Банер

Урожай гречки у 2017 році буде на 6% меншим, аніж торік

Субота, 22 липня 2017, 15:43
За оцінками експертів ринку зерна, площа до збирання гречки в Україні в 2017 році становитиме 151 тис. га. Таким чином, за врожайності 11 ц/ га цілком реально отримати понад 166 тис. т зерна гречки. 

 

Це менше порівняно з попереднім роком на 6%, проте цілком достатньо для забезпечення потреб внутрішнього ринку, враховуючи тенденцію до поступового зменшення попиту на цей вид продукції, йдеться в матеріалі "Український ринок гречки" на сайті "Агробізнес Сьогодні"
 
У поточному та попередніх зернових сезонах гречка перебуває в переліку об’єктів державного регулювання, на які встановлюються мінімальні та максимальні інтервенційні ціни, що давало підстави Аграрному фонду України за несприятливої цінової ситуації на ринку здійснювати фінансові або товарні інтервенцій. Проте наразі ще не визначені види агропродукції, які потраплять до списку таких об’єктів у сезоні 2016–2017 маркетингового року. 
 
При цьому за підсумками 2016 року, частка гречки в цій споживчій групі знаходиться у межах 2–3%, що цілком можливо замінити іншими альтернативними продуктами. І це при ситуації, коли обсяги споживання гречки на внутрішньому ринку мають тенденцію до зниження. До основних причин цього належать високі закупівельні ціни на зерно гречки, а також скорочення чисельності населення країни. 
 
Зокрема за період з вересня 2015 до червня 2016 років зерно гречки подорожчало з 11 до 20 тис. грн за 1 т на умови EXW, а гречаної крупи — із 19 до 32 тис. грн. Зростання внутрішніх цін на крупу обумовлене значним зменшенням її виробництва в 2015 році. На той час воно становило 66,9 тис. т, що на 24% менше рівня попереднього року.
 
У поточному сезоні на внутрішньому ринку відбувається зменшення попиту на зерно гречки та крупу. Це викликано загальним зростанням цін у цьому сегменті ринку. Споживачі віддають перевагу дешевшим видам круп. Разом з тим, у новому сезоні ситуація на ринку гречки може змінитися.
   

Cхожі статті

Рентабельність виробництва льону більша, ніж основних зернових культур
У квітні майже половину експортної пшениці Україна продала Єгипту
Днями в Україні розпочнуть сіяти ранні зернові
Ринок живця: Чого чекати від ціни?
Глобальне потепління змістить зони землеробства на кількасот кілометрів, - Адаменко
На 66% аграрії забезпечені міндобривами
ВРУ розгляне законопроект про органічне виробництво