Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

Овочі борщового набору знову дешевшають

Понеділок, 21 березня 2016, 17:42
Минулого тижні (з 11 по 18 березня 2016 року) ціна на борщовий набір в Україні знову трохи знизилася, завдяки чому торгова активність дещо зросла.

Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти», посилаючись на дані власного щотижневого моніторингу.

"Відмінною особливістю минулого тижня стало збільшення попиту на борщовий набір після відносно тривалого періоду затишшя на ринку. Водночас ціни продовжували знижуватися, тому що конкуренція на ринку наростала за рахунок збільшення кількості продавців серед перекупників і фермерів, які почали розпродавати овочі зі сховищ", - прокоментувала Тетяна Гетьман, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

Так, згідно даних експертів, у звітний період ціна на борщовий набір в Україні знизилася на 3,8%. При цьому помітне здешевлення відзначається тільки в сегменті цибулі (зниження ціни на 7-10%) і картоплі - на 12%.

За тиждень в країні також істотно подешевшав тепличний огірок: «колючий» - на 23%, а «гладкий» - на 20%. При цьому різкий спад фіксувався тільки в першій половині звітного тижня, а ближче до вихідних ціни знову почали підвищуватися завдяки активізації експортних відвантажень українського огірка до Польщі.

Водночас, імпортний томат в Україні на попередньому тижні помітно подорожчав через виникнення дефіциту цієї продукції на ринку. Так, за звітний період ціна на томат у імпортерів підвищилася відразу в 1,5 рази.

Ціни на фруктовий кошик у порівнянні з попереднім тижнем особливих змін не зазнали. Незначний спад був зафіксований тільки в сегменті бананів, попит на які залишався незадовільним у зв'язку з великою пропозицією більш дешевого місцевого яблука.

"Не дивлячись на низьку активність покупців, виробники яблук не поспішали знижувати ціни, а деякі господарства взагалі вважали за краще призупинити продажі до початку квітня. З 1 квітня при «розмитненні» яблука українським імпортерам знову доведеться платити ввізне мито, яке було обнулене з 1 грудня. Таким чином, існує висока ймовірність зростання цін на імпортне яблуко, і українські фермери сподіваються, що їм також вдасться підвищити ціни", - додала Тетяна Гетьман.
   

Cхожі статті

Хід посівної кампанії станом на 16 листопада
Україна експортувала майже 25 млн тонн зерна
Мінагрополітики ініціює збільшення в 2015 дотацій в АПК на 2 млрд грн
Прийнято порядок надання держпідтримки
До кінця поточного календарного року вартість пшениці може збільшитися вдвічі
За три роки експорт української гірчиці зріс удвічі
Для сплати ПДВ українськими аграріями Держказначейство відкрило додаткові рахунки