Банер

Новий номер

№14(357) липень 2017	 

	Жнива: фініш та старт

	купити електронну версію:

	  
Архів номерів
Передплата

Основні рубрики

 


 Агентство Промышленных Новостей

У Чернівецькій та Одеській областях зафіксовані спалахи грипу птиці

Вівторок, 10 січня 2017, 11:38
3 січня 2017 року у ході проведення заходів у зонах захисту та спостереження в селі Чортория Кіцманського району Чернівецької області в домашньому господарстві виявлено загибель курей.
 
Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.
 
"При дослідженні відібраних проб патологічного матеріалу від трупів курей в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 04.01.2017 року встановлено діагноз - грип птиці (звіт про результати дослідження № 000015 п.м./17 від 04.01.2017)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у с. Чортория нараховується всього 218 дворів. Птиця утримується у 108 дворах, всього наявно 969 гол. птиці, зокрема 786 курей. Крім цього, у двох господарствах утримуються голуби. На території с. Чортория розташований Чорторийський будинок інтернат, де також є голуби.
 
4 січня при Кіцманській районній державній адміністрації проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо випадку високопатогенного грипу птиці у домашньому господарстві. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення вірусу пташиного грипу.

Також повідомляється, що згідно з оперативною інформацією, в Одеській області в СВК "Дружба" (с. Мирне, Кілійський район, Одеська область) зареєстровано загибель 1099 голів птиці (кури та гуси) із 10251 голів (4831 гол. курей та 5420 гол. гусей) що утримувалися в господарстві.

"При дослідженні відібраних проб патологічного біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (Київ) у четвер встановлений діагноз - грип птиці", - зазначається у повідомленні.

Відзначається, що для координації виконання заходів в Одеську область виїхали фахівці Держспоживслужби, Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та Державного центру ветеринарної медицини птахівництва.

В осередку захворювання вживаються заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження вірусу пташиного грипу. 
   

Cхожі статті

Україна та Єгипет активізують співпрацю в аграрній сфері
ВРУ скасувала додатковий імпортний збір для більшості товарів
В Україні виробництво спаржі демонструє стрімкі темпи зростання
На ринку овочів «борщового набору» знижуються ціни
На Рівненщині зафіксовано загибель диких кабанів від АЧС
В Україні зросло виробництво курятини
З липня використання печаток на документах стане зовсім необов’язковим