Банер

Україна відновила дію антидемпінгових мит на імпорт міндобрив з Росії

П'ятниця, 19 травня 2017, 17:34
Україна відновила дію антидемпінгових мит на імпорт карбаміду і карбамідно-аміачної суміші (КАС) з Росії; мито в розмірі 31,84% буде застосовуватися до всіх виробників карбаміду і КАС з цієї країни.

 

Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

"18 травня 2017 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про відновлення дії антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив (карбаміду та КАСу) походженням з Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

Відтепер, мито у розмірі 31,84% застосовуватиметься до всіх виробників карбаміду та КАСу, які походять з Російської Федерації. 

Рішення набуде чинності на другий день після публікації повідомлення в "Урядовому кур’єрі".

Згідно з висновками міністерства про результати антидемпінгового розслідування, імпорт російських добрив в Україну здійснювався за демпінговими цінами, що завдає шкоди вітчизняним виробникам.

"Основні висновки Мінекономрозвитку про результати антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну деяких видів азотних добрив походженням з Російської Федерації свідчать про наявність факту демпінгу. Також висновки розслідування свідчать про те, що імпорт російських добрив в Україну за демпінговими цінами завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив та несе загрозу продовольчій безпеці України", - зазначається у експертному дослідженні.

Зазначається, що з Росії надходить 80-90% всього імпорту добрив в Україну, тому імпорт за демпінговими цінами ставить українських аграріїв у залежність від їхніх поставок. При цьому зазначається, що непередбачуване припинення поставок російських добрив в односторонньому порядку може стати ще одним інструментом агресії Російської Федерації проти України у торговельній сфері.

"В той же час члени МКМТ свідомі того факту, що основними споживачами російських добрив є сільгоспвиробники та необхідно враховувати їхню позицію при введенні антидемпінгових заходів. Тому з метою забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів з диверсифікації поставок добрив в Україну (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших)", - додали в Міністерстві

Відтак, 18 травня Уряд також ухвалив проект закону, який визначить нульову ставку мита для ввезення на території України мінеральних добрив азотної групи. Проект закону має на меті стимулювати експорт азотних добрив на український ринок, забезпечити високу конкуренцію та не допустити підвищення цін на внутрішньому ринку.
   

Cхожі статті

Мінагропрод направив на розгляд Кабміну свою пропозицію щодо нових цін на цукор
На 21 січня в Україні не було погодних умов, що загрожують посівам озимих
Компанія BASF сприяє розвитку вітчизняного овочівництва
Пропозиція цукру в 1,4 рази більше за минулорічну
USDA знизив прогноз світового врожаю пшениці
Порошенко закликав Раду якнайшвидше прийняти земельну реформу
Капустяна міль знищує врожаї капусти в Європі