Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

Обсяги кредитування агросектору знизились на 32%

Четвер, 12 лютого 2015, 16:49
За даними НБУ, у 2014 році сільськогосподарські підприємства України залучили на 32% менше кредитних коштів порівняно з 2013 роком. 

 

При цьому середня ставка кредитування в національній валюті для сільськогосподарських підприємств зросла на 1,5% і склала 21,5%. Разом з тим на 28% зменшилась  кількість підприємств, які отримали позики, що є наслідком скорочення банками програм кредитування агросектору та посилення вимог кредиторів до позичальників.

В той же час загальна кількість непогашених кредитів, наданих сільськогосподарським підприємствам, становить 55,34 млрд. грн., і за рік зросла на 11,84 млрд. Це викликано зростанням вартості валютних кредитів внаслідок зниження офіційного курсу гривні та низькими темпами повернення раніше отриманих позик. Варто зазначити, що найбільше скоротились обсяги кредитування терміном 1-5 років та понад 5 років на 34% та 65% відповідно.

Зменшення обсягів довгострокового кредитування АПК призведе до уповільнення розвитку галузі, унеможливить інтенсифікацію виробництва та впровадження сучасних технологій, які вимагають значних інвестицій та мають тривалий термін окупності. В умовах збільшення вартості всіх виробничих ресурсів скорочення обсягів короткострокового кредитування може призвести до нестачі оборотних коштів, що може стати критичним для підприємств у період активного проведення польових робіт і вплинути на продуктивність виробництва.

«На жаль, у нинішніх кризових умовах на покращення фінансування з боку банківських установ розраховувати не доводиться, тому аграрії будуть змушені розраховувати тільки на власні ресурси та шукати альтернативні методи фінансування або ж скорочувати виробництво чи порушувати його технології, що може призвести до втрат майбутнього врожаю. Тому в даних умовах є необхідним забезпечення державою сприятливих та стабільних умов функціонування сектору, в тому числі шляхом повернення ПДВ при експорті зерна, що дозволить частково компенсувати нестачу обігових коштів», - додав координатор мікроекономічних досліджень агентства Agrisurvey Віталій Кордиш.

   

Cхожі статті

Найбільший імпортер української картоплі - Білорусь
Остерігайтеся підробки!
Чверть українських сільгоспземель обробляється незаконно
Росія ввела ембарго на імпорт продукції свинарства з України
Хід збиральної кампанії станом на 14 липня
Вінниччина будуватиме сонячні електростанції
Україна в цьому році збільшить обсяги експорту сої до 2,3 млн т