Банер

Лише 5-7% виробників продовольства запровадили систему HACCP

Середа, 11 травня 2016, 10:41
Оператори ринку харчової продукції змушені впроваджувати систему HACCP. Є перехідні періоди по впровадженню цієї системи на підприємстві. Обов'язкове її застосування почне діяти з 2017 і по 2019 рік.

 

Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в інтерв’ю АПК-Інформ.

«Так як впровадження системи HACCP обов'язково для ряду операторів ринку з 2017 року, відповідно, перевірок немає. На сьогодні, за даними Держпродспоживслужби, лише 5-7% підприємств запровадили систему на виробництві. Багато компаній зараз працює над її впровадженням. Мета перевірок буде полягати не в тому, щоб почати штрафувати, це останнє що потрібно робити. Моя позиція така: спочатку потрібно порекомендувати і дати можливість виправити. У Законі "Про державний контроль у сфері якості харчових продуктів", який Аграрний комітет ВР схвалив у другому читанні, ми передбачаємо, що в разі несуттєвих порушень, якщо вони усуваються прямо в ході перевірки, ніяких санкцій не застосовується. Тому ми намагаємося вибудувати таку гнучку модель, яка буде, з одного боку, гарантувати дотримання законодавства, а з іншого боку, ми будемо мінімально обтяжувати бізнес»,  - повідомив він. 

На думку голови відомства, далеко не всі усвідомили, що дійсно закон лібералізує контроль, він перекладає відповідальність на виробника, і вводяться суворіші санкції.

«Якщо ми бачимо, що є ризик потрапляння на ринок небезпечної продукції, у нас є право або припинення, або відкликання експлуатаційного дозволу, що, фактично, означає припинення роботи підприємства. Єдине, в законі передбачається, що ми повинні це рішення підтвердити в судовому порядку. Тобто це не буде волюнтаризмом: якщо надані докази і суд їх прийняв, то призупиняється робота підприємства до виявлення порушень. Тому нікого не хочу лякати, не для цього говориться, що є ліберальна система контролю, ти несеш відповідальність і будь готовий її нести. Від нас залежить, наскільки ми ефективно і раціонально будемо користуватися тими повноваженнями, які надаються зараз нам законодавством», - підкреслив Лапа.
   

Cхожі статті

Мінфін не буде штрафувати за вчасно не подані податкові накладні
У 2017 році на Черкащині запрацює горіховий центр
Аграрний фонд розпочинає програму фінансування агровиробників
Україна збільшила експорт меду на 33%
Третина українських національних стандартів приведена до відповідності норм ЄС
Невеликі сільгоспвиробники можуть отримати право виходу на зовнішні та внутрішні ринки
В Україні дешевшають продукти харчування