачати свіже молоко. Сергій Мовчан розповів, що інвестиції у розвиток більше 30 сімейних ферм вже дозволили в минулому році збільшити постачання якісного молока від господарств переробнику майже на 30%. Мета — досягти французьких стандартів у цій сфері. А вони наступні. Середня кількість корів на французькій фермі — 55 голів, там господарства мають лише 170-200 га. Молочарство забезпечує у Франції 250 тис. робочих місць, а поголів’я молочних корів становить 3,7 млн. Щорічно у країні виробляється 24,6 млрд л молока, а середні надої сягають 6800 л на корову щорічно.
 
Крім іншого, сімейна ферма — це ж не тільки позитив для переробника, а й у соціальному сенсі найкращий, так би мовити, формат господарства для сільської місцевості.
 
Компанія «Данон» планує інвестувати до кінця цього року близько 200 млн грн у свій розвиток в Україні, а відтак, і в збільшення у нас робочих місць, податків, покращення бізнесового клімату. Причому це проекти переробки молочної сировини, тобто такі, що створюють додаткову вартість: розвиватимуть виробництво продукції сирної групи і дитячого харчування.
 
Французькі компанії є також виробниками обладнання для заготівлі кормів і молочарства. Зокрема, генеральний директор ТОВ «КУН-Україна» Асад Лапш розповів про техніку цієї міжнародної групи машиновиробників. Асад Лапш оптимістично оцінює український ринок: «Україні потрібні щорічні інвестиції в техніку на рівні $ 2-2,5 млрд, щоб за 5-7 років вийти на європейський рівень технічної оснащеності агробізнесу».
 
На базі передової молочної ферми у селі Сагунівка на Черкащині задля демонстрації впровадження високих технологій у молочарстві 21 липня пройшов французький День Молока. Подію організували спільними зусиллями компанії «КУН Україна», «Євраліс Семенс» та «Данон»: виробники відповідно агротехніки, насіння рослин для якісних кормів і молочних продуктів.
 
У заході взяв участь голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Він сказав, що Черкащина — провідна аграрна область, у якій, зокрема, є розвинуте тваринництво. «Молочне скотарство — дуже перспективний напрям. За останні роки щорічний приріст виробництва молока в області становить до 16 тис. т.... Ми вживаємо всіх заходів, щоб інвестор у нашому регіоні почувався комфортно», — запевнив губернатор.
 
Цю тему зачепив і директор департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Кваша. Він підкреслив, що Черкащина успішно залучає інвестиційні кошти у сільське господарство.
 
Відбулася демонстрація технологій на молочній фермі, які забезпечують високі стандарти виробництва продукції. Зокрема, зацікавив аграріїв показ у дії доїльної зали системи «Ялинка». Гості побували на демонстраційному полі з посівами кукурудзи на зерно і силос, сої та сорго. Наразі в господарстві «Ломовате» середній надій молока на корову перевищує 18,5 л/добу, тоді як щорічно у середньому беруть понад 6000 л з корови, і це має тенденцію до зростання.
 
Власники і працівники ТОВ «Ломовате» презентували технології, розповідали, як збиткову напіврозвалену ферму вдалося перетворити на стратегічного партнера компанії «Данон». Показала себе в дії техніка «зеленої лінійки» Kuhn: косарки, прес-підбирачі, кормороздавачі. Компанія «Євраліс Семенс» демонструвала у полі високопродуктивні гібриди силосної кукурудзи, виведені спеціально під виробництво якісного товарного молока. Не менш цікавою виявилася демонстрація у дії різноманітної кормозаготівельної техніки та показ гібридів кукурудзи (на силос і зерно), сої й сорго. Обговорювалися способи підвищення перетравності силосу великою рогатою худобою. Також весело й зі смаком пройшла дегустація гостями Дня молока продукції французьких компаній «Данон» і «Лакталіс».
 
«Україна зацікавлена у поглибленні та активізації взаємного співробітництва з Францією у молочній галузі, адже французькі компанії мають багаторічний успішний досвід роботи в Україні», — сказав голова Асоціації виробників молока України Андрій Дикун. Ну, а міністр аграрної політики й продовольства Олексій Павленко на своїй сторінці в Facebook висловив, власне, аналогічну думку: «Україні потрібний досвід Франції в організації молочного виробництва».
 
