Банер

Ринок української органіки може нарощувати 15% щороку, - Мінагрополітики

Вівторок, 13 червня 2017, 09:35
Ринок органічної продукції є найдинамічнішим ринком продовольства у світі й набирає значно більшої популярності порівняно з традиційними продуктами.

 

У цій тенденції Україна як з екологічної, так і з економічної точки зору може посісти одне з провідних місць серед виробників органічної продукції у світі.
 
Обговорення цього питання та інших перспектив органіки відбулося під час круглого столу «Органічне виробництво – пріоритетний напрям аграрного сектору України», який відбувся у рамках ХХІХ Міжнародної агропромислової виставки «АГРО – 2017», повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
 
«Сподіваюся, що ініціативи міністерства, як, наприклад, проект Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», стануть одним з поштовхів до стрімкого розвитку українського органічного ринку. Маємо підстави очікувати зростання обсягу внутрішнього ринку органіки до 25 млн євро вже цього річ, а у подальшому - приріст у 15% щороку», - сказала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.
Зараз міністерство спільно з органічним сектором активно працює над удосконаленням законодавчої бази України щодо органічного виробництва.
 
«Головне завдання, і це прописано у законопроекті «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», - це гарантування споживачам впевненості у продуктах, які марковані як органічні», - зазначила Олена Ковальова.
 
Також, за її словами, новий закон підвищить конкурентоспроможність української продукції та розширить ринки збуту органіки.
 
Учасники круглого столу зауважили, що запропонованим проектом закону, у разі його прийняття, передбачається розробка та ухвалення понад 20 нормативно-правових актів. Зокрема затвердження: державного логотипу для органічної продукції; форм документації на органічну продукцію; вимог до органічного виробництва, сертифікації, обігу та маркування органічної продукції; ведення Реєстру операторів, Реєстру органів сертифікації та Реєстру органічного насіння та інших.
   

Cхожі статті

Україна розпочала жнива
2015 року Україна виробила 4 млн т соняшникової олії
Ціни на часник впали до рівня собівартості
У Чернігівській області відкрився сучасний молочний комплекс
Посівні площі під зерновими скоротилися на 2,6%
Єврокомісія дозволила імпортувати десять ліній генномодифікованих сільгоспкультур
В січні середні ціни продажу сільгосппродукції зросли на 24,4%