Банер

Порошенко запропонував ліквідувати подвійні земельні реєстри і створити єдину базу даних

Вівторок, 14 листопада 2017, 15:42
Президент України Петро Порошенко запропонував ліквідувати подвійні земельні реєстри і створити на їх базі єдиний реєстр, який міститиме всю необхідну інформацію про земельні ділянки.

 
Про це він сказав під час засідання Національної ради реформ 10 листопада, пише УНІАН.
 
«Нам необхідно ліквідувати подвійні реєстри, які сприяють рейдерським захопленням земель. У нас має бути один реєстр... Ні про який ринок землі, ні про яке продовження земельної реформи, ні про яку боротьбу з рейдерством ми не зможемо говорити, поки у нас не буде прозорого і ефективного реєстру», - зазначив глава держави. 
 
За словами Порошенка, за Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру необхідно залишити тільки функцію обслуговування і контролю за ефективною роботою цього реєстру. Він також додав, що не задоволений повільною цифровізацією земельного кадастру. На даний час, за його словами, в електронний режим було переведено лише половину даних.
 
«Мене турбує і не влаштовує стан справ у земельному кадастрі щодо оцифрування. За різними оцінками, на сьогодні оцифровано близько 50%, хтось скаже 40%, хтось - 60%. Це абсолютно неприйнятно. Була окрема програма Світового банку, в рамках якої було виділено близько 80 млн дол., а віз і нині там», - сказав Порошенко, наголосивши на важливості прийняття відповідних змін для успішного проведення земельної реформи і боротьби з рейдерством. 
   

Cхожі статті

До середини наступного року вартість кукурудзи збільшиться - експерт
ПАР закуповує українську кукурудзу
У Квінсленді головною зерновою культурою стало сорго
6 областей закінчили перше підживлення озимих культур
Опади в Західній Україні поліпшили умови для проведення осінньої посівної кампанії
Експертиза проекту з поглиблення дна Дніпра вийшла на завершальну стадію
У 2016/17 МР Україна зміцнить позиції у рейтингу світових експортерів ячменю