Банер

Депутати відправили на повторне перше читання проект закону про органічну продукцію

Вівторок, 14 листопада 2017, 17:35
Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроект №5448, який встановлює основні вимоги до виробництва, обігу та маркування органічної продукції. За відповідне рішення проголосували 228 народних депутатів.

 
Про це повідомляє УНІАН.
 
Як повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства Віктор Шеремета, доповідаючи щодо законопроекту, чинне в Україні законодавство про органічне виробництво не забезпечує належного функціонування ринку органічної продукції та суперечить європейським нормам. Тоді як представлений законопроект приводить українське законодавство у частині контролю якості української органічної продукції у відповідність з європейським.

Як додав заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, ухвалення цього законопроекту сприяє підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що державний контроль за виробництвом органічної продукції здійснюватиме Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. Повноваження щодо сертифікації органічного виробництва будуть надані акредитованим органам сертифікації. При цьому сертифікація органічного виробництва здійснюватиметься на платній основі за рахунок суб'єктів господарювання, але видача сертифіката буде безплатною.

Як повідомлялося раніше, за даними Мінагрополітики, в Україні зареєстровано понад 420 виробників органічної продукції. Під сертифікованим органічним виробництвом зайнято 421,5 тис. га, і ще 550 тис. га - під сертифікованими дикоросами (травами, ягодами і грибами). Щорічний обсяг ринку внутрішнього споживання органічної продукції становить 21-22 млн євро.
 
За прогнозами міністерства, ринок внутрішнього споживання органічної продукції в Україні за підсумками 2017 року може зрости до 25 млн євро з близько 20 млн євро минулого року.
   

Cхожі статті

За три роки на Житомирщині площу під льон збільшили у 10 разів
Україна офіційно приєдналася до Угоди СОТ про державні закупівлі
На Тернопільщині відкриють другу чергу фруктосховища
Аграрний комітет підтримав ініціативу про збільшення мінімальних ставок оренди землі
Ціни на добрива йдуть вгору
Україна істотно збільшила експорт високоолеїної соняшникової олії
Проект закону «Про внутрішній водний транспорт» не знайшов підтримки операторів зернового ринку