soniashnyk

У правовому полі

У правовому полі - Понеділок, 02 березня 2020 14:44

HACCP за спрощеною системою

Вже з 2020 року аудитори можуть перевіряти малих виробників на дотримання принципів НАССР. Адже, згідно із законодавством, до вересня 2019 року усі, хто виготовляє продукти харчування, в тому числі на малих потужностях, повинні були запровадити принципи роботи, засновані на НАССР. Нагадаємо, що перехідний період тривав 5 років, однак все ще…
Правові процедури встановлення спеціальних умов ввезення харчових продуктів та кормів в Україну.
З 6 серпня 2019 року в Україні введений в дію Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Текст Закону гармонізований із Регламентом ЄС щодо надання споживачам інформації про харчові продукти та розроблений відповідно до Всеохоплюючої стратегії імплементації Частини ІV «Санітарні та фітосанітарні заходи» Угоди про асоціацію між Україною та…
У другій половині 2019 року стало зрозуміло, що земельний мораторій, який здавався тимчасово вічним, доживає свої останні місяці. Після того, як він остаточно піде в історію, земельний ринок зміниться, що спричинить також і зміну тих юридичних конструкцій, які зараз панують. Відтак і судам доведеться розбиратися зі спірними питаннями купівлі-продажу землі…
Цілком реально, що із жовтня наступного року можна буде продавати та купувати землі сільськогосподарського призначення усіх форм власності. Наразі земельна реформа — одна з ключових в аграрній сфері.
Держава підтримує сімейні фермерські господарства, надаючи доплати на покриття ЄСВ та гарантуючи спрощену систему оподаткування.
На сьогодні в рейтингу порушень під час здійснення процедур публічних закупівель одними з найактуальніших залишаються антиконкурентні узгоджені дії учасників.
У червні введено в дію новий стандарт ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови», що призвело до скасування стандарту ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови» (наказ ДП «УкрНДНЦ» № 133).
Часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції об’єктів зі зберігання та переробки зерна надається агротоваровиробникам — юридичним особам, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів/послуг, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах.
Дотація за утримання корів надається на безповоротній основі двічі на рік суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну станом на 1 січня та 1 липня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову в розмірі 900 грн за одну голову.
Державна підтримка надає­ться суб’єктами господарювання, а саме: юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам-підприємцям, що провадять діяльність у галузі тваринництва та/або аквакультури (рибництва).
З метою забезпечення якості та безпечності харчових продуктів та сільськогосподарської сировини Верховна Рада України 18 травня 2017 року прийняла Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», який вступив у дію з квітня 2018 року.

Please publish modules in offcanvas position.