Технології молочарства на усьому технологічному шляху від кормів у полі до кінцевого споживача у супермаркеті, набуті завдяки підтримці Франції, впровадження системи стандартів Євросоюзу на молочних фермах, напевно ж, мають допомогти нам у розвитку молочної галузі України. Учасники заходу озвучили наміри використати у власних господарствах французькі технології молочарства, передовий досвід інвестування у тваринництво.
 
Коментар
 
Асад ЛАПШгенеральний директор компанії «КУН-Україна»
— Перш ніж прийти в «КУН-Україна», я керував агрохолдингом. І добре знаю, як мислить агровиробник. Спочатку ним закуповується насіння, потім добрива й засоби захисту рослин. А сільгосптехніка — це вже потім, це ніби така собі інвестиція у майбутнє. Але якщо агрогосподарство рік-два не поновлює свій технопарк, на третій рік воно опиняється у дуже нелегкій ситуації.
 
Факт у тім, що Україні потрібно дуже багато сільгосптехніки. Kuhn продає тут приблизно на $ 0,7-1,2 млрд техніки в рік. Торік ця цифра зменшилася, звісно, до приблизно $ 250 млн. У цілому ринок техніки в 2014-2015 роках істотно впав у зв’язку з усім нам відомими подіями. Але вже цього року ми відчуваємо зростання, хоча далекі усе ще від нашого звичайного рівня. Ми — найбільший виробник причіпної техніки у світі, а тепер входимо й у самохідний сегмент. Тож Kuhn пропонує дуже широкий вибір машин і агрегатів: більш ніж 3 тис. моделей у 10 сімействах агротехніки.
 24 січня 2020
Станом на середину січня 2020 року середні ціни на яблука в Україні залишаються на рівні 11-12 грн за кг. Ціни нижче даного діапазону не опускалися з початку листопада 2019 року.
Станом на середину січня 2020 року середні ціни на яблука в Україні залишаються на рівні 11-12 грн за кг. Ціни нижче даного діапазону не опускалися з початку листопада 2019 року.
24 січня 2020
 24 січня 2020
В Австралії очікується різке скорочення врожаю пшениці. На сьогодні оцінки становлять від 14,5 до 15 млн тонн, тоді як раніше виробництво було на рівні 22-23 млн тонн.
В Австралії очікується різке скорочення врожаю пшениці. На сьогодні оцінки становлять від 14,5 до 15 млн тонн, тоді як раніше виробництво було на рівні 22-23 млн тонн.
24 січня 2020
 24 січня 2020
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція UCABevent запрошують Вас на Бізнес-конференцію «Quo vadis, АГРО?». Захід, який вперше збере агровиробників, представників ресурсних та сервісних компаній для обговорення вектору розвитку українського агробізнесу в новому десятилітті. Рослинне молоко та м'ясо з пробірки, зміна клімату та кінець епохи традиційного агробізнесу – питання, які вирішать подальшу долю аграрного підприємництва.
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція UCABevent запрошують Вас на Бізнес-конференцію «Quo vadis, АГРО?». Захід, який вперше збере агровиробників, представників ресурсних та сервісних компаній для обговорення вектору розвитку українського агробізнесу в новому десятилітті. Рослинне молоко та м'ясо з пробірки, зміна клімату та ...
24 січня 2020
 24 січня 2020
Експортні котирування української кукурудзи зросли до максимального рівня в сезоні 2019/20 року.
Експортні котирування української кукурудзи зросли до максимального рівня в сезоні 2019/20 року.
24 січня 2020
 24 січня 2020
З 26 по 28 лютого 2020 року в ККЗ Ювілейний відбудеться 18 міжрегіональна спеціалізована сільськогосподарська виставка «Південна Агропромислова виставка «Фермер 2020».
З 26 по 28 лютого 2020 року в ККЗ Ювілейний відбудеться 18 міжрегіональна спеціалізована сільськогосподарська виставка «Південна Агропромислова виставка «Фермер 2020».
24 січня 2020
 24 січня 2020
Чисельність свиней, утримуваних в господарствах населення, упродовж 2019-го року відчутно зменшилася.
Чисельність свиней, утримуваних в господарствах населення, упродовж 2019-го року відчутно зменшилася.
24 січня 2020

Please publish modules in offcanvas position.